Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wziasc pod uwage ze nikt w tych testach nie ma tak odbrze wykreconego ramu jak tu portafi chlopaki czy ja zrobic a to przy Ryzenie sporo daje. Ja to juz po prostu chce zlozyc kompa i grac bo bieduje od kilku msc :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Trzeba wziasc pod uwage ze nikt w tych testach nie ma tak odbrze wykreconego ramu jak tu portafi chlopaki czy ja zrobic a to przy Ryzenie sporo daje. Ja to juz po prostu chce zlozyc kompa i grac bo bieduje od kilku msc :D

A co żeś znowu wymyślił? Bo krechy w sygnie straszą ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na Zen3 a pozniej ew na intela 11th :D  Obecnie jestem bez czynnej paltformy.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Czekam na Zen3 a pozniej ew na intela 11th :D  Obecnie jestem bez czynnej paltformy.

To jak Ty żyjesz? To tak się da? Muszę spróbować 8:E?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MarcoSimone napisał:

To jak Ty żyjesz? To tak się da? Muszę spróbować 8:E?

Przegląda w sieci screeny z CPU-Z, GPU-Z i Afterburnera :E

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, DjXbeat napisał:

Przegląda w sieci screeny z CPU-Z, GPU-Z i Afterburnera :E

Dochodzi jeszcze wątek o ampere i spamowanie na rekord guinessa, można w ten sposób zabić czas :E

Jeżeli między zen3 a zen2 będzie taka różnica jak między zen+ a zen2 to nie powinno być obaw o bottlenecki

@Phoenixsuple

A czemu sprzedałeś też patrioty, znajdziesz jeszcze lepsze pamięci od nich ? :> 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrioty sa nietykalne, nie sprzedalem ich.

51 minut temu, DjXbeat napisał:

Przegląda w sieci screeny z CPU-Z, GPU-Z i Afterburnera :E

Skad wiedziales :rotfl:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tutaj :E

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy na B550 odpale Ryska 1700? Niby nie wspiera ale czytalem ze ludzie odpalali Zena pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarcoSimone napisał:

Skrajnym przypadkiem na niekorzyść Ryzen jest choćby BFV...gdzie nawet 4K daje bottleneck.

Misiek, to nie jest żaden bottleneck, tylko po prostu sprawniejszy podsystem PCIe i 4.0 gówno tu daje, podobnie zresztą jak było na Navi (Intel @ 3.0 w miejscach graficznych lepszy od AMD @ 4.0). To naprawdę nie jest tak, że w miejscach graficznych nie ma różnic między platformami, bo te różnice są!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomcug napisał:

Misiek, to nie jest żaden bottleneck, tylko po prostu sprawniejszy podsystem PCIe i 4.0 gówno tu daje, podobnie zresztą jak było na Navi (Intel @ 3.0 w miejscach graficznych lepszy od AMD @ 4.0). To naprawdę nie jest tak, że w miejscach graficznych nie ma różnic między platformami, bo te różnice są!

Cyferki tego nie pokazują :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Patrioty sa nietykalne, nie sprzedalem ich.

Chyba że tak :D myslałem że sprzedałeś bo są skreślone :E 

19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Panowie czy na B550 odpale Ryska 1700? Niby nie wspiera ale czytalem ze ludzie odpalali Zena pierwszego.

Tutaj niby działa :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, MarcoSimone napisał:

Cyferki tego nie pokazują :P

A co niby pokazują? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tomcug napisał:

A co niby pokazują? :E

....że, w 4k jest jak na Intelu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak na Intelu, zapomniałeś dodać :cool: Oczywiście to są niedostrzegalne różnice, ale te testy doskonale pokazują, że PCIe 4.0 to pic na wodę i nic więcej.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, tomcug napisał:

Prawie jak na Intelu, zapomniałeś dodać :cool: Oczywiście to są niedostrzegalne różnice, ale te testy doskonale pokazują, że PCIe 4.0 to pic na wodę i nic więcej.

Ok, ale ja nic o pcie 4.0 nie pisałem :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzyści z PCIE 4.0 

tenor.gif?itemid=5881468

A tak na serio, to jestem ciekawy jak to będzie wyglądać na Zenach 3. 

Zeny 2 nie radzą sobie z GTX 3080 i dopiero od rozdzielczości 1440p i więcej można zauważyć, że jakaś tam korzyść na rzecz PCIe 4.0 występuje w części gier, gdzie np. 3900XT potrafi przegonić minimalnie, ale jednak, lepszego od siebie I9-10900K.  https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/nvidia-rtx-3080-pcie-4-0-vs-3-0-scaling-analysis/

Jest to jednak zazwyczaj nie więcej niż 1-2 klatki na każde 50-60 FPS-ów, więc różnica jest pomijalna w tych rozdzielczościach. 

Jeżeli faktycznie Zeny 3 będą tak mocne jak zapowiada AMD, to ta korzyść z PCIe 4.0 może się pojawić, chociaż pewnie nie na tyle, by się PCIe 4.0 przejmować. 

PS. Kurde, ale mądry jestem. Sam to wysnułem, a w podsumowaniu tego artykułu na KitGuru niemal toczka w toczkę to samo napisali, dopiero teraz, na sam koniec tam zajrzałem :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone Nie bardzo rozumiem, czym jesteś zdziwiony. Pisałeś coś o bottleneckach, podając wyniki, gdzie żadnych wąskich gardeł ze strony CPU nie było, a różnica wynikała wyłącznie z wydajności PCIe, stąd wyprowadziłem Cię z błędu i tyle.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DF wyszło im coś takiego i docelowo zrezygnowali z testowania na AMD pomimo, że ma pcie 4

lzu108Z.png

zrwp5CR.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że aby całkowicie zdementować pogłoski głoszące, że PCIe 4.0 nic nie daje warto jeszcze poczekać na testy 3090. Prawdopodobnie nic się nie zmieni, ale jednak tak dla formalności bym poczekał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy 8 października to już Zen3 w sklepach czy będziemy jeszcze czekać.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, parcu napisał:

Nie zapominajmy, że aby całkowicie zdementować pogłoski głoszące, że PCIe 4.0 nic nie daje warto jeszcze poczekać na testy 3090. Prawdopodobnie nic się nie zmieni, ale jednak tak dla formalności bym poczekał 

Na Intelu PCIE 4.0 w kolejnej generacji doda 1-2% mocy do takiego 3080. Może 2-3% do 3090. Aemde mimo boosta z PCIE 4.0 dalej nie daje rady dogonić intela. Zen 4000 może coś zmieni. 

12 minut temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Mnie zastanawia czy 8 października to już Zen3 w sklepach czy będziemy jeszcze czekać.

Będzie jak RTXy na stronie nvidii :D 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Mnie zastanawia czy 8 października to już Zen3 w sklepach czy będziemy jeszcze czekać.

Do tej pory nie ma ani grama przecieku na temat wydajności więc nie ma się co nagrzewać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Tornado3 napisał:

Do tej pory nie ma ani grama przecieku na temat wydajności więc nie ma się co nagrzewać

 

No niestety, niektórzy ludzie stracili rok życia czekając na ampere i zen3 :E rok którego nie odzyskają, współczuję takim :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...