Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój do 4,25GHz potrzebuje 1,35V (bez OCCT) i wyżej nie drgnie. Data w stopce.

  • Sad 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, galakty napisał:

Ale zbyt nowe to też niedobrze, ostatnio ktoś tutaj 4.25 Ghz nie mógł zrobić :szczerbaty:

To byłem ja, nowy procek dla znajomego bo składam mu PC, patrzę na batch 2033SUS  i myślę sobie zazdro pewnie pęknie 4.5 ?

A tutaj 1.3v 4.4 instant reset, 4.3 podobnie tylko po dłuższej chwili, spróbowałem 4.25ghz ale waliło błędami w occt więc dałem sobie spokój. Chyba jednak jakąś selekcja tych procków jest skoro można trafić jeszcze takiego padalca 

Edytowane przez HiT92
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Saren7 napisał:

Napisałem do niego żeby mi przesłał fotki ihs, ma dwie sztuki. Niby prosto z hurtowoni są, nie ze sklepu.

Pamiętaj tylko że raczej nie ma na to gwarancji, chyba że Ci fakturę jakąś wystawi.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, na 2600 miałem to samo. Ściana i choćbyś walił napięcie to nie pójdzie. U mnie 4.4 GHz przechodzi na 1.29V, ale żeby wbić 4.45 GHz to nawet 1.35V nie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, galakty napisał:

Jaki batch?

Na swoim mam to samo. Powyżej 4.4 GHz nie ma bata że przejdzie CB20. Mimo że chłodny. 

Już nie pamiętam na 100% ale 2013 albo 2020. U mnie też temperatury bardzo w porządku powyżej 70 stopni nigdy nie miałem. Cały czas żałuje, że nie kupiłem 3600 za 600 zł na promocji w amazonie. Teraz trochę promocja na B550 mnie zmusiła do wymiany procka bo załapałem się Aourusa Elite za 400 zł, ale z tego co widać lepsze sztuki Ryzenów z nowszy parti idą na XT ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, HiT92 napisał:

Chyba jednak jakąś selekcja tych procesów jest skoro można trafić jeszcze takiego padalca 

Selekcja jest od momentu produkcji 3600XT :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pewnie jakby większość by puściło testy w CTR to im pokaże, że ma golden sample. Fakt pewnie liczba dobrych sztuk w dziczy się zmniejszyła przez XT ale to nie jest tak, że ona była kiedykolwiek duża ot mamy tu na forum odrobinę zafałszowany obraz całości. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Art385 napisał:

ale to nie jest tak, że ona była kiedykolwiek duża ot mamy tu na forum odrobinę zafałszowany obraz całości. 

Tu na forum wypowiadają się tylko skrzywieni psychicznie, 99% userów Ryzenów nie wie co to taktowanie :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Mar_S napisał:

Pamiętaj tylko że raczej nie ma na to gwarancji, chyba że Ci fakturę jakąś wystawi.  ;)

A gwarancja AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Saren7 napisał:

A gwarancja AMD?

Sprawdziłem w praktyce, wymagają glejtu zanim nadadzą numer RMA, nie wiem czy da się obejść bo aż tak daleko nie doszedłem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z kolesiem i może nawet zejść z ceny bo nie chce się bawić w pakowanie, wysyłanie. Mocno kusi. Czyli jak nie pokaże się dowodu zakupu nie będą realizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum opisywał, że bez dokumentu mu przyjeli i cała lista wytycznych była do spełnienia. Nawet znalazłem ten wątek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To luz, jak jeszcze ugram coś na cenie to wezmę jeżeli mnie ktoś już nie uprzedził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, derwal napisał:

Mój do 4,25GHz potrzebuje 1,35V (bez OCCT) i wyżej nie drgnie. Data w stopce.

:o to ja 1932sus mialem sztuke co robiła już 4.35ghz 1.35v i to na tamte czasy byla jedna z najlepszych sztuk na forum o ile nie najlepsza, dopiero po jakimś czasie pojawiły się tu na forum lepsze sztuki. Ale nawet 4.3ghz nie ukreci na 1.35v to padaka dosłownie według mnie. Ale cóż zrobić. 2009 widzialem ze najwięcej sztuk robiło popisy w taktowaniach na poziomie 4.5-4.6ghz.

@Saren7 jak ma jednego z data od 2001 do 2013 to wez tego co ma najbliższą datę do 2010 :). Na młodszych to jak trafi 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Hero586 napisał:

Ktoś na forum opisywał, że bez dokumentu mu przyjeli i cała lista wytycznych była do spełnienia. Nawet znalazłem ten wątek

 

No ja też tak zawsze uważałem, ale jak mówię w praktyce nie sprawdziłem czy tego dowodu faktycznie wymagają, skoro jednak da się to obejśc to zajebiście.  ;)
Oczywiście musi to być box bo tray na bank odpada.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sprzedałem 3600 robiącego max 4.1GHz, dorzuciłem 3 stówki i kupiłem 3800x, może nie jest to jakaś złota sztuka, ale 4.3GHz robi, dalej już temperatury i wymagane napięcie mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcicie tym CTR czy lepiej na sztywno ustawić? Ja pobrałem pierwszą wersję 1.0 beta i wyskoczyło mi platinium sample z 4525 MHz, ale denerwowało mnie, że autostart nie działa przy włączaniu z windowsem. Poprawili to już? Bo widzę, że teraz 1.1 beta 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie na sztywno, żadne PBO czy inne cuda. Panie, ja to muszę mieć kontrolę nad sprzętem :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, calvex napisał:

czy lepiej na sztywno ustawić? Ja pobrałem pierwszą wersję 1.0 beta i wyskoczyło mi platinium sample z 4525 MHz,

lo panie

ja mam gold sample, w tym programie 4325 na 1250  diag vol 1060

a na sztywno chodzi mi wszystko na 4500 przy 1,296

To u Ciebie powinno 4600 pykać z paluszkiem przy niskim napięciu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, calvex napisał:

Kręcicie tym CTR czy lepiej na sztywno ustawić? Ja pobrałem pierwszą wersję 1.0 beta i wyskoczyło mi platinium sample z 4525 MHz, ale denerwowało mnie, że autostart nie działa przy włączaniu z windowsem. Poprawili to już? Bo widzę, że teraz 1.1 beta 6.

wypluwa ci napięcie i takty, ustawiasz tak w biosie koniec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dogadany, że mi odda za 620 (R5 3600), zabaczymy co z tego wyjdzie, czy się w ogóle pojawi.

Bath 2021 oraz 2022, macie jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, galakty napisał:

Ale zbyt nowe to też niedobrze, ostatnio ktoś tutaj 4.25 Ghz nie mógł zrobić :szczerbaty:

Ja kupiłem tydzień temu i zamiast deklarowanych 4.2 boostuje mi na 4.1 max.

100% obciążenia przez kilka minut cały czas. No i na Be Quiet Pure Rock 2 trzyma dość wysokie 73 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kamiyan napisał:

Ja kupiłem tydzień temu i zamiast deklarowanych 4.2 boostuje mi na 4.1 max.

100% obciążenia przez kilka minut cały czas. No i na Be Quiet Pure Rock 2 trzyma dość wysokie 73 C.

Spróbuj na sztywno ustawić, 4.2 na bank dasz radę. Te 73 stopnie to w CB20 czy coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Saren7 napisał:

Ja jestem dogadany, że mi odda za 620 (R5 3600), zabaczymy co z tego wyjdzie, czy się w ogóle pojawi.

Bath 2021 oraz 2022, macie jakieś doświadczenia?

Bodajże 2022 kumpel dostał po wymianie gwarancyjnej i to zajebista sztuka. W sierpniu opisywałem w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Spróbuj na sztywno ustawić, 4.2 na bank dasz radę. Te 73 stopnie to w CB20 czy coś? 

Przy kodowaniu x264/HEVC. Tam mam 100% obciążenie wszystkie rdzenie cały czas.

Ogólnie to waha się 70-74 C, średnio tak 72.5-73 C, więc to chyba normalne.

Zegar sztywny 4.2, ale napięcie jakie zalecasz? Obecnie mam wszystko na auto.

Płyta to MSI B450 Tomahawk MAX.

PS: jak ktoś zastanawia się, czy brać ten procesor do amatorskiej zabawy w kodowanie, to na moje ten Ryś zasuwa jak Ferrari. Ciekawe, co by było na 3700X.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...