Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Send1N napisał:

Pod warunkiem że za obudowę robi lodówka :E bo z tego co piszesz twoj fortis schładza lepiej niż wypasione aio 360 skoro w prime nawet 70c nie masz :E mam to chłodzenie i miałem je na r5 3600 musiałem się pilnować aby w cinebenchu r20 nie dobijać do 80c przy 3600 @ 4.2 1.33v a ty w prajmie nie masz nawet 70 gdzie normalnie ryzeny się tam gotują, fizjologom się to nie śniło :)

Spoko, tylko mam wyłączone avx przy teście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz od zawsze twierdziłem że to dobry produkt pod warunkiem że kupisz używany ale wciąż nie widzę 4500mhz.

Sprzet dotarł 1952SUS co powie szklana kula?

Jeden bonus bo zapomniałem, że mam itx i w sumie to nie wiem czy się zmieści grafa do budy bo jest wyższa od rx 580 nitro xD

LjBpSVO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego jaki krzem trafisz w cpu :) . Mialem pare ryzenow 3600 i nie każdy byl tak samo chlodny ... mimo podobnych osiągów.  1932sus bez problemu moglem benchowac na 1.45v i temp nie dochodziła do 80*, a np 2001 sus juz mial pod 80* przy 1.35v , taktowanie identyczne miały przy takich napięciach:E . 

Legenda głosi, że pomiedzy 1948-1952 mozna bylo trafic kozackie sztuki . Wiem kto mial takiego co ukrecal 4.6ghz@1.35v z xmp na 3600mhz allcore , przy tym byl chlodny (wiem, xmp mu pomagało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić. Fajna cebula mi wyszła. BOX wentylator pasuje plug&play w miejsce 80mm wyciągu w sharkoon qb one - czadowo ale się cieszę haha bo chciałem za 80zl kupować noctue 

6J6i4B8.jpg

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Królu Gamingu Na Budżecie testuj go szybko bo już każdy z niecierpliwieniem czeka na Twoje osiągi w oc. Ja już z nerwów obgryzlem wszystkie paznokcie, reszta podejrzewam podobnie. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, addept napisał:

Ja tak czasami się zastanawiam czy wallec i słynny zakius z PPC to nie jest przypadkiem jedna i ta sama osoba. Styl podobny:hahaha:

Zakius tak wszedł w trollowanie że zwariował, to stu procentowy wariat. On potrafi się rejestrować na każde możliwe forum aby tylko pisać te swoje wypociny. Trolling is a art, ale jak ktoś pisze że wysokiej klasy wentylatory skręcone na 600rpm to złom i tak hałasują że budzą mu sąsiada, albo że słyszy wentylatory 10-15db (gdzie w studiu nagrań już panuje 20-30db) albo że kabel do karty graficznej to zło i każda karta graficzna ze złączem 6/8pin to złom o niskiej sprawności energetycznej bo wymaga dodatkowej wtyczki... to wiesz że z psycholem się nie gada bo dawno przekroczył granice trollowania (ostatnio do znafffcy komputerów pasywnych oraz ultra cichych wentylatorów dorzucił jeszcze znafffce procesorów oraz znafffce laptopów).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wjedzie niczym  walec  z ss 4.7@1.35v w r15 :E

Cóż,  oby karta sprzyjała :). Ja rysia 3600 trafilem co max stabilne krecil 4.475ghz@ 1.36v , nie bawiłem się w oc ccx bo moze bym z 50-100 wiecej ukrecil na jednej polowce ^^. Lepszej sztuki los nie był chojny mi dać :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Art385 napisał:

Król AIO na budżecie nic nie musi nikomu pokazywać ale ukaże ci możliwości przy wydajności która rozwala bieda ryzeny na budżecie i niech stracę dam niech to będzie 1.3v i avx2 i jeszcze jakieś 700 rpm zapasu na moich SW3 HS. Wykonaj matematykę i sobie dodaj odpowiednie wartości przerazisz się wtedy wręcz bydlęcą wydajnością tego produktu, który podkreślę to jeszcze raz jest na wskroś budżetowy, a nie jakiś podrabianiec.

0B1dPrU.png

 

 

Navis 360 na 3800X? Czyżby nowy Król OC Na Budżecie? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król Gamingu na Budżecie jest tylko jeden, reszta to tylko podrabiańce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp złożony, działa.
Punkt startowy = wszystko auto.
Pod obciążeniem trzyma 4075mhz all core, temp było 64stopnie

Zainstaluje stery od grafy i lecimy z OC

pQ7WpD4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Król mógłby przy okazji wstawiać w screenie hwinfo byłoby dla nas duże udogodnienie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wallec napisał:

Komp złożony, działa.

Zainstaluje stery od grafy i lecimy z OC

 

20 godzin temu, wallec napisał:

W życiu, będzie najlepsza sztuka na forum. 

4600mhz 1.25v avx2 stable occt2 30minut inifnity fabric 1900mhz terminacje auto soc 1.1v overclocking w 15minut

I jak? najlepsza sztuka na forum? ;) 

Gorzej jak trafiłeś ziemniaka...

 

... i będą latające klawisze od klawiatury zamiast zasług, szacunku i pucharów :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RyszardGTS napisał:

I jak? najlepsza sztuka na forum? ;) 

Gorzej jak trafiłeś ziemniaka...

... i będą latające klawisze od klawiatury zamiast zasług, szacunku i pucharów :rotfl: 

Zobaczymy, na ten moment kolejny raz niszczę księgi terminacji i napięć innych niż soc 1.1v dla fclk 1900mhz - cały ten syf oczywiście na auto.
Szlifujemy

yB4Y6fu.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, RyszardGTS napisał:

 

I jak? najlepsza sztuka na forum? ;) 

Gorzej jak trafiłeś ziemniaka...

 

... i będą latające klawisze od klawiatury zamiast zasług, szacunku i pucharów :rotfl: 

Nie trafi zmieniaka będzie to albo dobra albo bardzo dobra sztuka około 1950SUS to były jedne z najlepszych sztuk.

A tak poza tym panie moderatorze nie cytujemy obrazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie boostuje na auto i fajne temperatury trzyma.
RX 5600xt chyba też sprawdzi się do moich kanapowych gierek.

752OmQT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy boost dla 3600 w grach, coś takiego jest poniżej godności Króla Budżetowego Gamingu!
W sumie to jesteś dokładnie jak Gosu, tylko na odwrót.  :D

Aaa, no i w sumie teraz już ciężko mówić o "budżetowym gamingu", 5600 XT to taka mocna średnia półka, czyli teraz jesteś Królem Średniej Półki Gamingu!

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Pod warunkiem że za obudowę robi lodówka :E bo z tego co piszesz twoj fortis schładza lepiej niż wypasione aio 360 skoro w prime nawet 70c nie masz :E mam to chłodzenie i miałem je na r5 3600 musiałem się pilnować aby w cinebenchu r20 nie dobijać do 80c przy 3600 @ 4.2 1.33v a ty w prajmie nie masz nawet 70 gdzie normalnie ryzeny się tam gotują, fizjologom się to nie śniło :)

On nie ma R5 3600 tylko R7 2700 a to to robi bardzo dużą różnicę w kontekście osiąganych temperatur Na R5 3600 czy miałem chłodzenie powietrzne Gelid'a Phantom czy AiO Krakena to w grach na Auto były peaki temperatury pod 75C i zamontowane chłodzenie nie miało znaczenia - skoki były do tych samych wartości. Co innego gdy testujesz sprzęt przez dłuższy czas, wtedy temperatura na AiO stabilizowała się niżej ale w grach skoki temperatury były na jednym i drugim takie same.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też "fajnie" boostuje na auto:szczerbaty: i to od premiery, trzyma te 4200mhz. W końcu tyle mu przysługuje✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Navis 360 na 3800X? Czyżby nowy Król OC Na Budżecie? :E 

Nie ja jestem królem schładzania budżetowym AIO na budżecie, co słabsze ryzeny gniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się osiągnąć 3333 chciałbym wejść na 3400 albo 3466 tylko nie wiem czy blokuje CPU czy pamięci ale skoro na 3466 16 16 16 36  i na auto na odległych timingach nie działa to nie będzie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 3533 każdy IF powinien zrobić a więc to raczej kwestia pamięci, to jest 4x16GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ciastolina35 napisał:

Udało mi się osiągnąć 3333 chciałbym wejść na 3400 albo 3466 tylko nie wiem czy blokuje CPU czy pamięci ale skoro na 3466 16 16 16 36  i na auto na odległych timingach nie działa to nie będzie działać ?

ale co blokuje? Nie bootuje piec czy jest niestabilny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to sprawdzić, z tego co widzę na innych pamięciach tez jest error na memtest i tez są bdie. 2x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok lecimy na napięciu 1.215v ale mam jedną prośbę.
Na ryzen 3 3100 byłem niekwestionowanym królem i wiedziałem jakie wyniki są dobre.
Podeślijcie proszę takie w miare normalne wyniki taktowanie vs napięcie no i cb15/cb20 bo potrzebuje punktu odniesienia

58FJ0Go.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...