Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ustawili 3600 na 4.5 Ghz to tabelka mogłaby inaczej wyglądać.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wompierz napisał:

A musiałeś wszystko ustawiać na nowo czy wystarczyło załadować profil?

Teraz widzę, że jest nowy bios ale ni e chce m się ustawiać :D

Po przejściu z biosu F50 na F51F zapisane na wcześniejszym biosie profile nie działały więc musiałem od nowa wszystko ustawić i zapisać. Teraz po przejściu z F51F na F51 profil normalnie się załadował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Mar_S napisał:

Jakby ustawili 3600 na 4.5 Ghz to tabelka mogłaby inaczej wyglądać.  :)

Ta gra w ogóle zdaje się działać koszmarnie na AMD, skoro 3300X z pamięciami 3200 vs 2400 dostaje taki łomot od 7700K...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcug napisał:

Ta gra w ogóle zdaje się działać koszmarnie na AMD, skoro 3300X z pamięciami 3200 vs 2400 dostaje taki łomot od 7700K...

Który lata 300 Mhz wyżej, jeżeli wierzyć tabelce.  ;)
Ale faktycznie, to nie pierwsza gra którą AMD dokłada do sprzętu, a która nie za bardzo ten sprzęt lubi.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, DjXbeat napisał:

Po przejściu z biosu F50 na F51F zapisane na wcześniejszym biosie profile nie działały więc musiałem od nowa wszystko ustawić i zapisać. Teraz po przejściu z F51F na F51 profil normalnie się załadował ;)

Bo profile dzialaja w obrebie tego samego biosu a jak masz inna wersje to nie wczytasz starych profili.

32 minuty temu, tomcug napisał:

Ta gra w ogóle zdaje się działać koszmarnie na AMD, skoro 3300X z pamięciami 3200 vs 2400 dostaje taki łomot od 7700K...

I tu intel na wolnych pamieciach niezle sobie radzi a co dopiero jak wbijesz 4k na pamieciach ? Pewnie skopana optymalizacja.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

I tu intel na wolnych pamieciach niezle sobie radzi a co dopiero jak wbijesz 4k na pamieciach ? Pewnie skopana optymalizacja.

Już nie chciałem pisać, że jakby 3300X dać RAM na 2400 MHz albo 7700K na 3200 MHz, to byłby dopiero pogrom :E

30 minut temu, Mar_S napisał:

Który lata 300 Mhz wyżej, jeżeli wierzyć tabelce.  ;)

Core i7-7700K i Ryzen 3 3300X po wyjęciu z pudełka latają na praktycznie takich samych zegarach i zresztą nawet na wykresie masz to tak opisane, także radzę się wybrać do okulisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak dzialaja starsze generacje ryzenow w tej grze  :heu: Poczekamy na wiecej testow bo az nie chce mi sie wierzyc w taka slaba optymalizacje pod AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sama gra jest skopana pod AMD, to może wyjdzie patch jak swego czasu do RotTR. Bo na tamtym wykresie to Zen 2 radzi sobie jakby był Zenem pierwszym i jedynie dużo wątków ratuje te wyższe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

To już musisz sam pod siebie ustawić ja preferuje takie LLC aby napięcie było idealnie sztywne takie jak ustawie w biosie, u mnie tak działa LLC3 na tomahawku

U mnie ta sama płyta i ta sama historia, LLC3 idealne. Niżej spada za mocno, wyżej podbija :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomcug napisał:

Core i7-7700K i Ryzen 3 3300X po wyjęciu z pudełka latają na praktycznie takich samych zegarach i zresztą nawet na wykresie masz to tak opisane, także radzę się wybrać do okulisty.

Ale ja pisałem o 3600, kłania się czytanie ze zrozumieniem.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisałem, bo podałem przykład, gdzie dysproporcja taktowania pamięci była jeszcze bardziej niekorzystna dla Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napięcia CPU i cpu vcore loadline calibration nie zejdę, może SOC ?  vcore soc load line calibration musi być takie samo jak cpu vcore loadline calibration ? Bo też mam Turbo, stałe SOC mam na 1.15V.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być, sam mam na CPU LLC3 a na soc LLC2 :E na soc używam 1.1125v z llc2 bo to jest najniżej co wygrzebałem stabilne u siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wallec napisał:

To kara za nieuzasadnione minusowanie innych użytkowników 

Ja mialem 80+ potem mnie zminusowaloscie bo "leszcz" pobił wszystkie rekordy oc ram , ryzen 3, infinity fabric, opóźnienia w aida i teraz znowu jestem na plusie.

Właśnie! to kara za minusowanie Króla Gamingu Na Budżecie ;) 

Królu Gamingu Na Budżecie, niech szanowny Król Gamingu Na Budżecie usunie już R3100 z sygnaturki bo sprzedany i niech Król Gamingu Na Budżecie wrzuci osiągi R2700 którego teraz posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowane ale siedzę na athlonie 200ge i bez gpu bo kiepski moment na zakupy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Vexis napisał:

Podłączę się pod temat. Myślę o AMD Ryzen 9 3900X i do tego Gigabyte B550 AORUS ELITE będzie dobrze? ;) Jaki zasilacz? Karta narazie GTX 970, ale pewnie się to zmieni w przyszłym roku.

Tak, Elite na pewno jest dobrą opcją w tej kategorii cenowej. Sam posiadam już od jakiegoś czasu wersję Pro od Gigabyte, ale bardzo mocno zastanawiałem się nad Elite, przeglądając multum testów. Zdecydowały szczegóły i lepsze wyposażenie (np. brak ledów debugowania na Elite, trochę gorsze możliwości OC pamięci na przyszłość, mniej portów USB, SATA).  Rozważyłbym też MSI B550 A-Pro, bo podobno też żaden 3900X jej niestraszny, ale masz tam gorszą dźwiękówkę. 

Ja bym z tych dwóch płyt wybierał. Jeżeli chciałbyś dołożyć coś więcej, to już wkraczasz w kategorię cen X570 i pierwszych płyt, które warto rozważyć na tym chipsecie (najtańszych X570 nie opłaca się brać). I wówczas trzeba się zastanowić czy warto wziąć B550 za ok. 750-800 złotych (Gigabyte Pro, MSI Tomahawk, Asrock Steel Legend (ale nie wersja "M")), czy też lepiej wziąć sprawdzony Asus TuF Gaming x570-Plus. 

Ogólnie sam sobie porównaj wyposażenie, do tego poszukaj testów wymienionych przeze mnie płyt. 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier, to lepiej nie myśleć o 3900x, tylko o 10700/10900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, DjXbeat napisał:

Po przejściu z biosu F50 na F51F zapisane na wcześniejszym biosie profile nie działały więc musiałem od nowa wszystko ustawić i zapisać. Teraz po przejściu z F51F na F51 profil normalnie się załadował ;)

To chciałbym napisać, że nic z tego. Nie chciało wczytać żadnego profilu z pendrive lub dysku a te w biosie zostały usunięte i musiałem wszystko ręcznie znowu ustawiać. Na szczęście porobiłem fotki telefonem.  Przechodziłem na elite z F52f na F52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy collaboratory liquid ultra nadaje sie do nałożenia bezpośrednio na ryzena 3600? czy to jest warte zachodu? czapka na ryżu to jest aluminium czy stal?

Edytowane przez wilq_24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto dawać LM między cooler a CPU (chyba że bare-die u intela na goły rdzeń). Będzie straszny syf, porysowany IHS a jak będziesz miał pecha to gdzieś wycieknie i po zabawie. Nawet jak spadnie na GPU to będzie nieciekawie bo gal w LM wchodzi w alu i zżera je po kawałku.

p.s
Był jakiś reset reputacji czy co? O, nareszcie usunęli tą bezsensowną łapkę w dół.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mordeczki nie wytrzymałem i wracam do gry. Ryzen 5 3600 + rx 5600xt pulse tymczasowo bo rtx2080ti zaraz beda na wyprzedażach

Czekajcie na rekordy w cimebench i aida!

Edytowane przez wallec
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prorokuję: wallec dostanie jakiegoś paskudnego kasztana, który będzie robił 1,41 Ghz przy napięciu 1,40 V. Spróbuje go podkręcić do 4,7 Ghz i planeta wybuchnie 8:E

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...