Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Prąd mam z PGE i nie było żadnej podwyżki, jak płaciłem 170/80 zł tak płacę dalej.

Pracuję w PGE. Na pewno nie było? :E

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ci wysłać skany za ostanie pół roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pitt_34 napisał:

Mam Ci wysłać skany za ostanie pół roku ?

Nie musisz. Albo masz umowę z gwarancją ceny, albo podwyżki Cię nie dotyczą, bo "tankujesz zawsze za 50zł".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancja ceny moglo nie być. PGE w różnych strefach/wojewodztwach może mieć inne oferty. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jenot napisał:

Nie musisz. Albo masz umowę z gwarancją ceny, albo podwyżki Cię nie dotyczą, bo "tankujesz zawsze za 50zł".

Nie mam umowy z gwarancją ceny. To samo jest u mojej matki , dzieciaków, nie mieli żadnej podwyżki, także nie wiem w jaki dziale pracujesz PGE, ale coś z informacjami tam u Was nie bardzo :D

Albo jest tak jak pisze Minciu, ale pracując w PGE raczej miałbyś taką wiedzę.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda pracuję w PGE Dystrybucja, ale jakieś pojęcie o taryfach mam (i dystrybucyjnych i "obrotowych"). Co prawda URE odrzuciło propozycję ostatniej podwyżki, która miała obowiązywać od bodajże sierpnia, ale od stycznia obowiązuje nowa taryfa *oczywiście piszemy o taryfie G - dla gospodarstw domowych"): URE

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jenot napisał:

Ja co prawda pracuję w PGE Dystrybucja, ale jakieś pojęcie o taryfach mam (i dystrybucyjnych i "obrotowych"). Co prawda URE odrzuciło propozycję ostatniej podwyżki, która miała obowiązywać od bodajże sierpnia, ale od stycznia obowiązuje nowa taryfa: URE

Szczerze ja się na tym nie znam, zdziwiłem się jak przeczytałem o podwyżce za energię i dlatego odpowiedziałem. Przychodzi do mnie co 2 miesiące pracownik PGE , spisuje licznik i takie rachunki opłacam jak wyżej. Czasami jest to mniej w okolicy 160 zł a czasami 180 zł, średnia wychodzi 170 zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pitt_34 napisał:

Szczerze ja się na tym nie znam, zdziwiłem się jak przeczytałem o podwyżce za energię i dlatego odpowiedziałem. Przychodzi do mnie co 2 miesiące pracownik PGE , spisuje licznik i takie rachunki opłacam jak wyżej. Czasami jest to mniej w okolicy 160 zł a czasami 180 zł, średnia wychodzi 170 zł.

 

OK, ale... to że płacisz tyle samo nie oznacza, że nie było podwyżki. To nie są duże zmiany (pojedyncze procenty) więc przy minimalnie niższym zużyciu kwotowo będzie to samo. Na dodatek końcowa cena to suma tylu składników, że czytanie faktury to męka (nawet dla tego, kto ją wystawia).

A wracając do tematu - nowy BIOS 3.33 dla X570 Taichi na prywatnym serwerze (AGESA 1.0.0.2) - poprawione wskazania napięć, w porównaniu do 3.20 RAM wreszcie stabilny jak na 3.00 (1.0.0.4): Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się kolejny off były wykłady o ogrzewaniu, pózniej o związkach, ostatnio o kursie walut teraz o cenach prądu :E :lol2:

  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jenot napisał:

Hehe, nie. Serwer na LGA755 i 12TB SAS, komp z podpisu, klima, lodówka, pralka, plazma (bo działa i nie widzę potrzeby zmiany na coś nowszego).

To ustrojstwo wciąga tyle co 3-4 dzisiejsze Qledy 55cal. Mam Panasonica :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, DjXbeat napisał:

To ustrojstwo wciąga tyle co 3-4 dzisiejsze Qledy 55cal. Mam Panasonica :E

Ojtam, ojtam, jeśli już oglądam cokolwiek w TV (albo pyknę na PS4), to taczej w nocy, wtedy czerń plazmy jest nie do pobicia. Jak zdechnie to następny z konieczności będzie pewnie OLED. BTW - też mam Panasonica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Send1N napisał:

Robi się kolejny off były wykłady o ogrzewaniu, pózniej o związkach, ostatnio o kursie walut teraz o cenach prądu :E :lol2:

Proszę niech już będzie ten 9 września :(

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma być 9 września? Zen3 :p? Nie za szybko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

a co ma być 9 września?

koniec świata :)

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, novi napisał:

a co ma być 9 września? Zen3 :p? Nie za szybko ?

Nie zaszkodziłoby gdyby był :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem jedynie, że ampere ma mieć premiere mniej więcej w takim czasie . I apu ? :p. Wypadlem z obiegu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, novi napisał:

a co ma być 9 września? Zen3 :p? Nie za szybko ?

Według techJezusa z gamersNexus 9 września ma być oficjalna zapowiedź Ampere a premiera tydzień później ;)

No a Jezus jak to Jezus, rzadko kiedy się myli :D

 

Edytowane przez parcu
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby niereferencyjne modele Ampere zawitałyby w sklepach pod koniec września, byłoby super.

Ryzen 3600 z Ampere w FHD nie miałby lekko. :szczerbaty:

Bo patrząc na problemy z dostępnością APU, oraz brakiem biosów dla B450, to prędzej doczekam się na ZEN3 w sklepach. :lol2:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wilq_24 napisał:

porobiłem troche benchów zaraz po zakupie i to tyle... dodam że PC pracuje u mnie non stop.Też mi w to ciężko uwierzyć ale innego wytłumaczenia nie mam, nie posiadam telewizora bo jest zbędny, mam lodówke i sprzęt audio i to tyle.Od 6lat kiedy sprzedałem krowe z 4770k mam te same rachunki.Do tej pory miałem lapka, jak złożyłem nowy pc z ryżem tak rachunek przyszedł stówke więszy

Jak ci komp pracuje non stop to kup sobie coś takiego

https://allegro.pl/oferta/beelink-komputer-windows-10-mini-pc-8gb-128gb-hdmi-9268720328

Idle 2,0-2,5Watt

Średnio 6-9Watt

Max 11-12Watt

"Do neta" w stu procentach wystarczający, zużycie energii śmieszno-znikome :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę, coś konkretnego od ciang ciong sun :D

Samsungi B-Die Gskill F4-4000c15Q-32GTZR (4000cl15 1.5v ) https://pcpartpicker.com/product/VFxbt6/gskill-trident-z-rgb-32-gb-4-x-8-gb-ddr4-4000-memory-f4-4000c15q-32gtzr

 

X570 Goodlike 4933 cl14 - 44ns

B550 Carbon 4933 CL14  - 45ns

B550 Tomahawk 4600 cl14 - 46ns

 

Hynix CJR - 4400

Micron-E - 4600 

Hynix DJR/MJR/AJR idą ponoć do 4266Mhz.

 

 

To wszytko z Renoir na IF 1:1. Czyli proc nie będzie już hamulcem. Jedynie płyta i kości. Ciekawe co wyjdzie z zen3, ale pewnie IF już nie popsują, bo wygląda jakby temat ograniczeń przez IF został definitywnie rozwiązany.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4600 / 4933 CL14 :lol2: chyba jak sobie flamastrem narysował, ciężko uwieżyć w tak wysokie taktowanie z tak niskim cas latency może z jakimś blokiem na ram na 2.5v pod wodą :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pamięci będziemy kręcić tak jak na Intelu CR2 ?  Bo na CR1 osiągnął 4400 CL18 1,5V i 53,7ns.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem ale chyba przespałem jakąś rewolucje w pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...