Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Minciu napisał:

https://www.gskill.com/product/165/326/1562840211/F4-3600C16D-32GTZNCTrident-Z-NeoDDR4-3600MHz-CL16-19-19-39-1.35V32GB-(2x16GB)

F4-3600C16D-32GTZNC
Trident Z Neo
DDR4-3600MHz CL16-19-19-39 1.35V
32GB (2x16GB)

Hynixy z RGB w tej cenie szukasz?

 

Czy może tego na B-Die szukasz:

https://www.gskill.com/product/165/326/1562839473/F4-3600C16D-32GTZN-Overview

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-neo-ddr4-32-gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-32gtzn-6477836/

https://www.ceneo.pl/90639759

 

W sumie jak nie chcesz zmienić nawet TRFC z palca pod B-Die ( na 230-280 ), to lepiej kup te Hynixy i zostaw tam z 600-700 jakie automat ustawi ? :D 

Tak chodzi mi o te drugie, droższe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie, mam dylemat :) Czy wymienić moje paździerze na coś lepszego tj. Viper 4400 CL19.

Sprawa wygląda następująco udało mi się na kościach F4-3200C15-8GVR ukręcić stabilne 3733MHz

Kości pracują z wysokim TRFC bo to jakiś odpad po b-die podobno i są wrażliwe na temperaturę, i napięcie. Maks co mogę zrobić bez aktywnego chłodzenia to 1,4V Trfc 350

Płyta ASUS X470-Prime PRO CPU 3700X

Konfiguracja używana głównie do gier i nie wiem czy pchanie się w szybszą pamięć ma sens.

W załączeniu aktualne nastawy.

AIDA64 RD55K WR29K CC53K LT65ns

Ogólnie chyba najgorszy RAM z jakim przyszło mi pracować, masa przerobionych ustawień i godzin a efekt średni :)
 

1234.png

Edytowane przez kret855

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Tak a pozniej intel 11th ?

Turingi mnie juz z tego wyleczyly dlatego biore prawie topa i juz nic nie wymieniam bo do 1440p wystarczy a jednak 3090 to nie moj target.

To samo pisałeś jakiś czas temu po zmianie 5700xt na 2070S że już minimum na rok karta zostaje po czym sprzedałeś :E w turingu też startowałeś z topu i miałeś nawet 2080Ti więc jakoś nie wierze w te bajki :D to jest choroba już się nie uwolnisz :pimp:

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawa akcja ze strony AMD: 

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&u=https%3A%2F%2Ftweakers.net%2Fnieuws%2F171956%2Famd-platform-secure-boot-van-epyc-cpus-is-slecht-voor-markt-2e-hands-servers.html

Oczywiście u największego gnoja branży IT, Della :E 

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen3 tak szybko? O nieźle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, napisał:

Zen3 tak szybko? O nieźle!

Nom, też się zdziwiłem jak zobaczyłem 10 sierpień przy Zen3 :E

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kret855 napisał:

Witam Serdecznie, mam dylemat :) Czy wymienić moje paździerze na coś lepszego tj. Viper 4400 CL19.

Sprawa wygląda następująco udało mi się na kościach F4-3200C15-8GVR ukręcić stabilne 3733MHz

Kości pracują z wysokim TRFC bo to jakiś odpad po b-die podobno i są wrażliwe na temperaturę, i napięcie. Maks co mogę zrobić bez aktywnego chłodzenia to 1,4V Trfc 350

Płyta ASUS X470-Prime PRO CPU 3700X

Konfiguracja używana głównie do gier i nie wiem czy pchanie się w szybszą pamięć ma sens.

W załączeniu aktualne nastawy.

AIDA64 RD55K WR29K CC53K LT65ns

Ogólnie chyba najgorszy RAM z jakim przyszło mi pracować, masa przerobionych ustawień i godzin a efekt średni :)
 

Nie ma sensu zmieniać. Jaki zegar w CPU? 65ns to średni wynik, pewnie 4.4GHz all core nie masz nastawionego a jakieś 4.1-4.2 ? 

na lepszych Bdie zejdziesz niżej z RTFC ( okolice 250? ). Ale lepiej jakby udało się coś ugrać z Twoimi kośćmi na 1.5v 

 

To tak na tu i teraz. Bo za miesiąc przy ZEN3 twój ram może okazać się totalną kupą jak na bdie, bo nie dojedziesz do 4 z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko? Przecież pol roku temu cos bylo gadane, ze premiera 28.10 miala być, wiec wszystko na czas wychodzi ?

Co do tego ramu, to tak troszke slabo . Moje ex tridentz 3200cl14 bez problemu znosiły napiecie bez chlodzenia do 1.46v , powyzej 54* dopiero je wywalało. 3800 cl15 by je wykrecił pewnie ?

3200mhz cl15 to jest slabszy bin . Jeśli nie zależy na czujnikach temperatury i solidnych radiatorach to patrioty 4400mhz cl19 beda oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, napisał:

Wrzuc linka korego da sie otworzyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala normalnie. Masz u nich bana na IP? xD

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, napisał:

Dziala normalnie. Masz u nich bana na IP? xD

Nie znam nawet tej strony, cos z cookies wyskauje i nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak działa normalnie:https://tweakers.net/nieuws/171956/amd-platform-secure-boot-van-epyc-cpus-is-slecht-voor-markt-2e-hands-servers.html

Ale nie działa przez w.w link w firefoxie, w operze działa, w firefoxie wyświetla mi:
 

Cytat

Aby chronić bezpieczeństwo użytkownika, tweakers.net nie pozwoli przeglądarce Firefox wyświetlić strony, jeśli inna witryna ją osadziła.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

w tym tygodniu wreszcie złożyłem PCta, dla którego części zbierałem od kwietnia (łowienie części w tym czasie było niezłym wyzwaniem).Dodam, że przesiadłem się z i7-3770K @ 4200 MHz. I tak na pokładzie znalazły się:

CPU: AMD Ryzen 3600 o ile dobrze pamiętam bo nie zrobiłem sobie zdjęcia przed założeniem chłodzenia jest to 2009SUT

MB: Asus ROG Strix B550 F-gaming Wi-Fi - zakupiona w dniu premiery i ostatni element układanki

RAM: G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16 (F4-3600C16D-16GTZRC)

DYSKI:

           Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus

           Crucial MX500 1TB

Chłodzenie: be quiet! Pure Rock 2 Czarny 120mm

 

Od wczoraj bawię się OC aby sprawdzić jakie są możliwości sprzętu.

OBECNIE:

CPU 4500MHz napięcie 1.225V. Temeperatury podczas testu w CBr20 max 75

IF 3800 

RAM 3800 16-19-19-19-39 1.35V. zmniejszenie timingów powoduje wywalanie się systemu, więc na razie dodałem 200MHz.

WYNIK: CBr20 4071 pkt dla multi i dla single 520 | CBr15 1774 pkt | Test OOCT dla małych danych leciał 30 min bez wywalenia

MAX:

CPU 4600MHz napięcie 1.3V . Temeperatury podczas testu w CBr20 max 82 C

IF 3800 

RAM 3800 16-19-19-19-39 1.35V. zmniejszenie timingów powoduje wywalanie się systemu, więc na razie dodałem 200MHz.

WYNIK w CBr20 4124 pkt

Jak myślicie zostawić na stałe 4500MHz czy zejść trochę dla daily ?

Screen z CBr20 dla 4600MHz

https://imgur.com/a/b7oD33X

Edytowane przez jeffu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci 4.6 idzie na 1.3v to bym zostawił na daily skoro cine przechodzi to pod gry pewnie będzie stabilny :E ja nigdy na ryzenie nie zszedłem poniżej 1.3v i też nie dobiłem nawet do 4.4ghz :E :pimp: z napięciem masz jeszcze zapas jak utrzymasz tempy na smyczy to leć ile wlezie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

Jak ci 4.6 idzie na 1.3v to bym zostawił na daily skoro cine przechodzi to pod gry pewnie będzie stabilny :E ja nigdy na ryzenie nie zszedłem poniżej 1.3v i też nie dobiłem nawet do 4.4ghz :E :pimp: z napięciem masz jeszcze zapas jak utrzymasz tempy na smyczy to leć ile wlezie :D

Próbowałem zaatakować 4700MHz ale skutek był do przewidzenia. Powalczę jeszcze.

Musze się trochę pobawić bo sporo ustawień względem mojego poprzedniego zestawu , który miałem od 2012 :).

Płyta ma opcję automatycznego OC , dwa poziomy , ten agresywny ustawił mi Ryżego na 4050 i napięcie 1.392 :) temperatury były zacne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny R5 3600 ostatnio zwariowały czyżby specjalnie podnosili ceny? Wyjdzie zen3 R5 4600 w cenie 1400 zł na start? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ketiw555

Mi to wygląda na obniżenie podaży z powodu przygotowań do premiery Zen3, AMD będzie teraz produkowało Zen2 w mniejszym wolumenie 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Smogsmok napisał:

@ketiw555

Mi to wygląda na obniżenie podaży z powodu przygotowań do premiery Zen3, AMD będzie teraz produkowało Zen2 w mniejszym wolumenie 

 

Yup, exactly.

Już wcześniej bodajże w wątku o Zen3 ktoś o tym wspominał. Niektórzy jednak podawali dość mocny kontrargument, że jest to raczej związane ze zwiększeniem produkcji APU Renoir aniżeli Zen3, ponieważ ten ma być produkowany w ulepszonym 7nm procesie, podczas gdy Renoir to ten sam proces co Zen2. Jak widać ci drudzy (na szczęście :D) byli w błędzie.

Wydaje mi się że AMD trochę wyciągnęło wnioski po zeszłorocznych premierach i chcą zapewnić jak najlepszą dostępność Zen3 na start. Imo tego typu skoki cen z dnia na dzień nie powstają, pewnie tłuką już te procki gdzieś minimum od połowy sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Smogsmok napisał:

@ketiw555

Mi to wygląda na obniżenie podaży z powodu przygotowań do premiery Zen3, AMD będzie teraz produkowało Zen2 w mniejszym wolumenie 

 

Możliwe ale to dobrze nie wróży, pamiętam jak miałem r7 2700 i wychodziły zen2 to takiej sytuacji nie było, nie chce źle wróżyć ale AMD już takie tanie nie będzie z procesorami ? to widać po przykładzie płyt głównych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, parcu napisał:

Wydaje mi się że AMD trochę wyciągnęło wnioski po zeszłorocznych premierach i chcą zapewnić jak najlepszą dostępność Zen3 na start. Imo tego typu skoki cen z dnia na dzień nie powstają, pewnie tłuką już te procki gdzieś minimum od połowy sierpnia.

 

Dobre! Ale zapomniałeś "szczerbola" dodać!  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ketiw555 napisał:

Ceny R5 3600 ostatnio zwariowały czyżby specjalnie podnosili ceny? Wyjdzie zen3 R5 4600 w cenie 1400 zł na start? ?

Tyle to nie będzie kosztował bo poniżej 1200 zł masz 10600k, ale koło tysiąca się zakręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że cena premierowa to 1099. Jeśli naprawdę będzie szybszy w najgorszym scenariuszu 15% od R5 3600 to za tyle jestem w stanie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 4600 nie powinna przekroczyć 1000 zł, myślę że 899 to będzie dobra cena na początek.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...