Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Send1N napisał:

No mi się normalnie pc uruchamiał na 3600 i to samo mam na 3700x nawet tm5 raz przeszedł 10 cykli nie wiem jakim cudem ale po wejściu do gry weryfikuje mnie w 10 sekund na if 1900 :D restart pc lub wylot do pulpitu + jest o połowę fps mniej

To i tak masz lepiej. Mój IF nawet nie wstaje po rozpięciu xD Nie jest też zbytnio zadowolony z używania 3733 ale daje się ogarnąć ale za ciasno być nie może i takie CL14 odpada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wrażenia, instalował ktoś nowe BIOS-y z Agesą 1006? Do mojego Asusa właśnie wypuścili i się zastanawiam... 
Do tego stery do Chipsetu widzę już w wersji 2.xxxx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

Ooo racja. Sypie Ci się na 3666/3733? Daj SOC 1.1 i myk masz IF 1900. Czemu nikt tu Wallca nie słucha?

 

Ja też nie słuchałem i proca zmieniłem jak debil. Zachciało mi się IF 1900 A wystarczyło SOC podbić na 1.1.. albo 1.15, 1.185, 1.200, 1.225, 1.250, 1.275, 1.300..   z różnymi innymi kombinacjami napięć.. Po kilku miesiącach, 20 paru biosach, niezliczonej liczbie restartow, zwiech, wywala do pulpitu, rozspietych urządzeń USB przy starcie i w trakcie pracy w końcu zrozumiałem, że jestem jak DonKichot. Później tylko myk nowy CPU i nagle IF z miejsca poszedł na 1900 zamiast 1833. 

 

@Wallec PRZYKRO MI, ale twoja teoria dziala tak samo jak AVX2 Small na 4.7GHz co screena zrobić nie możesz.

Zależy co masz na myśli.

Jakiś używany gotowiec w super cenie czy plan na skladaka?

Ma to grać czy pracować.

Troche grac, troche pracowac. Czesci ze tak powiem sie zalazly,a to z tego troche itd..pyta czy to sensowny konfig...czy moze cos zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to ponownie zmontowałem platformę na AMD (miałem zmieniać na i7 :/ ) chodził  mi niedosyt co do if1900 a dokładniej tego, że ostatnie 3szt.  R5 3600 (tegoroczne) nie byłem wstanie ustawić z if1900. Potencjał OC pomijam, ale sam fakt trafienia trzech sztuk które miały z tym problem był dla mnie dziwny i zacząłem podejrzewać, że wszystkiemu jest winna B550.
Wczoraj postanowiłem to sprawdzić. I zrobiłem szybkie podmianki pamięci jak i płyty głównej. 
Sprawdzałem na:
1. B550 Elite
2.B450 Gaming plus MAX
3. Crucial Ballistix Sport LT
4. Crucial ballistix rgb (fajowe te RGB :D Tylko szkoda, że czerwone nie białe)
5. Patriot Viper Steel4400MHz CL19 (Ktoś przede mną raczej je miał i zauważył, że  CHYBA jest słaby potencjał).
Do pełni szczęścia zabrakło tylko innej 3600. 
Na przeleciałem wszystkie ramy na B550 i za każdym razem po ustawieniu if1900 1:1 czarny ekran. Na 3733 if1867 wszystko git.
Zmiana płyty i ta sama historia :/ Dalszych prób poszukiwać 3600 zaprzestaje, a nawet nie wiem czy nie pozbędę się 3600 i nie wezmę czegoś z najniższej półki czekając na 4xxx. 
Co do ramu to pozostanę na LT’kach, albo wezmę tańsze Patrioty 4000cl19. Swoją myślałem, że Patriot coś poprawił te radiatory, ale nie nadal są tak samo tandetne. Miałem zamieniać LT na RGB, ale trafiły się gorsze, a nie powiem fajnie to RGB :D

Tak więc podsumowując jak trafisz na CPU które nie radzi sobie z if1900 to nic tego nie zmieni*.

 

 

R1TNMgR.jpg
Ai891Wr.jpg

6Gt7oBe.jpg

 


*W tym wypadku należy zmienić CPU :D.

Edytowane przez arek1022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Art385 napisał:

To i tak masz lepiej. Mój IF nawet nie wstaje po rozpięciu xD Nie jest też zbytnio zadowolony z używania 3733 ale daje się ogarnąć ale za ciasno być nie może i takie CL14 odpada 

Novi coś pisał że jak komuś wstaje i winda działa normalnie to jest szansa to ustabilizować napięciami xD ja temat 1900/3800 olałem już dawno ale teraz mnie to zainteresowało po przeczytaniu tego :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owocowi wreszcie mi wysłali Vipery, dziesięć minut temu przyszedł mail od InPostu z potwierdzeniem nadania. Będzie jutro atakowane 3800 CL14  :yltype:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Send1N napisał:

Novi coś pisał że jak komuś wstaje i winda działa normalnie to jest szansa to ustabilizować napięciami xD ja temat 1900/3800 olałem już dawno ale teraz mnie to zainteresowało po przeczytaniu tego :E 

Da się ustabilizować ba nawet możesz sobie pykać w gry i w ogóle. Potem odpalasz occt i zaczyna liczyć errory. U mnie jest tak, że samo IF odpięte stabilne, same ramy 3733 z odpiętym nawet na c14 latają ale weź panie zsynchronizuj i dognieć do ~100W i zaczyna walić errory pod occt. Na tym 1.0.0.6 przynajmniej reaguje poprawnie na luzowanie timingów i podbijanie vddg. Bo jeśli nie patrzeć na occt to cb20 to obskakuje na 1.26v i z 3733 c15 grać tak można i cały dzień i się nie sypnie. Generalnie całkiem mi podszedł ten bios z 1.0.0.6 kij że tam z zakładki advanced settings zostały szczątki ale wyświetlacz temperatury na debugu działa więc mogę sobie mogę patrzeć jak ładnie skacze co chwila temperatura o 10 w górę i schodzi po 1 stopniu w dół xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

Da się ustabilizować ba nawet możesz sobie pykać w gry i w ogóle. Potem odpalasz occt i zaczyna liczyć errory. U mnie jest tak, że samo IF odpięte stabilne, same ramy 3733 z odpiętym nawet na c14 latają ale weź panie zsynchronizuj i dognieć do ~100W i zaczyna walić errory pod occt. Na tym 1.0.0.6 przynajmniej reaguje poprawnie na luzowanie timingów i podbijanie vddg. Bo jeśli nie patrzeć na occt to cb20 to obskakuje na 1.26v i z 3733 c15 grać tak można i cały dzień i się nie sypnie. Generalnie całkiem mi podszedł ten bios z 1.0.0.6 kij że tam z zakładki advanced settings zostały szczątki ale wyświetlacz temperatury na debugu działa więc mogę sobie mogę patrzeć jak ładnie skacze co chwila temperatura o 10 w górę i schodzi po 1 stopniu w dół xD

Sprawdzę sobie teraz jak wyłączyłem smt i jadę na 8/8 może akurat jakoś się uda gamestable zrobić if 1900 ram 3800 :E ale próbowałem wiele razy na r5 3600 to samo na 3700x z smt w 2-3 przelocie tm5 zawsze wypluwało błędy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, DjXbeat napisał:

Dokładnie tak ale nie jest to reguła bo jeden komplet pamięci będzie działał stabilnie na 60C a drugi będzie się wykładał już na 45C.

Co do pamięci ram to nowe APU AMD mają już poprawiony kontroler i taktowanie 2200Mhz nie jest wyzwaniem. Bardzo dobrze to wróży dla Zen3

Ryzen 5 Pro 4650G

4sXrqqp.gif

Ciekawe z jaką ceną wyskoczą, pewnie z 800zł jak nie drożej. Wątków jest wystarczająco ale grafika przydałaby się odrobinę wydajniejsza (chociaż taka jaką ma 4750g).

9 godzin temu, wallec napisał:

O super wiadomość, może puszczę patrioty na 4400cl16 bo póki co testowałem 4200cl16 i leciutko szło.

Chyba najwyższa pora bezstratnie sprzedać ryzena 3 3100 4300mhz 1.088v avx 2 male dane stable occt 30min i czekać na r5 4600x

Zanim sprzedasz to nie zapomnij o filmie dla nas z prime95 4700MHz/1,425V :thumbup:

Obiecałeś że nagrasz a obietnic nie wolno łamać, nawet królowi oc i budżet gamingu nie przystoi łamać obietnic :) 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chociaż screena poprosze ;)

ile czasu można robić tego screena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

ile czasu można robić tego screena?

Zależy od talentu i umiejętności technicznych, dla mnie w Photoshopie 10 minut, dla wallca w Paincie pewnie tak do premiery Zen 4.  ;)

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Ja tam chociaż screena poprosze ;)

ile czasu można robić tego screena?

Pisałem że za tydzień bo drinki z palemka i RyszatdGTS od razu zaczail.

Ps. Rysiek dał mi pierwszego warna ever w 2014 :E

ps2. Niedawno mialem 40 plusów a teraz mnie minusuja

Edytowane przez wallec
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy z BIOS-ów Asusa tez coś pod Agesa 1006 wycinali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wallec napisał:

Pisałem że za tydzień bo drinki z palemka i RyszatdGTS od razu zaczail.

Ps. Rysiek dał mi pierwszego warna ever w 2014 :E

Zostało pięć dni, czuję się tak podjarany "jak młódka przed pierwszym razem" :)

Wallec, jak faktycznie utrzymasz stabilność 4700MHz/1,425V w prime95 przez chociaż 5minut i film będzie bez cięć czy jakiś kombinacji, to chyba prawie wszystkim :zadek: pękną z bUlu i żadna maść nie pomoże (mnie też :rotfl: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wallec napisał:

Pisałem że za tydzień bo drinki z palemka i RyszatdGTS od razu zaczail.

Ps. Rysiek dał mi pierwszego warna ever w 2014 :E

ps2. Niedawno mialem 40 plusów a teraz mnie minusuja

Myślałem że już w domu jesteś, skoro zdjęcia z iglo wklejałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od kilku tygodni śledzę z uwagą ten wątek i generalnie jestem pod wrażeniem Waszych osiągnięć w dziedzinie OC Ryzenków ;)

 

Przymierzałem się do 10700 ale zdecydowałem jednak dać szansę 3600 i kupiłem sztukę do sprawdzenia - jeżeli spełni moje oczekiwania to nie będę ładował 2x więcej kasy w Intela 8/16, tylko pozostanę na low endzie od AMD :P Kompa potrzebuję do neta, sporadycznej obróbki RAW z lustrzanki i równie sporadycznie gier. Póki co 1080ti na monitorze 2k 144Hz z gsync (pod koniec roku może przerzucę się na RTX 3060/3070 - w zależności od perf i $.

Graty złożyłem, włożyłem dysk m2 i ku mojemu zdziwieniu Windows od strzała po kilku minutach ruszył - pierwotnie przez 4 lata działał na moim poprzednim 6700k więc szacun, że to wstał i póki co działa (oczywiście poinstalowałem pliczki od MSI).


W każdym bądź razie czy moglibyście odesłać mnie do jakiegoś konkretnego poradnika OC dla Ryzena 3600? Wiem, że w tym wątku znajdę pewnie wszystko, jednak to ponad 1000 stron więc mogłoby nie starczyć mi cierpliwości ;)

Będę wdzięczny za namiar - poczytam i spróbuję - jestem przede wszystkim ciekaw jaka sztuka się trafiła - generalnie leżak 1945.

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Boger napisał:

Panowie, od kilku tygodni śledzę z uwagą ten wątek i generalnie jestem pod wrażeniem Waszych osiągnięć w dziedzinie OC Ryzenków ;)

 

Przymierzałem się do 10700 ale zdecydowałem dać szansę 3600 i kupiłem sztukę do sprawdzenia - jeżeli spełni moje oczekiwania to nie będę ładował 2x więcej kasy w Intela 8/16, tylko pozostanę na low endzie od AMD :P

Graty złożyłem, włożyłem dysk m2 i ku mojemu zdziwieniu Windows od strzała ruszył - pierwotnie przez 4 lata działał na moim poprzednim 6700k więc szacun, że to wstało i póki co działa (oczywiście poinstalowałem pliczki od MSI).


W każdym bądź razie czy moglibyście odesłać mnie do jakiegoś konkretnego poradnika OC dla Ryzena 3600? Wiem, że w tym wątku znajdę pewnie wszystko, jednak to ponad 1000 stron więc mogłoby nie starczyć mi cierpliwości ;)

Będę wdzięczny za namiar - poczytam i spróbuję - jestem przede wszystkim ciekaw jaka sztuka się trafiła - generalnie leżak 1945.

Najszybciej to ciśnij na yt, fraza podkręcanie amd ryzen i w miarę świeży filmik. Tam się nic nie zmienia poza taktowaniem oraz napięciem. Z pamieciami jest więcej zabawy ale też bez trudu idzie ogarnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Boger napisał:

Panowie, od kilku tygodni śledzę z uwagą ten wątek i generalnie jestem pod wrażeniem Waszych osiągnięć w dziedzinie OC Ryzenków ;)

 

Przymierzałem się do 10700 ale zdecydowałem jednak dać szansę 3600 i kupiłem sztukę do sprawdzenia - jeżeli spełni moje oczekiwania to nie będę ładował 2x więcej kasy w Intela 8/16, tylko pozostanę na low endzie od AMD :P Kompa potrzebuję do neta, sporadycznej obróbki RAW z lustrzanki i równie sporadycznie gier. Póki co 1080ti na monitorze 2k 144Hz z gsync (pod koniec roku może przerzucę się na RTX 3060/3070 - w zależności od perf i $.

Graty złożyłem, włożyłem dysk m2 i ku mojemu zdziwieniu Windows od strzała po kilku minutach ruszył - pierwotnie przez 4 lata działał na moim poprzednim 6700k więc szacun, że to wstał i póki co działa (oczywiście poinstalowałem pliczki od MSI).


W każdym bądź razie czy moglibyście odesłać mnie do jakiegoś konkretnego poradnika OC dla Ryzena 3600? Wiem, że w tym wątku znajdę pewnie wszystko, jednak to ponad 1000 stron więc mogłoby nie starczyć mi cierpliwości ;)

Będę wdzięczny za namiar - poczytam i spróbuję - jestem przede wszystkim ciekaw jaka sztuka się trafiła - generalnie leżak 1945.

Pewnie zależy od tego jak bardzo chciałbyś podkręcić i czy wycisnąć ostatnie moce z procka. Mi się nie podobało to całe boost. Bez obciążenia ciągle skakało od 2200 do 4200 Mhz. Napięcia tak samo od 1 - 1,45v i pobór mocy najniżej było 24W.

Teraz mam ustawione na sztywno 4200, 1,2v. Pobór mocy też jest nieco niższy a temp średnio 40 stopni. Wydaje się to okey chyba że wyczytam jakieś ciekawsze ustawienia albo ktoś doradzi coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

próbować ile wlezie do powiedzmy 1.3v :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Boger napisał:

Przymierzałem się do 10700 ale zdecydowałem jednak dać szansę 3600 i kupiłem sztukę do sprawdzenia - jeżeli spełni moje oczekiwania to nie będę ładował 2x więcej kasy w Intela 8/16, tylko pozostanę na low endzie od AMD :P 


W każdym bądź razie czy moglibyście odesłać mnie do jakiegoś konkretnego poradnika OC dla Ryzena 3600? 

Loww end od AMD to nie 3600 tylko 3100.

Co do poradnika to polecam filmy na YT jedynego krUla i boga OC tego forum wallca. Co prawda na filmach jest 3100, no ale przecież nie warto dopłacać do 3600 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie róbcie sobie jak  z tym polecaniem 3100 i 3300x. Jeden jest tańszy o 200zł a drugi o 300 od ryzen 3600.

300 zł to już jest trochę ale dzisiaj te procki to już padła i jak ktoś myśli o graniu to warto dołożyć do ryzena 3600 a nie pchać się w te cudaki. Przynajmniej przez rok będzie miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co wybitny procesor coś jak rocznicowy pentium lata temu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zawsze można wziąć używkę 3600 za 650 zł, no ostatnio ceny poszły w górę ale ja za mniej więcej tyle mojego sprzedałem i na pewno takie okazje się trafiają.
Jak sztuka z tego roku to nawet jak nie zrobi 4.5 Ghz na 1.3V to i tak pewnie pójdzie lepiej niż premierowe egzemplarze.
I to jest najlepszy wybór na budżetową maszynkę do wszystkiego, a nie jakieś padaki w rodzaju 3100 które kosztują niewiele mniej, że o 3300X nawet nie wspomnę (tak nawiasem to 3300X wymiotło ze sklepów, takie dobre  :E  )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w końcu spiął nowe APU z 2080Ti

coś cienko to wygląda na tle R3600 :szczerbaty: oba 6/12 z tym że low 1% się obronił

18bb7d86be8d5.png

 

reszta testów

99e7dd0bd48c2.png

974008f99d814.png

f61296782d004.png

7003618346cae.png

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci podciągaja wynik, spora różnica w taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...