Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wallec napisał:

Dacie wiare, że znani polscy Youtuberzy płacą 2500zł za wypożyczenie procka do odicnka o oc?

Znani Youtuberzy mają swoje źródła bez konieczności płacenia za wypożyczenie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@DjXbeat

Na pewno nie mają dojścia do sztuki macanej przez samego króla. 

Edytowane przez smilehunter
  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, smilehunter napisał:

@DjXbeat

Na pewno nie mają dojścia do sztuki macanej przez samego krula. 

Fixed :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tomcio dajesz 2.5k i czekasz w kolejce czy dorzucił do okrągłego 3k i zgarniesz sampla pierwszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sztuka prawdziwego króla to 2500 nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zobaczycie niedługo filmik o dojrzałości procesu amd to wiecie kogo procek tam jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Dojrzałość" to słowo raczej jest Ci obce. Procek jakiegoś nołnejma z netu jak można się domyśleć. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ci YT to jacyś debile muszą być, bo za 2.5K mają trzy sztuki, co by zresztą dawało znacznie lepszy obraz i przekrój ulepszenia procesu niż jedna sztuka już wstępnie sprawdzona.
Jakbym miał obstawiać to Gosu Płonący Konar, ale skoro liczba mnoga to może duumwirat Żółtego z Czarnym, bo to podobny poziom geniuszu.  :D

Edytowane przez Mar_S
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heheszki. Nieźle "recenzjent" odpłynął tym 2.5k za wypożyczenie procka :E . 

Dokłada 100zł kupuje 3 sztuki, na ogół takie osoby mają wejścia w sklepie - bierze 3x 2009 i jestem przekonany że jednego na spokojnie trafi co robi 4.5ghz a nawet i więcej 😛. Po recenzji 3 sztuki odsprzedaję z stratą po 100zł na jednym i ma stracone 300zł a nie 2.5k :E . Chyba że to chodzi o proca typowo od Wallca, z jego logiem to może i jest skłonny tyle zapłacić :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Minciu napisał:

Tomcio dajesz 2.5k i czekasz w kolejce czy dorzucił do okrągłego 3k i zgarniesz sampla pierwszy?

3,5k trzeba dać, żeby być pierwszym :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech Kalus potrząśnie sakwą, może coś sprzedać, na przykład pamięci RGB.   :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem 3600 na premierę, nawet był znośny, 4.3 robił na 1.38v. potem namówili mnie na sprzedaż, stwierdziłem kupię 3700x ale jak go już mialem to się okazało, że w ogóle i nie potrzebny taki CPU a temperatury miał wyższe niż 3600. To oddałem i kupiłem 3600, absolutnego kasztana, 4.2 nie był w stanie zrobić. Oddałem i kupiłem tego co mam

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślicie, że Zen3 ogarnie 4,8 na all cores? Niby to tylko 0,2 względem najlepszych Zen2.

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żarty, żartami ale teraz autentycznie potrzebuję waszej pomocy i może będzie pięknie.
Nie umiem ogarnąć infinity fabric / ramu / nie wiem czego powyżej 1923mhz / 3848mhz.
Jeżeli wejdę na 1925/3850mhz i wyżej aż do 1966 / 3933 ( 103blck) mam wkurzający problem.
TM5 wywala zawsze JEDEN błąd taki z kapelusza a na Youtube przycina dźwięk.

Gdzie szukać problemu? W księgach terminacji? 
Aby zmobilizować was do pomocy dodam, że:
- blck 100 if 1900/3800mhz = 61,5ns
- blck 101 = 61ns lub 60,9 jak będę z naciskał aide aż nawciskam
- blck 102 = 60,5ns
- blck 103 = 59,9ns

Help to napiszemy historię. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, wallec napisał:

Żarty, żartami ale teraz autentycznie potrzebuję waszej pomocy i może będzie pięknie.
Nie umiem ogarnąć infinity fabric / ramu / nie wiem czego powyżej 1923mhz / 3848mhz.
Jeżeli wejdę na 1925/3850mhz i wyżej aż do 1966 / 3933 ( 103blck) mam wkurzający problem.
TM5 wywala zawsze JEDEN błąd taki z kapelusza a na Youtube przycina dźwięk.

Gdzie szukać problemu? W księgach terminacji? 
Aby zmobilizować was do pomocy dodam, że:
- blck 100 if 1900/3800mhz = 61,5ns
- blck 101 = 61ns lub 60,9 jak będę z naciskał aide aż nawciskam
- blck 102 = 60,5ns
- blck 103 = 59,9ns

Help to napiszemy historię. 

Najlepiej założyć osobny temat. A tam Ci bankowo pomogą. Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Najlepiej założyć osobny temat. A tam Ci bankowo pomogą. Powodzenia. 

Gdyby @wallec wpadł na taki pomysł,to byłoby coś :D
A tak to on dalej pisze tutaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Spl97 napisał:

Gdyby @wallec wpadł na taki pomysł,to byłoby coś :D
A tak to on dalej pisze tutaj

On chyba o tym może nawet pomyślał... 

Ale jakby tak zrobił, to został by borok sam ze sobą 😂

Edit

Już temat założył i skończyło się jak skończyło 😁

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Edit

Już temat założył i skończyło się jak skończyło 😁

No tak,temat spadł z rowerka :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to za różnica że dźwięk przycina na BLCK 103? Ważne że w AIDA się wynik zgadza. Jak wrzucisz NVME to pewnie nawet do biosu nie dojdziesz przy 103MHz BLCK. 

Błędy w TM5 też olej. Co Ci po testach stabilności jak i tak stabilnie nie będzie i komp nawet w notatniku randomowo będzie się wywala?

2 godziny temu, wallec napisał:

Jak zobaczycie niedługo filmik o dojrzałości procesu amd to wiecie kogo procek tam jest :-)

Nie ma to znaczenia. Zaraz zen3 będzie miał premiere. Zen2 choćby stanęło na głowie to do Intela i Zen3 nie podskoczy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minciu ty jesteś jednym wielkim xD
Ja cały czas mam NVME.

S*******

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Mar_S napisał:

Ci YT to jacyś debile muszą być, bo za 2.5K mają trzy sztuki, co by zresztą dawało znacznie lepszy obraz i przekrój ulepszenia procesu niż jedna sztuka już wstępnie sprawdzona.
Jakbym miał obstawiać to Gosu Płonący Konar, ale skoro liczba mnoga to może duumwirat Żółtego z Czarnym, bo to podobny poziom geniuszu.  :D

Taaa. 3 sztuki w teście o dojrzałym procesie byłyby ciekawsze. A jak ktoś chce coś z przytupem, to 3600xt swiezynki na najlepszym bo nie ma w sklepie dwie sztuki za te 2.5k

4 minuty temu, wallec napisał:

Minciu ty jesteś jednym wielkim xD
Ja cały czas mam NVME.

S*******

Ja mam 3xnvme i do 103 Mhz raczej się nie doczlapie nigdy. OC BLCK lubi brak sprzętu. Więc jak chcesz test z przytupem to zostaw tylko jeden dysk. Wywal wifi/lan/audio I zbędny sprzęt z USB. Jako król OC chyba rozumiesz zależność BLCK i sprzętu nim wysterowanego?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie obchodzi mnie co jest u Ciebie i co u Ciebie działa a co nie więc skończ mądrości.
Jeśli nie masz nic do powiedzenia w kwestii dlaczego dźwięk ścina i wyskakuje jeden błąd bo nie masz doświaczenia i jedyne co potrafisz zrobić to skopiować cudze ustawienia + liczyć na los w loterii to najzwyczajniej w świecie nie odpisuj.

Ja tu chce pocisnąć rekord na print screen a nie słuchać farmazonów

Edytowane przez wallec
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To Ci pisze co 5. A dźwięk może sypać już od BLCK jak i wysokiego IF. A to można ratować napięciem SOC powyżej 1.1v. Do 1.25-1.3v. I najlepiej chipsety porządnie wychodzić. Chyba paste przydałoby się zmienić bo pewnie jakiś wyd tam jest. U mnie przynajmniej pod chipsetem jest gorszy syf niż thermalpady na VRMie.

IF oraz blcka mają podobne objawy utraty stabilności. Jak zostawisz sprzęt na głośnikami na godzinę, to możliwe że usłyszysz dźwięk rozlaczanego i podpinanego urządzenia USB.  

Dla tego na PS2 przydałoby się też przejść.

9 minut temu, wallec napisał:

i jedyne co potrafisz zrobić to skopiować cudze ustawienia + liczyć na los w loterii to najzwyczajniej w świecie nie odpisuj.

I napisała to osoba, która leci na AUTO i pluje na wszystkich co próbują ręcznie coś ustawić? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra to memki już nie dają rady na 15-15-15-30 i 1.5v, pewnie 1,52v by załątwiło sprawe a tak to trzeba wejśc na cl 16-16-16-32 co nie wchodzi w grę.
Jednak wystarczyło podbić trc z 45 do 48 i jest elegancko. 
Ok jest to mój ostatni post w tym temacie.
Kółeczko adoracji może znowu skupić się na zmianie jednego tiingu przez tydzień itp.

Wrócę dopiero na ryzen 4000 znowu powyjaśniać "znawcuf".
Może z 5 osób coś tu ogarnia i są luzaczki a reszta to ctrl+c i ctrl+v.

Obraziłem się - elo.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi