Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym usunął konto albo nie czytał bo za chwilę go zjedzą xd

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wallec napisał:

Niestety mam złe i dobre wieści.
Złe są takie, że sprzedałem r3 3100 i bezkosztowo zamnieniłem go na r7 2700x więc nie mogę wrzucić avx 2 na 4700mhz bo proc już nie jest mój a nie chcę degradacji.

I czar prysł... :(

 

 

:rotfl: 

  • Like 2
  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa Rysiek zmiażdżyłeś mnie teraz :D :E

Ja i tak jestem tego zdania że wallec to sobie z nas robi po prostu żarty a 99% osób się tutaj nabiera i myśli że to on ma nierówno pod sufitem :D te posty są tak specyficzne i pisane takim oryginalnym stylem że to nie może być na poważnie, to my jesteśmy strollowani :E

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wallec napisał:

Niestety mam złe i dobre wieści.
Złe są takie, że sprzedałem r3 3100 i bezkosztowo zamnieniłem go na r7 2700x więc nie mogę wrzucić avx 2 na 4700mhz bo proc już nie jest mój a nie chcę degradacji.

Dobra jest taka, że nie będę wam już spamował tematu bo nie mam ryzena serii 3000

PS. Zen+ to dno vs Zen2 ale opóźnienia na pamięciach są eleganckie ( może ustawię na 3566mhz jak mi się będzie chciało ).

Poniżej możecie zobaczyć jak bardzo zen+ dostaje od najgorszego zen2 gdy oba puścimy na 4c8t
 

do 4k 60hz vsync i tak chyba lepszy r7 2700x

comment_CZsADhDmUiakDL69Ms5TgxqVvDGBw0sR

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet screena nie ma?

 

W sumie to jest, ale 4,55GHz z historycznych wyników zostało na 3100x. 

Twój słaby 2700x 4c/8w to połowa możliwości tego CPU :P Skoro twierdzisz że dostaje od 3100x, to sprawdź lepiej jak wygląda 3100x puszczony na 8c/16w vs 2700x 8c/16w  :)

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zrobiłem ten update :E
W sumie zmian na lepsze ani na gorsze nie widzę. Karta nadal wyje przy włączaniu komputera :P

BTW - CPPC włączacie czy nie? Bo z kolei CPPC Preffered Cores ponoć lepiej wyłączać dla zadań na wielu rdzeniach, albo właczać gdy mamy obciążenie niewielu (wtedy powinny latać te najszybsze)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zas napisał:

No dobra, zrobiłem ten update :E
W sumie zmian na lepsze ani na gorsze nie widzę. Karta nadal wyje przy włączaniu komputera :P

BTW - CPPC włączacie czy nie? Bo z kolei CPPC Preffered Cores ponoć lepiej wyłączać dla zadań na wielu rdzeniach, albo właczać gdy mamy obciążenie niewielu (wtedy powinny latać te najszybsze)

U mnie rtx 2060 ventus też wyła na każdym biosie i zarówno na r5 3600 jak i później na 3700x, to jest jednak zależne od samej karty tak mi się wydaje bo obecna 2070 super jest bezgłośna przy włączaniu komputera

CPPC miałem zawsze na off bo robiłem ręczne OC, nigdy nie trzymałem procka na auto żadnego, chyba że to po OC też coś zmienia :>

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Tak sobie czytam czasami wątek o nowych intelach i czasami nie wiem czy się śmiać czy płakać.

-Temperatury skaczą do 95C

-Taktowania skaczą od bazowego do max co powoduje słyszalność wentylatorów

-Problemy ze stabilnym RAM

- itd. itd.

Najśmieszniejsze jest to, że wypowiadają się czasami byli posiadacze Ryzenów, zresztą i nie tylko i twierdzą, że przesiedli się na Intela i że takie cuda mieli tylko na platformie AMD , że teraz mają spokój. A to jak się okazuje g...o prawda. 

Mając różne intele łącznie z 9900K od dawna wiadomo było, ze takie rzeczy dzieją się na Intelu, tylko nie rozumiem tego hejtu na AMD ?

Mam oba, nic takiego nie zaobserwowałem. 95*C na 10900K też nie widziałem, raptem 82*C na 360mm AiO w Aidzie64.....ALE! Problemem tutaj są programy do monitoringu temperatury typu HWInfo64 gdzie podawana jest wartość "Max" która jest z dupxa wzięta bo tam na 3960X z PBO mam 104*C z 360mm AiO i 6x Noctuami xD
Tak samo na intelu, niby peak na 10900K jest 82*C a średnia to raptem 67-70*C z całego benchmarka, specjalnie nawet ustawiłem tryb wysokiej wydajności żeby nie zrzucał zegarów. Chłodzenie było ledwo ciepłe.
Moim zdaniem powinni wywalić odczyt peak temp z tych programów.

Faktem jest natomiast to że bugi w BIOSie częściej trafiają się na Ryzenie i np. na Intelu regulacja obrotów wentylatora na CPU mimo podobnych opcji, działa lepiej.

Edytowane przez czolgista778
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czolgista778

Popieram Twoje słowa odnośnie szczytowych temperatur w odczycie z programów. Zaobserwowałem to już rok temu, że musieli mocno przebudować sposób pomiaru temperatury w samych procesorach, co powoduje właśnie takie chwilowe anomalie.

Bardzo podobnie zachowują się niektóre programy pokazujące aktualny status łącza podczas aktywności. Bo np. pobieram coś z neta, leci sobie równiutko max'em mojej przepustowości, aż tu nagle w jednej sekundzie program pokazuje, że prędkość diametralnie spadła, a w kolejnej już mam praktycznie podwojoną prędkość (niemożliwą do uzyskania w praktyce).

Odnoszę wrażenie, że te odczyty temperatury działają w tej chwili bardzo podobnie i raz na jakiś czas tak się właśnie "przytykają", a później następuje właśnie ten peak.

Nie bawiłem się jeszcze 10 serią od Intela, ale na Ryzen'ach 3000 mogę to potwierdzić, że owa sytuacja występuje na każdym z moich procków (3900X, 3600, 3950X) i z początku doprowadzała mnie do szaleństwa, bo myślałem, że przegrzewam proca podczas testów, skoro widnieje tam AŻ TAK duża liczba.

...

Swego czasu bardzo skrupulatnie sprawdziłem co się dzieje i jak to wygląda w praktyce i widziałem, że jest to właśnie błąd pomiarowy, bo występowało to podczas równomiernego obciążenia wszystkich rdzeni, mniej więcej w połowie testów, gdzie moje chłodzenie idealnie dawało sobie radę z całością. Ten peak pokazywało na ułamek sekundy, po czym temperatura powracała do normalnego poziomu.

Od tamtej chwili nie przejmuję się już tym odczytem i posiłkuję się średnią z każdego pomiaru, resetując rejestr danych od razu po uruchomieniu benchmarka lub nieco przed (w zależności od programu).

Zaś moim zdaniem ten odczyt może zostać, ale nie powinniśmy się nim aż tak bardzo przejmować, a nawet zalecane jest ignorowanie tego wskazania.

...

P.S. @czolgista778 - w stopce masz dwa razy: "PC No.2". Fajna kolekcja btw :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym ryzenku są te peaki dziwne a szczególnie w grach np gram w bf'a mam stałe 63c a nagle bum 70 i od razu spada :E na 3600 było dokładnie tak samo 70c to ja nawet nie mam w cinebenchu jak proc leci na 100% cały czas i peaków nie ma wtedy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej moja teoria że nie umiecie podkrecac i że za dużo ustawień wpisujecie z ręki bo macie zle nawyki z cruciali jest prawdziwa. Send1n po roku odkrył że napięcie 0.95v to nie zloty srodek i po podniesieniu jednak bez problemu dziala infinity fabric na 1900mhz.

Jeszcze kilka dni i wszyscy wbihecie terminacje auto, spread spectrum off napiecia soc 1.1 reszta auto i kazdemu poleci if na 1900 a bdie 3800 cl15

Czyli sprzedsz r3 3100 za 429 i kupno r7 2700x to byl dobry deal?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wallec napisał:

Przynajmniej moja teoria że nie umiecie podkrecac i że za dużo ustawień wpisujecie z ręki bo macie zle nawyki z cruciali jest prawdziwa. Send1n po roku odkrył że napięcie 0.95v to nie zloty srodek i po podniesieniu jednak bez problemu dziala infinity fabric na 1900mhz.

Jeszcze kilka dni i wszyscy wbihecie terminacje auto, spread spectrum off napiecia soc 1.1 reszta auto i kazdemu poleci if na 1900 a bdie 3800 cl15

Czyli sprzedsz r3 3100 za 429 i kupno r7 2700x to byl dobry deal?

Ty tu nie pier*** tylko kończ drinki z palemką i rób co obiecałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już tego procka niestety ale znalazłem np taki screen kilka stron wstecz. Napiecie 1.35b 4650mhz ale widac tam tez przelot na 4700mhz

 

mHZXKRX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też udało mi się puścić 3800 na CL15

aida-374tfrc.png

 

Na CL14 komputer już nie wstał, na 290 TFRC Windows się wyłożył i musiałem użyć punktu przywracania ❤️

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wynik, piękne opóźnienia, piękne taktowanie - tak trzymaj!

Viperki 4000mhz cl19 czy ten "najlepszy bin" 4400mhz? :E

Zobacz czy polecą Ci 4200 cl16 lub cl15 żebyś był gotowy na ryzen 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, czolgista778 napisał:

Mam oba, nic takiego nie zaobserwowałem. 95*C na 10900K też nie widziałem, raptem 82*C na 360mm AiO w Aidzie64.....ALE! Problemem tutaj są programy do monitoringu temperatury typu HWInfo64 gdzie podawana jest wartość "Max" która jest z dupxa wzięta bo tam na 3960X z PBO mam 104*C z 360mm AiO i 6x Noctuami xD
Tak samo na intelu, niby peak na 10900K jest 82*C a średnia to raptem 67-70*C z całego benchmarka, specjalnie nawet ustawiłem tryb wysokiej wydajności żeby nie zrzucał zegarów. Chłodzenie było ledwo ciepłe.
Moim zdaniem powinni wywalić odczyt peak temp z tych programów.

Faktem jest natomiast to że bugi w BIOSie częściej trafiają się na Ryzenie i np. na Intelu regulacja obrotów wentylatora na CPU mimo podobnych opcji, działa lepiej.

Poczytaj jakie problemy mają w dziale intela, miałem, przez dłuższy czas 9900K i dopóki nie ustawiłem wszystkiego odpowiednio w biosie było tak jak pisałem, czyli dokładnie tak samo jak teraz na AMD. 

Co do wentyli to akurat tutaj nie mam żadnych problemów z ustawieniem w biosie, może to kwestia płyty, oprogramowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, wallec napisał:

Viperki 4000mhz cl19 czy ten "najlepszy bin" 4400mhz? :E

Vipery 4133. Różnica w cenie między 4000, a 4133 wynosiła 20 złotych, więc zdecydowałem się dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wallec napisał:

Piękny wynik, piękne opóźnienia, piękne taktowanie - tak trzymaj!

Viperki 4000mhz cl19 czy ten "najlepszy bin" 4400mhz? :E

Zobacz czy polecą Ci 4200 cl16 lub cl15 żebyś był gotowy na ryzen 4

Teraz będziesz jeździł po 4400 bo 4000 tańsze? 

 

Daj screena z 4700 na CB multicore test A nie wszędzie jedno jajo. Nie masz więcej jaj? Wszędzie jedno wyciagasz?

 

Mówiłeś że wszystko stable A boisz się degradacji proca w kilka minut. Nie rób z nas jaj. O przepraszam, może nie rob nas w jajo.

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomale, R3600 uciągnie kartę o wydajności 2080TI w 3440x1440? Czy mimo wszystko będzie bottleneck? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powyżej 1080p procesor można olać, oczywiście pod warunkiem że nie mówimy o jakimś Ryzenie 1200.  ;)
Nawet jak wykręci te 2-3 klatki mniej, i tak tego nie zauważysz.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem testy, gdzie R3600 ograniczał 2080TI w 1440p ale czy będzie coś takiego w ogóle w UltraWide 1440p?

Matryca 144Hz ale w multi nie grywam za często. Bardziej matrzę na oprawę graficzną w takich tytułach jak RDR2.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie nie zauważalna chyba, że sobie odwalisz excela i będziesz tam logi przenosił i sprawdzał czy jesteś w plecy 1-2 fps. Bardziej bym się martwił o dropy na 3600 na minimalnym niż średni fps czy maksymalny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakbyś zapytał Płonącego Konara to by odpowiedział wykładem że tylko HEDT i Quad SLI jest akceptowalne przez prawdziwego entuzjastę, ale ci których nie bili w szkole mogą to olać.  :E
Na pewno będzie dobrze, szczególnie jak nie będziesz za dużo o tym myślał, wtedy grozi Ci fpsowa gorączka zwana novitozą.  :E

Edytowane przez Mar_S
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, zastanawiałem się "spróbować" dać kolejną szansę amd :E . Ale asrock x370 profesional gaming, poszedł drożej o 50zł niż chciałem za niego dać :E . Przy freesync, nie wiem, czy przypadkiem ryzen by nie dawał tak samo płynnego obrazu jak 8700k . Ale teraz jest 2late, blok pod intela kupiłem, jeszcze nawet nie założony, więc nie będę kombinował  ups, chlapnęło mi się co nowego wykombinowałem :E . Albo 9900k wrzucę jak trafię w dobrej kasie, a jak nie to 10gen. Jak ktoś szuka aio pod ryzena, to będę miał w całkiem dobrej kasie navisa 360tkę, o dziwo ma cichą pompę. Miałem styczność z 3 egzemplarzami i w tym moim pompa jest niesłyszalna, a w 2 było ewidentnie słychać pompę, nawet po odpowietrzeniu aio :P . Ale wiadomo, każdy żyd swój towar chwali :E . Ale akurat serio w nim pompa jest najcichsza z jaką miałem styczność :D . Navis na ryzeny jest całkiem dobry, wrzuca się od niego backplate, i pompkę można zamontować pod lekkim skosem, ruch z wskazówkami zegara na maxa i tak dokręcacie, i tempy macie o 5-7* niższe niż na zamontowanym "normalnie" navisie :E

Edytowane przez novi
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...