Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, smilehunter napisał:


Btw. W morelach pojawił się Ryzen 3500X w cenie 729zł

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-3500x-3-6ghz-32-mb-box-100-100000158box-5944068/

 

edit; Xkom też dodał 3500X. 

 

4 godziny temu, Tornado3 napisał:

A miały być tylko jako OEM na rynek chiński ;)

minęło ponad 9 miesięcy od premiery i dzisiaj na kilkanaście dni przed premierą Zen3 pojawiają się w polskich sklepach ?

  Co nie? :E

Za to 3300X gdzieś wywiało i dalej nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Doamdor napisał:

Nie będzie mi do śmiechu jak MSI nie wyda biosu na czas dla B450, lub będzie tak skopany, że jedynie co postanie to zakup B550.

MSI jest akurat dosyć sprawne, ale oficjalnie B450 będzie mieć status beta wsparcia, czyli biosy będą powstawać w ostatniej kolejności i nie wiadomo z jaką częstotliwością.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RyszardGTS napisał:

 

Zamiast 729zł niech puszczą w +/- cenie 9400F

Proline ma po 675zl ale to ciągle o stówkę za drogo. 

7 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Najtańsza Z490(M) 529zł, wiadomo że rewelacji do wypasionych Z490 nie ma, ale mamy np: OC pamięci.

Przecież to poziom b550m s2h, z czym do ludzi. Intel fajne procki, ale mobasy to śmiech. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Z490 najlepiej wyceniona jest Gaming Plus, ale nie ma sensu takiej płyty ładować do zablokowanej i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mar_S napisał:

MSI jest akurat dosyć sprawne, ale oficjalnie B450 będzie mieć status beta wsparcia, czyli biosy będą powstawać w ostatniej kolejności i nie wiadomo z jaką częstotliwością.  ;)

Ciekawe czy X470 dostanie wsparcie...Ostatni bios jest z czerwca tego roku wiec niby cos tam robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, ja zmieniłem na X570 tylko dlatego że zamierzam kupić Zen 3 zaraz po premierze, bo tak to X370 które miałem było po prostu świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krauziak napisał:

Ja za swojego doslownie niecaly miesiac temu dalem 843zl w UK,dzis stoi po 960 zl...Patrzac na aktualny kurs funta.Wyglada na to ze zalapalem sie na koncowke "normalnych" cen 

Ja sie zalapalem na absolutne minimum czyli 620zl na Amazonie ...

Ale pisze o Intelu bo tak naprawde jak ktos musi juz cos kupowac to zablokowany Intel + tania plyta za Z490 zeby podkrecic pamieci nie jest az tak zlym wyborem.

Swoja droga jak chcecie wiedziec dlaczego tak naprawde Ryzeny maja takie skoki temperaturowe to wreszcie ktos to zrobil porzadnie i poprzeswietlal Intela i AMD

24nm Intela vs 22nm AMD ale zageszczenie tranzystorow u AMD sporo wieksze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupowal dzis tez bylby to 10400f, powiedzmy ta sama wydajnosc za mniej,czyli mozna by te 200zl przeznaczyc na lepsza plyte otwierajac sobie furtke do lepszego ramu czy cpu z serii k w przyszlosci. Wybierajac podzespoly miesiac temu te procesory byly jeszcze w bardzo podobnych pieniadzach, jedyne co przewazylo nad amd to mozliwosc OC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja musiałem zmienić na AMD, przechodziłem z socketu 1155, nisko taktowany ram, proc bez OC. Ryzen 3600 dodał kopa, nawet RX 570 nagle zaczął działać w miejscach procesorowych.
Jakby ten Intel rok temu wydał tego swojego 10400f to pewnie wlazłbym w Intela plus z490 i kręcił ram, A tak nie było co wybierać, a 9600 nie brałem pod uwagę.
Ogólnie nie jest źle z Ryzenem, jestem zadowolony, nawet nie zamierzam zmieniać procka, posiedzi u mnie dożywotnio✌️
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem mega zadowolony. Po przesiadce z mocno kreconego fx8350 to niebo a ziemia. Jedyny minus jest taki ze jest mi teraz zimno kiedy gram :E

Edytowane przez Krauziak
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadałem się z i7-4790K na Ryzena 5 3600 i czułem różnicę w wydajności w grach procesorowych jakimi są np. Escape From Tarkov czy Assassin's Creed Odyssey (w Atenach). Warto było wymienić i nie żałuję, tym bardziej, że dołożyłem wtedy do interesu stosunkowo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Ja przesiadałem się z i7-4790K na Ryzena 5 3600 i czułem różnicę w wydajności w grach procesorowych jakimi są np. Escape From Tarkov czy Assassin's Creed Odyssey (w Atenach). Warto było wymienić i nie żałuję, tym bardziej, że dołożyłem wtedy do interesu stosunkowo mało.

Też nie żałuje zakupu 3600, sprzedałem R7 2700 za 600 zł i dołożyłem całe 9 zł do R5 3600 :D

Edytowane przez ketiw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ketiw555 napisał:

dołożyłem całe 9 zł do R5 3600

czerwcowa promocja amazońska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

czerwcowa promocja amazońska?

Owszem ale ściślej to lipcowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krauziak napisał:

Ja tez jestem mega zadowolony. Po przesiadce z mocno kreconego fx8350 to niebo a ziemia. Jedyny minus jest taki ze jest mi teraz zimno kiedy gram :E

Ja tez niczego nie żałuję bo dla mne Ryzen 3600 to aż nadto :-) ....

Ale w tej chwili przy tych cenach i dostępności AMD to Intel wydaje się lepszą opcją. Tu i teraz to Core i5....

Ale np. za 3 tygodnie może to będzie  Ryzen 5600 itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1uscwn42b0p51.png

Żeby to jeszcze miało jakieś przełożenie większe na kasę dla AMD, no to teraz pokażcie mi zestawienie PRO i jak wygląda na rynku serwerowym :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Dzięki umowom jeszcze z lat 2000-2005 Intel jest praktycznie monopolistą i zgarnia grube miliardy,  AMD ma z tego pare milionów i musi się cieszyć. Własne faby też pomagają https://pclab.pl/news82536.html

Jakby tak rynek serwerowy ubrać w passmarka, to wyglądałoby to mniej więcej tak :)

3jmwjismb5p51.jpg

Może Zen3 coś zmieni, ale zejdzie jeszcze sporo czasu nim część korporacji, zacznie podpisywać poważne umowy z AMD. Sorki za offtop.

Edytowane przez olek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś najtańszy zestaw 2x 8GB 3600 MHz ze znośnym CL, bez cudownia to będzie IRDM Pro ?

Po prostu cyk XMP bez walczenia o ns w AIDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym postawił na crucial ballistix max, choć na mojej ryzenowej karierze, żadne memki nie śmigały w 100% stabilnie na XMP - a było tu hynixy MFR (hyperx fury 2666 cl15), hynixy afr pod postacią Aegisów 3000cl16, czy aktualnie microny rev e (ballistixy sport 3000 cl15).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze radzi z pamiątkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o najtańsze. Te Cruciale są min 100 zł droższe od Goodram.

Edytowane przez radier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, radier napisał:

Pytałem o najtańsze. Te Cruciale są min 100 zł drożdże od Goodram.

To bierz najtańsze badziewie jakie znajdziesz, bo na profilu xmp każde pamięci powinny pójść. A jeśli nie pójdą, to zwrócisz. Proste jak budowa cepa, nie ma tutaj nad czym debatować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz oc to Microny Rev.E. Nie chcesz to byle tanie 3000-3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy gdzieś już było na forum o tym ale dziś będzie dostępny soft do kręcenia ryzena (zen2) per CCX od 1usmus.

Guide:

https://www.guru3d.com/articles-pages/clocktuner-for-ryzen-ctr-guide-download,1.html

@edit: cos przestał działać link atm.

@edit2: link działa plus można pobierać soft.

Edytowane przez artym27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...