Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę to na mobo każdego producenta

ładnie kręcą się ramy. Jest jakiś wyjątek?

Może Biostar, nie potrafi ogarnąć Agesy?

Widzę, że 15 lipca dodali 1006 dla b450.

Chyba tylko od Biostara nie oblukałem B550,

lecę sprawdzić XD

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

To nie zadne ploty tylko wiekszoc osob ktore znam mialo ten sam problem po dlugim stosowaniu.

Moje foto i znajomego:

https://imgur.com/a/StklhN2

Zreszta pomijajac juz wydajnosc to Gelida mam 3x tyle w tej samej cenie, roznic brac.

 

3 lata użytkowania i nie mam tego problemu, zastanawia mnie w czym jest problem, u jednych wżery u innych brak tego zjawiska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Pitt_34 napisał:

3 lata użytkowania i nie mam tego problemu, zastanawia mnie w czym jest problem, u jednych wżery u innych brak tego zjawiska ?

placebo :lol2:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ketiw555 napisał:

Ja testuje tylko cb20 i 3d mark, jeszcze mi się nie zdarzyło żeby jakaś gra mi się wywaliła. 

Tak samo robię z każdym procem i wiem że jak przejdzie 3x z rzędu cb20 to będzie stabilny, no może jeszcze do BF5 wchodzę na godzinkę bo tam jest szybka weryfikacja cpu/ram :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.
Czy podkręcając blck podkręcam infinity fabric bo umiem zbootować na blck 103mh przy 1900mhz i wtedy tam gdzie zaznaczyłem jest napisane 1966mhz tylko mi się wysypało w tm5 albo przez ramy albo przez napięcia a dzisiaj już mi się nie chce z tym walczy?

IvBOiXf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie to ewidentnie działa
Patrzcie co się dzieje z latency
f7IQ9SJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wallec napisał:

No Panowie to ewidentnie działa
Patrzcie co się dzieje z latency
f7IQ9SJ.jpg

Trafiła Ci się niezła sztuka, ale ustaw to wszytko stabilnie 24/7 i wtedy zweryfikujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 19:14, wallec napisał:

..

Od niego zaczęła się moja przygoda i kariera na forum.
W sumie daleko doszedłem.
Już dwa razy mam rangę za najlepszy użytkownik forum i złoty puchar
https://forum.pclab.pl/leaderboard/?custom_date_start=1596715200&custom_date_end=1596715200

Najlepsze, że te i7 3770 faktycznie podrożały i teraz chodzą po 350 a nie 300 :D

Nowy ryzen jest już u mnie na poczcie.
Jutro okaże się czy ban forever czy może wpadną jeszcze kolejne puchary.

4 godziny temu, wallec napisał:

X-kom Bielsko-Biała.
Poszedłem poprosiłem, żeby pokazali mi jakie mają, okazało się, że był tylko jeden i go wziąłem.

 

@Wallec, a jak ten proc co na poczcie dzisiaj miałeś odebrać? Wczoraj pisałeś, że czeka na Ciebie na poczcie. Dzisiaj napisałeś, że kupiłeś w X-Kom.

Czyli jednak ten z poczty IF nie ogarnął na 1900 i w akcie desperacji kupiłeś nowego aby nie poddać się banicji? 

 

Król budżetu ? Hmmmm... czy może raczej już rasowy selekcjoner ? :D 

 

Oj Ty Ty, coś mi się wydaje że czitów używasz :P 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym poczty to jest dobra akcja bo koleś wysłał pobranie o 130zl drożej niz się dogadalismy więc powiedziałem kurierowi "zwrot do nadawcy" i pojechałem do x-kom. Nie szukaj dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miciu, tak czy siak trafił rodzynka, daj jemu szanse, nie wnikaj co gdzie kupił, ważne że wyniki są ciekawe i czy ustabilizuje to wszytko do codziennego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmm ok :D 

3 minuty temu, Pitt_34 napisał:

@Miciu, tak czy siak trafił rodzynka, daj jemu szanse, nie wnikaj co gdzie kupił, ważne że wyniki są ciekawe i czy ustabilizuje to wszytko do codziennego użytkowania.

przecież on go zunderwoltuje do oporu. Już się chwalił w innym temacie że płaci 80zl za prąd na dwa miesiące i śmiał się z tych co płacą więcej :D

Podpowiem że 15zl to miesięczny abonament :P Chyba nie muszę mówić jak bardzo trzeba zaciskać pasa na CPU, aby nie popłynąć na rachunku.

 

A tak przy okazji, daj numer przesyłki listu przewozowego co nie odebrałeś tej przesyłki. Tam przypadkiem na stronie gdzie czytałeś że proc już czeka na poczcie nie była podana kwota pobrania? Nagle szok przy okienku? JASNE! I rzuciłeś się do sklepu po nówkę sztukę. :P Król budżetu.  Jakiego proca byś nie wylosował to straszna ściemniara jesteś :P

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wallec napisał:

Z tym poczty to jest dobra akcja bo koleś wysłał pobranie o 130zl drożej niz się dogadalismy więc powiedziałem kurierowi "zwrot do nadawcy" i pojechałem do x-kom. Nie szukaj dziury w całym.

Hmm, skoro śledziłeś paczke to wiedziałeś ile masz za nią zapłacić :E . Bo na poczcie pokazuje . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

mhmm ok :D 

przecież on go zunderwoltuje do oporu. Już się chwalił w innym temacie że płaci 80zl za prąd na dwa miesiące i śmiał się z tych co płacą więcej :D

Podpowiem że 15zl to miesięczny abonament :P Chyba nie muszę mówić jak bardzo trzeba zaciskać pasa na CPU, aby nie popłynąć na rachunku ,

 

Okropny jesteś :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

Hmm, skoro śledziłeś paczke to wiedziałeś ile masz za nią zapłacić :E . Bo na poczcie pokazuje . 

No przecież nie będę wklejać tutaj prywatnych rozmów.
Nie zwróciłem uwagi na kwotę pobrania i kapnąłem się dzisiaj rano przy odbiorze.
Nie macie się już do czego doczepić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie widać też,  że odbiorca odmówił przyjęcia przesyłki, prawda? A tak pies zjadł papierek z numerem. A w komputerze wyczyściła się historia. A na maila włamało się ufo i nie ma śladu po numerach?

Daj numer. Co Ci szkodzi ? :-D

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie, że ja tu z dziećmi siedzę i tylko rysiek jest kumaty.
Tak w ogóle to gdzie się Rysiek podział bo mówił, że ma mema na każdą okazję.

Może być taki wycinek? Data , godzina miasto?

9yPJdIq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wallec

My się nie czepiamy, my trzymamy kciuki za Twoje wyniki, pokaż powera, ustabilizuj kompa do codziennego użytkowania i wtedy pokaż wyniki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak się nakręciłeś, że i tak nowego kupiłeś ? :-D 

Budżetowo to to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro pozbyłem się starego to poszedłem po nowego do x-kom przecież nie będę siedział na athlon 200ge i rx 5600xt haha :D

Dobra mam maksa stabilnego blck przy 3800mhz cl15 - lece testowac

Że wam się chce takie analizy robić zamiast testować czy u was też poleci powyżej 1900 przez blck overclock :D

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLCK jak podbijasz, to nie ma już 3800 a 3800+. 

Tak samo na CPU. Niektóre programy tylko źle odczytują. Niestabilne BLCK oraz IF w Twoim przypadku może wyjść po godzinie zabawy albo po kilku dniach. Albo o poranku jak komputer nie zaskoczy i będzie wisiał w boot loopie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma skoro programy pokazują, że wzrasta no i spada latency + rosną odczyty w aida.
Jak jest asynchronicznie to latency rośnie na 70ns a tu może 61 pęknie

Dobra 61ns pękło przy 4450mhz

Leci tm5 - jak przejdzie to podbije potem taktowanie cepa i może zrobi jakieś 60,5 i to nie w trybie awaryjnym

edit / dobra ne chce mi się czekać 40min na cały tm5 na tych nastawach bo już widać, że memki są stabilne
197Y2Zm.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, wallec napisał:

No Panowie to ewidentnie działa
Patrzcie co się dzieje z latency

Gdzieś czytałem, że ruszając BLCK możemy tylko sobie narobić bałaganu, bo zegary systemowe (czy coś w tym stylu) mogą trochę powariować od tego (są dostrojone do BLCK 100) i wiele programów, które z nich korzystają mogą nieprawidłowo chodzić. Ale ja tam nie wiem ... to było zaczytane w sieci ...

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając szynę zmieniasz wszystko. IF też. To co programy pokazują nie przewiduje manipulacji BLCK.

Nawet w boksie wybierasz niby Już, a tak na prawdę to mnoznik powinien być tam podany. Ale już dla wielu jest czytelniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pitt_34 napisał:

3 lata użytkowania i nie mam tego problemu, zastanawia mnie w czym jest problem, u jednych wżery u innych brak tego zjawiska ?

Rozrzut jakosciowy tych past. Tak sadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...