Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako wół roboczy AMD daje radę, tutaj słabe IF czy kulejący RAM to nie problem. W grach już niestety jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 minut temu, RemiKo napisał:

Jak wrzucałem ostatnio wyniki na HWBot'a, to bardzo mocno się zdziwiłem faktem, że najnowszy Intel, nawet pod azotem nie jest w stanie dojechać mojego R9 3900X pod Gelid'em Phantom :E

~4.5GHz na AMD vs 6.6GHz na Intelu :E

Procek od AMD za ~1900zł objeżdża Intel'a za ~2600zł:

Punkt widzenia zalezy od puntku siedzenia, rownie dobrze mozna napisac ze 3letni 8700K za ok 1200zl objezdza w grach 3950X za 3500zl. Takie porownania sa bez sensu bo wszystko zalezy od zastosowan do czego ktos potrzebuje tej extra wydajnosci ktora oferuje kazdy z obozow. Trzeba patrzec na dany sprzet obiektywnie a nie miec klapki na oczach i wybierac sobie programy tam gdzie dany procesor wypada lepiej.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Send1N @Minciu @Phoenixsuple

Wszyscy macie jak najbardziej rację :)

Wyniczki wrzuciłem podglądowo, bo samemu po prostu byłem zaskoczony tym faktem jak to widziałem po raz pierwszy.

Po prostu myślałem, że bardziej ekstremalne chłodzenie przebije możliwości na powietrzu.

Również macie rację co do tego, że te porównanie jest kompletnie bez sensu i nie ma racji bytu.

Wpadłem na nie tylko dlatego, że podczas scrollowania Teamu na HWBot'cie trafiłem na to:

ocdgkxr.png

Obecnie już praktycznie w ogóle nie gram w gry, więc nawet nie pomyślałem o takim porównaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TR w CB to już ora każdego intela. Trzeba dual CPU aby je gonić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Phoenixsuple

Jest szansa, że moje Threadripper'owe marzenie kiedyś się spełni ;)

Po zakupie 3950X stwierdziłem, że widziałbym u siebie 3970X. (jakbym sprzedał wszystko i kupił tylko jego)

3990X natomiast jest nieco poza zasięgiem i sensem obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, RemiKo napisał:

Obecnie już praktycznie w ogóle nie gram w gry, więc nawet nie pomyślałem o takim porównaniu ;)

Wyrosłeś z gier, teraz "grasz" w cinebencze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, RemiKo napisał:

@Phoenixsuple

Jest szansa, że moje Threadripper'owe marzenie kiedyś się spełni ;)

Po zakupie 3950X stwierdziłem, że widziałbym u siebie 3970X. (jakbym sprzedał wszystko i kupił tylko jego)

3990X natomiast jest nieco poza zasięgiem i sensem obecnie.

Zawsze można kupić, zrobić cinebencha > wrzucić screena z wynikiem na forum, spakować i zrobić zwrot :D  Tylko tych zwrotów troche by było mobo,cooler :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Send1N

Chyba jestem zbyt uczciwym człowiekiem, że na to nie wpadłem :E

Obecnie jak już wrzucam jakieś bench'e, to sprzęt jest w moim posiadaniu.

Ten komp z R9 3900X w niedługim czasie już nie będzie mój, ale nadal mam go u siebie.

@RyszardGTS

Po premierze NV Ampere zamierzam ograć parę gierek, ale obecnie najczęściej "gram" właśnie w benchmarki, bo to lubię i sprawia mi to przyjemność :)

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, RemiKo napisał:

(...) ale obecnie najczęściej "gram" właśnie w benchmarki, bo to lubię i sprawia mi to przyjemność :)

I prawidłowo :thumbup: :) Ktoś pogra w grę, inny w cinebencza, najważniejsze by była przyjemność z użytkowania kompa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

I prawidłowo :thumbup: :) Ktoś pogra w grę, inny w cinebencza, najważniejsze by była przyjemność z użytkowania kompa. 

Jeszcze inni losują rok czasu sztukę ryzena i też mają w jakimś sensie przyjemność z "użytkowania kompa" :D:E

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To losowanie jest średnio przyjemne, jezeli losy ciągle się przegrywa :D

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde, to już okolice ~11.000,00 zł i można odpalić sobie 3970X na ciekawej płycie :D

Resztę gratów mam.

3970X = (2x 3950X) = ~135zł za wątek, a to wszystko w jednym kompie...

Nie jest źle :D

Pomyślę nad tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko pamietaj, ze może być różnie z odsprzedażą :D 

Taki sprzęt to na firmę, a jak nie będziesz mógł wystawić kolejnemu nabywcy faktury to pozamiatane :D 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, RemiKo napisał:

Kurde, to już okolice ~11.000,00 zł i można odpalić sobie 3970X na ciekawej płycie :D

Prestiż jest bo taki sam ma Linus Torvalds.

Ale wyobraź sobie że kupiłeś, założyłeś, podkręciłeś, wytweakowałeś i wymaksowałeś co się da... puszczasz przebieg jakiegoś programu który jest w rankingach hwbot, patrzysz na swój wynik 10000pkt... patrzysz na rekord świata 10005pkt

Remiko be like...

:rotfl: 

• Haha 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

O co chodzi z tym C13 na końcu przy 3600XT ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Send1N napisał:

O co chodzi z tym C13 na końcu przy 3600XT ?

Pewnie CL13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kojarzy ktoś co może być przyczyną losowych restartów Kernel-Power 41. Restarty występują w specyficznych warunkach. Jedynie w trakcie grania i przy odpalonej przeglądarce chrome z dużą ilością kart. 3900x który posiadam chodzi na ustawieniach auto inf fabric 1900 ale sprawdzałem już na ustawieniach default i Ramem z profilem xmp lub też na default restarty również się pojawiają. Ram 3800 (ale również niższe nastawy) był testowany i tm5 z profilem usmusa nie wywala błędów. Soc ustawione mam na 1.1125 a vddg 0.950 na wyższych nastawach to samo a przy 1.05 nie wstaje. Płyta to x570 ace z biosem v18. Najnowszy bios v19 to ustawienia 3800/1900 te same nastawy co na v18 nie wchodzi do windowsa niby postuje myśli chwile i jakby restart do posta i  świeci się kontrolka cpu. Temperatury też są w normie korzystam z custom LC. Jak by ktoś miał pomysł co się dzieje to piszcie. Czyżby procesor siadał? Nie był podkręcany chodził na ustawieniach stockowych prócz fclk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, mariusz85x napisał:

Kojarzy ktoś co może być przyczyną losowych restartów Kernel-Power 41. Restarty występują w specyficznych warunkach. Jedynie w trakcie grania i przy odpalonej przeglądarce chrome z dużą ilością kart. 3900x który posiadam chodzi na ustawieniach auto inf fabric 1900 ale sprawdzałem już na ustawieniach default i Ramem z profilem xmp lub też na default restarty również się pojawiają. Ram 3800 (ale również niższe nastawy) był testowany i tm5 z profilem usmusa nie wywala błędów. Soc ustawione mam na 1.1125 a vddg 0.950 na wyższych nastawach to samo a przy 1.05 nie wstaje. Płyta to x570 ace z biosem v18. Najnowszy bios v19 to ustawienia 3800/1900 te same nastawy co na v18 nie wchodzi do windowsa niby postuje myśli chwile i jakby restart do posta i  świeci się kontrolka cpu. Temperatury też są w normie korzystam z custom LC. Jak by ktoś miał pomysł co się dzieje to piszcie. Czyżby procesor siadał? Nie był podkręcany chodził na ustawieniach stockowych prócz fclk.

U mnie błąd Kernel-Power 41 powodował zdychający zasilacz. Po wymianie na nowy wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kernel-Power to typowy klasyczny błąd który będzie w dzienniku po nagłej utracie zasilania więc tak jak wyżej spore szanse że to wina samego zasilacza

Godzinę temu, Tornado3 napisał:

Pewnie CL13

3800 CL13 to co on za pamięci tam miał :D w sumie jezus więc tknął je boską mocą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Send1N napisał:

spore szanse że to wina samego zasilacza

Myślicie że około 4 letni corsair hx750 platinium by wysiadał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli dobrze pamiętam to Kernel Power 43 poleci nawet jak na ekranie BSOD naciśniemy na przycisk reset. Twarte resety i shutdowny to albo IF albo padający zasilacz, ew. gdzieś niedopięty kabel.

3800C13 raczej nierealne poniżej 1.55VDIMM+

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi