Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, wallec napisał:

Tak w ogóle to gdzie się Rysiek podział bo mówił, że ma mema na każdą okazję.

Mecz oglądałem :)

Bayern 8 : 2 Barcelona

... ten mecz to będzie jeden wielki meme, Barcelona wielokrotny mistrz Hiszpanii i zwycięzca wielu turniejów/zdobywca wielu europejskich pucharów, klub z najwyższej europejskiej półki dostał bardzo potężne lanie :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ernorator napisał:

7:1/8:2 Niemcy lubią męczyć "południowców" 

To fakt, zrobili im niezły Blitzkrieg :D 

Barcelona głównie gra na ich gwiazdeczkę Messiego, a Bayern idzie pełną linią napastników i nie biorą jeńców :E 

 

 

Ghost Attackers Division Bayern Elite :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj koniec.
Wg. mnie jest świetnie
1.215v w BIOS

Hjr2YPO.jpg

Edytowane przez wallec
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2-3 miesiące temu klientowi składałem zestaw i trafił się R5 3600 co robił @4.7Ghz. Z tego co pamiętam to napięcie coś w okolicy ~1.325v. 

Mogłem podmienić ale za uczciwy jestem :P

 

@Wallec

Mógł być podczas testu CB wrzucić odczyt z HWinfo. Bo w żadnym screenie nie ma informacji z monitoringu o napięciu a jest tylko Twoje słowo ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MarcoSimone napisał:

@wallec

No to masz najlepszego R3600 na labie :)

I najszybszy wątek w Ryzen.

Czekam na 4.6Ghz z ramkami 3800.

Edytowane przez Viking899
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MarcoSimone napisał:

@wallec

No to masz najlepszego R3600 na labie :)

I najszybszy wątek w Ryzen.

To wallec jednak jest królem i zaorał wszystkich leszczy... ;);) 

 

No to koronacja się należy.

Boleslaw-i-Otton-III-miniatura.jpg

Wallec Król Ryzena 3600 :thumbup: 

Wallec Król Najszybszego Wątka Ryzen :thumbup: 

no i miał jeszcze stary tytuł

Wallec Król Gamingu Na Budżecie :thumbup:

 

POTRÓJNA KORONA! ? ? ? 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy padł najwyższy wynik dla jednego  wątka? Bo tylko pamiętam jak ktoś na odpowiedź dla 3300x wyskoczył z 3600 a dalej nie śledziłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nigdy nie sprawdziłem stabilności przy 4400Mhz..1.15V stabilne w wypalarkach :E Dopiero 4500 wymaga "voltowania" powyżej 1.25V :E A mówią że sztuki z 19 słabe w OC :E

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy to piszecie, przecież jeszcze nie pobilem wyników dwóch sztuk z forum. 4244 w cb20 na hwbot ma  @ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej czekam aż pokażesz napięcia podczas testu.

Rozumiem, że wczorajszy test TM5 nie był jednak stabilny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem po 5 cyklu bo nie chciało mi się już czekać, za późna pora żeby robić pełen cykl do screena, ktory i tal nie jest finalny - 0 bledow.

Zrobie taki screen, cb20 puszczam bez hwinfo bo to bierze punkty a lece na maksa.

Jest print screen z aida gdzie pokazuje 0.608 wiec mnozysz razy 2 i masz max napięcie.

W cb20 spada chyba do 1.185 o ile dobrze pamietam.

A i tak najciekawsze będzie kombiniwanie z inifnity fabric bo nie wiem co mnie blokowalo ram czy samo if ale weszlo raz 103mhz blck więc potencjal jest

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, wallec napisał:

Wyłączyłem po 5 cyklu bo nie chciało mi się już czekać, za późna pora żeby robić pełen cykl do screena, ktory i tal nie jest finalny - 0 bledow.

Na screenie z TM5 który wczoraj wrzuciłeś była 22.47. Nie chciało Ci się do końca czekać bo była za późna pora a pomimo tego wrzucasz test z Cinebencha z godziny 23.34.  Komu ty próbujesz kit wciskać ściemniaczu?

Wywaliło Ci błędy w TM5 bo to nie jest stabilne dlatego przerwałeś test.

53 minuty temu, wallec napisał:

Jest print screen z aida gdzie pokazuje 0.608 wiec mnozysz razy 2 i masz max napięcie.

To nie pokazuje prawidłowego napięcia!

Wrzuć przelot z CB z włączonym HW info.

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że tm5 niekoniecznie wyłapuje bledy na plycie asrocka :) . Na x370 dopiero hci dawal 100% potwierdzenia stabilnosci.  Można uzywac memtest wbudowany w kalkulator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, pozostaje jedynie czekać, aż wallcowy procek pierdyknie, podobnie jak wcześniejszy. .:mad2:

Bo przecież nie może być tak, że teraz będzie niczym Pan na włościach forumowych. :goryl:

Zróbcie coś z tym :/

 

Żartuję, niech chłopakowi procek działa jak najdłużej. Graty procka. Jednocześnie ogłaszam, że wallec dostaje miano "forumowicza niezłomnego". Zasłużył.  

;-) 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepsza miniaturka z tą ręką jaką widziałem skisłem w ch*j, no i tekst wyjaśnieni pozamiatał.  Sztuka jest wypasiona te testy co robiy Wallec do daily są imo wystarczające. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że prime95 z fma3 na smallfft to posypie na wyższym zegarze już nie wspominając o customie small na 128k. Z drugiej jednak jeśli w zwykłym użytkowaniu się nie sypie, gry chodzą jak masło płynnie bez żadnych stutterów i wyraźnych tearów, a wydajność się zgadza to trzeba korzystać. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się B450 Gaming K4 i R5 2600 za 700.

Informacja dla osób mających my benefit z pracy, pojawiły się bony do allegro.

Czyli już wiem, że pod koniec roku z benefitu biorę b550 dokładam pewnie 200 i będzię R5 4600 + b550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizował ktoś nowy bios na msi x570 Ace? Chodzi o najnowszy v19 z nową agesa. Bo oile na v18 IF chodziło 1900 przy soc. 1.1125 i vddg 0.950. To na nowej agesie nie postuje nawet. I nie mam pomysłu jak to ustawić na 1900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mariusz85x napisał:

Aktualizował ktoś nowy bios na msi x570 Ace? Chodzi o najnowszy v19 z nową agesa. Bo oile na v18 IF chodziło 1900 przy soc. 1.1125 i vddg 0.950. To na nowej agesie nie postuje nawet. I nie mam pomysłu jak to ustawić na 1900.

Nie wiem, którą tam dali Ci agesę, u mnie po upgradzie z 1.0.0.4 do 1.0.0.2 (tak, ta jest nowsza) 1900 przestało postować, 1800 wydawało się stabilne, ale w logach pojawiały się losowo błędy. Wróciłem do wersji z agesą 1.0.0.4 i napisałem do ASRocka. Odpowiedź była mało satysfakcjonująca ;)

Cytat

are you able to check this within Windows 10? Cause other OS are not officially tested by us, so we cannot proof after a newer AGESA code update from AMD such things can happen. Sorry, I do not have any other / special / beta BIOS on hand that I can forward to you.     Anyway, we will inform our BIOS team to forward to AMD for further tests and hope in future AGESA code update it is gone.

 

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jenot napisał:

Nie wiem, którą tam dali Ci agesę, u mnie po upgradzie z 1.0.0.4 do 1.0.0.2

No dokładnie to samo u mnie też zmienili na 1.0.0.2 i przy tych samych nastawach do windowsa wchodzi jedynie na 1800 niby przy 1833 postuje ale do windy nie wchodzi. Nie chciało mi się już grzebać czy uda się ustabilizować 1833 tylko wróciłem do poprzedniej agesy gdzie wszystko śmiga stabilnie przy 1900. Nie wiem czy wrzucili jakąś dodatkową opcje która powoduje niestabilność czy co tam. Ale ewidentnie coś zkopali. Ogólnie w tym nowym biosie jest więcej opcji zarządzania ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...