Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć ZEN3 będzie miał IF na poziomie 2200MHz, więc chyba nikt nie powinien narzekać.

Do tego poprawiona możliwość OC, poprawione IPC.

ZEN4 to już pewnie DDR5, więc zabawa zacznie się od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech wyjdą te karty to będzie sens grzebać w Biosie żeby wycisnąć ostatnie soki z Ryszarda i jego fabryki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, djchomik12 napisał:

Jest nowy bios do Asusa jak kogoś interesuje. W ogóle co ta nowa AGESA combo V2 PI 1.0.8.0 wprowadza ?

TUF GAMING X570-PLUS BIOS 2603
"Improve system performance and stability
Improve Fan control function
Improve DRAM stability
Update AM4 AGESA combo V2 PI 1.0.8.0
Improve system stability
Improve DRAM performance"

 

Działają zapisane profile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że nie można sprzedawać konta ze steam ? Mea culpa.

Edytowane przez joszimitsu1990
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, panie, AGESA 1006 podobnie jak poprzedni BIOS z 1004 powoduje, że GPU wyje ze 2-3x dłużej przy odpalaniu komputera, Wciąż BIOS z AGESĄ 1.0.0.3ABBA zachowywał się najlepiej :( Ale nie chce mi się ponownie flashować, chociaż niby profile mam... :E

Do kart MSI żadnego upadetu firmawre od roku nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ja teraz katuje w warunkach przypominających piekarnik bez aktywnego chłodzenia memek, bo chce spróbować włożyć STXII do budy wszak update agesy zrobił ją nie kompatybilną to może update zrobi kompatybilną. Jeśli się nie uda to zaczynam się rozglądać za Szum Blasterem AE-9 

Edit:

No jest inaczej przekaźniki zaczyna przełączać dopiero po odpaleniu pulpitu. Oczywiście za pierwszym razem BSOD xD nadzieje matką głupich. Asus Mediatekiem pecetów xD No ale przełączyłem się kilka razy przez wszystkie wyjścia więc ewidentnie lepiej jest. 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem Patriot Viper 4400MHz - będzie znów zabawa z ustawieniami i dodatkowo zaktualizuję sobie Bios na płycie do 1.0.0.6.

Stwierdziłem, że to taka inwestycja na przyszłość do pary z Zen 3 ?

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zas napisał:

Ech, panie, AGESA 1006 podobnie jak poprzedni BIOS z 1004 powoduje, że GPU wyje ze 2-3x dłużej przy odpalaniu komputera, Wciąż BIOS z AGESĄ 1.0.0.3ABBA zachowywał się najlepiej :( Ale nie chce mi się ponownie flashować, chociaż niby profile mam... :E

Do kart MSI żadnego upadetu firmawre od roku nie ma....

Mi na intelu tez karta przedmuchuje wenty wiec to zaden problem :p.

 

Co do sprawdzenia kontrolera, ustaw ram tak jak sypie bledy, i jesli kontroler w cpu sie skończył to na dzien dobry masz bledy w occt na procku, schodz do momentu braku błędów w occt :). Tylko wez sobie ustaw recznie terminację/opory pod 4 moduly ramu, ona zdziała cuda :) . Z kalkulatora podpatrz najlepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, novi napisał:

Tylko wez sobie ustaw recznie terminację/opory pod 4 moduly ramu, ona zdziała cuda :) . Z kalkulatora podpatrz najlepiej 

Hm, jak kiedyś na 2600 ustawiłem opory z kalkulatora to musiałem bateryjkę wyciągać :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta AGESA to najlepsze co zrobiło AMD do tej pory. Badziew jest stabilny kiedy jest stabilny i nie ma że boli :) Zaorałem testy tak ciężkie jak się dało. No i teraz tak 1.32v na CPU dla 4.4 GHz avx2 ooct z xonarem na pokładzie. Wcześniej nie możliwie na żadnym napięciu. Ram chodzący bez xonara na 1.35v czyli 3600 c16-16-16-32 bez GD teraz potrzebuje 1.432v xD (aktywne chłodzenie zdjęte) SOC 1.156v vddg/vddp 1.06v. Komputer nawet nie bootuje z Xonarem poniżej 1.01v  cldo_vddg i cldo-vddp xD od razu przywraca się do def ustawień. Woda w chłodzeniu to co najmniej ciepła. W pokoju od testowania 32 stopnie. Wygląda dobrze teraz przechodzimy na 2 tygodniowy tryb normalny i zobaczymy czy będzie się krzaczyć. Na tych napięciach dobiłem do tempów na full stock xD tak więc nie jest źle. Sum blastera wolałbym nie kupować, bo jest chip na bga więc wiem, że po 2-3 latach będą zimne luty.

Trzymajcie kciuki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2020 o 22:55, novi napisał:

Ciekawe czy zen3 w starych grach dorowna Intelowi :)

W starcrafcie2 zen2 ma chyba wydajność Igora 2-3gen. Lipnie strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zawiodłem moją sztuka ryska 3600.

Czy zwrot z powodu kiepskiego oc to calkowita cebula i nawet. Jesliby mi wymienili na taka 4700mhz 1.325v avx2 occt30min stable to itak na zawsze zostane cenularzem bwz fejmu na forum czy nie i robic legitny zwrot 14 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kibolkks napisał:

Ja właśnie zamówiłem Patriot Viper 4400MHz - będzie znów zabawa z ustawieniami i dodatkowo zaktualizuję sobie Bios na płycie do 1.0.0.6.

Stwierdziłem, że to taka inwestycja na przyszłość do pary z Zen 3 ?

 

 

Mam dokładnie to samo, fajna sprawa bo pamięci z potencjałem i jak szyna pójdzie wyżej to zabawa od nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ciastolina35 napisał:

To nie ma możliwości sprawdzenia? 

Sprawdzenia czego ? :E ram można wbić wyżej ale asynchronicznie z if więc bez sensu tak testować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy pamięci zrobią 3466 co było w przypadku zen1 zależne jest nie tylko od pamięci, ale również od procesora (kontrolera), stąd moje pytanie, że jeśli np zen1 mógł pozwolić zrobić maksymalnie na pamięciach około 3466 to nie znaczy, że np mój R1700 na tyle pozwoli czy to nie ma z tym nic wspólnego i na dobrych kościach powinienem mieć te 3466 stabilne i płyta, źle dobiera ustawienia, tylko jeśli płyta źle odbiera ustawienia to ręczne odległe  ustawienia powinny pomóc tylko jakie ?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ryzeny 2600 które kręciłem 3466 nie zrobiły ale 3400 CL14 owszem więc sprawdź na początek 3400 ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wallec napisał:

Trochę się zawiodłem moją sztuka ryska 3600.

Czy zwrot z powodu kiepskiego oc to calkowita cebula i nawet. Jesliby mi wymienili na taka 4700mhz 1.325v avx2 occt30min stable to itak na zawsze zostane cenularzem bwz fejmu na forum czy nie i robic legitny zwrot 14 dni?

Nie, zwrot z powodu kiepskiego OC to żadna cebula. Napisz tylko sprzedawcy, że jesteś Wpotrzebie. :]

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Rysiek 3600x stoi na ramie 3466  cl14, gdy wejdę wyżej z zegarem to przy 3600mhz zaczynają się co jakis czas trzaski w głośnikach. Może by ustabilizował ale szczerze to już nawet mi się nie chce bawić, po perypetiach z biosem w b450 tomahawk na premierę zen2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie czuje że jestem prawdziwy pc master race. Kasztanowy ryzen 5 3600 chodzący na auto i -0,100mv do tego ram 3800cl15 i karta graficzna rx 5600xt pulse która jest perfekcyjnie dopracowana tj cicha chlodna i jej oc nic nie daje sprawiają że nie muszę już nawet instalować afterburnera, cinebencha, aidy i mogę zrelaksować się i grać w gierki bez OSD.

Polecam ten stan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wallec napisał:

karta graficzna rx 5600xt pulse która jest perfekcyjnie dopracowana (...) jej oc nic nie daje.

To minus czy plus, bo już się pogubiłem?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus bo fabrycznie dostajesz sprzęt dopracowany do granic możliwości i nic z nim nie musisz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ta. AMD i dopracowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wompierz napisał:

ta. AMD i dopracowanie.

Akurat co do modelu tej karty ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...