Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, radier napisał:

Te egzemplarze, które osiągają najniższy Diag Voltage dla 4050 MHz (944 i mniej) potem osiągają najwyższe zegary po tunningu. U mnie to 1075 czyli lepiej niż większość.

Też masz Golden Sample? Weź screena zrób, przyda się do sprzedaży.  :E
U mnie wymodził 1054mV.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

Chłopie odpuść sobie testowanie smallfft jeśli nie używasz podobnych obciążeń na co dzień. W przypadku renderingu grania i w sumie praktycznie wszystkiego to occt large data set z avx2 jest aż nadto wystarczający (nawet 15-20 minut styka z nawiązką). Ba do samych gier to już cinebench R20 styka. Oczywiście Cb20 do stabilności potrzebuje sporo mniej napięcia niż occt lds avx2 ale imo warto dorzucić do pieca bo jak occt polata te paręnaście minut to takiego realbencha w budzie ze skręconymi wentylami możesz pałować cały dzień i się nie wywróci.

 

Large data set 30 minut przeszło zarówno 4.4GHz 12/12 jak i 4.3 12/24. Jest git ;) Dzięki za rady!

Edytowane przez Kaczorex26
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radier napisał:

Dzięki CTR można sobie posprawdzać statystyki procków.

Np. dla Ryzenów 5: https://docs.google.com/spreadsheets/d/13j7SyOsMbnu3pzCR5jkGOyVXcA7EX6TyqI72QDBWQl0/edit#gid=403143418

Te egzemplarze, które osiągają najniższy Diag Voltage dla 4050 MHz (944 i mniej) potem osiągają najwyższe zegary po tunningu. U mnie to 1075 czyli lepiej niż większość.

Wszystkie statystyki: Ryzen 3 & 5, Ryzen 5, Ryzen 7, Ryzen 7, Threadripper

Warto to puszczać? długo to trwa bo puszczałem gdy podchrzaniałem limity dla pbo to puszczałem ale szło jak krew z nosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnose idzie jakieś 15 min.

Tuning podobnie.

PBO na Auto zostaw. Mnożnik, napięcia na Auto. LLC zależy jak ci płyta podaje napięcie Auto lub Level 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no full auto raczej bo llc3 już znacznie ingeruje w kontrole napięć jest aż 8 trybów. Przetestuje dziś ale obstawiam, że będzie 1050mv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Art385 napisał:

occt large data set z avx2 jest aż nadto wystarczający (nawet 15-20 minut styka z nawiązką). Ba do samych gier to już cinebench R20 styka. Oczywiście Cb20 do stabilności potrzebuje sporo mniej napięcia niż occt lds avx2 

 

Wy też macie w CB20 wyższe temperatury niż w OCCT Large AVX2 ? :E bo u mnie tak jest na moim 3700x, na 3600 nie sprawdzałem OCCT z avx.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

Wy też macie w CB20 wyższe temperatury niż w OCCT Large AVX2 ? :E bo u mnie tak jest na moim 3700x, na 3600 nie sprawdzałem OCCT z avx.

Właśnie zainstalowałem OCCT. 

CB20 - 69 stopni / 108A EDC

OCCT Large - 60 stopni 98A EDC

LEL :F 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CB20 - 72 stopnie - 1 run

OCCT LARGE AVX2 - 56 stopni (2 minuty) - nigdy tak nie testowałem zawsze puszczam SDS SSE.

@Kaczorex26

Mój też chodzi na 4.3GHz na 1.275V. 4.2GHz robi na 1.181V, a że nie mam wodnego chłodzenia to na 4.2 mam o wiele bardziej znośne temperatury. Choć w grach to i tak dochodzi tylko do 50-60 stopni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos robil testy na nowych sterownikach chipsetu AMD + nowe power plany ?.

Mam wrazenie ze peak power consumption wzroslo pomimo tego ze mam zegar i napiecie ustawione na sztywno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

Wy też macie w CB20 wyższe temperatury niż w OCCT Large AVX2 ? :E bo u mnie tak jest na moim 3700x, na 3600 nie sprawdzałem OCCT z avx.

tak

swoją drogą jest złoto

AbDRaBil.png

Edytowane przez Art385
Podmianka na test w wersji B4
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Art385 napisał:

tak

swoją drogą jest złoto

AbDRaBil.png

Generalnie polecam sofcik ma bardzo fajny tester stabilności i potem można sobie zarzucić wyniki do tabelki. Ostatecznie dla 1.25v@llc3 z biosu wychodzi mi 4.35 GHz na obu ccx. No i całkiem nieźle można sobie ustawienia podszlifować do tabelki już poszedł wynik z diag voltage na 1039mv. Da sie ustabilizować imo 4375/4350 przy 1.25v ale to będzie na żyletki OC bo się wywalił pod koniec testu. Dziś atakuje 3733 C14@1.5v i zobaczę czy będzie to miało wpływ na stabilność w testerze CTR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że dodają grę, która wyjdzie za 4,5 miesiąca jeśli nie przesuną :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Khold napisał:

Fajnie że dodają grę, która wyjdzie za 4,5 miesiąca jeśli nie przesuną :E

Ciekawe czy będzie los pollos hermanos w FC6 xD Będzie grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nówkę R5 3600 za 700, koleś mieszka 5 minut odemnie. Myślę, że dobra okazja. Podejdę zobaczyć.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Saren7 napisał:

Znalazłem nówkę R5 3600 za 700, koleś mieszka 5 minut odemnie. Myślę, że dobra okazja. Podejdę zobaczyć.

Na chwilę obecną Oki cena, ale uzywki lataly juz po okolicach 600zl jakis czas temu :). Date jaka ma? Jak powyzej 1944 to bedzie git sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do niego żeby mi przesłał fotki ihs, ma dwie sztuki. Niby prosto z hurtowoni są, nie ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, novi napisał:

Na chwilę obecną Oki cena, ale uzywki lataly juz po okolicach 600zl jakis czas temu :). Date jaka ma? Jak powyzej 1944 to bedzie git sztuka :)

Ale zbyt nowe to też niedobrze, ostatnio ktoś tutaj 4.25 Ghz nie mógł zrobić :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj :E . Takiego trufla można trafić ? Myślałem że słabe sztuki teraz to 4.3 ukręcają na 1.3v :E . Jak koleś ma 2 , to bierz tego 2009 :E . Ogólnie według mnie w 2009 najlepsze sztuki się trafiało, to jest moja obserwacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nówke z x-kom 2033 bodajże to takie padło, że masakra nawet 4.3 nie szło zrobić ? dopiero na 1.37v było stabilne.  Wymieniłen na 3600x bo był w tych samych pieniądzach i ten robi 4,4gz przy 1.31v. W ogóle to coś dziwnie to wygląda jakby procesor miał locka na wyższą częstotliwość  bo nawet napięcie 1.4 nic nie daje wszystko powyżej 4.4 od razu się restartuje po odpaleniu CB20.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Hero586 napisał:

Wymieniłen na 3600x bo był w tych samych pieniądzach i ten robi 4,4gz przy 1.31v. W ogóle to coś dziwnie to wygląda jakby procesor miał locka na wyższą częstotliwość  bo nawet napięcie 1.4 nic nie daje wszystko powyżej 4.4 od razu się restartuje po odpaleniu CB20.

Jaki batch?

Na swoim mam to samo. Powyżej 4.4 GHz nie ma bata że przejdzie CB20. Mimo że chłodny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że wypadłem już z obiegu w zen2 :E . Ryzeny tak mają, do pewnego momentu się dobrze skalują z napięciem, a w pewnym momencie masz ścianę i do głupich 25mhz potrzebujesz + 0.1v . Każdy egzemplarz ma w innym miejscu tą ścianę i na innym napięciu. Miałem sztukę co skalowała się całkiem oki do 4.425ghz a wyżej to już pompowanie napięcia nic nie dawało, a to było przy napięciu w okolicach 1.27-1.28v ;) . Zaś starszy egzemplarz fajnie się skalował do 4.475ghz@1.36v przy czym był chłodny 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...