Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

 mają 3600, 3600x i 3600xt a to te same procki no i niedługo premiera nowych procesorów.

mniej ryzen 3600 na rynku = wyzsza cena.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mediaexperice Ryzen 3600 po 770zł (prawdopodobnei OEM, 2 lata gw) https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/procesory/procesor-amd-ryzen-5-3600-multipack-produkcyjny

Sprawdźcie tylko, co to za multipack produkcyjny, bo mają też ofertę na 845zł 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/procesory/procesor-amd-ryzen-5-3600

 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

769 z gwarancją 24 miesiące i 845 z gwarancją 36.

Kiedy obstawiacie że wejdą 4xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, parcu napisał:

A jakie macie zdanie na temat dostępności, a raczej jej braku, 3300x? Bo od kilkunastu tygodni jest to procek widmo, żaden sklep na świecie nie posiada go na stanie. Z czym jest to związane, też z Zen3?

Pewnie za dobre im to wyszło (że 1xCCX z 4 rdzeniami potrafi w grach często zawalczyć z droższym Ryzenem 3600) i ograniczyli produkcję, kto się nie załapał (a pewnie mało kto się załapał) na pierwszy rzut to teraz jest to "procesor widmo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem stelaż do telefonu do zdjęć i za mną stały dwie osoby do odbioru osobistego rzeczy kupionych online i zgadnijcie co kupowali. Oczywiście Ryzena 3600, a drugi 3600x :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtopic. W przypadku promocji cashback uwzględnione są zakupy przez allegro?

Np. sklep, który kwalifikuje się to Morele i kupię przez Allegro od Morele, czy to przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do supportu Asusa, bo to pewnie Asusa masz na myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam historię jak Asus 10 miesięcy oddawał cashback (100 złotych) za płytę X570, więc nie napalajcie się na te pieniążki za szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plan na B550 TUF Plus. 670, cashback 90 i mam bon allegro 200 więc wyjdzie fajna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Znam historię jak Asus 10 miesięcy oddawał cashback (100 złotych) za płytę X570, więc nie napalajcie się na te pieniążki za szybko

Wystarczy regularnie ich ponaglać, ja dostałem w grudniu cashback, a zamawiałem plyte we wrześniu :). Ale musialem się upominać co tydzień srednio :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90dni od czasu zgloszenia wysylaja kase, kilka razy juz korzystalem z cashback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem, że w moim wypadku MSI zdecydowanie szybciej wysłało mi kody doładowania Steam z promocji płyty głównej, coś ten support ASUS'a śmierdzi z tego co piszecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to MSI? przecież oni są najbardziej be na świecie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że przy pełnym obciążeniu raz na kilka minut mam około sekundowe dropy? Przy długim teście occt minimalne widzane taktowanie to 3,6Ghz czyli domyślny zegrar 3700x a mam ustawione na sztywno 4,4Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn u siebie podkręca pamięci też na ryzenie tylko, że ma 2x8GB i w testmem przejdzie mu bez błędów a jak ponownie uruchomi komputer i wykona test to wyskoczy mu błąd, czego to może być wina ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ciastolina35 napisał:

Kuzyn u siebie podkręca pamięci też na ryzenie tylko, że ma 2x8GB i w testmem przejdzie mu bez błędów a jak ponownie uruchomi komputer i wykona test to wyskoczy mu błąd, czego to może być wina ? 

Może napięcia "na styk" gdzieś cpu/ram ? niech troche podbije z zapasem na początek do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdm ma on czy off? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ramie próbował nawet 1.48v bo 1.52v to chyba niebezpieczne ?  A CPU to nie wiem, musze zadzwonić do niego.

GDM ma Enabled.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda promocja.

>KLIK< "Procesor AMD Ryzen 5 3600 769zł (Możliwe 744,99 zł)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700x + X570 ma to zintegrowaną grafikę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma :). Ale do 50zl cos z alledrogo na pcie kupisz do wyświetlania pulpitu :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , szybkie pytanie. 

Grałem wczoraj w warzone i komputer złapał Black screena i się zfrezowal. 

Po resecie podejrzalem Kernel whea i był identyfikator 20. 

Czy to za małe vcore? Czy może być inna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta bez uv ? Zapuść jakies testy obciążeniowe,  np render class room 4k, jak przejdzie to gier nie powinno wysypywać.  Jeśli jednak robiłeś uv karty, to wroc na stock , black screeny najczęściej są z powodu amd navi . Ale jak cep lub ram nie jest stabilby to tez potrafią się pokazywać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, novi napisał:

Karta bez uv ? Zapuść jakies testy obciążeniowe,  np render class room 4k, jak przejdzie to gier nie powinno wysypywać.  Jeśli jednak robiłeś uv karty, to wroc na stock , black screeny najczęściej są z powodu amd navi . Ale jak cep lub ram nie jest stabilby to tez potrafią się pokazywać 

Karta na stock, nic nie robiłem. 

U mnie były Black screeny , ale z powodu vram. Obniżyłem vram na 1700 MHz i problemy się skończyły, ale to było z miesiąc temu i po tym zabiegu był spokój, do wczoraj. 

Czasami potrafi wywalić dev error 6068 i po tym błędzie wywala do pulpitu, ale co zauważyłem, to mimo że wywali do pulpitu i gra się zamknie to karta utrzymuje cały czas maksymalne taktowanie , tzn około 1750 MHz, tak jak by się zawieszala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...