Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ryzen Master umożliwia zapisanie do dwóch profili użytkownika, i nie da się zrobić żeby startowało to razem z systemem bo gdybyś przesadził to niestety miałbyś problem.  ;)
Ale ja system uruchamiam rano i wyłączam w nocy więc dla mnie jedno uruchomienie RM to żadna trudność.  ;)

rm3.JPG

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro prime95 katuje sekcje i CPU to na czym sprawdzać na blenderze ? Ma być stabilnie, ale dokładnie stabilnie lecz bez ognia :)

Occt linx jest gorszy bo daje wyższa temperaturę na VRM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loop cb20, blender z 10-20min, geekbench 4/5 kilka przelotów. Jeśli się na tym nie posypie to jest nieźle a do tego masz wyniki więc możesz porównać z tym co miałeś przy niższym taktowaniu. Wyniki są przydatne bo czasem przy oc może być tak ja w życiu, stabilnie ale *ujowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Mój rekord w benchmarku pamięci :P

Winda 2004? czy starsza? :D dual ranki poprawiają wynik copy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winda 2004 :)

Cytat

dual ranki poprawiają wynik copy?

Skąd mam wiedzieć? Nie miałem innych memek dla porównania :P

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mar_S napisał:

Ryzen Master umożliwia zapisanie do dwóch profili użytkownika, i nie da się zrobić żeby startowało to razem z systemem bo gdybyś przesadził to niestety miałbyś problem.  ;)
Ale ja system uruchamiam rano i wyłączam w nocy więc dla mnie jedno uruchomienie RM to żadna trudność.  ;)

 

To słabo, będę musiał na sztywno ustawić w UEFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcoSimone napisał:

Winda 2004 :)

Skąd mam wiedzieć? Nie miałem innych memek dla porównania :P

Kopia fajna a nic magicznego w tych ustawieniach ramu nie masz więc pewnie to to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Winda 2004? czy starsza? :D dual ranki poprawiają wynik copy?

tak a o co chodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Art385 napisał:

tak a o co chodzi 

Ja to pisałem do marco :P wynik copy ma dość wysoki jak na 3733 cl14 więc zapytałem czy to nie czasem sprawka tego że ma dual rank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dziś kupiony Ryzen 3600 chodzi na 4400 MHz i napięciu 1.18v bach 2013 więcej nie mogę bo ma słabe chłodzenie(NH-U9S) i obudowę bez żadnego wentyla.

Edytowane przez Asteroid
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wallec napisał:

Jest tu gdzieś na forum 4700mhz cb20 wynik tylko nie chcialo mi sie az tyle przewijac.

4700MHz/1,425V CB20 a wypalanie Primem95 to spora różnica, spooooora (a wyniku nie widzę, może nie chce mi się aż tyle przewijać ;) )

No ale jak ma być full stable prima sort mucha nie siada to poczekamy ten tydzień (teraz to już chyba zaledwie sześć dni) na wypalanie Primem95 :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Asteroid napisał:

Mój dziś kupiony Ryzen 3600 chodzi na 4400 MHz i napięciu 1.18v bach 2013 więcej nie mogę bo ma słabe chłodzenie(NH-U9S) i obudowę bez żadnego wentyla.

O, mój 2010sus robi 4.4/1.26v.

Masz zadatki na 4.5 przy tym vcore co ja mam 4.4 :P

A kto wie, może upolujesz 4.6 na 1.35v....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś instalował najnowszy BIOS dla MSI X570 Gaming Carbon Pro WIFI ?

- Updated AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.0.0.2

https://www.msi.com/Motherboard/support/MPG-X570-GAMING-PRO-CARBON-WIFI

Czy najnowszy BIOS nie stwarza jakiś problemów? AKtualizowałem wcześniej wszystkie biosy, czyli już pewnie 3-4 biosy i wszystko było OK... ale wolę zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fryy napisał:

czy ktoś instalował najnowszy BIOS dla MSI X570 Gaming Carbon Pro WIFI ?

- Updated AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.0.0.2

https://www.msi.com/Motherboard/support/MPG-X570-GAMING-PRO-CARBON-WIFI

Czy najnowszy BIOS nie stwarza jakiś problemów? AKtualizowałem wcześniej wszystkie biosy, czyli już pewnie 3-4 biosy i wszystko było OK... ale wolę zapytać :)

Nie wiem jak to wygląda na MSI, ale u mnie BIOS z 1.0.0.2 to więcej problemów niż korzyści - wychlastana połowa opcji w setupie (AMD PBS, CCX OC, CBS okrojone na maksa, podobnie zaawansowane ustawienia RAM). Niby pamięci idą tak samo wysoko jak na 1.0.0.4, wyniki w Geekbenchu też troszeczkę wyższe (nawet z defaultowymi ustawieniami CPU), ale okupione koniecznością podniesienia o 50mV VSoC i VDDP/VDDG (bo inaczej RAM niestabilny), do tego od czasu do czasu randomowe errory w logach (z opisu wychodzi, że od IF). Wróciłem wczoraj, potygodniu testowania do P3.0 na AGESA 1.0.0.4.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jenot napisał:

Nie wiem jak to wygląda na MSI, ale u mnie BIOS z 1.0.0.2 to więcej problemów niż korzyści - wychlastana połowa opcji w setupie (AMD PBS, CCX OC, CBS okrojone na maksa, podobnie zaawansowane ustawienia RAM). Niby pamięci idą tak samo wysoko jak na 1.0.0.4, wyniki w Geekbenchu też troszeczkę wyższe (nawet z defaultowymi ustawieniami CPU), ale okupione koniecznością podniesienia o 50mV VSoC i VDDP/VDDG (bo inaczej RAM niestabilny), do tego od czasu do czasu randomowe errory w logach (z opisu wychodzi, że od IF). Wróciłem wczoraj, potygodniu testowania do P3.0 na AGESA 1.0.0.4.

ok dzięki za info, to się nie spieszę :)
chipset sobie zaktualizowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są już wyniki q2 AMD.

Cytat

Quarterly Financial Segment Summary

  • Computing and Graphics segment revenue was $1.37 billion, up 45 percent year-over-year and down 5 percent quarter-over-quarter. Revenue was higher year-over-year driven by strong Ryzen processor sales. The quarter-over-quarter decline was due to lower graphics processor sales.
    • Client processor average selling price (ASP) was up year-over-year driven by Ryzen processor sales. Client processor ASP was down quarter-over-quarter due to a higher percentage of Ryzen mobile processor sales.
    • GPU ASP was lower year-over-year and quarter-over-quarter due to lower channel sales. 
    • Operating income was $200 million compared to $22 million a year ago and $262 million in the prior quarter. The year-over-year increase was driven by higher revenue. The quarter-over-quarter decline was due to higher operating expenses and lower revenue.
  • Enterprise, Embedded and Semi-Custom segment revenue was $565 million, down 4 percent year-over-year and up 62 percent quarter-over-quarter. Revenue was lower year-over-year due to lower semi-custom product sales largely offset by higher EPYC processor sales. The quarter-over-quarter increase was driven by higher EPYC processor and semi-custom product sales. 

https://ir.amd.com/news-releases/news-release-details/amd-reports-second-quarter-2020-financial-results

Q2 2020   Q2 2019   Y/Y Q1 2020   Q/Q
Revenue ($B) $1.93   $1.53   Up 26% $1.79   Up 8%
Gross margin 44%   41%   Up 3pp 46%   Down 2pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie cisną :thumbup:  od małych aż po bardzo duże wzrosty Y/Y, Q/Q czasami spadek bo pewnie sporo osób czeka na Ryzeny 4000 i rynek Ryzenów 3000 pomału się nasyca (podejrzewam też że sporo się sprzedaje Ryzenów 1000 oraz 2000, niby "przeżytek" ale wg statystyk steam właśnie najwięcej jest niezamożnych graczy a AMD w przedziale 400-600zł kosi Intelowi cały rynek low/mid od 4/8 3100-3300, poprzez 6/12 AF/2600 aż po APU które mają na tyle wystarczające wydajnościowo grafiki do grania w 720/1080p/low/mid że nie trzeba kupować osobnej grafiki... gdzie w tym segmencie 400-600zł Intel nie ma za wiele do zaoferowania)

 

Meanwhile w siedzibie Intela po zobaczeniu wyników AMD...

crying.jpg

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może być znacznie lepiej. Zobaczymy 

Cytat

For the third quarter of 2020, AMD expects revenue to be approximately $2.55 billion, plus or minus $100 million, an increase of approximately 42 percent year-over-year and 32 percent sequentially. The year-over-year and sequential increases are expected to be primarily driven by Ryzen and EPYC processor sales and next generation semi-custom products. AMD expects non-GAAP gross margin to be approximately 44 percent in the third quarter of 2020. Gross margin is expected to increase year-over-year primarily driven by Ryzen and EPYC processor sales.

AMD now expects 2020 revenue to grow by approximately 32 percent compared to 2019 driven by strength in PC, gaming and data center products. Non-GAAP gross margin is expected to be approximately 45 percent.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie Lisa potwierdziła na telco, że Big Navi będą "late this year"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grenrozo napisał:

właśnie Lisa potwierdziła na telco, że Big Navi będą "late this year"

Wrzucisz linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest też dostępna prezentacja po wynikach.

Widać, że będą rosnąć i to znacząco. 

Cytat

Strategic news and highlights

‒ 50+ Ryzen 4000 notebooks in market; launching another 30+ ultrathin, premium, gaming and commercial OEM notebooks

‒ HP and Lenovo to ramp their first commercial notebooks powered by Ryzen 4000 processors throughout 2H’20

‒ Apple professional and Dell gaming notebooks launched with RDNA-based Radeon 5000M series mobile GPUs

‒ On track to launch “Zen 3“ CPUs, RDNA 2 GPUs and new CDNA data center GPU architecture in late 2020

https://ir.amd.com/static-files/4fe96482-f3a3-44ad-aca1-c533c4f65788

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz Blendera to benchmark jest po prostu łatwiejszy w użyciu.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mając np 2x16 jak dokupie drugi  taki sam zestaw to będzie to samo co bym kupił w jednym komplecie 4x16 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...