Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mi na stockowych ustawieniach grzał się sporo bardziej. Denerwowały skoki temperatury a co za tym idzie obroty wentylatorów. Ustawiłem na sztywno i jest git.  Ja korzystałem z poradnika blacka na yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Gra siedzaca mocno na cpu bedzie dzialala roznie w zaleznosci od podsystemu pamieci, nie wiem jak masz skrecone ramy i ile mozna z tego wycisnac. Bo na tym samym cpu a roznych ramach to mozna wykazac roznice 15-20fps w grach ktore siedza mocno na cpu/ram. W tescie wyzej masz tez wplyw taktowania na fps i to tylko grzebiac z Mhz, jeszcze wiecej zyskasz ustawiajac reszte timingow na ciasno. 3800X to dobry cpu, po prostu ta gra to kaszanka pod kazdym wzgledem :szczerbaty:

To samo jest między ZEN2 a ZEN3 w crysis remaster przykładowo przy 3700x wyciaga ci 55fps a na 5600x 70, byl nawet test tu wrzucany, cyberpunk to podobny przypadek

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Mam do Was szybkie pytanie. Płyta B450 Tomahawk Max po aktualizacji BIOSu do wersji z AGESA 1.2.0.0 (dokładnie 7C02v3A z lutego tego roku). Płyta działa bez problemów z Ryzenem 3600 czy 5600X. Pytanie - czy z Ryzenem 2600 również zadziała z tym nowym biosem? Przyznam szczerze, że czytałem gdzieś problemy ludzi, którzy aktualizowali BIOS mobo i zyskali kompatybilność w nowszymi procesorami, ale jednocześnie stracili kompatybilność ze starszymi. Nie pamiętam jednak czy tyczy się to B450. Pomoże ktoś? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję max z biosem 32mb, obsługę starszych cpu traciły płyty bez max przez limit kości 16mb. Ale to bodajże nie tyczyło się nawet ryzenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

Masz wersję max z biosem 32mb, obsługę starszych cpu traciły płyty bez max przez limit kości 16mb. Ale to bodajże nie tyczyło się nawet ryzenów

Dziękuję za szybką odpowiedź :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam ostanio problem z PC. Mianowicie restartuje mi się  z błędem kernel power 41 głównie w trakcie grania w warframe. Przywróciłem wszystkie ustawienia w biosie i nic to nie zmienia komputer czasmi restartuje się zaraz po zalogowaniu czasami po 1h grania nie ma regóły czasami kilka razy z rzędu itp. Testowałem PC w OCCT 3.5h zero błędów testowałem zasilacz testem power supply również bez błędów. I nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Ram przetestowałem tm5 na profilu extreme@anta777 i również nie pokazuje błędów. Ktoś ma pomysł co może być grane?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś drop napięcia jest w danej chwili taki że powoduje restart, próbowałeś podbijać napięcia soc i vddg :> być może masz problem w niższych napięciach w idle a pod obciążeniem trzyma ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten blad przy robieniu OC i z powodu niskich napiec, nie pamietam juz zbytnio tego wiec napiecia to dobry trop. Wbicz recznie napiecia oraz dostosowac LLC zeby to co wbijamy bylo faktycznie pod obciazeniem.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by dobrze gdyby nie to że ja wróciłem do ustawień fabrycznych więc wszystko w biosie jest na deafult.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD-Phenom-II-X2-550-vs-Ryzen-3-3300-X-C

porównanie 10 lat i 6 miesięcy w tej samej cenie po uwzględnieniu inflacji

ciekawe kiedy 5100 i 5300X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na nowszych AGESA 'ch również?

czy tylko Combo v1 1.0.0.6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj ze na nowszych możesz już nie mieć 4.0 i powrotu do starszej wersji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, organiser napisał:

witam,pisze w cpu z że mam pcie 4.0, u was też tak pisze? :P nie mam biosu z 2019 r bo wiem że wtedy były wersje pod zen 2 z pcie 4.0

 

W czym ci to przeszkadza że chcesz zacząć grzebać ? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, ale z działaniem nie ma nic wspólnego :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudne sa te ryzeny :E . Swojego mam juz 10 miesiecy ...po prostu dziala ,4.3 ghz na 1.25v ,nawet w upały. Przy Fx'ie czlowiek cieszył sie ze gra chodzila w okolicach 60fps,bylo jaranko typu" cep z 2012 roku radzi sobie z bf V czy far cry 5". Na ryzenie czego nie wrzucam to działa,wymaxuje kartę i tyle,nie ma o co walczyc...Czas wrócic do jakiegos dziadka :E . Nowe kompy sa nudne

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo xD po przesiadce z FX'a :E tam się unikało miejsc gdzie było zbyt malo fps albo wchodziło w BFie tylko na 32 graczy jak nie spadało poniżej 60tki to człowiek był dumny "ale to chodzi" :group_h:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, oh,shut up napisał:

Kup rx 5700xt i wyżej to o maksowaniu karty będziesz mógł pomarzyć :-)

Bedzie jeszcze wiecej fps'ow :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z racji nudów bo nie ma w co grać i powrotu jaśnie pana @novi w skromne progi AMD i jego zabawy CTR sam postanowiłem się pobawić i zobaczyć ile mój kasztan jest wart - oczywiście tyle co splunąć, BRONZE SAMPLE. :gitarzysta:

Ustawienia default/auto, XMP dla pamięci, jedyna zmiana to LLC na 3 tak jak zalecane dla CTR.

Tak poza tym cała reszta wygląda tak i przechodzi oba testy w Cinebenchu (Tune, bez Enhance accuracy):

evgNpiE.png

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, caleb59 napisał:

jedyna zmiana to LLC na 3 tak jak zalecane dla CTR.

teraz dla MSI zalecają ustawić na 3 ?

nie wiem czemu, jak to robiłem parę miesięcy temu, to wydaje mi się że pisali, żeby na MSI b450 zostawić na auto.Ale to jeszcze na CTR 1.0 robiłem , musze zobaczyć tego nowego CTR2.1 na B550 LLC3 , może platinium wyskoczy ;)

3600-gold-sample-my.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
36 minut temu, caleb59 napisał:

Z racji nudów bo nie ma w co grać i powrotu jaśnie pana @novi w skromne progi AMD i jego zabawy CTR sam postanowiłem się pobawić i zobaczyć ile mój kasztan jest wart - oczywiście tyle co splunąć, BRONZE SAMPLE. :gitarzysta:

Ustawienia default/auto, XMP dla pamięci, jedyna zmiana to LLC na 3 tak jak zalecane dla CTR.

Tak poza tym cała reszta wygląda tak i przechodzi oba testy w Cinebenchu (Tune, bez Enhance accuracy):

CTR podaje mocno zachowawcze wartości. Możesz sporo poprawić.

Edytowane przez Saren7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja to tak tylko dla zabawy - sprawdziłem jakie są możliwości i znowu wróciłem na default/auto, a CTR wywaliłem z dysku bo moja nuda została zaspokojona. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla znawców tego CTR. On musi działać jakoś w tle by te wartości działały ? Sam się odpala przy autostacie Windy ? Pytam z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, caleb59 napisał:

Panowie ja to tak tylko dla zabawy - sprawdziłem jakie są możliwości i znowu wróciłem na default/auto, a CTR wywaliłem z dysku bo moja nuda została zaspokojona. :E

Jakiś czas temu chciałem sprawdzić, ale jak poczytałem wymagania, to mi przeszło. Aktualnie nie zamierzam aktualizować biosu. Myślałem że znajdzie za mnie jakieś niskie vcore i z ciekawości jak mój proc wypada, bronze czy na 4 miejscu tuż za podium:szczerbaty:. Najwyżej zostanie mi sztywne 4ghz i auto vcore- wtedy ma ok 1.26-8v, ale na razie lecę auto. OC mi nie jest potrzebne, nawet nie brał bym pod uwagę takiego preseta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...