Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, wallec napisał:

Piękne jest to jak bogowie forum wymagają od innych osiemdziesięciu czterech cykli w tm5 żeby potwierdzić stabilność ramu i jak już ktoś da im 86 cykli w tm5 to potem pisza że jednak na asrock trzeba testować innym programem a sami maja sprzęt który sie wywala na stock ale o tym cisza haha

Co Ty bierzesz???? Nikt tu się bogiem nie nazwał, Ty wyskoczyłeś jako krul budżetowego gamingu, zapomniałeś? Sam się tak nazwałeś... I co z projektem? Ankieta którą założyłeś w swoim temacie jasno Ci mówi IĆ STOND. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, novi napisał:

Nie wywala mi testu z poborem 240w, a grę z max poborem 110w wywala, logiki brak :E . 

 

Fuck logic, buy Intel. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna beka z novi. Jeszcze tylko minciu musi sie wykluc jak niestabilny jest i wszyscy wyjaśnieni.

Tobie każą testować na milion sposobów bo może się wysypie w zastosowaniach które cie nie interesują a im może sie wywalac w tym do czego uzywaja pc ale sa bogami oc znawcami it i nikt z klsskaczy slowa nie powie haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już duże dane nie sypią, nadal mam bug, że nie mogę mieć włączonego hwinfo w tle bo lecą błędy... 

af292015c6351619.jpg

 

Więc już masz odpowiedź, że sypie się tylko jedna gra, i to taka co nie obciąża mocno ni procka ni gpu, a te co mocniej obciążają te podzespoły chodzą idealnie. Wszelkie testy stabilności zaliczam ehh. 

Jakbyś wiedział ile przerobiłem tematu oc na am4 to byś tak nie pisał, pomagałem w oc ramu na pw, bo z kalkulatora komp nie wstawał, lub napięcia fclk na auto nie pozwoliły wstać pctowi, to Ty podglądnąłeś od kogoś jakieś ustawienia, zostawiłeś fclk na auto i zaskoczyło. Jeszcze miesiąc- półtora temu, z podkulonym ogonem podpytywałeś w temacie ryzen oc ram, jak ocnąć ram, a dziś jesteś Bogiem oc , brawo :E . 

Przerobiłem 7-8 płyt na am4, i jedyną płytą gdzie tm5 v3 potrafi nie dawać błędów, a hci potrafi jest asrock. Na asusie jak tm5 nie miał błędów tak hci nigdy nie miało. Ale skoro wiesz lepiej, to żyj w jaskini nieświadomości, pomagaj kręcić ramy "fclk v auto" , na 1900mhz bo przecież, każdy tyle zrobi :E . 

art385 wedlug mnie, jest jedna z osób, która najwięcej sie bawiła w oc ram na ryzenie, sporo wie i warto go słuchać.  Nie mówię że to jedyna osoba bo jest ich wiecej. 

Wracając do tematu, 3700x czy 10700 ? Co wybrać w tak niepewnym okresie ? Warto mieć na uwadze, że planuje wrzucic mocniejsza karte, a monitor na razie zostanie obecny. Z jednej strony niebiescy bo wyzsza wydajnosc w mojej grze + przy 1080p bedzie lepiej sobie radzić z amperka. Z drugiej strony, sprawdzony ryzen, na którym nie miałem crashy ... 

Edytowane przez novi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Dlatego ja nigdy nie kupuje uzywanych gratow, tylko nowe. Place wiecej ale jest ta GW i komfort 1go uzytkownika.

Co do stabilnosci Prime nie jest zadnym wynacznikiem, dlatego trzeba testowac w kilku programach bo jeden ci przejdzie a wylozy sie na prostej rzeczy.

Wlaśnie, @novi grales tyle czasu w ta gre i nic nigdy o czymś takim nie wspomniałeś teraz nagle się wykłada :E może po prostu zejdz do 4.9ghz (wiem że gorzej wygląda) i graj bo ci się cpu zdegradował xD

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te crashe juz zszedlem na 4.8/ 45x ring bez tykania napiecia, czyli napiecie jak dla 5.0ghz ... nic to nie dało, wczytalem profil 100% stabilny jaki mial Ogider, od którego mam stuff, zjada wszelkie testy stabilnie a wylot do pulpitu randomowy mam. Nie pisałem nic, bo nie miałem zbytnio gdzie, i problem wystepowal raz na 2-3 tyg, teraz ostatnio mialem takie zajawki co drugi-trzeci dzień, wiec juz pękłem:). 

Nie, to nie jest dawanie sobie powodu do modernizacji.. Z Minciem grywam i on zna temat ... 

Na graty mam jeszcze gwarancje :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim razem z cpu musisz wrócić ram na stock. Będzie stabilnie to coś dokładaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, novi napisał:

Przez te crashe juz zszedlem na 4.8/ 45x ring bez tykania napiecia, czyli napiecie jak dla 5.0ghz ... nic to nie dało, wczytalem profil 100% stabilny jaki mial Ogider, od którego mam stuff, zjada wszelkie testy stabilnie a wylot do pulpitu randomowy mam. Nie pisałem nic, bo nie miałem zbytnio gdzie, i problem wystepowal raz na 2-3 tyg, teraz ostatnio mialem takie zajawki co drugi-trzeci dzień, wiec juz pękłem:). 

Nie, to nie jest dawanie sobie powodu do modernizacji.. Z Minciem grywam i on zna temat ... 

Na graty mam jeszcze gwarancje :). 

A w podglądzie zdarzeń kompletnie nic nie ma? 

btw metro się kiepsko nadaje do testowania cpu bo siedzi raczej na gpu a proc się nudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajca by były jakby to był jakiś specyficzny błąd samej gry Apex - jeśli gra generuje jakieś logi zainteresuj się i zgłoś problem twórcom gry, ciekawe co oni na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pulpitu to wywala przeważnie niestabilny ram, cpu prędzej wywali bsoda. Zjedz na ramie z 4266 na 4200 i testuj. Czasem nie warto się bić o 100mhz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

Jeśli amd, to postaram się odzyskać moją msi b450 tomahawk

No ale przecież przez tomahawka ram idzie max do 3533 i jest sciana :E:poke:

Teraz, Phoenixsuple napisał:

Do pulpitu to wywala przeważnie niestabilny ram, cpu prędzej wywali bsoda. Zjedz na ramie z 4266 na 4200 i testuj. Czasem nie warto się bić o 100mhz. 

Mnie przykładowo najczęściej do pulpitu z BF5 wywalało przez przekręcony cpu :) bo zjechanie o 25mhz niżej załatwiało problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, novi napisał:

Już duże dane nie sypią, nadal mam bug, że nie mogę mieć włączonego hwinfo w tle bo lecą błędy... 

af292015c6351619.jpg

 

Więc już masz odpowiedź, że sypie się tylko jedna gra, i to taka co nie obciąża mocno ni procka ni gpu, a te co mocniej obciążają te podzespoły chodzą idealnie. Wszelkie testy stabilności zaliczam ehh. 

Jakbyś wiedział ile przerobiłem tematu oc na am4 to byś tak nie pisał, pomagałem w oc ramu na pw, bo z kalkulatora komp nie wstawał, lub napięcia fclk na auto nie pozwoliły wstać pctowi, to Ty podglądnąłeś od kogoś jakieś ustawienia, zostawiłeś fclk na auto i zaskoczyło. Jeszcze miesiąc- półtora temu, z podkulonym ogonem podpytywałeś w temacie ryzen oc ram, jak ocnąć ram, a dziś jesteś Bogiem oc , brawo :E . 

Przerobiłem 7-8 płyt na am4, i jedyną płytą gdzie tm5 v3 potrafi nie dawać błędów, a hci potrafi jest asrock. Na asusie jak tm5 nie miał błędów tak hci nigdy nie miało. Ale skoro wiesz lepiej, to żyj w jaskini nieświadomości, pomagaj kręcić ramy "fclk v auto" , na 1900mhz bo przecież, każdy tyle zrobi :E . 

art385 wedlug mnie, jest jedna z osób, która najwięcej sie bawiła w oc ram na ryzenie, sporo wie i warto go słuchać.  Nie mówię że to jedyna osoba bo jest ich wiecej. 

Wracając do tematu, 3700x czy 10700 ? Co wybrać w tak niepewnym okresie ? Warto mieć na uwadze, że planuje wrzucic mocniejsza karte, a monitor na razie zostanie obecny. Z jednej strony niebiescy bo wyzsza wydajnosc w mojej grze + przy 1080p bedzie lepiej sobie radzić z amperka. Z drugiej strony, sprawdzony ryzen, na którym nie miałem crashy ... 

Duze dane nie sypia bo 4.8ghz wiec 5.0ghz w sygnaturce mozna sobie tylek podetrzec ale nie zmienisz bo poklask na forum musi być.

Beka z Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

Jakbym miał zmieniać na 10gen to tylko i7 wchodzi w grę, i5 to to samo co 8700k ... Dosłownie, a dopłacać do tego samego to bez sensu.

Jeśli amd, to postaram się odzyskać moją msi b450 tomahawk (kupiłem jakiś czas temu outlet za grosze, i pożyczyłem znajomemu. 

Olej Tomahawka. Bierz płytę B550 lub x570 z dobrym OC pamięci i jak wyjdą nowe Ryzeny to kup porządne pamiątki i rób rekordy forumowe, osiągając np. 5200 Mhz. Będziesz królem pamiątek na forum. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wallec napisał:

Duze dane nie sypia bo 4.8ghz wiec 5.0ghz w sygnaturce mozna sobie tylek podetrzec ale nie zmienisz bo poklask na forum musi być.

Beka z Ciebie

Jakbyś zauważył, to wczoraj grę mi sypało na 4.8ghz, testy robiłem na 4.8ghz wszelkie, bo skoro i tak mi sypie grę, to jednak coś jest nie teges. 

Bekę to ma połowa forum z Ciebie, z tego co słyszałem :) . Skoro coś się dzieje, to reaguję i redukowałem taktowanie :) . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej masz niestabilny pc. Jeszcze ciasniej daj ram, jeszcze bardziej zwieksz power limit na karcie graficznej haha

 

No i orzepotezna beka z Ciebie, chwalisz sie że miales 47 różnych płyt na am4 a zmieniłales je pewnie bo na każdej komp był niestabilny, bogowie oc na tym forum są mistrzami świata w hipokryzji hahah

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzieje się to konkretnie po jakiejś aktualizacji Apexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Do pulpitu to wywala przeważnie niestabilny ram, cpu prędzej wywali bsoda.

Ciekawe, bo każda niestabilność RAMu powodowała u mnie BSOD :) CPU robi czarny ekran i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

Ciekawe, bo każda niestabilność RAMu powodowała u mnie BSOD :) CPU robi czarny ekran i tyle.

Czarny ekran - karta graficzna, wyłączenie się gry - pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stock, też crash... 

Karta jest aktualnie na stock. 

Podgląd zdarzeń " aplikacja easyanticheat została nieoczekiwanie zamknięta" 

https://drive.google.com/drive/folders/13aiBhGau6ksbXJyFCtyIuLeIlqOZWmqY?usp=sharing

 

Nie stało się to konkretnie po aktualizacji apexa, po aktualizacji windowsa do tego najnowszego, miałem chwilowy problem, ale powodowały go niezaktualizowane programy, działające w tle, po aktualizacji temat się uspokoił. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Czarny ekran - karta graficzna, wyłączenie się gry - pamięci.

Nie koniecznie, czarny ekran jak kręciłem klientowi r5 2600 (najgorszą sztukę na świecie) to był standard przy przekręconym procu :E + na mobo świeciła w tym czasie dioda cpu a komputer dalej pracował tylko bez obrazu. U każdego objawia się to inaczej mnie np wywala najczęściej do pulpitu przy przekręconym cpu innym wywala czarny ekran jeszcze innym restart (tutaj akurat już jest duża niestabilność jak leci reset) 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaniesz dobrą kasę za swoje części to warto zmienić,

nowe zabawki będą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Czarny ekran - karta graficzna, wyłączenie się gry - pamięci.

Odważne słowa, bo kompletnie nie masz racji :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to mało możliwe, że to wina jakiś ustawień gry,

próbowałeś na różnych konfiguracjach w grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

Odważne słowa, bo kompletnie nie masz racji :D 

Słucham w takim razie eksperta  :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...