Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zbić tej gnidzie 3600 takty i co za tym idzie temp? wiem o tym że one tak mają no ale cholera dzisiaj to jest przegięcie, na dworzu 33stopnie, w pokoju 27 ja se śmigam po necie a ten od rana na booście i 1.37v.Czasami bardzo rzadko spadnie do 3.5 a;e tak cały czas na 4.2.To jest przegięcie bo nie miałem ryzena dwa miechy temu i rachunki za prąd normalne, teraz dostałem stówe więcej.Na cholere mi on na tak wysokixch taktach podczas gdy przeglądam neta? wie ktoś jak to zbić?

Edytowane przez wilq_24
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wilq_24 napisał:

Jak zbić tej gnidzie 3600 takty i co za tym idzie temp? wiem o tym że one tak mają no ale cholera dzisiaj to jest przegięcie, na dworzu 33stopnie, w pokoju 27 ja se śmigam po necie a ten od rana na booście i 1.37v.Czasami bardzo rzadko spadnie do 3.5 a;e tak cały czas na 4.2.To jest przegięcie bo nie miałem ryzena dwa miechy temu i rachunki za prąd normalne, teraz dostałem stówe więcej.Na cholere mi on na tak wysokixch taktach podczas gdy przeglądam neta? wie ktoś jak to zbić?

100 zł w miesiąc ? Nieźle odleciałeś ?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wilq_24 napisał:

 dwa miechy temu i rachunki za prąd normalne, teraz dostałem stówe więcej

Wyłącz lodówkę ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ketiw555 napisał:

100 zł w miesiąc ? Nieźle odleciałeś ?

Nie wiem co bierzesz ale ja nie odleciałem napewno.100zł więcej za całą platforme ryż 3600 + rtx 2070 super.Mieszkam sam i regularnie mam te same rachunki, za okres z nowym pc jest stówa więcej.

Oczywiśćie zadałem pytanie a dostaje odpowiedzi nie na temat.Ktoś pomoże NA TEMAT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wilq_24 napisał:

Nie wiem co bierzesz ale ja nie odleciałem napewno.100zł więcej za całą platforme ryż 3600 + rtx 2070 super.Mieszkam sam i regularnie mam te same rachunki, za okres z nowym pc jest stówa więcej.

Oczywiśćie zadałem pytanie a dostaje odpowiedzi nie na temat.Ktoś pomoże NA TEMAT?

Wiesz ile to jest 100 zł w miesiąc ? Musiałbyś to trzymać chyba 24/7 pod obciążeniem cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wilq_24 napisał:

Nie wiem co bierzesz ale ja nie odleciałem napewno.100zł więcej za całą platforme ryż 3600 + rtx 2070 super.Mieszkam sam i regularnie mam te same rachunki, za okres z nowym pc jest stówa więcej.

Oczywiśćie zadałem pytanie a dostaje odpowiedzi nie na temat.Ktoś pomoże NA TEMAT?

Ciężko w to uwierzyć, sprawdź ile rocznie dołożyłbyś do rachunku używając kompa codziennie po 6/8 godzin na maxa, a potem pisz o 100 zł miesięcznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porobiłem troche benchów zaraz po zakupie i to tyle... dodam że PC pracuje u mnie non stop.Też mi w to ciężko uwierzyć ale innego wytłumaczenia nie mam, nie posiadam telewizora bo jest zbędny, mam lodówke i sprzęt audio i to tyle.Od 6lat kiedy sprzedałem krowe z 4770k mam te same rachunki.Do tej pory miałem lapka, jak złożyłem nowy pc z ryżem tak rachunek przyszedł stówke więszy

Edytowane przez wilq_24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2020 o 11:06, Pablloo napisał:

Działają zapisane profile?

Nie mam pojęcia, jeszcze nie wgrywałem nowego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje czasem wyjść z domu i wyłączyć komputer To może zmniejszy rachunek o 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wilq_24 napisał:

Nie wiem co bierzesz ale ja nie odleciałem napewno.100zł więcej za całą platforme ryż 3600 + rtx 2070 super.Mieszkam sam i regularnie mam te same rachunki, za okres z nowym pc jest stówa więcej.

Oczywiśćie zadałem pytanie a dostaje odpowiedzi nie na temat.Ktoś pomoże NA TEMAT?

Mam Ryzena po OC, często chodzi całe dnie, niejednokrotnie pod obciążeniem w grach i 100 zł to ja nie mam za CAŁE mieszkanie, a tu sam komp XD Oj chłopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, djchomik12 napisał:

Nie mam pojęcia, jeszcze nie wgrywałem nowego biosu.

Dzisiaj wgrałem nowy bios, profil się zachował, jednak komp nie wchodził w windows, post zatrzymywał się na ram, dlatego musiałem od nowa wpisywać wszystkie ustawienia RAM i procesora.

1 minutę temu, galakty napisał:

Mam Ryzena po OC, często chodzi całe dnie, niejednokrotnie pod obciążeniem w grach i 100 zł to ja nie mam za CAŁE mieszkanie, a tu sam komp XD Oj chłopie.

Mam spore mieszkanie, 2 TV, sprzęt gospodarstwa domowego itp, komp może tak długo nie jest włączony, ale miesięcznie płacę 80/90 zł za prąd za całe mieszkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później się obudziłeś z tymi 100 zł za całego kompa ? 

Edytowane przez ketiw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wilq_24 napisał:

Nie wiem co bierzesz ale ja nie odleciałem napewno.100zł więcej za całą platforme ryż 3600 + rtx 2070 super.Mieszkam sam i regularnie mam te same rachunki, za okres z nowym pc jest stówa więcej.

Oczywiśćie zadałem pytanie a dostaje odpowiedzi nie na temat.Ktoś pomoże NA TEMAT?

100zł więcej do rachunku to na pewno nie jest zasługa samego nowego PC'ta!

Kiedyś przez okres 2 miesięcy systematycznie spisywałem zużycie energii z pomocą watomierza do którego podłączony był zestaw z sygnatury razem monitorem, głośnikami Microlab Solo 6C i routerem. Za całe 2 miesiące korzystania z PC'ta z ilości zużytych kW wyszło 72zł a średnio z zestawu korzystałem ~5h dziennie z czego ~2h to granie a reszta przeglądanie internetu i filmy.

Obstawiam, że to lodówka jest przyczyną wyższego rachunku. Mamy lato, wysokie temperatury więc lodówka ciągnie więcej prądy aby utrzymać ustawioną temperaturę szczególnie gdy często do niej zaglądasz po zimne piwo ;)

 

1 godzinę temu, Pitt_34 napisał:

Mam spore mieszkanie, 2 TV, sprzęt gospodarstwa domowego itp, komp może tak długo nie jest włączony, ale miesięcznie płacę 80/90 zł za prąd za całe mieszkanie.

Ja za prąd za 2 miesiące zamykam się w kwocie 600zł :E

Edytowane przez DjXbeat
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DjXbeat napisał:

100zł więcej do rachunku to na pewno nie jest zasługa samego nowego PC'ta!

Kiedyś przez okres 2 miesięcy systematycznie spisywałem zużycie energii z pomocą watomierza do którego podłączony był zestaw z sygnatury razem monitorem, głośnikami Microlab Solo 6C i routerem. Za całe 2 miesiące korzystania z PC'ta z ilości zużytych kW wyszło 72zł a średnio z zestawu korzystałem ~5h dziennie z czego ~2h to granie a reszta przeglądanie internetu i filmy.

Obstawiam, że to lodówka jest przyczyną wyższego rachunku. Mamy lato, wysokie temperatury więc lodówka ciągnie więcej prądy aby utrzymać ustawioną temperaturę szczególnie gdy często do niej zaglądasz po zimne piwo ;)

 

Ja za prąd za 2 miesiące zamykam się w kwocie 600zł :E

 ja jebie :o

U mnie wyszło w gorszym okresie 180 zł miesiąc...a to dlatego, że komp leciał 24/7 bo słuchałem muzyki do snu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dj JP, 600 zł, toż to prawie Ryśka 3600 puszczasz z gniazdkiem :szczerbaty:

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 85zl za 2 miesiące no ale co itx to itx bez przepalania pustych watow dla przyrostow w 720p low detail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pitt_34 napisał:

@Dj JP, 600 zł, toż to prawie Ryśka 3600 puszczasz z gniazdkiem :szczerbaty:

No, więcej ciągnie niż lodówka i pralka razem wzięte.

To pewnie przez te skoki napięć i temperatur ale "siła" podpięta do kompa więc daje radę  :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pitt_34 napisał:

@Dj JP, 600 zł, toż to prawie Ryśka 3600 puszczasz z gniazdkiem :szczerbaty:

Beat this: według ostatniego rachunku mam 400zł niedopłaty z rozliczenia (mieszkanie w bloku).

Z 80% zniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w bloku, mieszkanie 35m2. Płaciłem 85zł na miesiąc za prąd, ale ostatnie podwyżki i płacę 105zł. Teraz rozliczenie w lipcu i 5zł nadpłaty.

Prawie cały dzień chodzi komp, i tv 43’, lodówka no frost. Pozbyłem się czajnika elektrycznego i korzystam z gazu.
Teraz wentylatory chodzą non stop bo mam 30C w pokoju, prawie nie gram w nic w tym upale, tylko jakieś słabe gierki. Średnio mam ok 23-25C w pokoju/mieszkaniu nawet w zimie nie włączam grzejników i mam zwroty.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy robicie z tym prądem, blok, lato, 2 dzieci małych, klima. 250 za ostatnie 2 miesiące 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ernorator napisał:

Co wy robicie z tym prądem, blok, lato, 2 dzieci małych, klima. 250 za ostatnie 2 miesiące 

Bo tak naprawdę każdy ma gdzieś ukrytą koparkę do której się nie przyznaje :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Send1N napisał:

Bo tak naprawdę każdy ma gdzieś ukrytą koparkę do której się nie przyznaje :E 

Hehe, nie. Serwer na LGA755 i 12TB SAS, komp z podpisu, klima, lodówka, pralka, plazma (bo działa i nie widzę potrzeby zmiany na coś nowszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wallec napisał:

U mnie 85zl za 2 miesiące no ale co itx to itx bez przepalania pustych watow dla przyrostow w 720p low detail.

Z czego 25zl to abonament za miesiąc. Czyli używasz miesięcznie prądu za 17zl.

40kWh miesięcznie. 

Router o mocy 10w zjada miesięcznie 7kWh. 

Lodówka A+++ zjada średnio miesięcznie 14kWh. 

Jeżeli pozostałe nic kWh Ci wystarcza na cały miesiąc, to albo masz panele fotowoltaiczne, albo pierzesz ręcznie szmaty i zamiatasz miotła podlogi i ogolnie siedzisz po ciemku przy swiecach albo zwyczajnie piszesz bzdury. 

ITX tego nie zmieni. Monitor pewnie 19" skrócony w dół na maxa z jasnoscia, Sprzęt cały na UV. Telefon ladujesz pewnie w pracy. Swiatlo to 5w na caly dom. A jak idziesz spać to bezpieczniki wywalasz aby w idle nie pobierał nic grama prądu.

 

I tu nie chodzi o przeplacanie za moc do 720p, tylko o to że ludzie dzisiaj mają zmywarki, pralki, lodówki, wifi z internetem, odkurzacze, duże monitory i telewizory, w nocy pala światło, do tego sprzęt audio a nie build in monitor glosniczki. Ciężko to wytłumaczyć komuś z jaskini, ale technologia i wygoda zjada prąd. 

4 godziny temu, wilq_24 napisał:

porobiłem troche benchów zaraz po zakupie i to tyle... dodam że PC pracuje u mnie non stop.Też mi w to ciężko uwierzyć ale innego wytłumaczenia nie mam, nie posiadam telewizora bo jest zbędny, mam lodówke i sprzęt audio i to tyle.Od 6lat kiedy sprzedałem krowe z 4770k mam te same rachunki.Do tej pory miałem lapka, jak złożyłem nowy pc z ryżem tak rachunek przyszedł stówke więszy

Sprzedales stacjonarne jak prąd był tańszy. Teraz jak zdrozaly wymieniłeś laptopa na stacjonarne gdzie w IDLE masz z 60-100w poboru prądu. 

To jest jakieś  72kWh dla 100w i 43zl na miesięcznym rachunku na plus. Jak komputer przez 24h nie stoi A coś robi to zje odpowiednio więcej. A chyba ostatnio jeszcze podwyżka była za prąd.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była podwyżka, dalej bym płacił ok 80-85zł za prąd, ale oni dołożyli od siebie 20zł za miesiąc, prąd mam od Taurona. u mnie chodzi wifi, tv 43' i kompa jak pisałem, prawie cały dzień, wieczorem światło, żarówki energooszczędne. Od czasu do czasu mikrofala, na zmywarkę nie mam miejsca, za mała kuchnia. Najwięcej zjada komp w czasie grania, a jak widać nie mam jakiegoś prądożernego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prąd mam z PGE i nie było żadnej podwyżki, jak płaciłem 170/80 zł tak płacę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...