Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

To masz zabytek, ja na RX 570 grałem w gry na Vulkanie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B550M DS3H za 419zł znowu daje radę ;)

Do R7 3700X z OC nadaje się idealnie

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, smilehunter napisał:

W zadowolenie.pl B550M DS3H jest za 339zł i to będzie najlepiej sprzedająca się płyta główna tak samo jak B450M DS3H ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupca na mojego kasztana za 800zl, kupilem za 809 i teraz rodzi się pytanie czy brać innego nowego r5 3600 czy używke selekta r5 3600 4600mgz 1.325v za 850 i zostac krolem oc na forum czy uzywke r7 3800itx za 1000zl?

Procesor głównie do cinebencha, tasowania sie pod aide, poklasku na forum i gierek 4k@60hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupca na mojego kasztana za 800zl, kupilem za 809 i teraz rodzi się pytanie czy brać innego nowego r5 3600 czy używke selekta r5 3600 4600mgz 1.325v za 850 i zostac krolem oc na forum czy uzywke r7 3800itx za 1000zl?

Procesor głównie do cinebencha, tasowania sie pod aide, poklasku na forum i gierek 4k@60hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wallec napisał:

czy używke selekta r5 3600 4600mgz 1.325v za 850 i zostac krolem oc na forum

To jest najlepsza opcja, przy tym najbardziej prestiżowa.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, wallec napisał:

Mam kupca na mojego kasztana za 800zl, kupilem za 809 i teraz rodzi się pytanie czy brać innego nowego r5 3600 czy używke selekta r5 3600 4600mgz 1.325v za 850 i zostac krolem oc na forum czy uzywke r7 3800itx za 1000zl?

Procesor głównie do cinebencha, tasowania sie pod aide, poklasku na forum i gierek 4k@60hz

Będziesz stratny 9 złotych. Rozreklamuj go lepiej. Np. jako najbardziej znany kasztan na forum PcLab. Napisz, że możesz wystawić certyfikat oryginalności i kasztanowatości. 

Ja bym wziął na Twoim miejscu Ryzena 3950x i podkręcał go. Chcesz na zawsze zostać królem biedaków? :-P

Edytowane przez addept
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę w r5 3600. Szacunek ludzi ulicy najważniejszy. Lepiej być królem biedaków niż nikim u szlachty. Zamawiam. Stay tuned do piątku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DjXbeat napisał:

W zadowolenie.pl B550M DS3H jest za 339zł i to będzie najlepiej sprzedająca się płyta główna tak samo jak B450M DS3H ;)

S2h jest za te 339pln  :-)  ogólnie płyty w porządku ale dalej ynteligenci z gigabyte nie ogarnęli żeby przesunąć złącza sata  po montażu k.graficznej  2 sata idą do lali chyba że jakieś kątowe taśmy i na styk  ale z tego co patrzyłem jak miałem ds3h b450 to i te kątowe raczej by nie wlazły

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dalszej zabawie w CB20 udalo mi sie uzyskac moje najlepsze wyniki (jak na razie) w 16 i 32 core.

Oba na 4.475GHz. 32 core na 1.475v, 16 core na 1.45v

Ma ktos 3950X zeby porownac wynik na 16 jajach?

wWJKINU.png

Edytowane przez Hilt0n
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DjXbeat napisał:

W zadowolenie.pl B550M DS3H jest za 339zł

S2H ;) Ale jeśli siedzi tam identyko VRM, to dla mnie płytka spoko. No i złącza PCI-E ma lepiej rozłożone, niż ds3h. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, unadarek napisał:

S2h jest za te 339pln  :-) 

 

5 minut temu, smilehunter napisał:

S2H ;) Ale jeśli siedzi tam identyko VRM, to dla mnie płytka spoko. No i złącza PCI-E ma lepiej rozłożone, niż ds3h. 

Mój błąd ;)

S2H i DS3H mają ten sam vrm. Zasadnicza różnica sprowadza się do ilości banków pamięci, wejść na karty graficzne i nieco innego ułożenia PCB.

Po za tym to te same konstrukcję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DjXbeat napisał:

 

Mój błąd ;)

S2H i DS3H mają ten sam vrm. Zasadnicza różnica sprowadza się do ilości banków pamięci, wejść na karty graficzne i nieco innego ułożenia PCB.

Po za tym to te same konstrukcję.

Jak najbardziej :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wallec napisał:

Nagrane.
1080p detale ultra, vsync on

Dzięki :) 

Czyli 5600XT lata sobie pomiędzy 50-60Watt, czasami spadnie poniżej 50Watt, czasami podbije pod 70Watt.

GTX1060-1500MHz. Na aktualnej 1660Ti rzadko widzę pobór chwilowy powyżej 45Watt.

Dzięki raz jeszcze za filmik :thumbup: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem 3600 i kupiłem outletowy R7  3700x + nowy ram 4000cl19. Procesor jak procesor, ale na tym jestem wstanie ustawić 4.4GHz przy 1.25V i if1900.  Nie sprawdzałem jeszcze max OC.
Jedyne do czego doszedłem przy tej wymianie to stwierdzam, że 3600 była dla mnie idealna (cena/wydajność), raczej przy RTX30XX dużej różnicy wydajnościowej nie byłoby..

Co do ramu to zakupiłem Patrioty Viper steal 4000cl19  idealnie się mieszczą pod pierwszym wentylatorem i wszystko jest na styl z panelem bocznym.
Dodatkowo miałem wcześniej 4400cl19, ale trafiłem na przebrane i miałem wyższe opóźnienia przy 3733 niż na obecnych.
Ram przepisany z kalkulatora więc co nieco jest do poprawy, może nawet cl14 jest do wbicia.
Dokładne sprawdzanie ramu i cpu raczej zrobię przy niedzieli, bo dziś prawie przybiłem gwoździa w klawiaturę.
Wrzucam screen do obadania przez specjalistów, bo sam kompletnie nie interesowałem się tym modelem. No może przez pierwszy miesiąc po premierze zen25 kusiło mnie na niego.
 Jakby mógł ktoś napisać jakie są  wyniki dla tego procesora przy 4.4-4.5GHz oraz co tam z ramem w pierwszej kolejności zadziałać. 
 

NKwAqy4.jpg

 

5! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia do ramu weź z mojej sygnaturki.

Poleca na 1.5v i oszczędzisz czas.

Pięknie, kolejne if na 1900mhz. Przekonuje sie że każda sztuka to zrobi tylko trzeba wiedzieć jak nie zepsuć fabryki terminacjami i innymi bzdurami

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio kolejny 3700x poniżej 1.3v stabilny na 4.4 ? :E 4.4 to ja widzę przy 1.33v na jednym CCX dodatkowo jak wyłączę SMT :E mogę zrobić 4.45 na pierwszym CCX'ie przy 1.35v drugi max lata stabilnie na 4.35 allcore 8/16 zatrzymuje się na 4250mhz przy 1.31v :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podjąć zdecydowane kroki aby wymienić swoją sztukę na lepszą. Na olx ziomeczek sprzedaje ryzen 7 3800x z gwarancja 23 miesiące i dowodem zakupu za 1049zl. Wysyła pobraniowo.

Za 0zl jesteś w stanie poprawić osiągi swojego pc i jeżeli zastosujesz się do złotej zasady fclk tj soc 1.1v terminacje auto to na swoich pamieciach masz gwarantowane 1900mhz infinity fabric 3800cl15 i opóźnienia w aida <62

Wg. mnie nie ma na co czekać

Edytowane przez wallec
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam teraz to jest bez sensu jak ZEN3 za rogiem, ja i tak w 1440p raczej siedzę, zmieniłem ryzena 3600 na 3700x i to była ostatnia zmiana zen2 na zen2 :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...