Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mi się kojarzy, ze kolega Tornado mial takiego buga, ponizej pewnej wartości trfc plyta pod windowsem ustawiala po swojemu. Podbijaj po 10-20 w gore, do momentu aż plyta przyjmie to co w biosie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, novi napisał:

Cos mi się kojarzy, ze kolega Tornado mial takiego buga, ponizej pewnej wartości trfc plyta pod windowsem ustawiala po swojemu. Podbijaj po 10-20 w gore, do momentu aż plyta przyjmie to co w biosie. 

było coś takiego ale już w biosie widziałem że mimo wklepania swoich ustawień po restarcie i wejścia do biosu wartość się nie zmieniała

nie mam pojęcia dlaczego tak się działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Damian09 napisał:

To skoro bios ściemnia z trfc a hwinfo podaje prawdę to jak zmienić wartość trfc z 630 na jakąś mniejszą ?

Wpisz 3x300 na niezłych b-die powinno latać nie zależnie od wszystkiego

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy test procesorów AMD Ryzen 5 3600 vs Intel Core i5-10400F na kartach graficznych GeForce RTX 2060 SUPER i Radeon RX 5700 XT oraz różnych zestawach RAM:

https://www.purepc.pl/test-ryzen-5-3600-vs-core-i5-10400f-na-rtx-2060-super-vs-rx-5700-xt

Edytowane przez staryznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale zrobiliście offtop z jakimiś starym procesorami. Co do nowych ryzenów to bardzo dobrze to wróży jak IF będzie ponad 2000.  U mnie max ram to 3666. Pamięci z tego co sprawdzałem idzą wyżej ale proc kartofel i zaczynaja się jakieś  losowe restarty. Niestety zapewne cenowo zrównają się z intelem lub będzie minimalna różnica.

Ja po ustawieniu swojego 3600 chyba przemęczę się jakiś czas na tym sprzęcie bo nie ma bsodów, zawiech, wywaleń do pulpitu i innych dziwnych zachowań. Jak na razie. 

Odłożyłem sobie 4500 na podzespoły główne bo nie chciałem siedzieć na AMD ale teraz to nie wiem. Pogoda w wakacje nie dopisuje, wyjeżdżać przez tego wirusa nie bardzo. A na przepicie trochę przesada. Nie sądziłem, że będę miał takie dylematy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ napięcie soc na 1.1 oraz te vdo costam na 1.05 to znikną restarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Damian09 napisał:

wrzuć trfc - 300, trfc2 - 223, trfc4 - 137 zamiast auto, niby są b-die to powinno działać przy 3600mhz z palcem w nosie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Send1N napisał:

wrzuć trfc - 300, trfc2 - 223, trfc4 - 137 zamiast auto, niby są b-die to powinno działać przy 3600mhz z palcem w nosie

No i teraz faktycznie hwinfo pokazuje trfc na 300 zamiast 630. Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem L6.32 skubańce wycieli pół biosu. No i teraz tak 1900 fclk dalej nie możliwe. Za to znowu po wyłączeniu pbo mi daje te fajne limity 1000W 95A 140A i procesor stabilny na 4.4 xD ponadto pompuje w 1.2v w soc (1.187v pod windą i po 1.1 w vddg) czyli jak poprzednio tylko teraz aktualnie mi to cpu nie destabilizuje a wręcz przeciwnie. Cuda na kiju normalnie. Idę puszczę 3733 i zobaczymy czy też tak chętnie będzie śmigać na 4.4 GHz  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary wyjadacz a myślał że fclk magicznie pójdzie wyżej przez bios :D:) hehe

niby-czowiek-wiedzia.jpg

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Panowie czy taki zestaw ma racje bytu ?

  1. Ryzen3950X
  2. Asus Crosshair VII HERO
  3. EVGA 1600P2
  4. GTX1080Ti
  5. G.Skill Trident Z, DDR4, 32 GB,3200MHz, CL15 (F4-3200C15D-32GTZKY)
  6. M2 Samsung 970 pro

 

Edytowane przez prilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Send1N napisał:

Stary wyjadacz a myślał że fclk magicznie pójdzie wyżej przez bios :D:) hehe

niby-czowiek-wiedzia.jpg

Tak właśnie było xD Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Ten bios jest w pytę. Mój IMC jest dalej kasztanem ale teraz zmiany napięć i timingów zmieniają zachowanie systemu w sposób przewidywalny. Ustawiłem 1.131v na SOC i po 1.1v na vddg i cpu stabilne. Zejdę na 1.1 nie stabilne, zejde z vddg na 1.05v niestabilne.   Wcześniej po przekroczeniu 1.1 i 1.0v miałem błędy jeszcze szybciej niż na 1.05v i 0.9v aż się zastanawiam co tam mobo na cpu podawało. No kurde w pytkę cpu robi w occt 4.4 na 1.287v. Ram luźno jak pupa wynża ale i tak wypluwa okolice 64ns więc nie płaczę. Tak więc tak spadam grać w forze. Wszystko śmiga po dosłownie 1h bo robiłem kilka przelotów bo nie mogłem uwierzyć xD  

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mojej też się pojawił, ale w sumie po cholerę mam to wgrywać jak wszystko pięknie działa?  :E

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gigabytów x570 też są nowe biosy. Na forum overclock.net nawet kilka osób napisało, że im pozwolił IF 1900 zrobić (chociaż wszyscy z 3900x/3950x). Myślę sobie, ja też spróbuje. No IF nie wszedł na 1900, do tego cl też nie wszedł na 15 przy 1866 (robi 14 na starym biosie). BIOS flash F20-->F10, IF 1866 CL14. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mar_S napisał:

Dla mojej też się pojawił, ale w sumie po cholerę mam to wgrywać jak wszystko pięknie działa?  :E

Jak ci działa to zostaw i nie dotykaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wallec napisał:

Zwiększ napięcie soc na 1.1 oraz te vdo costam na 1.05 to znikną restarty

Ooo racja. Sypie Ci się na 3666/3733? Daj SOC 1.1 i myk masz IF 1900. Czemu nikt tu Wallca nie słucha?

 

Ja też nie słuchałem i proca zmieniłem jak debil. Zachciało mi się IF 1900 A wystarczyło SOC podbić na 1.1.. albo 1.15, 1.185, 1.200, 1.225, 1.250, 1.275, 1.300..   z różnymi innymi kombinacjami napięć.. Po kilku miesiącach, 20 paru biosach, niezliczonej liczbie restartow, zwiech, wywala do pulpitu, rozspietych urządzeń USB przy starcie i w trakcie pracy w końcu zrozumiałem, że jestem jak DonKichot. Później tylko myk nowy CPU i nagle IF z miejsca poszedł na 1900 zamiast 1833. 

 

@Wallec PRZYKRO MI, ale twoja teoria dziala tak samo jak AVX2 Small na 4.7GHz co screena zrobić nie możesz.

1 godzinę temu, prilo napisał:

Dzień dobry,

Panowie czy taki zestaw ma racje bytu ?

  1. Ryzen3950X
  2. Asus Crosshair VII HERO
  3. EVGA 1600P2
  4. GTX1080Ti
  5. G.Skill Trident Z, DDR4, 32 GB,3200MHz, CL15 (F4-3200C15D-32GTZKY)
  6. M2 Samsung 970 pro

 

Zależy co masz na myśli.

Jakiś używany gotowiec w super cenie czy plan na skladaka?

Ma to grać czy pracować.

Edytowane przez Minciu
  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na if 1900 musisz wyłączyć spread spectrum a nie zwiększać napięcie soc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wallec napisał:

Na if 1900 musisz wyłączyć spread spectrum a nie zwiększać napięcie soc

o kuzwa :E zaraz sprawdzę :D

Edit czar prysł, miałem już wyłączone :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wallec napisał:

Na if 1900 musisz wyłączyć spread spectrum a nie zwiększać napięcie soc

:E .

Jak if w procku leży, to możesz kupić 20 płyt, 20 ddrów na bdie wysokiego sortu a czar pryśnie po ustawieniu fclk na 1900 i nic tego nie zmieni ! Jeśli komuś pc się uruchamia z fclk 1900, to jest wysoce prawdopodobne że przy minimalnej korekcie napięć uda się to ustabilizować, a jak ktoś ma ciemność po wrzuceniu fclk 1900, to szkoda tracić czas na korygowanie napięć, jak się pc uruchomi po ruszeniu napięć to masz bsoda albo podczas ładowania systemu, albo podczas włączania przeglądarki...

Napisz książkę na temat oc fclk na zen2 :D

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się normalnie pc uruchamiał na 3600 i to samo mam na 3700x nawet tm5 raz przeszedł 10 cykli nie wiem jakim cudem ale po wejściu do gry weryfikuje mnie w 10 sekund na if 1900 :D restart pc lub wylot do pulpitu + jest o połowę fps mniej

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, wallec napisał:

Na if 1900 musisz wyłączyć spread spectrum a nie zwiększać napięcie soc

Po tygodniach, tfu miesiacach kombinacji jedyne co musiałem zrobić to zmienić CPU. Ponoć jest szansa wyszarpac sztuke, która zrobi nawet 3866/1933. Ale to jak w totolotka co najmniej piątka. Szóstka to byłoby 3933/1966.

W biosie @novi może Ci powiedzieć jak ustawić 3800 1:1 zamiast 1566 1:1 Gdzie początkowo trafił na ścianę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC 1900 - to jest problem zrobić stabilnie przy 4rech modułach.

Niby się odpala, ale...

Taka bieda opcja mi styknie:

546920025_Beztytuu.jpg.a0c84b6e3cde5f008321af9d447b86fd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...