Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MarcoSimone napisał:

@Spl97

Długo zamierzasz męczyć się na tym archaicznym procku? ;-) 

Zostawcie go :P on nadal szuka gpu które nie będzie hamowało tego FX'a po prostu ;)

Godzinę temu, Spl97 napisał:

Właśnie 2500K po sporym OC będzie wydajniejszy,ale nie są to spore różnice.
Mnie z kolei bardziej mnie interesuje,jak się w obecnych grach zachowuje się FX-8350 w porównaniu do i7-2600,który "króluje" w zestawach komputerowych z allegro,ale... brak testów :E

i7 2600 jest jakieś 15-20% lepszy ale i5 2500k już może nie być wcale bo jest totalnie zatkany przez swoje 4/4

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Send1N napisał:

i7 2600 jest jakieś 15-20% lepszy ale i5 2500k już może nie być wcale bo jest totalnie zatkany przez swoje 4/4

Send1N oglądałeś ten filmik do końca ? ;)

średni fps z 7 gier to dla intela (2500K) 115 a FX'a 84

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się nie wzoruje na filmikach tylko własnych obserwacjach :E w grach siedzących na procesorze takich jak np bf5 nie ma bata żeby 4/4 działało lepiej niż 4/8 nawet jak intel wykręca więcej klatek to ogólna jakość rozgrywki jest bardziej fatalna niż na fxie :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpaliłem w biosie opcje DRAM latency Enhancement ale różnic jakichś nie widzę w aidzie. Bawił się ktoś tym czy nie? Bo wcześniej w zakładce AMD overclocking tego nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, wallec napisał:

Widać że Wallec to pasjonat i walka o bycie numero-uno nie jest mu obca, aż paluszek drży tak adrenalina uderzyła bo wie że wygrał i jest Królem :) 

Ostatnio widziałem coś podobnego jak gość pobił rekord świata w speedrunie Sekiro 20:31 (glitch+any%).

Leszcze ;) wyjaśnieni, pozostał tylko ból pupy... SHH NO TEARS, ONLY DREAMS NOW :rotfl: 

edit

@Send1N

"bierząco" ;) 

"Pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci" :E 

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wallec troluje a wszyscy nabijają posty pisząc coś głupiego aby dostawać reputację :E niech to się już skończy bo czlowieka nie ma 10 godzin i trzeba kopać 3-4 strony wstecz aby być na bieżąco a okazuje się że 90% postów jest o niczym ... :/ coś jak w temacie o ampere

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dzisiaj wieczorem random reset przy BLCK 100.25MHz.

Wiedziałem że tak będzie :D

Tak sie kończy zabawa z BLCK :P

3850MHz (100.75bclk) na ramie i zenie2 raczej stabilne nigdy nie będzie :D Chyba ze na screenie albo filmiku minutowy o wypiekaniu dupska :D Albo beż zadnego osprzętu dodatkowgo :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, RyszardGTS napisał:

"bierząco" ;) 

"Pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci" :E 

Poprawiłem babola, powinien powstać nowy temat "wallec i przyjaciele" zamiast spamować tutaj bo ciężko się dokopać do czegoś sensownego jak wszystko jest o niczym :D;) 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Send1N napisał:

poprawiłem babola, powinien powstać nowy temat "wallec i przyjaciele" zamiast spamować tutaj bo ciężko się dokopać do czegoś sensownego jak wszystko jest o niczym :D;) 

Przecież i bez Wallca często starzy użytkownicy tego tematu potrafili pisać praktycznie o niczym, jak również były skoki w bok z offtopem.

Wakacje* są, uśmiechnij się :D (zostaw Wallcowi te ulotne chwile glorii i chwały, niech chłopak się ucieszy z należnego mu prestiżu i szacunku ;) )

*Gorzej jak musisz pracować, to już za śmieszno nie jest :E 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dacie wiare, że znani polscy Youtuberzy płacą 2500zł za wypożyczenie procka do odicnka o oc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli odcinek im pokryje koszty wypożyczenia z nawiązką, to nic dziwnego tu nie widzę. Normalna inwestycja. 

Przyjść na koniec generacji, gdzie proces jest dojrzały, dopracowany a o danych procku wiadomo już wszystko i ogłaszać się jakimś tam królem czegoś - :E
Było tu być na początku, gdy ludzie bili się o zrobienie stockowego boosta 4.2GHz. 

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, wallec napisał:

Dacie wiare, że znani polscy Youtuberzy płacą 2500zł za wypożyczenie procka do odicnka o oc?

jak masz okazje to udostępniaj. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, wallec napisał:

Znani Youtuberzy mają swoje źródła bez konieczności płacenia za wypożyczenie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@DjXbeat

Na pewno nie mają dojścia do sztuki macanej przez samego króla. 

Edytowane przez smilehunter
  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, smilehunter napisał:

@DjXbeat

Na pewno nie mają dojścia do sztuki macanej przez samego krula. 

Fixed :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tomcio dajesz 2.5k i czekasz w kolejce czy dorzucił do okrągłego 3k i zgarniesz sampla pierwszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sztuka prawdziwego króla to 2500 nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zobaczycie niedługo filmik o dojrzałości procesu amd to wiecie kogo procek tam jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Dojrzałość" to słowo raczej jest Ci obce. Procek jakiegoś nołnejma z netu jak można się domyśleć. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ci YT to jacyś debile muszą być, bo za 2.5K mają trzy sztuki, co by zresztą dawało znacznie lepszy obraz i przekrój ulepszenia procesu niż jedna sztuka już wstępnie sprawdzona.
Jakbym miał obstawiać to Gosu Płonący Konar, ale skoro liczba mnoga to może duumwirat Żółtego z Czarnym, bo to podobny poziom geniuszu.  :D

Edytowane przez Mar_S
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heheszki. Nieźle "recenzjent" odpłynął tym 2.5k za wypożyczenie procka :E . 

Dokłada 100zł kupuje 3 sztuki, na ogół takie osoby mają wejścia w sklepie - bierze 3x 2009 i jestem przekonany że jednego na spokojnie trafi co robi 4.5ghz a nawet i więcej 😛. Po recenzji 3 sztuki odsprzedaję z stratą po 100zł na jednym i ma stracone 300zł a nie 2.5k :E . Chyba że to chodzi o proca typowo od Wallca, z jego logiem to może i jest skłonny tyle zapłacić :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Minciu napisał:

Tomcio dajesz 2.5k i czekasz w kolejce czy dorzucił do okrągłego 3k i zgarniesz sampla pierwszy?

3,5k trzeba dać, żeby być pierwszym :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech Kalus potrząśnie sakwą, może coś sprzedać, na przykład pamięci RGB.   :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem 3600 na premierę, nawet był znośny, 4.3 robił na 1.38v. potem namówili mnie na sprzedaż, stwierdziłem kupię 3700x ale jak go już mialem to się okazało, że w ogóle i nie potrzebny taki CPU a temperatury miał wyższe niż 3600. To oddałem i kupiłem 3600, absolutnego kasztana, 4.2 nie był w stanie zrobić. Oddałem i kupiłem tego co mam

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślicie, że Zen3 ogarnie 4,8 na all cores? Niby to tylko 0,2 względem najlepszych Zen2.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi