Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie kombinuję, zostawiam tak jak jest, w grach przy tych upałach nie widzę 60c, z reguły jest 55/58c max. 

Próbowałem z pamięciami przy  IF 1900/1800MHz staruje bez problemu, kwestia zabawy z resztą ustawień, ale powiem szczerze, że nie chce mi się już w to bawić, mam stabilne 3733MHz CL 16 i tak zostawię.

Edytowane przez Pitt_34
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem po prostu ja bym tam grzebał do us*anej :D inny typ czlowieka :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie sobie kupcie monitory UHD. Ustawicie sobie 4.3 z smt albo bez smt gry chodzą w sumie tak samo a i chłodno jest różnic w wydajności większych nie widać. Ram 3600 C14 puszczacie i wydajność jest całkiem zacna. Ja teraz zamiatam 4.4 smt off na 1.28v stabilne pod occt bez avx z avx2 w cb20. Co śmieszne w teście Forzy 4 wyciskam 1 fps więcej niż na 4.4 z smt xD Ja tak zostawiam jestem happy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Art385 napisał:

Weźcie sobie kupcie monitory UHD. Ustawicie sobie 4.3 z smt albo bez smt gry chodzą w sumie tak samo a i chłodno jest różnic w wydajności większych nie widać. Ram 3600 C14 puszczacie i wydajność jest całkiem zacna. Ja teraz zamiatam 4.4 smt off na 1.28v stabilne pod occt bez avx z avx2 w cb20. Co śmieszne w teście Forzy 4 wyciskam 1 fps więcej niż na 4.4 z smt xD Ja tak zostawiam jestem happy. 

To ty myślisz że ja gram w 1080p? :E kupiłem taki monitor żeby w cs go nie schodzić z natywki do 1080p żeby obraz nie byl rozwalony totalnie :) w 99% tytułów gram w 1440p z lockiem i włączonym g-sync, dlatego zmieniłem 2060 na 2070S a kręcenie cpu i pamięci to też przyjemność a nie tylko wydajność której i tak bez OSD nie widać xD Wiem wiem zaraz ktoś napisze że natywne 2560x1440 to inna sprawa ale szanujmy się jak ktoś nie widzi różnicy badziewnego fullhd vs przeskalowane x1.5 w sterowniku do 2560x1440 to jest ślepy :D ja nawet na 2060 schodzilem z detali i wolałem grać w taki sposób niż na ultra w natywnej rodzielczości bo to po prostu wygląda nędznie tylko cs go się ogrywa w 1080p bo tak jest wygodniej a gra i tak jest brzydka ale przynajmniej obraz osty a nie totalna pixeloza jak zejście niżej z natywnej :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Art385 napisał:

Weźcie sobie kupcie monitory UHD. Ustawicie sobie 4.3 z smt albo bez smt gry chodzą w sumie tak samo a i chłodno jest różnic w wydajności większych nie widać. Ram 3600 C14 puszczacie i wydajność jest całkiem zacna. Ja teraz zamiatam 4.4 smt off na 1.28v stabilne pod occt bez avx z avx2 w cb20. Co śmieszne w teście Forzy 4 wyciskam 1 fps więcej niż na 4.4 z smt xD Ja tak zostawiam jestem happy. 

Ja tam cykam na 2K :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na 4K.  :E
Kto da więcej?  :D

Edytowane przez Mar_S
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

P. ernorator, nie doliczają tam żadnego VAT do takiej przesyłki? Jeśli nie, to wychodzi na to, że 3600 można dostać za 700 zł, całkiem wow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dopóki Niemcy nie wyszli z Unii Europejskiej to VAT-u nie doliczą.

Bardziej mi chodziło o różnice w stawkach VAT na elektronikę. Wydaje mi się, że w Niemczech jest nieco inna, stąd pytanie o ewentualne koszty dodatkowe.

Edytowane przez Daimyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką praktykę stosuje tylko Amazon, ze względu na magazyny w Polsce. Oczywiście możesz ich zrobić w konia z Mailbox.de, wówczas nie wyrównają VAT-u do 23%.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już proc ogarnięty Ryzen 3600 2013 @ 4.4 napięcie 1.15v na płycie ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO (WI-FI) ramy 3800 16 16 16 39 CR1 v1.35 (F4-4000C19D-32GTZSW) chłodzenie NH-U9S(wydajność standardowego jedno wieżowca 12 cm) buda bez żadnego wentyla. Przesiadka z R 1700@ 3.8 1.28v owocna. Chyba dobry wafel mi się trafił :-)

Procesor kosztował 850 zł plus statki nie chciało mi się czekać na okazje i trochę przepłaciłem za to wybrałem sobie bach i kupiłem w polskim sklepie.

Edytowane przez Asteroid
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Asteroid napisał:

To już proc ogarnięty Ryzen 3600 2013 @ 4.4 napięcie 1.15v na płycie ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO (WI-FI) ramy 3800 16 16 16 39 CR1 v1.35 (F4-4000C19D-32GTZSW) chłodzenie NH-U9S(wydajność standardowego jedno wieżowca 12 cm) buda bez żadnego wentyla. Przesiadka z R 1700@ 3.8 1.28v owocna. Chyba dobry wafel mi się trafił :-)

Procesor kosztował 850 zł plus statki nie chciało mi się czekać na okazje i trochę przepłaciłem za to wybrałem sobie bach i upiłem w polskim sklepie.

Nie uważam żebyś przepłacił ;)

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś były w RTV EURO AGD za 799 zł A wcześniej, za 700 ale chciałem dobrze sprzedać swego R1700, bo też chyba miał potencjał na mnożnik 41 dobrym chłodzeniem, ale nie chcę zmieniać chłodzenia, bo te, które posiadam jest ciche i daje swobodę grzebania w kompie.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/68c1b22f0c121b70

 

 

Edytowane przez Asteroid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Asteroid napisał:

To już proc ogarnięty Ryzen 3600 2013 @ 4.4 napięcie 1.15v

jak zrobił 4.4 na tak śmiesznym napięciu to sprawdź ile pójdzie max tak powiedzmy do 1.3v :) jeszcze można zrobić oc per ccx i dodatkowo wycisnąć ostatnie soki :E Druga sprawa w czym to testowałeś? bo jak avx2 w occt to może do gier na 1.1v to będzie stabilne xD

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Asteroid napisał:

To już proc ogarnięty Ryzen 3600 2013 @ 4.4 napięcie 1.15v na płycie ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO (WI-FI) ramy 3800 16 16 16 39 CR1 v1.35 (F4-4000C19D-32GTZSW) chłodzenie NH-U9S(wydajność standardowego jedno wieżowca 12 cm) buda bez żadnego wentyla. Przesiadka z R 1700@ 3.8 1.28v owocna. Chyba dobry wafel mi się trafił :-)

Procesor kosztował 850 zł plus statki nie chciało mi się czekać na okazje i trochę przepłaciłem za to wybrałem sobie bach i kupiłem w polskim sklepie.

Podziel się proszę napięciem soc, terminacjami oraz napięciami vdg itd.
Brawo! kolejne infinity fabric na 1900mhz.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ale dla mnie to o czym tu mówicie to czarna magia wszystko resztę standardowo leci mam kompów 6+lapek  ciężko to ogarnąć. Kiedyś to mnie rajcowało nawet byłem pionierem.

z370 i 8700
z270 i 7500T
z 490 i 10100
h370 i 8100
B500 i 1600af
X470 i 3600
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Send1N napisał:

jak zrobił 4.4 na tak śmiesznym napięciu to sprawdź ile pójdzie max tak powiedzmy do 1.3v :) jeszcze można zrobić oc per ccx i dodatkowo wycisnąć ostatnie soki :E Druga sprawa w czym to testowałeś? bo jak avx2 w occt to może do gier na 1.1v to będzie stabilne xD

A ja chciałbym zobaczyć teścik w blender benchmark (ktoś kiedyś wrzucał tu link). Pare razy się przekonałem o super stabilności w occt małe+avx2(10minut) a w takim BF5 czy csgo(serwery 24-30 sloty przeładowane dziadostwem) przy większej zadymie i miałem problemy ze stabilnością a nawet reset pc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arek1022 napisał:

A ja chciałbym zobaczyć teścik w blender benchmark (ktoś kiedyś wrzucał tu link). Pare razy się przekonałem o super stabilności w occt małe+avx2(10minut) a w takim BF5 czy csgo(serwery 24-30 sloty przeładowane dziadostwem) przy większej zadymie i miałem problemy ze stabilnością a nawet reset pc. 

 

 

A widzisz a u mnie proce wytrzymywały w OCCT bez avx po 2-3 minuty a pózniej zaczęły walić błędy a w grach były stabilne :E i dlatego zacząłem kręcić pod realne obciążenie, zamiast pakować napięcia pod wypalarkę :E 2-3 razy cinebench r20 jeden po drugim po czym wejście do bf5 i wiem że cpu jest stabilny, blender o którym mówisz też jest dobry chociaż już bardziej obciąża niż np cinebench 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaliczy resetu podczas jednorazowego pełnego przelotu tego Blender Benchmarka, to można powiedzieć, że wstępnie jest ok.

Warto dodatkowo sprawdzić systemowego loga na obecność błędów WHEA po takim przelocie.

Jak będzie czysto, proc się nie przegrzeje ani nie wywali błędu, to można używać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje w grach, Aida 64 z avx2 parę godzin 3dmark cinebench R20. Prime blender też jest stabilny ale czasem skoczy z 85 na 95 i wtedy reset kompa i informacja z BIOS. Musiał bym zmienić chłodzenie na NH-D15S i wtedy mogę szaleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RemiKo napisał:

Jak nie zaliczy resetu podczas jednorazowego pełnego przelotu tego Blender Benchmarka, to można powiedzieć, że wstępnie jest ok.

Warto dodatkowo sprawdzić systemowego loga na obecność błędów WHEA po takim przelocie.

Jak będzie czysto, proc się nie przegrzeje ani nie wywali błędu, to można używać.

U mnie właśnie nigdy nie było błędów WHEA na różnych procesorach, 2 dni temu ustabilizowałem ram na 3800 cl15 z IF 1900 po skorygowaniu napięć VDDG ale w podglądzie zdarzeń co jakiś czas pojawiał się błąd WHEA od rdzenia procesora mimo że testy przechodziły i gry działały dobrze to się cofnąłem do 1866/3733 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N

O tym właśnie mówię. Coraz więcej osób podczas podkręcania "atakuje" IF na 1900 MHz i właśnie wtedy mogą występować takie błędy podczas obciążenia Blender'em.

Testując u siebie widziałem, że problem jest powtarzalny właśnie podczas przelotu Blendera.

Rozwiązałem go podnosząc napięcia VDDG oraz ustawiając SOC na 1.125v.

Testy nadal trwają, ale błędu WHEA już nie widziałem.

...

Co ciekawe, po obniżeniu napięcia na pamięciach (z 1.41v do 1.35v) błąd zaczął się sporadycznie pokazywać, ale jako ostrzeżenie o skorygowanym błędzie sprzętowym.

Poprzednie dotyczyły się poważniejszych błędów, które niekiedy powodowały reset platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...