Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jenot napisał:

Najzwyklejszego, niczym szczególnym się nie wyróżniającego 2700x, którego kupił ode mnie chyba za 600pln (czarny beret po Conductonaucie, targował się tak, że prawie miałem mu dopłacić do tego proca), a próbował opchnąć kilka dni później na wszystkich forach komputerowych, allegro i olx za jakieś kosmiczne pieniądze. Janusz biznesu.

Widziałem tego proca z czarnym IHS. Szkoda strzępić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie tutaj gestapo jak na elektrodzie i będzie git, ja wszystko rozumiem jak to działa bo moderuję i adminuję od lat. Sam fakt wlepiania warna komukolwiek za coś czego nie ma w regulaminie to już przegięcie i wolna amerykanka ale nie będę drążył dalej tematu bo to nie ma sensu, wiele osób podziela moje zdanie i rozumiem, że to nie jest odpowiedni temat by tę sprawę poruszać dlatego z mojej strony EOT i dziękuję za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Sam fakt wlepiania warna komukolwiek za coś czego nie ma w regulaminie to już przegięcie i wolna amerykanka ale nie będę drążył dalej tematu bo to nie ma sensu, wiele osób podziela moje zdanie

Mocna nieprawda z tą wolną amerykanką. Wiele osób z długim stażem wie o "netykiecie i niepisanych zasadach starego forum" jak chociażby nie cytowanie zdjęć i te wiele osób od lat edytowało posty by były zgodne z tą "niepisaną zasadą" która ma pewnie z 15 lat albo i więcej. Co do  wlepiania "ot tak", to sam edytowałem setki jak nie tysiące postów bez wlepiania żadnych ostrzeżeń i dopiero jak ktoś nie reaguje to trzeba znaleźć inny sposób na zwrócenie jego uwagi by zaczął edytować posty bo wiele osób które podzielało zasady starego forum zawsze edytowało. The End,  wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem żadnego ostrzeżenia a dostałem pasek "cytowanie obrazków" :D za pierwszym razem po zacytowaniu jednego obrazka :terefere: jeszcze jak forum było legendą a nie kafeterią :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Minciu napisał:

Gdyby nie XT, to takie pewnie dzisiał trafiałyby się ryzeny 3600 :D

jeszcze wynik z CineR20 też robi wrażenie

image_id_2374046.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te modele XT po recznym OC potrafia ladne zegarki wbic, szkoda tylko ze cenowo nie powalaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem? Mój robi 4500 Mhz na 1.3V które realnie pod obciążeniem wynosi 1.287 według HWinfo, nie wykluczam że też by zrobił ten jeden przelot CB 20 4700+ przy 1.45V, tylko po co go orać?
Początkowo planowałem 3900XT zamiast mojego 3900X, ale przy tych cenach to nieopłacalne, później myślałem o nowej sztuce 3900X z tego roku co powinno dać zbliżoną wydajność, ale nie chce mi się bawić w odsyłanie jakbym jakiegoś leżaka albo knota trafił, więc chyba poczekam na 3600 aż do Ryzena 4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mar_S napisał:

Bo ja wiem? Mój robi 4500 Mhz na 1.3V które realnie pod obciążeniem wynosi 1.287 według HWinfo, nie wykluczam że też by zrobił ten jeden przelot CB 20 4700+ przy 1.45V, tylko po co go orać?
Początkowo planowałem 3900XT zamiast mojego 3900X, ale przy tych cenach to nieopłacalne, później myślałem o nowej sztuce 3900X z tego roku co powinno dać zbliżoną wydajność, ale nie chce mi się bawić w odsyłanie jakbym jakiegoś leżaka albo knota trafił, więc chyba poczekam na 3600 aż do Ryzena 4000.

Nie zawsze się to tak ładnie skaluje ;)

przy 4700mhz niezależnie jakie dasz napięcie możesz zobaczyć ciemność a gdzie tu jeszcze do pełnego obciążenia w CBR20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że nie wykluczam a nie że jestem pewny, dla mnie te 4500 Mhz na 1.3V jest optymalne i nie zamierzam pompować prundu do oporu tylko po to żeby zobaczyć te 4700 Mhz na ekranie bo to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mar_S napisał:

Bo ja wiem? Mój robi 4500 Mhz na 1.3V które realnie pod obciążeniem wynosi 1.287 według HWinfo, nie wykluczam że też by zrobił ten jeden przelot CB 20 4700+ przy 1.45V, tylko po co go orać?
Początkowo planowałem 3900XT zamiast mojego 3900X, ale przy tych cenach to nieopłacalne, później myślałem o nowej sztuce 3900X z tego roku co powinno dać zbliżoną wydajność, ale nie chce mi się bawić w odsyłanie jakbym jakiegoś leżaka albo knota trafił, więc chyba poczekam na 3600 aż do Ryzena 4000.

To ze twoj robi 4500 wporzadku ale masz wybranca a ja pisze o procku ktory kazdy moze kupic bez loteri i zrobi 4.5Ghz od reki bez kombinowania. To samo jest z 3900XT, 4.6Ghz robia jak chca allcore. Na R3600  malo kto ma po 4.3Ghz a co dopiero 4.5Ghz.

 

 

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To samo jest z 3900XT, 4.6Ghz robia jak chca allcore.

Bzdura, nawet sample jakie do testów redakcje dostały nie robiły wszystkie 4.6, ten w Tweaktown skończył się na 4.5 ghz a Kitguru na 4.45.  :E

A tu masz cytat z Techpowerup:

Cytat

Our Ryzen 9 3900XT sample overclocked much better than the Ryzen 9 3900X. The 3900X struggled with 4 GHz, but the 3900XT managed 4.2 GHz, although it took quite a bit of voltage, 1.425 V. This increased cooling requirements, but was still manageable with air cooling. With a 240 mm AIO watercooler, it definitely felt like 4.3 GHz was in reach, but I couldn't get the CPU fully stable with AVX loads.

 

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu opierasz opinie na podstawie kilku sztuk, tzn dwoch? Tak jak  to robisz obecnie na podstawie swojej sztuki. Wystaczy poczytac zagraniczne fora oraz wejsc na hwbota i zrobic male rozeznanie, to ze jakas sztuka nie zrobi jest czyms naturalnym ale bzdura jest ocenianie na podstawie 1-2szt tak jak Ty to robisz ;) Procki trafily juz do sprzedazy i ma ich znacznie wiecej osob niz kilka redakcji. Mozna wziasc pod wuage wiecej sztuk i zrobic srednia.

Bedziesz teraz wrzucal tekst redkacji i na nim juz do konca bazowal?? To moze ja odbije pileczke i tez wrzuce cos?? Nie mam zamiaru sie z toba licytowac ale nie mam tez zamiaru patrzec tak plytko na temat jak Ty bo jedna jaskolka wiosny nie czyni ;)

0h1yq3C.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poszukaj tabelki, dla Zenów 2 takie widziałem ale dla XT chyba jeszcze nie.  :E
Ale sam fakt że kupno XT nie gwarantuje wysokich zegarów sprawia że ich zakup staje się kompletnie nieopłacalny, równie dobrze można zapolować na dobre "iksy" których na rynku też jest bardzo dużo, a cena kilkaset złotych niższa.

No to co wrzuciłeś to jest właśnie jeden rodzyn, poza tym z tego co widzę to jeden chiplet siedzi 150 Mhz niżej od drugiego więc jest to bardzo dobra sztuka ale żaden super selekt.
I raczej chłodzenia mu starcza co najwyżej na jeden przelot Cinebęcwała, a i to pewnie w okolicach 90*  :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego napięcie 1.425 a jeszcze niedawno wszyscy 1,275v to już degradacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

Gdybym na moim R9 3900X nie miał obecnie chłodzenia Gelid Phantom Black, a jakieś lepszy custom loop, to wskakując na takie napięcie co na screenie z 3900XT spokojnie przebiłbym ten wynik.

Nie chciałem męczyć procka, dlatego nie dostał wyżej niż 1.36v i 70 stopni.

Może jeszcze kiedyś, przy lepszym chłodzeniu pobiję ten wynik.

Obecnie dużo bardziej wolę swojego R9 3950X w drugim kompie, bo na stock'u i marginalnym użyciem prądu przebija wszystko jak leci, a temperatura nie przekracza 63 stopni.

Z PBO @ 220W mam 73 stopni i 9600 punktów w Cine R20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam ocb, kupiłem bardzo tanio płytkę X570 TUF Plus zamiast B450-A Pro Max i testuje sobie 5700XT z R5  3600. W Time Spy oba stare Xeony E5 (2x CPU, razem 16C/32T) są szybsze, TS tak ciśnie na multi core?

ASUS typowo oszukuje bo po włączeniu DOCP widzę że jest PBO + Auto OC włączone :E 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czolgista778

Tak, 3DMark Time Spy oraz Time Spy Extreme bardzo dobrze skaluje się z wieloma wątkami procesora, nawet jeżeli są one nieco starsze.

W zależności chyba od wersji BIOSu na tej X570 TUF, bo na 1405 oraz 1407 domyślnym ustawieniem jest wszystko na Auto w zakładce PBO, czyli tak naprawdę wszystko jest wyłączone. Dopiero ręczna zmiana opcji na Enabled lub Manual i wybranie konkretnej wartości w MHz'ach w Auto OC powoduje uaktywnienie PBO.

Nie zauważyłem zmian bez względu czy profil DOCP był aktywny czy też nie. PBO się "samo" nie uaktywniło.

Jaką masz obecnie wersję BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, RemiKo napisał:

@czolgista778

Tak, 3DMark Time Spy oraz Time Spy Extreme bardzo dobrze skaluje się z wieloma wątkami procesora, nawet jeżeli są one nieco starsze.

W zależności chyba od wersji BIOSu na tej X570 TUF, bo na 1405 oraz 1407 domyślnym ustawieniem jest wszystko na Auto w zakładce PBO, czyli tak naprawdę wszystko jest wyłączone. Dopiero ręczna zmiana opcji na Enabled lub Manual i wybranie konkretnej wartości w MHz'ach w Auto OC powoduje uaktywnienie PBO.

Nie zauważyłem zmian bez względu czy profil DOCP był aktywny czy też nie. PBO się "samo" nie uaktywniło.

Jaką masz obecnie wersję BIOSu?

Potwierdzam ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2407 BIOS. Wlaczylem tylko DOCP/XMP a jednak wlacza sie wtedy też AutoOC, dziwna akcja od ASUSa. Albo AutoOC to po prostu jej default i na to wygląda....wchodzę do BIOSu i PBO samo się ustawia na "Advanced" z limitami 150/150/150, max override 200MHz, Auto Scalar.

SR-2 i X5690 niestety nie dała się przetestować, nie działa z Navi. Ten 3600 to ogólnie jakiś robaczywy jest, 197/198 ST w R15 i raptem 4130-4170MHz. Threadripper robi 206-212 ST.

tKWU3si.png

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś Ryszarda 3 3100? Ja testuje powoli potencjał OC i ogarnia bez zmiany napięć 4,2Ghz na BOXie :E

Jakie macie osiągi Voltage/Ghz/temp? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krul Ryzena 3100 jest tylko jeden :wedge1:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości zrobiłem krok dalej:

cachemem4fikht.png

I już jestem blisko:

err25xk38.png

Wywaliło dopiero w okolicach 28 minuty.

SOC 1.125v

DRAM 1.41v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkie banki pamięci zajęte ?

spróbuj je schłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tornado3

Tak, 4x16GB Dual Rank na płycie z Daisy Chain'em.

Ustabilizowałem je poprzednio na 3733MHz CL16 @ 1.41v i bez nawiewu się nie przegrzały.

Wynik stabilności (ponad dwie i pół godziny TM5) znajduje się na poprzednich stronach tematu.

Teraz specjalnie nie karmiłem ich większymi napięciami, skoro 1.41v nie wywalało z przegrzania, ale najwidoczniej będę musiał im podnieść napięcie, bo wg kalkulatora minimum to 1.44v, zalecane 1.45v, a to z kolei od razu zdyskwalifikuje mój zestaw pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak świetny wynik jak na 4x16GB. 

Sprawdzałem btw czy na R5 3600/ASUS X570 TUF można zrobić ten sam trik z EDC bugiem....nie można. EDC=8 blokuje cepa na 1800-2000MHz all core. :(

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...