Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kontroler pamięci wyglada spoko na tych AMD. Ale nie traktowalbym tego jako wyrocznie.

CR2 powyżej 4400MHz to raczej żaden problem. Ja bym się raczej martwił, czy patrioty przekroczą te 4400 w jakikolwiek sposób z sensownym napięciem.

I nie wiem czy 4800-4933 cl14 to oby na pewno kręcenie jak na intelach? Bo moim zdaniem to abstrakcja patrząc jak realnie wyglada to na intelach. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież świat się nie kończy na patriotach 4400 cl_19 za 600zł ;)

są na rynku bardziej "zawodnicze" zestawy które ogarniają takie zegarki

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ustawienia do krótkich benchów, które koło stabilności nawet nie stały ;) Nie ma szans i to nawet najmniejszych (!) na stabilnie 4600+ C14 na co dzień.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje dostępność biosów dla B450 pod Zen3.

Nareszcie RX 5700 nie będzie się nudził z R5 2600.

Jak myślicie czy R5 4600 prześcignie w wielowątkowości

R7 3700X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Panowie? Szykować się na wypchnięcie moich TridentZ 2x16 3200 cl14 i zastąpienie czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, na nich myślisz, że nie zrobisz? :lol2: Poza tym takie 4400 wcale nie musi być wydajniejsze od nieco niższych zegarów z ciaśniejszymi timingami, a jak pisałem wcześniej, o 4400 C14 i wyżej to możecie zapomnieć, choćby to nie wiem jaki turbo golden sample był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcug napisał:

A co, na nich myślisz, że nie zrobisz? :lol2: Poza tym takie 4400 wcale nie musi być wydajniejsze od nieco niższych zegarów z ciaśniejszymi timingami, a jak pisałem wcześniej, o 4400 C14 i wyżej to możecie zapomnieć, choćby to nie wiem jaki turbo golden sample był.

No a takie 4400 cl17 vs 3733 cl14 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MarcoSimone napisał:

To co Panowie? Szykować się na wypchnięcie moich TridentZ 2x16 3200 cl14 i zastąpienie czymś innym?

No to już praktycznie złom, ale będę dobrym kolegą i je od Ciebie odkupię.

Oczywiście za odpowiednio niską cenę, bo jak już ustaliliśmy to w zasadzie szrot i elektrozłom.  :E

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarcoSimone napisał:

No a takie 4400 cl17 vs 3733 cl14 ?

 Nie wiem, jak na platformie AMD by to wyglądało, bo na chwilę obecną jest to nie do sprawdzenia (:E), ale jestem prawie pewny, że wcale nie lepiej.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomcug napisał:

To są ustawienia do krótkich benchów, które koło stabilności nawet nie stały ;) Nie ma szans i to nawet najmniejszych (!) na stabilnie 4600+ C14 na co dzień.

Nikt tego nie neguje

tutaj chodzi o pokaz możliwości FCLK a wiesz dobrze że do takich operacji trzeba konkretnych zestawów za odpowiednią $$

żadne patrioty 4400 nawet się nie zbliżą do tego wyniku ba nawet o wystartowaniu windy nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

żadne patrioty 4400 nawet się nie zbliżą do tego wyniku ba nawet o wystartowaniu windy nie ma mowy

Takiś pewny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na Patriotach on juz wie ze nie ruszy to na jakich magicznych kosciach ruszy  ?? :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba rozróżnić "ruszy" od "będzie działać". Odpalenie żeby zrobić jeden przelot CB ma tyle samo sensu co kolejne bicie nikogo nie obchodzącego rekordu na azocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mar_S napisał:

Najpierw trzeba rozróżnić "ruszy" od "będzie działać". Odpalenie żeby zrobić jeden przelot CB ma tyle samo sensu co kolejne bicie nikogo nie obchodzącego rekordu na azocie.

Ja to wiem ale gosc cos bajdurzy, ze nawet nie odapli nie majac sprzetu w rece i nie majacym pojecia o OC. To jak mozna zabierac glos o czyms o czym nie ma sie pojecia a tym bardziej sprzetu w rece??  Smieszne po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ja to wiem ale gosc cos bajdurzy, ze nawet nie odapli nie majac sprzetu w rece i nie majacym pojecia o OC. To jak mozna zabierac glos o czyms o czym nie ma sie pojecia a tym bardziej sprzetu w rece??  Smieszne po prostu.

w takim razie czekam na SS bo od gadania to Ty jesteś tutaj najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tornado3 napisał:

w takim razie czekam na SS bo od gadania to Ty jesteś tutaj najlepszy

W przeciwienstiwe do ciebie jak bede mial sprzet w rece a bede mial nowe Zeny to napewno sprawdze i podziele sie wynikami ;) Tylko nie wiem czy przyda ci sie ten SS skoro Ty juz wiesz ze nie ruszy :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu chodzi głównie o możliwości IF w renior. To raz.

A dwa, to i tak ten renior robił coś, czego Intel dla pixa nawet nie robi. 

Co coś różnicy w wydajności 3733/3800c14 vs 4400 to już w ciemno widać, ze poniżej 62ns ciężko jest zejść. It to Co najwyżej ułamki ns poniżej wychodzą. A renior nawet na Hynixach i Micronach zjadła te ciasne bdie 3800c14. 

TryMe na MSI chyba do 1.7-1.8V mają profile. Więc to nie były pixy z azotu i 2.5V raczej. I ponoć coś tam stable. Ale nie znam chińskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Przecież tu chodzi głównie o możliwości IF w renior. To raz.

A dwa, to i tak ten renior robił coś, czego Intel dla pixa nawet nie robi. 

Co coś różnicy w wydajności 3733/3800c14 vs 4400 to już w ciemno widać, ze poniżej 62ns ciężko jest zejść. It to Co najwyżej ułamki ns poniżej wychodzą. A renior nawet na Hynixach i Micronach zjadła te ciasne bdie 3800c14. 

TryMe na MSI chyba do 1.7-1.8V mają profile. Więc to nie były pixy z azotu i 2.5V raczej. I ponoć coś tam stable. Ale nie znam chińskiego.

Oczywiście że nie były na azocie wystarczy poszperać trochę

kolejna sprawa na HWbot jest wiele Zen2 z pamięciami 1:1 3800 cl_11 czy 12 i też nie są na azocie no ale dla niektórych master OC przecież muszę mieć to w domu bo inaczej się nie liczy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Minciu napisał:

Przecież tu chodzi głównie o możliwości IF w renior. To raz.

A dwa, to i tak ten renior robił coś, czego Intel dla pixa nawet nie robi. 

Co coś różnicy w wydajności 3733/3800c14 vs 4400 to już w ciemno widać, ze poniżej 62ns ciężko jest zejść. It to Co najwyżej ułamki ns poniżej wychodzą. A renior nawet na Hynixach i Micronach zjadła te ciasne bdie 3800c14. 

TryMe na MSI chyba do 1.7-1.8V mają profile. Więc to nie były pixy z azotu i 2.5V raczej. I ponoć coś tam stable. Ale nie znam chińskiego.

Jak sie chcesz podniecac do pixa nie majcego nic wspolnego ze stabilnoscia 24/7 to ja to tu zostawie zebys otrzezwial, pixa od naszego uzytkownika z forum i wcale nie trzeba 5ghz cl14 zeby zrobic takie odczyty ;) A ciut nizsze stabilne wyniki mozna zrobic na 4400cl16.

https://ibb.co/qNjvrsg

4400cl16

aida4400.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...