Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem Vipery w komputerze. Dla próby ustawiłem 3866/1933 FCLK, komputer wówczas stwierdził:

Wróciłem więc do 3800 16-16-16-34 plus tRC 52, tFRC 494 wg kalkulatora (reszta timingów auto). AIDA zwróciła takie wyniki:
aida-3800.png

Generalnie jak sobie pomyślę, że za Aegisy dałem tyle samo co za te Vipery 4133 (469 złotych), to aż mi serce krwawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mar_S napisał:

 (tak nawiasem to 3300X wymiotło ze sklepów, takie dobre  :E  )

Prawdę powiedziawszy 3300X tak naprawdę to nigdy nie był szeroko dostępny w polskich sklepach, bardzo niska dostępność i tylko w kilku wybranych. Podobno X-kom jest wręcz bombardowany zapytaniami kiedy będzie 3300X dostępny ale nie wiedzą, może za miesiąc, może za dwa miesiące, procesor widmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

Zamontowałem Vipery w komputerze. Dla próby ustawiłem 3866/1933 FCLK, komputer wówczas stwierdził:

Wróciłem więc do 3800 16-16-16-34 plus tRC 52, tFRC 494 wg kalkulatora (reszta timingów auto). AIDA zwróciła takie wyniki:
aida-3800.png

Generalnie jak sobie pomyślę, że za Aegisy dałem tyle samo co za te Vipery 4133 (469 złotych), to aż mi serce krwawi.

Musisz nad tym popracować bo już IMC jest osrane na miętowo bo to bardziej są wyniki dla 4.4 i c16 luźno na 3733.

Ja to tu tylko zostawię

 o7W5OEMl.png

 

 

Edytowane przez Art385
Jak coś to na czillu atakuj od razu trfc 363 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam czasami wątek o nowych intelach i czasami nie wiem czy się śmiać czy płakać.

-Temperatury skaczą do 95C

-Taktowania skaczą od bazowego do max co powoduje słyszalność wentylatorów

-Problemy ze stabilnym RAM

- itd. itd.

Najśmieszniejsze jest to, że wypowiadają się czasami byli posiadacze Ryzenów, zresztą i nie tylko i twierdzą, że przesiedli się na Intela i że takie cuda mieli tylko na platformie AMD , że teraz mają spokój. A to jak się okazuje g...o prawda. 

Mając różne intele łącznie z 9900K od dawna wiadomo było, ze takie rzeczy dzieją się na Intelu, tylko nie rozumiem tego hejtu na AMD ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam i nigdy w sumie jakoś specjalnie nie narzekałem, fakt że Ryzen miał i ma swoje odpały ale poza okresem alpha testów w marcu-maju 2017 jakiś szczególnych problemów nie miałem.
A przeszedłem z intelowskiego X99, z którego też byłem bardzo zadowolony, także ja chyba po prostu nie mam wielkich wymagań i parcia na niskie latency w AIDA którym się będę mógł pochwalić na Labie.  :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Pany potrzebuję pomocy.

Bo już zgłupiałem, a to jest pierwszy Ryzen jakim mam okazję się pobawić.

Na które napięcia w HWInfo patrzeć przy OC/undervoltingu Ryzena, i jakie są jego bezpieczne granice do 24/7?

Core VID, CPU Core Voltage (SVI2 TFN) z procka czy Vcore z płyty?

Bo mam straszne rozjazdy w tych odczytach.

Dla przykładu: Stokowe ustawienia procka i w primie mam VID 1,3 - 1,35V , SVI2 1,094V, Vcore 1,32V przy temperaturach max 76,6 C i  3,8 - 3,85 GHz na all core.

W sumie bardziej niż na OC chyba zależy mi na stabilnie i w miarę chłodnie, idealnie jakby mi przeszedł Prime95 Small FFTs z jakieś 30minut bez błędów.

 

edit: A jakby co to jest to Ryzen 5 3500X.

Edytowane przez Ekard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi sam twórca programu SVI2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mar_S napisał:

Z tego co mówi sam twórca programu SVI2.

No i właśnie tutaj głupieję.

BO mam te wartości sporo niższe od tego co pokazuje i ustawiam w BIOS lub Ryzen Master.

Więc jeśli patrzeć na bezpieczne napięcie to na to niskie SVI2 czy jednak wyższe BIOS lub RyzenMaster?

Jak ludzie się chwalą wynikami i mówą, że mają stabilnie przy jakimś napięciu to jest to napięcie brane z SVI2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.

Od rana liczy mi się animacja i mój podkręcony na 4.4 Ghz przy 1.25V ustawionym w Ryzen Masterze raportuje w HWinfo takie napięcia:
VID:           1.211V
SVI2 TFN: 1.225V
Cpu core VID (efective): 1.25V

Z tego co twierdzi twórca HWinfo najbardziej zbliżone do rzeczywistości jest to środkowe.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jaką masz płytę, jak radzi sobie ona ze spadkiem napięcia pod obciążeniem. Weź pod uwagę, że wartość VID czyli to ile procesor sobie zażądał zawsze będzie wyższe od wartości jaką realnie dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Prawdę powiedziawszy 3300X tak naprawdę to nigdy nie był szeroko dostępny w polskich sklepach, bardzo niska dostępność i tylko w kilku wybranych. Podobno X-kom jest wręcz bombardowany zapytaniami kiedy będzie 3300X dostępny ale nie wiedzą, może za miesiąc, może za dwa miesiące, procesor widmo.

w x-kom są zapisy jak na mięso za komuny ...
a jak jest z i3 10100?

w zasadzie to jeśli składasz maszynę wyłącznie do gier (a tak jest w przeważającej większości) to wcale R5 3600 nie jest Ci potrzebne
AMD przez dziewięć miechów wciskała R5 3600 każdemu kto chciał wydajności jednowątkowej Zen2  ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Nie wiemy jaką masz płytę, jak radzi sobie ona ze spadkiem napięcia pod obciążeniem. Weź pod uwagę, że wartość VID czyli to ile procesor sobie zażądał zawsze będzie wyższe od wartości jaką realnie dostanie.

Płyta to MSI B450 Gaming Plus Max, ale już znalazłem przyczynę.

Zaktualizowałem HWInfo i SVI2 już pokazuje wartości poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ekard napisał:

Płyta to MSI B450 Gaming Plus Max, ale już znalazłem przyczynę.

Zaktualizowałem HWInfo i SVI2 już pokazuje wartości poprawne.

Klasyczny przypadek że stare wersje pokazują bzdury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

Sory za drugi post ale forum działa jak działa...

Ta, i jeszcze się wyświetla ostrzeżenie o źle ustawionej godzinie czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radio_Tirana napisał:

Ta, i jeszcze się wyświetla ostrzeżenie o źle ustawionej godzinie czy coś

A to myślałem że tylko ja to mam :E dobrze wiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pobawiłem się biosem na agesie 1.0.0.6 no i powiem, że jest w pytę. Pamięć zachowuje się zasadniczo inaczej poprzednie ustawienia są niestabilne i trzeba luzować ale wydajność na tych luźniejszych jest jakby nie gorsza xD. Ogólnie wszystko na plus sprzęt reaguje na napięcia i mam powtarzalną stabilność pod occt bez avx. Płyta nie żyje własnym życiem kurde jak ja się cieszę, że nie puściły mi zwieracze i nie kupiłem nowej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj znowu zacząłem grzebać jak novi napisał o tym że jak komuś if 1900 wbija normalnie do windy to jest szansa to ustabilizować napięciami, SMT off na cpu , ram został 1.49v if 1900 ram 3800 15-16-15 trfc 250 1T vddg musiałem dać z klasycznego 0.950v na minimum 1.025v i działa :E

 

BTW to jest koniec forum czy chwilowy problem z tym co się dzisiaj dzieje?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Send1N napisał:

BTW to jest koniec forum czy chwilowy problem z tym co się dzisiaj dzieje?

Będzie pod adresem forum.komputerswiat.pl :D i umrze do końca roku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Auberon napisał:

w x-kom są zapisy jak na mięso za komuny ...
a jak jest z i3 10100?

w zasadzie to jeśli składasz maszynę wyłącznie do gier (a tak jest w przeważającej większości) to wcale R5 3600 nie jest Ci potrzebne
AMD przez dziewięć miechów wciskała R5 3600 każdemu kto chciał wydajności jednowątkowej Zen2  ...

Kupiłem wcześniej kilka sztuk 3300X, wszystkie poszły jak świeże bułeczki do zestawów, teraz niestety nigdzie nie da się ich kupić, w Xkom czekam już ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Send1N napisał:

Ja wczoraj znowu zacząłem grzebać jak novi napisał o tym że jak komuś if 1900 wbija normalnie do windy to jest szansa to ustabilizować napięciami, SMT off na cpu , ram został 1.49v if 1900 ram 3800 15-16-15 trfc 250 1T vddg musiałem dać z klasycznego 0.950v na minimum 1.025v i działa :E

 

BTW to jest koniec forum czy chwilowy problem z tym co się dzisiaj dzieje?

No to wypas ja ustabilizowałem pod occt na 1.28v 4.45 GHz bez smt i tak sobie testuje benchem forzy i mi przy symulacji cpu na fpsach wychodzą fajne rzeczy i jedno jest pewne scl-ki na 2 dają kopa w minimalnym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Mając różne intele łącznie z 9900K od dawna wiadomo było, ze takie rzeczy dzieją się na Intelu, tylko nie rozumiem tego hejtu na AMD ?

Bo na serii 6. czy 7., a wielu z takich przesiadło się na Ryśki, takich cyrków nie było. Z powodów niby oczywistych, jak sie zastanowić, no ale człowiek oczekiwał czegoś podobnego.

Wychodzi na to, że z AMD problem teraz mniejszy :E, bo skoki do 60 st. średnio i histereza na 3 sek załatwia wszystko, wentyl sobie śmiga jak np. u mnie na 950 RPM i ani myśli szybciej, chyba że czasem w grze do 1100 bo tak ustawiłem, do tego skoki napiec wyjaśnione, przy niskim obciążeniu są OK, a jeszcze prosty undervolting zbija nawet w słabych sztukach takich jak moja skoki z 1,50 na 1,42... 

To mówicie, żeby instalować nowy BIOS z 1006? I najnowsze stery AMD?

Edytowane przez Zas
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajnie wyglądają teraz ceny ryzena 3700x. Jak ktoś potrzebuje procka do gier i programów to chyba na dzień dzisiejszy złoty środek cena/jakość. Nówki 1200zł ale sa promocje po 1100zł i  używki w okolicach 1000-1100zł. Szkoda, że to jest sam procek bez żadnego boxa :(

Sam myślałem ale nie wiem czy płyta podoła 3700x no i trzeba dokupić chłodzenie a wtedy koszt robi się dużo większy.

Była kilka dni temu promka w eurortv na foris 3 RGB niklowany za 159zł z darmową dostawą.

Za to jak już pisałem ryzen 3600 mocno  w górę. U nas na razie aż tak mocno nie widac bo dolar osłabł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że nie ma boxa, bo potem jest pełno płaczu że się grzeje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam złe i dobre wieści.
Złe są takie, że sprzedałem r3 3100 i bezkosztowo zamnieniłem go na r7 2700x więc nie mogę wrzucić avx 2 na 4700mhz bo proc już nie jest mój a nie chcę degradacji.

Dobra jest taka, że nie będę wam już spamował tematu bo nie mam ryzena serii 3000

PS. Zen+ to dno vs Zen2 ale opóźnienia na pamięciach są eleganckie ( może ustawię na 3566mhz jak mi się będzie chciało ).

Poniżej możecie zobaczyć jak bardzo zen+ dostaje od najgorszego zen2 gdy oba puścimy na 4c8t
dI4AZQu.jpg

do 4k 60hz vsync i tak chyba lepszy r7 2700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...