Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, RemiKo napisał:

 

błąd zaczął się sporadycznie pokazywać, ale jako ostrzeżenie o skorygowanym błędzie sprzętowym.

no takie coś też widziałem u siebie na 1900/3800 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Założyłeś temat to tam sobie pisz. Nie śmieć tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, wompierz napisał:

Założyłeś temat to tam sobie pisz. Nie śmieć tutaj.

O co chodzi temat dotyczy R3200G ? A może ciebie dotyczy specjalisto ?

U mnie nie ma żadnych błędów tylko restart i płyta krzyczy, że temperatura 95 stopni po zmianie chłodzenia komp moim zdaniem działałby nie nagannie nawet pod primem95. Acha i jeszcze programy się gryzą np. aida64 i core temp wyskakuje błąd sterownika karty graficzne AMD. Jak miałem R1600AF@4.0 1.2v też nikt nie wierzył, że wszystko jest stabilne jak skała. Teraz chodzi na Msi Mag B550M Mortar, ale boxowy cooler go ogranicza.

Edytowane przez Asteroid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Send1N napisał:

U mnie właśnie nigdy nie było błędów WHEA na różnych procesorach, 2 dni temu ustabilizowałem ram na 3800 cl15 z IF 1900 po skorygowaniu napięć VDDG ale w podglądzie zdarzeń co jakiś czas pojawiał się błąd WHEA od rdzenia procesora mimo że testy przechodziły i gry działały dobrze to się cofnąłem do 1866/3733 :E

Ja mam odpowiednik błędu WHEA pod linuksem:

lip 17 22:19:18 manjen kernel: mce: [Hardware Error]: Machine check events logged
lip 17 22:19:18 manjen kernel: [Hardware Error]: Corrected error, no action required.
lip 17 22:19:18 manjen kernel: [Hardware Error]: CPU:0 (17:71:0) MC27_STATUS[-|CE|MiscV|-|-|-|SyndV|-|-|-]: 0x982000000002080b
lip 17 22:19:18 manjen kernel: [Hardware Error]: IPID: 0x0001002e00000500, Syndrome: 0x000000005a020001
lip 17 22:19:18 manjen kernel: [Hardware Error]: Power, Interrupts, etc. Ext. Error Code: 2, Link Error.
lip 17 22:19:18 manjen kernel: [Hardware Error]: cache level: L3/GEN, mem/io: IO, mem-tx: GEN, part-proc: SRC (no timeout)

Według devów kernela ten błąd, a konkretnie "Link Error", oznacza problem z IF (za wysoka częstotliwość, źle dobrane napięcia SoC, VDDP, VDDG, zepsuta AGESA). U mnie przy IF 1800 wystarczy korekta napięć (za wysokie też powodują błędy), przy 1900 niezależnie od napięcia sporadycznie w logach pojawia się babol. Przy najnowszym BIOSie 3.20 (AGESA 1.0.0.2) jest błąd który nawet na 3600 nie pozwala mi całkowicie pozbyć się tych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysokie nie tylko powodują błędy ale i obniżają wyniki w benchmarkach :) to akurat normalka, u mnie na 99% to przekręcone if przy 1900/3800 bo na 1866/3733 jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucałem ostatnio wyniki na HWBot'a, to bardzo mocno się zdziwiłem faktem, że najnowszy Intel, nawet pod azotem nie jest w stanie dojechać mojego R9 3900X pod Gelid'em Phantom :E

~4.5GHz na AMD vs 6.6GHz na Intelu :E

Procek od AMD za ~1900zł objeżdża Intel'a za ~2600zł:

Cytat

image_id_2372365.png

image_id_2372368.png

image_id_2372351.jpeg

Cytat

image_id_2372584.jpeg

image_id_2372581.jpeg

image_id_2372573.jpeg

Nie mówiąc już o tym, że w podobnej cenie do tego Intel'a jesteśmy w stanie dostać to:

image_id_2373018.jpeg

image_id_2373017.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto gra w cinebencha :lol2: 3900x zwyciężył ale fanboye powiedzą że niesprawiedliwie bo mimo wszystko tutaj porównałeś 12/24 vs 10/20 ale wiem że tobie oczywiście chodzi o opłacalność ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wół roboczy AMD daje radę, tutaj słabe IF czy kulejący RAM to nie problem. W grach już niestety jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, RemiKo napisał:

Jak wrzucałem ostatnio wyniki na HWBot'a, to bardzo mocno się zdziwiłem faktem, że najnowszy Intel, nawet pod azotem nie jest w stanie dojechać mojego R9 3900X pod Gelid'em Phantom :E

~4.5GHz na AMD vs 6.6GHz na Intelu :E

Procek od AMD za ~1900zł objeżdża Intel'a za ~2600zł:

Punkt widzenia zalezy od puntku siedzenia, rownie dobrze mozna napisac ze 3letni 8700K za ok 1200zl objezdza w grach 3950X za 3500zl. Takie porownania sa bez sensu bo wszystko zalezy od zastosowan do czego ktos potrzebuje tej extra wydajnosci ktora oferuje kazdy z obozow. Trzeba patrzec na dany sprzet obiektywnie a nie miec klapki na oczach i wybierac sobie programy tam gdzie dany procesor wypada lepiej.

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N @Minciu @Phoenixsuple

Wszyscy macie jak najbardziej rację :)

Wyniczki wrzuciłem podglądowo, bo samemu po prostu byłem zaskoczony tym faktem jak to widziałem po raz pierwszy.

Po prostu myślałem, że bardziej ekstremalne chłodzenie przebije możliwości na powietrzu.

Również macie rację co do tego, że te porównanie jest kompletnie bez sensu i nie ma racji bytu.

Wpadłem na nie tylko dlatego, że podczas scrollowania Teamu na HWBot'cie trafiłem na to:

ocdgkxr.png

 

Obecnie już praktycznie w ogóle nie gram w gry, więc nawet nie pomyślałem o takim porównaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TR w CB to już ora każdego intela. Trzeba dual CPU aby je gonić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

Jest szansa, że moje Threadripper'owe marzenie kiedyś się spełni ;)

Po zakupie 3950X stwierdziłem, że widziałbym u siebie 3970X. (jakbym sprzedał wszystko i kupił tylko jego)

3990X natomiast jest nieco poza zasięgiem i sensem obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RemiKo napisał:

Obecnie już praktycznie w ogóle nie gram w gry, więc nawet nie pomyślałem o takim porównaniu ;)

Wyrosłeś z gier, teraz "grasz" w cinebencze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RemiKo napisał:

@Phoenixsuple

Jest szansa, że moje Threadripper'owe marzenie kiedyś się spełni ;)

Po zakupie 3950X stwierdziłem, że widziałbym u siebie 3970X. (jakbym sprzedał wszystko i kupił tylko jego)

3990X natomiast jest nieco poza zasięgiem i sensem obecnie.

Zawsze można kupić, zrobić cinebencha > wrzucić screena z wynikiem na forum, spakować i zrobić zwrot :D  Tylko tych zwrotów troche by było mobo,cooler :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N

Chyba jestem zbyt uczciwym człowiekiem, że na to nie wpadłem :E

Obecnie jak już wrzucam jakieś bench'e, to sprzęt jest w moim posiadaniu.

Ten komp z R9 3900X w niedługim czasie już nie będzie mój, ale nadal mam go u siebie.

@RyszardGTS

Po premierze NV Ampere zamierzam ograć parę gierek, ale obecnie najczęściej "gram" właśnie w benchmarki, bo to lubię i sprawia mi to przyjemność :)

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RemiKo napisał:

(...) ale obecnie najczęściej "gram" właśnie w benchmarki, bo to lubię i sprawia mi to przyjemność :)

I prawidłowo :thumbup: :) Ktoś pogra w grę, inny w cinebencza, najważniejsze by była przyjemność z użytkowania kompa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

I prawidłowo :thumbup: :) Ktoś pogra w grę, inny w cinebencza, najważniejsze by była przyjemność z użytkowania kompa. 

Jeszcze inni losują rok czasu sztukę ryzena i też mają w jakimś sensie przyjemność z "użytkowania kompa" :D:E

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To losowanie jest średnio przyjemne, jezeli losy ciągle się przegrywa :D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to już okolice ~11.000,00 zł i można odpalić sobie 3970X na ciekawej płycie :D

Resztę gratów mam.

3970X = (2x 3950X) = ~135zł za wątek, a to wszystko w jednym kompie...

Nie jest źle :D

Pomyślę nad tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj, ze może być różnie z odsprzedażą :D 

Taki sprzęt to na firmę, a jak nie będziesz mógł wystawić kolejnemu nabywcy faktury to pozamiatane :D 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, RemiKo napisał:

Kurde, to już okolice ~11.000,00 zł i można odpalić sobie 3970X na ciekawej płycie :D

Prestiż jest bo taki sam ma Linus Torvalds.

Ale wyobraź sobie że kupiłeś, założyłeś, podkręciłeś, wytweakowałeś i wymaksowałeś co się da... puszczasz przebieg jakiegoś programu który jest w rankingach hwbot, patrzysz na swój wynik 10000pkt... patrzysz na rekord świata 10005pkt

 

Remiko be like...

:rotfl: 

  • Haha 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym C13 na końcu przy 3600XT ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...