Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

I tak nie jest źle.  Wez mu go ustaw na 1.15-1.2v sztywno w 100% stabilnie i będzie zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamiyan napisał:

Dziwnie słaba dostępność chłodzeń CPU jest teraz.

Fortisa 3 ani odpowiednika z Be Quiet nie widzę ani w xkomie, ani na Morelach.

Strzelam, że chcą wprowadzić Fortisa 4 na rynek. Dlatego F3 przestał być produkowany i nigdzie go nie ma. Weź Gelida Phantoma. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Strzelam, że chcą wprowadzić Fortisa 4 na rynek. Dlatego F3 przestał być produkowany i nigdzie go nie ma. Weź Gelida Phantoma. 

Również niedostępny.

Co mogę kupić w okolicach 150-200 zł do obudowy o max. wysokości 159?

R5 3600/3600X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Send1N napisał:

Tzn niedostępny w konkretnym sklepie? bo ogólnie można kupić https://proline.pl/chlodzenie-procesora-gelid-phantom-black-p5486698

Zobacz też arctic freezer 34 duo lub grandisa

Niedostępny w znaczeniu "nie ma w xkom/morele".

Wiem, że jest jeszcze Proline, ale zdaje się tam jest jakaś dziwna polityka gwarancyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HardPC jest 10 zł rabatu za zapisane się na newsletter (może być 10 minute mail). Więc bez różnicy czy kupicie na allegro czy z HardPC (zwroty też są darmowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się BIOSy do ASRocków z agesą 1.0.8.0 (P3.40 do mojej Taichi). Stabilność RAM/IF wróciła (w porównaniu z 3.20/AGESA 1.0.0.2), sporo opcji zniknęło, ale przybyły nowe, które nic mi nie mówią, zerknijcie na fotki: https://photos.app.goo.gl/TdFoq43ppWTXBBKe8

Szczególnie "PPC adjustment", "NBIO LCLK DPM".

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jenot napisał:

Pojawiły się BIOSy do ASRocków z agesą 1.0.8.0 (P3.40 do mojej Taichi). Stabilność RAM/IF wróciła (w porównaniu z 3.20/AGESA 1.0.0.2), sporo opcji zniknęło, ale przybyły nowe, które nic mi nie mówią, zerknijcie na fotki: https://photos.app.goo.gl/TdFoq43ppWTXBBKe8

Szczególnie "PPC adjustment", "NBIO LCLK DPM".

Asrock ma takie poślizgi w wydawaniu biosów ?  Do Asusa z ponad miesiąc wcześniej wgrałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pitt_34 napisał:

Asrock ma takie poślizgi w wydawaniu biosów ?  Do Asusa z ponad miesiąc wcześniej wgrałem 

Oficjalnie to on jeszcze nawet nie wyszedł...

Ogólnie to tak, x570 od jakiegoś czasu dostaje u ASRocka aktualizacje jako ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ASUS tydzień temu 1.0.8.0 dostał a tu sprawdzam znowu i 3 dni później kolejny BIOS. Rozpusta jakaś czy 3 dni po wydaniu jakieś poprawki zapodają? ?

Edytowane przez Masketta Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam powrócić do tematu z przytupem :E

Wkurzają mnie crashe apexa, totalny random raz 10x na godzinę a raz 2 tyg 0 ... Chyba cały czas problem leży w intelu po oc ... Jakiś czas temu, użytkownicy intela po oc mieli takie same zajawki, i chyba do dziś to nie zostało naprawione. To jest jedyna gra którą ogrywam, i mnie to już bardzo mocno męczy... Myślałem, że procek mam niestabilny, czy coś , bo occt duże dane sypie a prime95 nie daję żadnego błędu... 

fc3d61d23f49cbe2.jpg

 

Mętlik spory, ale wiem jedno, muszę się pozbyć 8700k i płyty. Teraz gdzie dalej pójść ... Powrót do amd, czy może 10gen, 10700/f + oc ram ... Sam już nie wiem co zrobić. 

  • Haha 2
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, novi napisał:

 

Mętlik spory, ale wiem jedno, muszę się pozbyć 8700k i płyty. Teraz gdzie dalej pójść ... Powrót do amd, czy może 10gen, 10700/f + oc ram ... Sam już nie wiem co zrobić. 

Najlepiej poczekaj na zen 3, już niedługo :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, novi napisał:

Mam powrócić do tematu z przytupem :E

Wkurzają mnie crashe apexa, totalny random raz 10x na godzinę a raz 2 tyg 0 ... Chyba cały czas problem leży w intelu po oc ... Jakiś czas temu, użytkownicy intela po oc mieli takie same zajawki, i chyba do dziś to nie zostało naprawione. To jest jedyna gra którą ogrywam, i mnie to już bardzo mocno męczy... Myślałem, że procek mam niestabilny, czy coś , bo occt duże dane sypie a prime95 nie daję żadnego błędu... 

 

 

Mętlik spory, ale wiem jedno, muszę się pozbyć 8700k i płyty. Teraz gdzie dalej pójść ... Powrót do amd, czy może 10gen, 10700/f + oc ram ... Sam już nie wiem co zrobić. 

 

Po spadku cen ciekawym zestawem jest 10700/F + Z490 i OC RAM, bierz go, będzie do porównania z ZEN3. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały 2 miechy gwarki, więc lepiej się pozbyć do póki ona jeszcze jest :P . Wysłałem przed wczoraj monitor, i siadł w transporcie, gwarki brak, jestem troszkę w plecy, i mam teraz uraz, do rzeczy bez gwarancji :/ .

Przy bardzo skromnej dopłacie mogę się przesiąść na msi z490 + 10700/f , tylko myślę cały czas o zen3, co on tam pokaże, poza wysoką ceną :E . W lato zacząłem patrzeć na wydzielane ciepło z obudowy i nie jest fajnie, cep 100w średnio w grze, karta po ostrym uv 105-115w :E . Jest zdecydowanie lepiej, bo jak odpaliłem na proc oc + karta stock grę to po 15 minutach odczuwałem dodatkowy piekarnik w pokoju prosto z obudowy... 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. TRFC2, TRFC4 mają być auto? 

2. TWRRD oraz TRCPAGE mam kreskę w biosie, czyli to jest 0 i powinno być na auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, novi napisał:

Mam powrócić do tematu z przytupem :E ? Teraz gdzie dalej pójść ... Powrót do amd, czy może 10gen, 10700/f + oc ram ... Sam już nie wiem co zrobić. 

Novi, ja doceniam próbę ożywienia tematu(choć może nie tylko), ale na Twoim miejscu już bym jednak do następnej generacji poczekał. Czego Ci w tej chwili brakuje? Tzn. czego masz za mało? Z tego co widzę, masz Radeona RX5700XT? Czyli karta graficzna to nie problem. Czy brakuje fpsów?? Czy nie starczy Ci tego na ostatnie 3 miesiące zanim nie pojawią się nowe procki AMD?

Trochę Cię rozumiem(choć nie jest to właściwa analogia), bo ja siedzę na Radeonie 7970 i liczę dni do przesiadki na coś nowszego. Zastanawiałem się milion razy czy nie kupić jakiejś przejściówki(karty graficznej z nieco lepszymi osiągami niż na chwilę obecną moja) zanim wyjdą następne karty Nvidii lub AMD. Ale doszedłem do wniosku, że jak tyle czasu poczekałem to i poczekam ciut dłużej aż pojawi się coś rzeczywiście godnego uwagi.

Tak więc, w kwestii cpu, na twoim miejscu, na coś wartego uwagi poczekałbym ciut dłużej :-) . Tym bardziej, że brakuje Ci znacznie mniej :-) . I tym bardziej, że nie wiemy jak to wszystko będzie się plasować wydajnościowo.

Edytowane przez Wraith666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam kciuki za R5 4600. Może będzie na poziomie i7 8700k, tylko żeby cena była poniżej tysiąca.

Już teraz  i5 10600KF   jest za 1150 więc 1000 za R5 4600 o takiej samej wydajności nie będzie żadną rewolucją.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Wraith666 napisał:

Novi, ja doceniam próbę ożywienia tematu(choć może nie tylko), ale na Twoim miejscu już bym jednak do następnej generacji poczekał. Czego Ci w tej chwili brakuje? Tzn. czego masz za mało? Z tego co widzę, masz Radeona RX5700XT? Czyli karta graficzna to nie problem. Czy brakuje fpsów?? Czy nie starczy Ci tego na ostatnie 3 miesiące zanim nie pojawią się nowe procki AMD?

Trochę Cię rozumiem(choć nie jest to właściwa analogia), bo ja siedzę na Radeonie 7970 i liczę dni do przesiadki na coś nowszego. Zastanawiałem się milion razy czy nie kupić jakiejś przejściówki(karty graficznej z nieco lepszymi osiągami niż na chwilę obecną moja) zanim wyjdą następne karty Nvidii lub AMD. Ale doszedłem do wniosku, że jak tyle czasu poczekałem to i poczekam ciut dłużej aż pojawi się coś rzeczywiście godnego uwagi.

Tak więc, w kwestii cpu, na twoim miejscu, na coś wartego uwagi poczekałbym ciut dłużej :-) . Tym bardziej, że brakuje Ci znacznie mniej :-) . I tym bardziej, że nie wiemy jak to wszystko będzie się plasować wydajnościowo.

Niby tak, ale temat zrobił się śliski, dostałem uczulenia na graty bez gwarancji, ciut długa historia :) . Niestety mam już kres gwarancji na swoich gratach, więc to jest impuls do zmiany. 

Tak, mam 5700xt, na chwilę obecną "wystarcza". Procek daję rade z fpsami, o wiele lepiej niż aktualne zenki, ale te nieszczęsne wyloty do pulpitu. Już mi się odechciewa nawet grać z tego powodu. Zamiast usiąść i sobie spokojnie zagrać, to mam jakieś anomalie z wylotami do pulpitu, code net etc.. Miałem amd 2 lata, i nie miałem takich zjawisk :E . 

Czekać można w nieskończoność, ja czekam teraz na ampere i rtx3070, bo zapowiada się ciekawie :) . 

No niestety, nie mam pojęcia jak zen3 wypadnie, dlatego to jest ruletka, albo się uda, albo nie ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nigdy nie kupuje uzywanych gratow, tylko nowe. Place wiecej ale jest ta GW i komfort 1go uzytkownika.

Co do stabilnosci Prime nie jest zadnym wynacznikiem, dlatego trzeba testowac w kilku programach bo jeden ci przejdzie a wylozy sie na prostej rzeczy.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD można ustawić tak, że wykłada się wszędzie a gry działają, to jest najśmieszniejsze u czerwonych. W intelu już nie ma takiej rozpusty dla olewki ;-D

Co ciekawe Intele używki zawsze są lipne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

a to Prime95 nie miał być przypadkiem wyznacznikiem stabilności, tzw. rock stable?

Dziwna sytuacja.

Jak miałem Intela to testowałem stabilność starym LinX 0.6.5. i nigdy się nie zawiodłem.

Może to nie proc a system jako całość szwankuje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wierzysz w te bzdety? :E
Przecież on sam pewnie coś lewą ręką nabroił żeby tylko mieć pretekst do kolejnej zmiany, i jak zaczęło się wywalać to stwierdził "o, trzeba zmienić bo się wywala!".  :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...