Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Send1N napisał:

O co chodzi z tym C13 na końcu przy 3600XT ?

Pewnie CL13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś co może być przyczyną losowych restartów Kernel-Power 41. Restarty występują w specyficznych warunkach. Jedynie w trakcie grania i przy odpalonej przeglądarce chrome z dużą ilością kart. 3900x który posiadam chodzi na ustawieniach auto inf fabric 1900 ale sprawdzałem już na ustawieniach default i Ramem z profilem xmp lub też na default restarty również się pojawiają. Ram 3800 (ale również niższe nastawy) był testowany i tm5 z profilem usmusa nie wywala błędów. Soc ustawione mam na 1.1125 a vddg 0.950 na wyższych nastawach to samo a przy 1.05 nie wstaje. Płyta to x570 ace z biosem v18. Najnowszy bios v19 to ustawienia 3800/1900 te same nastawy co na v18 nie wchodzi do windowsa niby postuje myśli chwile i jakby restart do posta i  świeci się kontrolka cpu. Temperatury też są w normie korzystam z custom LC. Jak by ktoś miał pomysł co się dzieje to piszcie. Czyżby procesor siadał? Nie był podkręcany chodził na ustawieniach stockowych prócz fclk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mariusz85x napisał:

Kojarzy ktoś co może być przyczyną losowych restartów Kernel-Power 41. Restarty występują w specyficznych warunkach. Jedynie w trakcie grania i przy odpalonej przeglądarce chrome z dużą ilością kart. 3900x który posiadam chodzi na ustawieniach auto inf fabric 1900 ale sprawdzałem już na ustawieniach default i Ramem z profilem xmp lub też na default restarty również się pojawiają. Ram 3800 (ale również niższe nastawy) był testowany i tm5 z profilem usmusa nie wywala błędów. Soc ustawione mam na 1.1125 a vddg 0.950 na wyższych nastawach to samo a przy 1.05 nie wstaje. Płyta to x570 ace z biosem v18. Najnowszy bios v19 to ustawienia 3800/1900 te same nastawy co na v18 nie wchodzi do windowsa niby postuje myśli chwile i jakby restart do posta i  świeci się kontrolka cpu. Temperatury też są w normie korzystam z custom LC. Jak by ktoś miał pomysł co się dzieje to piszcie. Czyżby procesor siadał? Nie był podkręcany chodził na ustawieniach stockowych prócz fclk.

U mnie błąd Kernel-Power 41 powodował zdychający zasilacz. Po wymianie na nowy wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kernel-Power to typowy klasyczny błąd który będzie w dzienniku po nagłej utracie zasilania więc tak jak wyżej spore szanse że to wina samego zasilacza

Godzinę temu, Tornado3 napisał:

Pewnie CL13

3800 CL13 to co on za pamięci tam miał :D w sumie jezus więc tknął je boską mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Send1N napisał:

spore szanse że to wina samego zasilacza

Myślicie że około 4 letni corsair hx750 platinium by wysiadał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to Kernel Power 43 poleci nawet jak na ekranie BSOD naciśniemy na przycisk reset. Twarte resety i shutdowny to albo IF albo padający zasilacz, ew. gdzieś niedopięty kabel.

3800C13 raczej nierealne poniżej 1.55VDIMM+

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, czolgista778 napisał:

3800C13 raczej nierealne poniżej 1.55VDIMM+

oczywiście że nie ale kto by się tym przejmował ;)

4a6c10d51df17.png

Edytowane przez Tornado3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mariusz85x napisał:

Myślicie że około 4 letni corsair hx750 platinium by wysiadał?

Może gdzieś napięcia tak bardzo brakuje że zamiast errorów wywala twardy reset

54ns na zen2 :D nieźle :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mariusz85x napisał:

Kojarzy ktoś co może być przyczyną losowych restartów Kernel-Power 41. Restarty występują w specyficznych warunkach. Jedynie w trakcie grania i przy odpalonej przeglądarce chrome z dużą ilością kart.

U mnie taki problem był spowodowany wadliwym sterownikiem GPU AMD. Pomogło wyłączenie przyspieszenia sprzętowego w przeglądarce www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pc5 napisał:
13 godzin temu, mariusz85x napisał:

Kojarzy ktoś co może być przyczyną losowych restartów Kernel-Power 41. Restarty występują w specyficznych warunkach. Jedynie w trakcie grania i przy odpalonej przeglądarce chrome z dużą ilością kart.

U mnie taki problem był spowodowany wadliwym sterownikiem GPU AMD

Tylko że reset występuje tylko w trakcie grania i odpalonej przeglądarce na samej przeglądarce nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zmniejsz OC na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, wompierz napisał:

Zmniejsz OC na pamięciach.

Tyle że na defultowych ustawieniach w biosie też zrobiło mi tego restarta. Podopinałem wtyczki jeszcze wszystkie wrzuciłem też test OCCT power w porządku linpack z avx też chodził 1h w porządku zmniejszyłem ustawienia RAM na 3600 i fclk na 1800 i potestuje w grach.

Najśmnieszniejsze jest to że jak grałem w gry to mogłem grać choćby cały dzień i jak nie miałem przeglądarki odpalonej to nic się nie działo. A jak był chrome z dużą ilością kart i youtubem odpalony to tak do godzinki czasu potrafił pojawić się twardy reset z tym Kernel-Power może żeczywiście zasilacz wysiada tylko wolałbym być pewny na 100% zanim bym go wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kernel41 Mówi wszystko i nic. Może być niestabilny cpu, fclk, ram, karta graficzna, zasilacz, problemy z sterownikami. U mnie takie resety z tym błędem pojawiały się gdy podpinalem Xonara ST bo gryzł się z Ryzenem. Uzywasz jakichś zewnętrznych kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze wyższe LLC i niższe napięcie stałe, czy niższe LLC a wyższe stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Adrianns napisał:

Kernel41 Mówi wszystko i nic. Może być niestabilny cpu, fclk, ram, karta graficzna, zasilacz, problemy z sterownikami. U mnie takie resety z tym błędem pojawiały się gdy podpinalem Xonara ST bo gryzł się z Ryzenem. Uzywasz jakichś zewnętrznych kart?

Nie karta muzyczna zintegrowana na płycie głównej. Tylko że to nie jest nowy komputer mam już go złożonego od premiery  amd a sytuacja jakby teraz się pojawiła. Zastanawiam się czy nie była to wina przegrzewającego się np. zasilacza. Bo wylot wentylatora zasilacza jest z prawej strony obudowy a books stoi dostawiony właśnie od tej strony do biurka i wylot był całkowicie zasłonięty. W zimie problemów nie było a teraz przy bardzo wysokich temperaturach zewnętrznych i dość dużej temperaturze w pokoju  z powodu wydajnego LC może tu jest przyczyna. Jak już wspomniałem podopinałem kable i ustawiłem tak obudowę by boczny wylot zasialacza nie był zasłonięty przez biurko i będe obserował czy pojawią się resety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ostatnie parę tygodni męczyłem się z zamrożeniami systemu, twardym resetem i chwilowymi zamrożeniami dźwięku przy odtwarzaniu muzyki z dysków SSD. Na początku nie miałem czasu przyjrzeć się temu bo sporo zajęć i praca ale te parę ostatnich dni poświęciłem na zbadanie problemu

Na resety i zamrożenia pomogło zmniejszenie IF z 1900 na 1866 łącznie z RAM na 3733Mhz ale problemy z dźwiękiem nadal występowały. Przy odtwarzaniu dźwięku wszystko na chwile się przycinało łącznie z systemem i kursorem myszki. Zjazd z taktowaniem pamięci ram  do 3200Mhz i problemy ustawały. Już myślałem, że płyta główna mi siada i wtedy przypomniało mi się, że z 3 tygodnie temu wgrywałem nowy Bios F51F. To ten bios odpowiadał za wszystkie problemu.

Wczoraj usunęli go ze strony Gigabyte i wprowadzili nowy o oznaczeniu F51.

Po wgraniu problemy ustały: dźwięk się nie przycina, system nie freezuje, ram na 3800Mhz IF na 1900Mhz - wszystko hula tak jak powinno. :) 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ciastolina35 napisał:

Co jest lepsze wyższe LLC i niższe napięcie stałe, czy niższe LLC a wyższe stałe?

To już musisz sam pod siebie ustawić ja preferuje takie LLC aby napięcie było idealnie sztywne takie jak ustawie w biosie, u mnie tak działa LLC3 na tomahawku, jest może czasem minimalny spadek o 0.06mv

Swoją drogą panowie z ciekawości: o co chodzi że sporej liczbie użytkowników w tym mi wcieło wszystkie punkty i mamy/mieliśmy 0 ? :D

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kara za nieuzasadnione minusowanie innych użytkowników 

Ja mialem 80+ potem mnie zminusowaloscie bo "leszcz" pobił wszystkie rekordy oc ram , ryzen 3, infinity fabric, opóźnienia w aida i teraz znowu jestem na plusie.

Popodkrecalbym coś, niby kampie na athlon 200ge do 4 generacji ale to chyba za długo i kupie cos dla rekordów foruma

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wallec napisał:

To kara za nieuzasadnione minusowanie innych użytkowników 

:E tylko akurat ja nie dałem ani jednego minusa nikomu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Send1N napisał:

To już musisz sam pod siebie ustawić ja preferuje takie LLC aby napięcie było idealnie sztywne takie jak ustawie w biosie, u mnie tak działa LLC3 na tomahawku, jest może czasem minimalny spadek o 0.06mv

Na Gigabyte są inne oznaczenia :) auto, standard, normal, low,  medium, high, turbo i chyba hard u mnie musi być turbo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ciastolina35 napisał:

Na Gigabyte są inne oznaczenia :) auto, standard, normal, low,  medium, high, turbo i chyba hard u mnie musi być turbo :/

Ja ci podałem tylko przykład, spróbuj zrobić tak aby uzyskać jak najmniejszą odchyłkę pod obciążeniem od tego co ustawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Send1N napisał:

Ja ci podałem tylko przykład, spróbuj zrobić tak aby uzyskać jak najmniejszą odchyłkę pod obciążeniem od tego co ustawisz

Wiem:) juz próbowałem pod obciążeniem na medium i high, ale znów trzeba podbijać stałe więc podobnie wychodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
54 minuty temu, DjXbeat napisał:

Ja przez ostatnie parę tygodni męczyłem się z zamrożeniami systemu, twardym resetem i chwilowymi zamrożeniami dźwięku przy odtwarzaniu muzyki z dysków SSD. Na początku nie miałem czasu przyjrzeć się temu bo sporo zajęć i praca ale te parę ostatnich dni poświęciłem na zbadanie problemu

Na resety i zamrożenia pomogło zmniejszenie IF z 1900 na 1866 łącznie z RAM na 3733Mhz ale problemy z dźwiękiem nadal występowały. Przy odtwarzaniu dźwięku wszystko na chwile się przycinało łącznie z systemem i kursorem myszki. Zjazd z taktowaniem pamięci ram  do 3200Mhz i problemy ustawały. Już myślałem, że płyta główna mi siada i wtedy przypomniało mi się, że z 3 tygodnie temu wgrywałem nowy Bios F51F. To ten bios odpowiadał za wszystkie problemu.

Wczoraj usunęli go ze strony Gigabyte i wprowadzili nowy o oznaczeniu F51.

Po wgraniu problemy ustały: dźwięk się nie przycina, system nie freezuje, ram na 3800Mhz IF na 1900Mhz - wszystko hula tak jak powinno. :) 

A musiałeś wszystko ustawiać na nowo czy wystarczyło załadować profil?

Teraz widzę, że jest nowy bios ale ni e chce m się ustawiać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Myślę o AMD Ryzen 9 3900X i do tego Gigabyte B550 AORUS ELITE będzie dobrze? ;) Jaki zasilacz? Karta narazie GTX 970, ale pewnie się to zmieni w przyszłym roku.

Edytowane przez Vexis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...