Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, artym27 napisał:

Nie jestem pewien czy gdzieś już było na forum o tym ale dziś będzie dostępny soft do kręcenia ryzena (zen2) per CCX od 1usmus.

Guide:

https://www.guru3d.com/articles-pages/clocktuner-for-ryzen-ctr-guide-download,1.html

@edit: cos przestał działać link atm.

@edit2: link działa plus można pobierać soft.

Soft odkrył to co już dawno wiedziałem ze na moim Ryzenie 3600 najlepsze ustawienie to 4175MHz. przy 1.25V .....

Użyteczne tylko przy procesorach z dużą ilością CCX jak  3900X czy 3950X gdzie ciężko testować wszystkie kombinacje.

A tak przy dwóch CCX to nie mam dużego wyboru ?

 

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też robie oc ccx'ami bo można uzyskać najlepszą wydajność mimo że na OSD już nie wygląda tak fajnie :E chyba że ktoś ma na osd jako jedno taktowanie wtedy bierze z tego szybszego ccxa :lol2: wynik single core w programach też wypluwa z szybszego ccx więc warto się tym pobawić nawet bez tego programu od 1usmusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Send1N napisał:

Też robie oc ccx'ami bo można uzyskać najlepszą wydajność mimo że na OSD już nie wygląda tak fajnie :E chyba że ktoś ma na osd jako jedno taktowanie wtedy bierze z tego szybszego ccxa :lol2: wynik single core w programach też wypluwa z szybszego ccx więc warto się tym pobawić nawet bez tego programu od 1usmusa.

Tylko ze ja mam bardzo zrownowazony procek. Oba CCX-y sa praktycznie takie same do OC czyli szalu nie ma ....

4175MHz. przy 1.25V to max. 4.2GHz na którymkolwiek przy tym napieciu konczy sie wysypaniem testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, artym27 napisał:

Nie jestem pewien czy gdzieś już było na forum o tym ale dziś będzie dostępny soft do kręcenia ryzena (zen2) per CCX od 1usmus.

Guide:

https://www.guru3d.com/articles-pages/clocktuner-for-ryzen-ctr-guide-download,1.html

@edit: cos przestał działać link atm.

@edit2: link działa plus można pobierać soft.

Ktoś już ustawiał r5 3600 tym? Ja dałem diagnostic i takie coś pokazało się po ~10 min

 

KjltHxk.jpeg

 

LLC ustawiłem na 3, to poszło. Teraz Platinium sample ?

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, calvex napisał:

Ktoś już ustawiał r5 3600 tym? Ja dałem diagnostic i takie coś pokazało się po ~10 min

 

Xn7SgTn.jpg

Wychodzi na to że masz ładna sztukę, klikaj start i niech testuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam, a budę P500A bym mógł zamontować Arctica Liquid Freezer II 280. Mam wrażenie, że 3600X z tego roku mnie pozytywnie zaskoczy. Na przeczekanie siedzę na Wraith Prism.

Edytowane przez radier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, calvex napisał:

Ktoś już ustawiał r5 3600 tym? Ja dałem diagnostic i takie coś pokazało się po ~10 min

 

KjltHxk.jpeg

 

LLC ustawiłem na 3, to poszło. Teraz Platinium sample ?

Ladna sztuka. U mnie nie ma szans :-) .Niestety kupowalem jak juz 3600XT zaczeli selekcjonowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ryzena jakos w czerwcu kupowałem :D Koniec końców mam  ~4050 pkt w tym Cinebach r20 gdzie wcześniej było ~3500. Zużycie wat wzroslo o 12w :P Później zobaczę na wyniki undervolt, bo takie OC chyba mi nie potrzebne gdzie komp służy póki co tylko do grania.

Diagnostic results:
Energy efficient 4.01

Rec val. for Overclocking
Reference frequency: 4525MHz
Reference voltage 1275mV

Rec val. for Undervolt
Reference frequency: 4350MHz
Reference voltage 1175mV

 

 

PegEiDp.png

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, calvex napisał:

Tego Ryzena jakos w czerwcu kupowałem :D Koniec końców mam  ~4050 pkt w tym Cinebach r20 gdzie wcześniej było ~3500. Zużycie wat wzroslo o 12w :P

 

Później zobaczę na wyniki undervolt. 

U mnie dokladnie tak to wyglada:

Overclocking: Ref. Voltage 1275mV i Frequency 4300MHz.

Undervolt: Ref. voltage 1175mV i Frequency 4100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radier napisał:

Czekam, a budę P500A bym mógł zamontować Arctica Liquid Freezer II 280. Mam wrażenie, że 3600X z tego roku mnie pozytywnie zaskoczy. Na przeczekanie siedzę na Wraith Prism.

obyś nie był rozczarowany bo ryzeny przez chiplety slabo oddają cieplo, u mnie na aio mimo że 240 to z najwyższej półki temperatury praktycznie takie same jak na fortisie 3 były :) jedynie wygląd fajny

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Send1N napisał:

obyś nie był rozczarowany bo ryzeny przez chiplety slabo oddają cieplo, u mnie na aio mimo że 240 to z najwyższej półki temperatury praktycznie takie same jak na fortisie 3 były :) jedynie wygląd fajny

A chociaż ciszej ? ;-).

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, grayman_1 napisał:

A chociaż ciszej ;-).

Czy ja wiem prezentuje się to fajnie ale na fortisie miałem wentylator który przekraczał wartość całego chłodzenia :E noctua nf-A15 HS 140mm więc głośno nie było, obroty miałem ustawione max 1250rpm, tutaj mam dwa bi kłajety na eisbaerze 120 ustawione na max 1300rpm więc mogę powiedzieć że kultura pracy jest podobna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy słabo. Ja mam NZXT X63 pompka działa na auto, wentylatory na silent i taki Ryzen 5 3600 w OCCT przy all core 4,2 GHz i 1.22v trzyma 60 stopni. W grach po 50.

Sprawdzę jak to będzie po tej zabawie z tym CTR 1.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, calvex napisał:

Czy ja wiem czy słabo. Ja mam NZXT X63 pompka działa na auto, wentylatory na silent i taki Ryzen 5 3600 w OCCT przy all core 4,2 GHz i 1.22v trzyma 60 stopni. W grach po 50.

Sprawdzę jak to będzie po tej zabawie z tym CTR 1.0.

Z AVX2 i małą próbką ?.Ja tez na Fortisie 3 jestem w stanie utrzymać temperaturę poniżej 70 w Cienebnchu przy 1.235V ale to ledwo grzeje procek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach jest lepiej bo żadko występuje pik powyżej 60 a raczej trzyma się poniżej ;) no i na karcie 5c mniej przy aio niż jak siedział nad nią fortis ;) dopiero teraz odpaliłem grę bo założyłem 2 dni temu swoje aio, ja używam napięcia powyżej 1.3v to z czym więc wasze 1.2~ to jest nic :D  na 3700x przy fortisie na 1.32v miałem w cinebenchu 77-78c jakby kogoś interesowało, na 3600 przy 1.34v 75-76.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Send1N napisał:

W grach jest lepiej bo żadko występuje pik powyżej 60 a raczej trzyma się poniżej ;) no i na karcie 5c mniej przy aio niż jak siedział nad nią fortis ;) dopiero teraz odpaliłem grę bo założyłem 2 dni temu swoje aio, ja używam napięcia powyżej 1.3v to z czym więc wasze 1.2~ to jest nic :D  na 3700x przy fortisie na 1.32v miałem w cinebenchu 77-78c jakby kogoś interesowało, na 3600 przy 1.34v 75-76.

No to jest właśnie powód dla którego myślę o AIO.W takiej malej obudowie jak InWin 301 Fortis praktycznie mi sie styka z Radeonem ....? A dokładniej ze śrubkami od radiatora Arctica .. 

Po skończonej zabawie z CTR wyszło ze koniec końców przy podkręcaniu najlepsze jest 1.27V i 4225MHz. na obydwu CCX i to by było na tyle .... ? .Więcej wydajności uzyskałem dając Cruciale na 3733MHz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, też mam tę płytę i Ryzeny 3xxx śmigają od razu. 

Później sobie zakutalizuj bios, bo niby poprawia stabilność :P

Cytat

TUF B450-PRO GAMING BIOS 2202
"Improve system performance
Improve DRAM stability
Improve system stability
Improve system compatibility
Fixed AI suite 3 issue
Update AM4 AGESA to 1006
Fixed HDMI and DP sound issue"

 

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, calvex napisał:

Czy ja wiem czy słabo. Ja mam NZXT X63 pompka działa na auto, wentylatory na silent i taki Ryzen 5 3600 w OCCT przy all core 4,2 GHz i 1.22v trzyma 60 stopni. W grach po 50.

Sprawdzę jak to będzie po tej zabawie z tym CTR 1.0.

OCCT slabo grzeje. Odpal IntelBurnTest czy nawet cinebench r20. Twoje chlodzenie musi byc ciut lepsze niz moje mimo ze mam AIO 360mm :D. W grach przy 4.4ghz oraz 1.28v buja sie w okolicy 55,wypalarki to generalnie przedzial 65-75 z chwilowymi peakami do 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, calvex napisał:

Nie, też mam tę płytę i Ryzeny 3xxx śmigają od razu. 

Później sobie zakutalizuj bios, bo niby poprawia stabilność :P

Dzięki za info.

A czy ta lepsza integra jest odczuwalna w jakości dźwięku?

Czasem zdarza mi się słuchać FLAC-u, ale głównie AAC ~256 kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...