Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, czolgista778 napisał:

To i tak świetny wynik jak na 4x16GB. 

Sprawdzałem btw czy na R5 3600/ASUS X570 TUF można zrobić ten sam trik z EDC bugiem....nie można. EDC=8 blokuje cepa na 1800-2000MHz all core. :(

Spróbuj zejść jeszcze niżej - do 6-7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dalej to samo, buja się między 1200 a 2000MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jest ok:

tm529qj02.png

Podniosłem minimalnie napięcie pamięci do 1.415v i już nie wywaliło błędu :D

Reszta testów i optymalizacji ustawień jak znajdę chęci oraz więcej czasu. Obecnie jest nawet ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RemiKo napisał:

Wywaliło dopiero w okolicach 28 minuty.

30min testu i dopiero 2 cykl :D ile potrzebuje u ciebie aby przejść 10 ? :E 

Edit a dobra już widzę wyżej ;) srogo u mnie 10 cykli leci 38min do HCI 1000% potrzebujesz 3 dni ? :D

@Remik jak chcesz je schłodzić a nie masz cooler'a ramu to nieźle się sprawdza wentylator na topie odwrotnie przykręcony tak aby dmuchał na ram od góry :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ceny ryzenów 3600 ostro poszły w górę. Widać to nawet w Polsce a dolar 3,75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Czeryboj napisał:

Posiada ktoś Ryszarda 3 3100? Ja testuje powoli potencjał OC i ogarnia bez zmiany napięć 4,2Ghz na BOXie :E

Jakie macie osiągi Voltage/Ghz/temp? :P

4300 1.088v

4500 1.2v

4600 1.335v

4700 1.425v

4850 1.5v ale to tylko by wejsc do windowsa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RemiKo napisał:

Wychodzi na to, że jest ok:

tm529qj02.png

Podniosłem minimalnie napięcie pamięci do 1.415v i już nie wywaliło błędu :D

Reszta testów i optymalizacji ustawień jak znajdę chęci oraz więcej czasu. Obecnie jest nawet ok.

No ładnie. Zastanawiam się czy 4x16 na DR jeszcze bardziej zwiększa pobór prundu jak 4x8GB. Próbowałeś zejść z rtt_park do 120 i podbić tcke na 9 i przetestować coś w stylu 16-19-19 na 3800 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wallec napisał:

4300 1.088v

4500 1.2v

4600 1.335v

4700 1.425v

4850 1.5v ale to tylko by wejsc do windowsa 

4.7 @1.425V to jak stable?

Która z tych wartości to AVX Small FFT Prime95 stable albo mała próbka OCCT AVX2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że pierwsza ale niestabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko kisnę jak ludzie kręcą ryzena na jakimś luźnym ramie i 4.5GHz 10/10 red power cb20 user xD Potem kręcą ram i pstryk czarny ekran nie działa xD To się zateguje. Niestabilne IF to się zateguje. Nowy bios teraz to już w ogóle nie działa o matko zdegradowałem xD

49jljq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Minciu napisał:

4.7 @1.425V to jak stable?

Która z tych wartości to AVX Small FFT Prime95 stable albo mała próbka OCCT AVX2 ?

Mam nadzieję, że żadne bo nikt nie powinien używać tej ujowej instrukcji do sprawdzania stabilności, to tak jakby używać furmarka do sprawdzania wydajności chłodzenia na gpu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to wynik:

4850 1.5v ale to tylko by wejsc do windowsa 

mówi mi tyle co nic :D  

 

Idąc dalej:
4300 1.088v
4500 1.2v

4600 1.335v
4700 1.425v

A nie może przebić SingleCore CB z 4625MHz? Czyli jak rozumiem to chyba są jakieś wartości Bios Stable/Pulpit Stable ? Co najwyżej Explorer Stable? Bo CB 1 jeden wątek już za dużo?

 

Jestem ciekaw jak to czytać. Małe próbki, duże próbki, AVX2 czy bez AVX. Biosy czy pulpity? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu czego nie rozumiesz ustawiasz ten zegar i napięcie i nie ma wyjścia musi działać.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w programie siedzącym mocno na AVX musiałem zejść do 4400/4450 1.25V, przydało się kręcenie per CCX.  :E 
Ale 4500 1.3V jest nadal "game and Cinebench 20 stable"  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co musi działać, skoro CB na jednym wątku przepchać nie mógł ostatnio? A jak zaczął pchać, to się Wallec cieszył, że udało się sprzedać uszkodzoną płytę :) A martwił się też już o CPU, chyba kupił nawet na podmiane

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wchodzi do Windows to nie jest żadne kręcenie, tak samo jak wykręcanie jakiegoś kosmicznego zegara tylko po to żeby z potem na czole odpalić CPU- Z i nazwać się "krulem łoce".  :E
Podkręca się po to żeby zyskać wydajność, jak programy działają, gry nie crashują, to dla mnie wtedy jest stabilnie i zostawiam, a forumowy "fame" mam w głębokim poważaniu.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mar_S napisał:

Ja w programie siedzącym mocno na AVX musiałem zejść do 4400/4450 1.25V, przydało się kręcenie per CCX.  :E 
Ale 4500 1.3V jest nadal "game and Cinebench 20 stable"  :D

Na ryżu jest straszny fuckfest z oc u mnie 4.4 na 3.4 c14 to jest 1.26v 4.4 na 3.6 i tych samych timingach co 3.4 to już 1.28v. Dziś jak mi starczy czasu to może załaduje 6.22 ktoś tam bąkał o naprawie OC. Niby dalej 1.0.0.4B ale naprawili wyświetlacz kodów i może teraz wyświetlać temperaturę co jest świetnym ficzurem.  Może znowu naprawi się 1.26v na 4.45GHz

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ustawione na stałe 4500 Mhz z 1.3V ale jak mi się dwa razy Keyshot dzisiaj wywalił to uznałem że to nie ma sensu, ustawiłem wszystko na stock w biosie i wykorzystałem Ryzen Mastera.  :E
Mam teraz profil Game gdzie jest 4500 1.3V, oraz profil Work gdzie mam 4400/4450 na 1.25V, pamięci zostawiłem tak jak były czyli nadal mam 3800 Mhz CL16, są to cztery moduły Ballistix RGB 3200 i widzę że mój Ryzen bardzo je polubił.  ;)

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mar_S napisał:

Ja miałem ustawione na stałe 4500 Mhz z 1.3V ale jak mi się dwa razy Keyshot dzisiaj wywalił to uznałem że to nie ma sensu, ustawiłem wszystko na stock w biosie i wykorzystałem Ryzen Mastera.  :E
Mam teraz profil Game gdzie jest 4500 1.3V, oraz profil Work gdzie mam 4400/4450 na 1.25V, pamięci zostawiłem jak jest czyli nadal mam 3800 Mhz CL16, są cztery moduły Ballistix RGB 3200 i widzę że mój Ryzen bardzo je polubił.  ;)

Baw się u mnie jest ściana na 4.45 GHz jak avx2 wchodzi grę jednak obstawiam że płyta bruździ. Niby 4.5 GHz mam game stable ale cb20 się randomowo sypie bo edc kopie w kosmos a x370 taichi lubi odciąć prąd bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, Fatality niby ta sama w zasadzie konstrukcja a działa jak na razie idealnie pod tym względem.
U mnie też, te 4400/4450 to jest raczej maks, nie wykluczam że Corona pójdzie nawet na 4500 Mhz bo benchmark działał bez zająknięcia, ale też nie ma gwarancji że dłuższy render jej nie wyłoży. Także jak dla mnie sweet spot został osiągnięty a kręcenie Ryzen Masterem ma znacznie większy sens w moim przypadku niż bios, bo do roboty 4500 Mhz się nie nadaje, ale do gier już jak najbardziej.  ;)
Temperatura w Keyshot przy takich ustawieniach wynosi poniżej 70*, tymczasem na 4500 Mhz podchodziła już pod 74* zanim się system wyłożył, podbicie napięcia do 1.312 dało tylko lekko wyższą stabilność ale też i temperatury w okolicach 76-77*, pewnie na 1.325 by poszło stabilnie ale jak dla mnie to już za ciepło by było.
Ogólnie jak wyczujesz gdzie Ryzen ma barierę to nie ma sensu cisnąć bo to już nic nie da, a odpalanie całymi dniami jakichś testów dla 50 Mhz to robota głupiego.  ;)

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem coś się pokiełbasi po updatecie i struggle is real xD Niektórym tak się skopie, że ciężko używać kompa i kończy się na czystym flashu z pod dosa. U mnie też już niestety naleciałości są bo updatuje jeszcze od biosa z 4 na początku ale to co jest u mnie to są pomniejsze bugi. No i szczerze ciśnienia nie mam 4.4 robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrą sztukę, rok temu taki wynik był nie do pomyślenia, po prostu ludziom się w dupach od tych gigaherców poprzewracało.   :E
Przy Ryzenie 1700 jak się zrobiło 3.9 z dobrym napięciem to to był kurna megaselekt i golden chip, teraz 4.4 Ghz na luzie przy niskim napięciu i jeszcze kręcą nosem.  ;)
Także tylko się cieszyć i korzystać dopóki się nie zdegraduje! Jak  każdy Ryzen powyżej 1.1V !  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 8700K robił 4,7GHz non AVX i 4,5GHz AVX. W zasadzie zen2 już skrobie mu marchewki  :)  

Dobrze, że idzie to do przodu, bo ZEN1+ i ZEN2 to raczej podobne zegary robiły z marginalną, smutną różnicą. Jest szansa że po zmiania procesu na lepszy będzie ostatecznie jeszcze lepiej :D AMD ma użyć teraz jakiś 7nm z poprawkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednych slajdach było 7nm+, ale na innych już tylko 7nm, więc cholera wie.  ;)
Patrząc jednak na ostatnie APU zastanawiam się czy one już nie są czasami Zen 3, bo gdyby to był tylko Zen 2 to pamięci by chodziły nie wyżej niż 3800 prawda? W końcu XT które wypuścili niczym się od zwykłych X nie różniły w tym względzie.  :)

Forum dzisiaj fatalnie chodzi...

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...