Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Śmiechu warte te twoje porównanie. 

https://ceneo.pl/93456829

https://ceneo.pl/94438702

 

Jak moje porównanie jest śmiechu warte to twoje w takim razie jest kompletnie z du*y. 

Porównałem ten sam, jeden z najpopularniejszych modeli płyt na obu chipsetach, to samo zrobił Minciu i jak się okazuje Z490 wychodzi drożej w porywach do 80zł od B550. Ty sobie po prostu wybrałeś dwa najtańsze modele płyt, które lądują w najbardziej budżetowych zestawach. To dawaj teraz dwa najdroższe pokaż. Znowu się okaże że B550 wychodzi taniej. Oh, wait, przecież jest jeszcze x570 :E

 

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że na tanich płytach jest różnica 200 złotych. Ty wybrałeś - jak sam piszesz - najpopularniejsze, teraz chcesz najdroższe. Trolling Ci nie wyszedł. 

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2020 o 18:45, Minciu napisał:

Jak moje porównanie jest śmiechu warte to twoje w takim razie jest kompletnie z du*y. 

Porównałem ten sam, jeden z najpopularniejszych modeli płyty na obu chipsetach, to samo zrobił Minciu i jak się okazuje Z490 wychodzi drożej w porywach do 80zł od B550. Ty sobie po prostu wybrałeś dwa najtańsze modele płyt, które lądują w najbardziej budżetowych zestawach. To dawaj teraz dwa najdroższe pokaż :E

Nic nie jest ze doopy  633pln za naprawdę przyzwoitą płytę na  msi z490 to nie jest jakiś kosmos  tydzien temu była jakas promka i dało sie kupić bodajże za 599pln , na niej każdy procek i7, i9 bez K będzie śmigał ino cyk  bez pocenia się ,intel szybszy i niema o czym dyskutować ,dużo lepiej prowadzi pamięci,dużo mniej ogólnych problemów więc czego by się jeszcze chciało ??? Dobrze to rozumie  600-700 itd. to już nie taka mała cena za mobo kiedyś kupowało się prawie topowe płyty w tej cenie no ale cóż takie czasy no i podwojona,potrojona.... liczba rdzynióf ,procki w podobnych cenach.Też już miałem przejść  znowu na intelka  ale trafiła się b550 tomahawk w śmiesznej cenie więc ostatnia szansa dla ajemde i ryśków serii 4xxx żeby nie premiera tych experymentalnych cpu :E już bym siedział na msi z490 pro  + i7 10700 .

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Napisałem, że na tanich płytach jest różnica 200 złotych. Ty wybrałeś - jak sam piszesz - najpopularniejsze, teraz chcesz najdroższe. Trolling Ci nie wyszedł. 

Właśnie, napisałeś "na tanich", a nie "na najtańszych". Z490 Tomahawk jest jedną z tańszych płyt na tym chipsecie i nic mu nie brakuje. Jak dla mnie to możesz sobie w to B550 DS3H za 400zł wsadzić nawet Ryzena 3900X i czekać na Zen3, który być może będzie lepszy w grach od Intela. Przynajmniej płytę będziesz miał "future proof" :E 

7 minut temu, unadarek napisał:

Nic nie jest ze doopy  633pln za naprawdę przyzwoitą płytę na  msi z490 to nie jest jakiś kosmos  tydzien temu była jakas promka i dało sie kupić bodajże za 599pln , na niej każdy procek i7, i9 bez K będzie śmigał ino cyk  bez pocenia się ,intel szybszy i niema o czym dyskutować ,dużo lepiej prowadzi pamięci,dużo mniej ogólnych problemów więc czego by się jeszcze chciało ??? Dobrze to rozumie  600-700 itd. to już nie taka mała cena za mobo kiedyś kupowało się prawie topowe płyty w tej cenie no ale cóż takie czasy no i podwojona,potrojona.... liczba rdzynióf ,procki w podobnych cenach.Też już miałem przejść  znowu na intelka  ale trafiła się b550 tomahawk w śmiesznej cenie więc ostatnia szansa dla ajemde i ryśków serii 4xxx żeby nie premiera tych experymentalnych cpu :E już bym siedział na msi z490 pro  + i7 10700 .

No dobra, ale czyjej opinii Ty bronisz teraz, bo cytujesz mojego posta a zdaje się że mamy oboje takie samo zdanie na ten temat. Czegoś tu nie rozumiem :hmm:

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się zagotowałeś ❤️ Ale dobrze, uznajmy, że płyta za 700 złotych jest tania, nie będę się tutaj z :boink:kłócił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-pro na z490 wychodzi nawet taniej niż b550. 

Pociągnie nawet i9-10900K w jakiś torturach na 1.35v blendujac godzinę. 90 stopni na VRM w takich warunkach jak proc siorbie ze 300wat? W grach nawet 200w nie zobaczy. 

A-pro lepszy wybór od tomahawk. Chyba że czegoś brakuje pod PCIE 4.0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

A-pro na z490 wychodzi nawet taniej niż b550. 

 

Nie no, coś Ty. Przecież kolega wyżej twierdzi że B550 jest nawet o 300zł tańsze. :E

Panie, 16gb Ramu Pan za to kupisz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, parcu napisał:

Właśnie, napisałeś "na tanich", a nie "na najtańszych". Z490 Tomahawk jest jedną z tańszych płyt na tym chipsecie i nic mu nie brakuje. Jak dla mnie to możesz sobie w to B550 DS3H za 400zł wsadzić nawet Ryzena 3900X i czekać na Zen3, który być może będzie lepszy w grach od Intela. Przynajmniej płytę będziesz miał "future proof" :E 

No dobra, ale czyjej opinii Ty bronisz teraz, bo cytujesz mojego posta a zdaje się że mamy oboje takie samo zdanie na ten temat. Czegoś tu nie rozumiem :hmm:

Qrw... zwracam honor   :E takie to czytanie po łebkach

Edytowane przez unadarek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

No i ciągła niewiadoma co zaoferuje zen4000. Bo 10gen intela jest znacznie lepsza od AMD i tutaj nie ma dyskusji. A jak będzie Zen4000 to będzie też 11gen intela. A tutaj będzie sporo zmian i nie wiadomo, czy AMD znowu nie zostanie w dupie w grach.

W Gen11 Rocket Lake będą zmiany kosmetyczne głównie wprowadzające obsługę PCI-E 4.0. Dopiero w gen12 czyli Alder Lake będą duże zmiany w architekturze.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wallec wyjmij chłodnicę, nalej zimnej wody z sieci do miski, dorzuć kostek lodu ile się da z zamrażarki, możesz nawet skrobakiem wyszarpać co sie tam uda ze ścianek i powtórz atak ale już na 4.6GHz ;) 

Chłodnica może być zanużona w wodzie nawet bez wentylatorów, chochlą zamieszasz co jakiś czas i będzie git ;)

29 minut temu, DjXbeat napisał:

W Gen11 Rocket Lake będą zmiany kosmetyczne głównie wprowadzające obsługę PCI-E 4.0. Dopiero w gen12 czyli Alder Lake będą duże zmiany w architekturze.

eeee to już nie będzie się działo w 11gen? Tam mieli podsystem pamięci przerobić i puścić coś co nie będzie klonem skylake.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Wallec wyjmij chłodnicę, nalej wody z sieci zimnej do miski, dorzuć kostek lodu ile się da z zamrażarki, możesz nawet skrobakiem wyszarpać co sie tam uda ze ścianek i powtórz atak ale już na 4.6GHz ;) 

Chłodnica może być zanużona w wodzie nawet bez wentylatorów, chochlą zamieszasz co jakiś czas i będzie git ;)

Dokładnie

a wentylatorem wallec to sobie możesz co najwyżej wa.ka przedmuchać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Ale się zagotowałeś ❤️ Ale dobrze, uznajmy, że płyta za 700 złotych jest tania, nie będę się tutaj z :boink:kłócił. 

No niestety takich czasów dożyliśmy. Skoro najtańsza płyta na Z490 kosztuje niemal 600zł, a najdroższa grubo ponad 3000zł, to w tym przypadku taką za 700zł można uznać za jedną z "tańszych", nieprawdaż? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem bo degradacja nadciąga ale jest elegancko.
Koniec testów! Atak na 4600 w zimie z lodem zza okna.

SIN8Eq0.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimie to już będzie zen 4600 a 3600 zrobi się zabytkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, że w zimie będę atakował 4600 z lodem zza okna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Minciu napisał:

eeee to już nie będzie się działo w 11gen? Tam mieli podsystem pamięci przerobić i puścić coś co nie będzie klonem skylake.

To Alder Lake będzie całkowicie przerobioną architekturą. Rocket Lake czyli Gen11 to kosmetyczne zmiany i głównie obsługa PCIE-4.0

Już o tym wiele razy mówiłem i powtórzę. Gen10 powstał tylko aby przystopować przejmowanie rynku przez AMD, które dzięki Zen2 mocno namieszało. Intel musiał zmienić swoją ofertę a nie mógł czekać do momentu aż rozwinie PCI-E 4.0 więc wydał Comet Lake bez obsługi PCI-E 4.0. Jak ktoś kupił gen10 to Gen11 może olać no chyba, że potrzebne mu PCI-E 4.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gen11 to już spore zmiany a patrząc przez pryzmat tego co się działo przez ostatnie kilka generacji  to wręcz niespotykana rewolucja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wallec to ile ten proc ukręca do normalnego użytku a nie do pokazania wyniku w małych danych ? :E 4.7 zrobisz pod gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem,  horizon zero dawn mogę lecieć na 4600mhz all core przy napięciu 1.2375 w bios i sie nie wywala.

Nie mam bf 5 żeby testować tego typu akcje ale w sunie to puszcze na dniach sotr i zobaczymy.

4800mhz wbija do windowsa i moge odpalac aide itp ale przy cb instant czarna dziura w 4k :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cinebench odwala to większość gier nie będzie stabilnych nie tylko BF5 :E myślałem może że zrobisz te 4.7/4.8 jak robisz 4.45 1.2 avx stable :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę powoli testować pamięci 2x16 na Zen1 ale mam pytanie jak mogę sprawdzić RTT, bo na auto działa a co bym nie ustawił ręcznie, to wychodzi błąd w testmem5 nawet jak przepiszę RTT z programu ZenTimings.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...