Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, caleb59 napisał:

Może kogoś zainteresuje ale po wielu bojach, starciach i porażkach MSI nareszcie wypuściło stabilny BIOS H7 do MSI B450 Gaming Plus Max!

nareszcie-5b4888.jpg

A skąd taka pewność po 2-3 godzinach testów??? :-) bo niema dopisku beta :-)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że to w ogóle wyszło to już cud nad Wisłą - miało być 17 lipca, potem na początku sierpnia a ostatecznie jak widać był równo miesiąc obsuwy - w porównaniu z innymi modelami płyt MSI na chipsecie B450 model Gaming Plus Max dostał jako ostatni z 2 miesięcznym opóźnieniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej płycie też cofnąłem się do biosu 2.6 (1.0.0.4), bo na najnowszym 2.8 AGESA Combo-AM4 V2 1.0.0.2 pod nowe Ryzeny pamięci nie dało się ustabilizować na 3600 CL16

Możliwe, że jak wypuszczą nowy bios, to wszystko wróci do normy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to samo i od 3 dni mam spokój - 3800Mhz - IF 1900Mhz i żadnych restartów i błędów WHEA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którą wartość patrzycie przy OC ryzena w hwinfo?

obecnie mam ustawione na sztywno 4.25, ale coś wartości mi nie pasują w effective clock

czy te wartości nie powinny być zblizone do core clock ?

screen po 15 minutach gry w dead by daylight

 

 

123.png

 

Edit: w CB20 normalnie boostuje

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DjXbeat napisał:

Ja zrobiłem to samo i od 3 dni mam spokój - 3800Mhz - IF 1900Mhz i żadnych restartów i błędów WHEA.

Ja ustabilizowałem 1885 MHz ale tylko na geardownie. GD OFF nie wchodzi w grę bo wali WHEA ID20. Za to te biosy na AGESA 1.0.0.6 wymiernie poprawiają działanie z kartami rozszerzeń które mają plx asmedii. Kurde i pomyśleć gdyby te zachłanne świnie w amd nie próbowali wycinać obsługi pci-e 4.0 tak nieudolnie a potem się zlisili bo psp pękło. Następnie gówno płynęło jak z czajki, bo to tak nie może być i z dnia na dzień pewnie z milion osób budzi się z hardwarem nie kompatybilnym z platformą w którą wpompowali kasę xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas testu programem TestMem5, korzystanie z komputera może powodować błędy i nie powinno się korzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2020 o 12:53, BladyPL napisał:

Jakieś podwyżki AMD szykuje, czy to Morelki pierdyknęły się w cenie ? https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-3600-3-6ghz-32-mb-box-100-100000031box-5938599/ 959 PLN ?? X-KOM elegancko trzyma cenę https://www.x-kom.pl/p/500085-procesor-amd-ryzen-5-amd-ryzen-5-3600.html 869 PLN

Będą zapewne niby w promocji :D jak w czarny pintek ;) cena w górę ze dwa tygodnie przed promocja i w promocji normalna cena :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ciastolina35 napisał:

Podczas testu programem TestMem5, korzystanie z komputera może powodować błędy i nie powinno się korzystać?

Nie, jak ram masz stabilny to możesz siedzieć przeglądać neta a tm5 przeleci bez błędów, często tak robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-y podbiły cenę R5/3600 do 900 PLN - ciekawie się robi ;) Kurs waluty spada a ceny idą w górę. Problemy z dostępnością ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie je skupują paletami. Patrz morele, w ostatnich 90 dniach blisko 3700szt zeszło. Żaden inny Ryzen nawet tysiąca sztuk nie przebił  w tym czasie. 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego dalem w przeliczeniu 866zl w uk

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krauziak napisał:

Ja za swojego dalem w przeliczeniu 866zl w uk

na amazonie niemieckim po przeliczeniu kosztował mnie 824zł ze 20dni temu

 

 

Kopiąc waluty w nocnej taryfie zarabiamy ze 2 zeta :D w sumie przy xxx sztukach na firme jakis zysk jest :E grosik do grosika i jest kokosza, póżniej szajs sprzedać i w ogólnym rozrachunku jest +

 

 

Ludzie mamy promocje w najdroższym sklepie w necie na ryzena morele 959 zł 929 zł

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo smieszniej,w Irlandii potrafi kosztowac nawet 240euro ;) . Potem rzad sie dziwi ze ludzie wola robic zakupy online za granica

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, chauwa napisał:

na amazonie niemieckim po przeliczeniu kosztował mnie 824zł ze 20dni temu

To w Proline 20 dni temu Ryzen 5 3600 kosztował 819zł - przepłaciłeś :E

Dzisiaj już kosztuje 865zł a jeszcze wczoraj kosztował 839zł. Widać, że są jakieś problemy z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

Może czyszczą magazyny przed premierą Zen3?

Obstawiam, że część linii produkujących 7nm Zen2 została przekierowana na produkcję Zen3. Popyt na te procesory w szczególności R5 3600 cały czas jest ogromny a one są już produkowane w mniejszych ilościach dlatego ceny idą do góry.

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a wytłumaczcie mi czym różnią się wersje z dopiskliem X od tych bez tej litery? Np 5 3600 i 5 3600X. Przecież oba się podkręcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Flik napisał:

Przecież oba się podkręcają

A jak nie chcesz/nie umiesz podkręcać, a masz chęć na wyższe taktowanie względem zwykłego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica jest tylko w wyższych taktach stockowych, a nie w tym, że X sie podkręcają, a nie X już nie?

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Flik napisał:

Róznica jest tylko w wyższych taktach stockowych, a nie w tym, że X sie podkręcają, a nie X już nie?

 

Dokładnie, z tym że nowsze rewizje 3600 bez X się kręcą lepiej niż te 3600x stare :E jest jeszcze wersja XT która wyszła w tym roku czyli binowane 3600 (najlepsze sztuki)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DjXbeat napisał:

To w Proline 20 dni temu Ryzen 5 3600 kosztował 819zł - przepłaciłeś :E

Dzisiaj już kosztuje 865zł a jeszcze wczoraj kosztował 839zł. Widać, że są jakieś problemy z dostępnością.

Pffff chyba oddam bo teraz są na amazonie po przeliczeniu za 796 zł, czysty zysk. To, że dostarczą za parę dni więcej nie gra roli ?

 

kupuje sprzet na amazonie bo maja obsługe super premium, cokolwiek padnie w ciagu dwóch lat masz od razu zwrot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie oplaca sie kupowac bundle CPU+MOBO+RAM. Mozna czasem wylapac fajna oferte

 

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Trepcia napisał:

Może czyszczą magazyny przed premierą Zen3?

 

5 godzin temu, DjXbeat napisał:

Obstawiam, że część linii produkujących 7nm Zen2 została przekierowana na produkcję Zen3. Popyt na te procesory w szczególności R5 3600 cały czas jest ogromny a one są już produkowane w mniejszych ilościach dlatego ceny idą do góry.

Dokładnie Panowie, mam takie samo zdanie na ten temat. A to może świadczyć o jednym - premiera Zen3 zbliża się wielkimi krokami. Gigabyte wypuścił już nawet BIOSy obsługujące nowe procki, podejrzewam że do premiery został jeszcze góra miesiąc.

A jakie macie zdanie na temat dostępności, a raczej jej braku, 3300x? Bo od kilkunastu tygodni jest to procek widmo, żaden sklep na świecie nie posiada go na stanie. Z czym jest to związane, też z Zen3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 3300x rozszedl sie w tempie natychmiastowym po dobrych recenzjach. Moze amd puscili partie probna zeby sprawdzic jak bedzie sie sprzedawac. Wszak za okolo 600zl to chyba najlepszy cpu do gier

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...