Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jak sie chcesz podniecac do pixa nie majcego nic wspolnego ze stabilnoscia 24/7 to ja to tu zostawie zebys otrzezwial, pixa od naszego uzytkownika z forum i wcale nie trzeba 5ghz cl14 zeby zrobic takie odczyty ;) A ciut nizsze stabilne wyniki mozna zrobic na 4400cl16.

https://ibb.co/qNjvrsg

4400cl16

 

Zrób pixa  4800cl14. Ja takiego nie widziałem z intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jak sie chcesz podniecac do pixa nie majcego nic wspolnego ze stabilnoscia 24/7 to ja to tu zostawie zebys otrzezwial, pixa od naszego uzytkownika z forum i wcale nie trzeba 5ghz cl14 zeby zrobic takie odczyty ;) A ciut nizsze stabilne wyniki mozna zrobic na 4400cl16.

https://ibb.co/qNjvrsg

4400cl16

Takie wyniki na Zen3 uczynią mnie szczęśliwym entuzjastą :P;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Zrób pixa  4800cl14. Ja takiego nie widziałem z intela.

Nie zrobie i co to zmienia?? Zrob 5.0Ghz na Ryzenie?? :rotfl: Ja tu nie mam zamiaru sie z toba licytowac ale widze ze masz klapki na oczach i to niezle tak jak ja nie zrobie na intelu 4800cl14 tak na ryzenie nie zrobisz 5.0Ghz all core. To sa naturalne ograniczenia architektury ale widze ze dla ciebie to jest jakis koronny argument ktory jest totalnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Nie zrobie i co to zmienia?? Zrob 5.0Ghz na Ryzenie?? :rotfl: Ja tu nie mam zamiaru sie z toba licytowac ale widze ze masz klapki na oczach i to niezle tak jak ja nie zrobie na intelu 4800cl14 tak na ryzenie nie zrobisz 5.0Ghz all core. To sa naturalne ograniczenia architektury ale widze ze dla ciebie to jest jakis koronny argument ktory jest totalnie bez sensu.

czyli tak jak myślałem tylko potrafisz bujać w obłokach a jak przyjdzie co do czego to jak wallec wymyślisz historyjkę i jeszcze te podjazdy bo Ryzen nie zrobi 5ghz są na poziomie piaskownicy

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak na poważnie, co Wam po tych obrazkach 4800 C14 i innych z podobnymi nastawami? Któryś będzie tak śmigał 24/7 :lol2:? Tylko mnie nie rozśmieszajcie ze sprawdzeniem możliwości IF/kontrolera, bo to można sprawdzić przy "normalnych" timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gowno kontrolera zen1 i zen1plus poprawili się w zen2.

Za to IF utknęło jak szambo w gnoju na 3800/1900. 

W renior IF oraz sam kontroler są jak z kosmosu względem tego co było dotychczas. 

Dodatkowo względem wstępnych przecieków 4000-4200 Dla IF na renior, okazuje się że prawie 5.0 da się wkręcić na śmieciach z IF 1:1. 

Dla Was to nic nie znaczy. Dla mnie tak i to bardzo dużo. I nie ważne że nie będę miał 4800-4900c14. Dla mnie liczy się fakt, że CPU nie będzie już kagańcem.  

I tak, wiem że 10ns AMD jest w plecy względem Intela. Wiem też że renior wypada słabiej od 10700k. Ale wypada też lepiej odzen3000. A to tylko APU oparte o zen2. Czyli idąc dalej mamy konkretne info, że zen 4000 może na prawdę poprawić obsługę pamięci i nie musimy się modlić o 4000, tylko możemy liczyć że to pamięci i płytą będą hamulcem A nie CPU i jego kulawe IF.

 

Przy okazji jak widać, pixy fajnie wyszly. Lepiej niż na Intelu jeśli chodzi o timingi. Bo osiągi już nie. Ale może uda się właśnie tym nadrabiać co się da względem inteli.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić czy trafiło się na dobre bdie? Bez wcześniejszego sprawdzania timingów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ktokolwiek pisze, że wyżej śmigające IF/kontroler nie mają znaczenia ;)? Znaczenia (poza wynikami np. na HWBocie, co jest swego rodzaju sportem) nie mają jedynie nastawy, które są kompletnie oderwane od tego, co można osiągnąć 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomcug

To są nastawy do załadowania windows'a i jednego przelotu w Aida :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual Chanel z profili TryMe mamy na filmiku. Może ściema sponsorowana przez MSI A może fakt. Jeżeli to prawda co tam jest, to nie ma to nic wspólnego z azotem, HwBotem i rekordami z jedna kością i nieaktywnych rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, DjXbeat napisał:

@Tomcug

To są nastawy do załadowania windows'a i jednego przelotu w Aida :E

Już im to pisałem :E

19 minut temu, Minciu napisał:

Dual Chanel z profili TryMe mamy na filmiku. Może ściema sponsorowana przez MSI A może fakt. Jeżeli to prawda co tam jest, to nie ma to nic wspólnego z azotem, HwBotem i rekordami z jedna kością i nieaktywnych rdzeniach.

Ludki robią 4000 C11 bez azotu do benchmarków, a Ty dalej pitolisz, że trzeba azotu i innych cudów...

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Skoro na Patriotach on juz wie ze nie ruszy to na jakich magicznych kosciach ruszy  ?? :rotfl:

Na jakiś co mają RGB bo "grozniej wyglądają" :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

Na jakiś co mają RGB bo "grozniej wyglądają" :E

Na takich z czerwonym radiatorem, bo jak powszechnie wiadomo czerwone=szybsze.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Send1N napisał:

Na jakiś co mają RGB bo "grozniej wyglądają" :E

w sumie zgadłeś bo są rgb :D

fd16287c46841.jpg

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że te chłodzenia boxowe AMD są ładne. Intel ze swoimi może się schować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomcug napisał:

 

Ludki robią 4000 C11 bez azotu do benchmarków, a Ty dalej pitolisz, że trzeba azotu i innych cudów...

Przecież ja napisałem że to co jest na filmiku to bez azotu i innych cudów, więc nie rozumiem o co pijesz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to, że sam fakt braku azotu w żadnym wypadku nie świadczy o tym, że to są ustawienia, których można używać na co dzień. Tak samo jak ze wspomnianymi nastawami pokroju 4000 C11, które na platformach Intela uskuteczniane są od dawna. One też nie potrzebują azotu i też benchmarki na nich śmigają. Czy to oznacza, że ktoś śmiga 4000 C11 na co dzień? Nie, nie i jeszcze raz nie. Tak samo jest tutaj i tu nie ma żadnej magii kontrolera, że nagle B-Die będą osiągać np. nie 3733 C14, tylko 3733 C12, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak zamiast 3800cl14 wejdzie 4000cl14. To już będzie magia kontrolera ;) A skoro siadło 4933cl14, to może i 4000cl14 sie uda? Czy bez szans? Jak masz Reniora to możesz podzielić się testami :)

 

4 godziny temu, tomcug napisał:

A teraz tak na poważnie, co Wam po tych obrazkach 4800 C14 i innych z podobnymi nastawami? Któryś będzie tak śmigał 24/7 :lol2:? Tylko mnie nie rozśmieszajcie ze sprawdzeniem możliwości IF/kontrolera, bo to można sprawdzić przy "normalnych" timingach.

Jak działa przy nienormalnych, to przy normalnych też? Pierwszy filmik był bardziej normalny z kośmi nastawionymi na 4733MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Na jakiś co mają RGB bo "grozniej wyglądają" :E

3 godziny temu, Art385 napisał:

Na takich z czerwonym radiatorem, bo jak powszechnie wiadomo czerwone=szybsze.

Na TridentZ RGB ustawię czerwone podświetlenie do testów. Może uda się przeskoczyć na 3866MHz. ? :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz, tak interesuje nasz IF. Czy kończy się jak na wcześniejszych przeciekach na 4000-4200MHz z ponownym randomem i brakiem pewności czy to sie nie zrestartuje po kilku dniach, czy może jednak coś konkretnego IF uciągnie. 

I obstawiam, że nie tylko mnie ciekawi jak wysoko tym razem stoi ściana o nazwie IF. Wy możecie mieć to w nosie, ja nie tak jak i wiele innych osób. Każdy liczy na poprawe IF. Każdy liczy że chociaż 4000-4200 uda się ugrać, a tu sie okazuje że IF nie będzie problemem. Tak przynajmniej wygląda Renior. Dla mnie to rewelacyjna wiadomość, a kilka osób zafiksowało się tutaj na 4800cl14 że tego nie da sie zrobić, że intel lepszy że to, że tamto. Serio ja mam to gdzieś że komuś gul skacze, że takie pixy tam wkleili i to hurtowo. 

Ten filmik napawa mnie optymizmem a wasze marudzenie nic tutaj nie zmieni. A jak macie coś lepszego, konkretnego o ZEN3 czy tych Reniorach to się podzielcie. Dajcie linki do lepszych testów i lepszych nastaw timingów do dziennego użytku, skoro tamto jest nic nie warte.

 

A tutaj jest test z bardziej ludzkimi timingami:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Minciu napisał:

Wystarczy jak zamiast 3800cl14 wejdzie 4000cl14. To już będzie magia kontrolera ;) A skoro siadło 4933cl14, to może i 4000cl14 sie uda?

w 4000 cl14 jeszcze uwierzę jeżeli if będzie robić te pełne 2000mhz to jak wrzucę na patriotach 1.65v i założę to zmodowane X razy chłodzenie na ram które leży mi w szufladzie jak na razie to może będzie to stable 24/7 :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby nie było jak z zenami2, IF ciągnie ram w zakresie 3533-3800 i weź se panie jeszcze wylosuj, gdzie wszytko jest biedne tak na prawdę ;) 

Jeśli nowe ryśki będą miały IF ciągnący ram pod 5000, to przynajmniej nie będzie problemów z losowaniem IF celując w coś z przedziału 4000-4400. Mnie to pasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...