Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, novi napisał:

Czekać można w nieskończoność, ja czekam teraz na ampere i rtx3070, bo zapowiada się ciekawie :) . 

No niestety, nie mam pojęcia jak zen3 wypadnie, dlatego to jest ruletka, albo się uda, albo nie ... 

Jeszcze tylko 9 dni sierpnia. Teraz wszyscy żyjemy premierą Ampere która będzie lada moment na początku września, a od tego momentu będzie można powiedzieć że do premiery Zen3 zostały pewnie maksymalnie z 2 miesiące. AMD kilka razy potwierdzało premierę w tym roku nawet gdy jakieś portale to demontowały. Kiedy dokładnie to nastąpi nie wiadomo. Może po prostu AMD czekało na czyiś ruch na rynku PC, kto wie, a może właśnie na Nvidie czekali? Może po premierze Ampere coś będą działać. Bo dalej lepszy w grach jest Intel, a jeśli nowe GPU będą tak wydajne jak w przeciekach to lepszym połączeniem z Ampere będzie Comet Lake niż Zen2. Więc mogliby sporo ugrać wyciągając nowe procki z rękawa.

Jak wypadnie Zen3 nikt nie wie, ale kiedyś ktoś tu porównywał 3300x ze starym i7 7700k i wyciągał ciekawe wnioski. Może być ciekawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze wystawione na sprzedaż i7 8700k za 1400 to łapie się za głowe. Za 1150 jest identyczne, nowe, z lutowanym ihs i5 10600kf, pomijam integre. Przez chwile myślałem na i7 8700k + z370 ale ceny są całkowicie nieopłacalne.

Pozostaje z planem R5 4600 + B550 Aorus Elite. Następne kroki pewnie to zmiana monitora i gpu. Jak RTX 3060 będzie za 1800 to biorę.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę inaczej, tu nie jest ze sprzętem cos nie tak, ale po prostu apex ma takiego babola, że na kręconym intelu, potrafiły byc takie zajawki. 

Zadna inna gra, program (poza occt duzych danych) sie nie wywala. Wczoraj wyloty do pulpitu co dosłownie minute, od razu odruchowo odpaliłem cod warzone, pograłem z pol godziny bez problemu, uruchomiłem apexa, i przy dołączaniu do meczu juz mialem zamknięcie gry bez komunikatu. Wkurzyłem się i puściłem combo, prime95, aida z zaznaczonymi 4 rzeczami do testów, occt male dane, tm5 do 5 przelotów, i wszystko jest oki... 

Oj, nic nie nabroiłem. Przy hardware i oc nie grzebałem nic totalnie, nawet wczytalem już profil 1000% stable, którego używał poprzedni wlasciciel, a wyloty jak są tak byly. Minciu wie jakie zajawki potrafię miec podczas gry, najlepsze jest to, ze to jest random totalny. Nie wywali ani razu nawet jak gram z 3h, a nieraz wywala po minucie. 

Ciekawe czy jak zostawię procka na stock to czy nie będzie wylotów.

 

Kolega z 8700k+gtx1080ti tez mial takie zajawki, gdzie ja na ryzenie 3600 nie miałem nigdy takiego czegoś, jeśli komp byl stabilny :). Nic się nie przegrzewa, ram ma ponad 10* zapasu do utraty stabilnosci. Bo kiedyś miałem taki problem, ale to ram sie przegrzewal. Cod warzone przecież, z odblokowanymi fps na low , jest mocniej obciążający podzespoły niz apex. Ściągnę dzis ten symulator Microsoftu i przetestuje, slyszalem, że on zamecza gpu i cpu, ale stawiam ze totalnie nic się nie będzie działo... przez tego apexa juz dawno porzuciłem 5ghz, schodzilem nizej z taktami, z ringiem tez, nie pomogło, raz jest dobrze, raz nie  

Edytowane przez novi
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiedzmy ze wierzę.  :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przed budowa lc tez mialem takie zajawki :/ . Asekuracyjnie przy budowie lc wyciągnąłem cepa z socketu i zobaczyłem piny, bo jak kupilem zestaw, nie wstawał mi profil oc, i wyjmowałem procka, ułożył mi się lekko krzywo, i podejrzewalem, ze jakis pin sie zgiął, ale są dziewicze nadal, teraz przy montażu procka idealnie rowno wszedl i bardzo delikatnie, wiec 0 szans na uszkodzenie pinow... konflikt hardware z gra .

Żeby mnie jakas gra tak wciagla, jak ten apex to by nie bylo problemu ... To jest jedyna gra, w ktora mam chęć grac i mnie do niej ciągnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, novi napisał:

Ściągnę dzis ten symulator Microsoftu i przetestuje, slyszalem, że on zamecza gpu i cpu, ale stawiam ze totalnie nic się nie będzie działo...

Na Ryzenie 2600 całkiem płynnie działa, fakt że GPU schodzi do 70%, ale nawet przy 40-50 FPS na High-Ultra jest płynnie, także ten... :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzucę ustawienia na średnie, żeby i procka docisnęło do podłogi, przetestuje, ale jestem przekonany w 99.9% ze wszystko będzie bez problemu . Chyba ze metro exodus sie nada, bo chyba mam jeszcze ma dysku. 

Zobaczymy, musze rozgryźć temat. Tylko teraz dylemat, czy brać 10gen, czy po taniosci zen2 , a po premierze zen3 zadecydować co dalej. 

Fps fajne mam na tym zestawie co teraz mam, ale co z tego, jak potrafi mnie wyrzucać z gry :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być ruch w interesie, maksymalna przerwa to dwa miesiące :D

Jakby Apex był na Unreal Engine to bym powiedział, że inna jest pamięć (RAM/VRAM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty dalej myślisz o sprzęcie pod kątem tego gównianego jak sik pająka Apexa? :E Panie nie luzuj mnie pan nadgarstków bo psami poszczuję... icon_piesek.gif icon_piesek.gif icon_piesek.gif icon_piesek.gif

Siedź jak siedzisz, odkręć procesor chociaż trochę to może crashe znikną, pojawią się nowe bebechy od AMD/Nvidii i będziesz myślał, a tak to jak w pralce Tobą rzuca, wymiana goni wymianę i ostatecznie zostajesz z ręką w nocniku.

Edytowane przez caleb59
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 8700k po OC + szybki ram to prawie top wydajności do gier, osobiście nie sprzedawałbym, mnie korci żeby coś kupić ale wytrzymam do premiery Zen3.

Lepiej zabrać się za wymianę GPU, proca bym nie ruszał, płytkę też masz super.

Ile zostało Tobie gwarancji na cpu oraz płytę?

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie spamowac w tym wątku i o intelu pisać w temacie o intelu.

Ta rozmowa nie wnosi nic w temacie zen 3000.

Ten wątek byl bardzo fajny w ubiegłym tygodniu. Dwa posty na dzień, każdy byl w stanie przeczytać posty ze zrozumienie.

Intel ma swoje subforum a powyższe posty nadają się do dzialu overclocking bo mamy doczynienia z kompletnie niestabilnym komputerem na skutek nieumiejętnie przeprowadzonego oc ramu procka lub gpu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do swojego tematu, już na paru tematach nasrałeś, a teraz jak profesor wychodzisz z mądrościami. 

Idź pomóc podkręcić w swoim wątku "hynixy cjr" na 3733 16 16 16 , bo wszystkie patrioty to są przecież bdie :E . 

Mam dylemat, podpytuję się co ktoś na moim miejscu by zrobił, a że przedstawiam "powód" chęci zmiany to nie przestępstwo. A że mam intela no cóż, zakazu napisania w amd z tego powodu nie mam. 

Gwarancja do 10.2020r obowiązuje na moje graty. 

No cóż, każdy ma swoją ulubiona grę mi ta najbardziej leży :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wallec napisał:

Proszę nie spamowac w tym wątku i o intelu pisać w temacie o intelu.

Ta rozmowa nie wnosi nic w temacie zen 3000.

Ten wątek byl bardzo fajny w ubiegłym tygodniu. Dwa posty na dzień, każdy byl w stanie przeczytać posty ze zrozumienie.

Intel ma swoje subforum a powyższe posty nadają się do dzialu overclocking bo mamy doczynienia z kompletnie niestabilnym komputerem na skutek nieumiejętnie przeprowadzonego oc ramu procka lub gpu.

 

Kto jak kto ale Ty takie coś piszesz?

Na przyszłość zakładaj tematy w dziale stworzonym dla Ciebie czytaj "śmietnik" lub ić na jakieś forum gdzie może w kogoś oczach będziesz królem, a nie z opinią pastucha na jaką sobie zapracowałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wallec napisał:

Proszę nie spamowac w tym wątku i o intelu pisać w temacie o intelu.

Ta rozmowa nie wnosi nic w temacie zen 3000.

Ten wątek byl bardzo fajny w ubiegłym tygodniu. Dwa posty na dzień, każdy byl w stanie przeczytać posty ze zrozumienie.

Intel ma swoje subforum a powyższe posty nadają się do dzialu overclocking bo mamy doczynienia z kompletnie niestabilnym komputerem na skutek nieumiejętnie przeprowadzonego oc ramu procka lub gpu.

A ty ciągnąłeś ten wątek swoim offtopem

Więc,to że piszesz o rozwagę w tym wątku nie zmienia zdania o tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi tylko pamiętasz jak to było wcześniej? Wszelkie Ryzeny odpadają bo nie wyciągałeś na nich 200 czy iluśtam fps w Apexie stąd nie ma sensu doradzać AMD na przeczekanie do premiery nowego sprzętu. Intel? Teoretycznie będzie lepiej tylko czy jest sens pakować kasę w Z490 + dajmy na to 10700K kiedy premiera Ryzenów 4xxx za pasem? Jeśli przeszedłbys na Intela to moim zdaniem wtedy nie ma sensu myśleć o Ryzenie 4xxx bo będziesz miał gotową platformę na parę lat.

Co do GPU - ceny są tak chore, że osobiście nic Ci nie doradzę na poważnie, widząc "newsy" jakoby RTX 3090 miał kosztować na nasze 9000zł śmieję się i płaczę jednocześnie dokąd zmierza rynek PC - chyba do wywalenia z rowerka dotychczasowych userów i przejście na konsole bo nie oszukujmy się - większość szuka podzespołów cena = wydajność, a hi end kupują zapaleńcy lub ludzie, którzy mają dobrą robotę i ich po prostu stać ale patrząc na statystyki jakiekolwiek, np. Steam to większość graczy to nadal totalny budżet na poziomie kart GTX 1060.

Moim zdaniem jak pisałem siedź jak siedzisz i obserwuj sytuację a na crashe powinno pomóc odkręcenie CPU bo nic tutaj nie wymyślisz lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król gamingu na budżecie z 900zł w kielni przemówił. Nie masz najwydajniejszego procka na forum i zrozum to, może szukaj dalej kategorii w której e-pen Ci urośnie. Tyle Ci zostało a nie atakujesz kogoś kto ma problem 

Edytowane przez Bodzi3k
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, novi napisał:

Idź do swojego tematu, już na paru tematach nasrałeś, a teraz jak profesor wychodzisz z mądrościami. 

Idź pomóc podkręcić w swoim wątku "hynixy cjr" na 3733 16 16 16 , bo wszystkie patrioty to są przecież bdie :E . 

Mam dylemat, podpytuję się co ktoś na moim miejscu by zrobił, a że przedstawiam "powód" chęci zmiany to nie przestępstwo. A że mam intela no cóż, zakazu napisania w amd z tego powodu nie mam. 

Gwarancja do 10.2020r obowiązuje na moje graty. 

No cóż, każdy ma swoją ulubiona grę mi ta najbardziej leży :). 

Do tego problemu trzeba szklanej kuli.

Kupiles kilkuletni sprzęt który byl od nowości katowany na potężnym oc 5ghz na granicy stabilności, katujesz go jeszcze bardziej i forum ka pomóc?

Tutaj trzeba inspekcji sprzętu czy trzyma napiecia3, czy nie ma zimnych lutow, czy pcb plyty glownej nie ma mikropekniec.

Od takiego uzytkowania nie dziwie sie że sprzet jest niestabilny nawet na stock.

Delid byl? Mlotkiem?

Znając historie tego sprzętu trzeba szukać frajera na 900zl za całość bo sprzet jest NIESPRAWNY

Jeżeli oczekujesz pomocy to zapraszam do odpowiedniego działu, załóż temat i Ci pomożemy a nie niszczysz watek o zen 3000

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podszedł do tematu na 3 sposoby:

1) Jeżeli i tak planujesz niedługo wymianę to warto przed końcem gwarancji pozbyć się sprzętu

2) Jeżeli będzie po gwarancji to siedziałbym na nim tak długo aż przestanie wystarczać, bez gwarancji strata wartości będzie większa

3) Jeżeli jest rzeczywiście jakiś problem ze sprzętem nie ma co się zastanawiać na sprzedaż

 

Mnie tak męczyły już mikroprzycięcia na R5 2600, że sprzedałem i czekam do Zen3

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi odkręć te oc :E wrzuć na stock nawet z jakimś wyższym v  i znając życie crashki  ustąpią ,dobrze wiesz że te używane wersje K to przeważnie działały 2-3 lata z oc :E ,nie urażając nikogo ale na forach pewno z 80% tych podkreconych pc  to ma tyle z full stable cooooo ...... nie mówię o marginalnym oc bo to zawsze dobrze śmiga.Z intelem jest o tyle dobrze że zawsze się drogo ceni i nawet przy sprzedaży używek nie ma tragedii  i kasa się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne jest to jak bogowie forum wymagają od innych osiemdziesięciu czterech cykli w tm5 żeby potwierdzić stabilność ramu i jak już ktoś da im 86 cykli w tm5 to potem pisza że jednak na asrock trzeba testować innym programem a sami maja sprzęt który sie wywala na stock ale o tym cisza haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, caleb59 napisał:

@novi tylko pamiętasz jak to było wcześniej? Wszelkie Ryzeny odpadają bo nie wyciągałeś na nich 200 czy iluśtam fps w Apexie stąd nie ma sensu doradzać AMD na przeczekanie do premiery nowego sprzętu. Intel? Teoretycznie będzie lepiej tylko czy jest sens pakować kasę w Z490 + dajmy na to 10700K kiedy premiera Ryzenów 4xxx za pasem? Jeśli przeszedłbys na Intela to moim zdaniem wtedy nie ma sensu myśleć o Ryzenie 4xxx bo będziesz miał gotową platformę na parę lat.

Co do GPU - ceny są tak chore, że osobiście nic Ci nie doradzę na poważnie, widząc "newsy" jakoby RTX 3090 miał kosztować na nasze 9000zł śmieję się i płaczę jednocześnie dokąd zmierza rynek PC - chyba do wywalenia z rowerka dotychczasowych userów i przejście na konsole bo nie oszukujmy się - większość szuka podzespołów cena = wydajność, a hi end kupują zapaleńcy lub ludzie, którzy mają dobrą robotę i ich po prostu stać ale patrząc na statystyki jakiekolwiek, np. Steam to większość graczy to nadal totalny budżet na poziomie kart GTX 1060.

Moim zdaniem jak pisałem siedź jak siedzisz i obserwuj sytuację a na crashe powinno pomóc odkręcenie CPU bo nic tutaj nie wymyślisz lepszego.

Pamiętam bardzo dobrze, tylko wtedy grałem na monitorze 144hz, na 240fps ;) . Teraz mam monitor 240hz z freesync, który działa. Nawet teraz mam detale troszkę wyżej podciągnięte niż wcześniej, kartę na mocnym uv, i dropy do 180fps mam, ale ich nie odczuwam. Podejrzewam, że dzięki freesync, i na ryzenie bym grał komfortowo. 

Niby tak, ale jak mam zmieniać sprzęt, to fajnie by było przed końcem gwarancji, bo jednak kupujący patrzą nawet jak jest chwilka gwarancji, że nie zostaną z ręką w nocniku :) . 

No też właśnie, nie wiem czy uderzyć " z grubej rury" i wziąć 10gen na dzień dobry, czy jednak kupić ryzena i pół roku przeczekać, aż pojawią się testy, ceny itp. Chociaż, nie ukrywam, że już teraz 10gen można kupić w sensownej kasie. Dokładnie, jak się kupi 10gen to nie będzie zmian przez rok-dwa, chyba że na 11gen, jeśli siądzie na z490 i przyniesie skok wydajności. 

Z gpu, czekam na ampere, jeśli 3070 zakręci się w okolicach 2500zł, to nie ukrywam że bym kupił. 

Zrzucę cpu na auto i zobaczę przez najbliższe 2 tygodnie co będzie, bo nie wiadomo kiedy akurat będzie atak crashy :/ . 

 

19 minut temu, wallec napisał:

Do tego problemu trzeba szklanej kuli.

Kupiles kilkuletni sprzęt który byl od nowości katowany na potężnym oc 5ghz na granicy stabilności, katujesz go jeszcze bardziej i forum ka pomóc?

Tutaj trzeba inspekcji sprzętu czy trzyma napiecia3, czy nie ma zimnych lutow, czy pcb plyty glownej nie ma mikropekniec.

Od takiego uzytkowania nie dziwie sie że sprzet jest niestabilny nawet na stock.

Delid byl? Mlotkiem?

Znając historie tego sprzętu trzeba szukać frajera na 900zl za całość bo sprzet jest NIESPRAWNY

Jeżeli oczekujesz pomocy to zapraszam do odpowiedniego działu, załóż temat i Ci pomożemy a nie niszczysz watek o zen 3000

 

Tak, tylko tu nie ma problemu z sprzętem, a jest konflikt gra-> sprzęt. Żadna inna gra, która jest bardziej wymagająca od apexa mi nie crashuje :) . Testy stabilności przechodzi bez problemu. 

Temperatury,napięcia wszystko jest w jak najlepszym porządku z sporym zapasem. Puszczenie gpu na stock z uv, też nic nie poprawia, uv jest wykonane z sporym zapasem napięcia :) . 

Delid by PatrykT, młotka nie używa. 

Ile razy mam powtarzać, że crashuje tylko jedną grę, i błędy są tylko w occt duże dane, na średnich nie ma, na małych też, w aidzie najnowszej też nie ma , w prime95 nie ma, hci/tm5 nie ma , intel burn test z próbką 6144mb nie ma. Po prostu jest problem tylko z jedną grą, i to na nieszczęście z tą, w którą lubię grać. 

 

Nie wywala mi testu z poborem 240w, a grę z max poborem 110w wywala, logiki brak :E . 

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniać już teraz to brałbym:

i7 10700F + Z490

i5 1600KF + Z490

i5 3600 + B550 -> zmiana na Zen3

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał zmieniać na 10gen to tylko i7 wchodzi w grę, i5 to to samo co 8700k ... Dosłownie, a dopłacać do tego samego to bez sensu.

Jeśli amd, to postaram się odzyskać moją msi b450 tomahawk (kupiłem jakiś czas temu outlet za grosze, i pożyczyłem znajomemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...