Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Morelki mają chyba takie same tridenty w cenie 799, u innych sklepów podobnie. Nie wiem dlaczego tu jest cena +300.

Daj linka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.gskill.com/product/165/326/1562840211/F4-3600C16D-32GTZNCTrident-Z-NeoDDR4-3600MHz-CL16-19-19-39-1.35V32GB-(2x16GB)

F4-3600C16D-32GTZNC
Trident Z Neo
DDR4-3600MHz CL16-19-19-39 1.35V
32GB (2x16GB)

Hynixy z RGB w tej cenie szukasz?

Czy może tego na B-Die szukasz:

https://www.gskill.com/product/165/326/1562839473/F4-3600C16D-32GTZN-Overview

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-neo-ddr4-32-gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-32gtzn-6477836/

https://www.ceneo.pl/90639759

W sumie jak nie chcesz zmienić nawet TRFC z palca pod B-Die ( na 230-280 ), to lepiej kup te Hynixy i zostaw tam z 600-700 jakie automat ustawi ? :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Zen3

1 godzinę temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Mam nadzieje, że wyprzedzi Comet Lake w grach, choć spodziewam się bardziej zrównania z 10 gen.

Kiedyś już to pisałem ale napiszę jeszcze raz :D

Na rynku CPU mamy teraz trochę dziwną sytuację, bo 10gen Intela jest najlepszy w grach ale nie wspiera PCIe 4.0, Zen2 wspiera ale jest ciut słabszy. O ile do tej pory PCIe 4.0 w grach nie dawało raczej żadnej przewagi, więc osoby składające komputer, które oczekiwały bezkompromisowo najlepszej wydajności w grach, to wybierały po prostu Intela. Tak teraz, po premierze Ampere wybór już wcale nie będzie taki prosty, bo w przypadku bardziej wydajnych GPU jak 3090, 3080 (czy nawet wychodzącej później BigNavi) to PCIe 4.0 może (ale nie musi) coś tam dawać. I trzeba się głowić co wybrać, zwłaszcza jeśli ktoś składa w tej chwili nową platformę jeszcze przed testami Ampere.

Żeby nie było niedomówień - pisząc że Intel jest lepszy w grach mam na myśli 1080p FullHD. Natomiast zdaję sobie sprawę że ktoś kto kupuje kartę pokroju 3080 czy 3090 gra raczej w wyższych rozdzielczościach - tam pierwsze skrzypce gra już GPU i paradoksalnie może się okazać że to platforma na Zen2 będzie lepsza ze względu na PCIe 4.0.

Ale do czego zmierzam - nawet jeśli Zen3 nie przegoni CometLake w grach, lecz tylko się z nim zrówna, to ze względu na PCIe 4.0 byłby na ten moment najlepszym wyborem do gier, tzn. wybierając procesor nie trzeba byłoby się zastanawiać co kupić. Oczywiście przynajmniej do czasu premiery RocketLake, a ta ma być chyba dopiero po nowym roku, więc jeśli AMD by się trochę pospieszyło to myślę że sporo by na tym zyskali. Szkoda tylko że do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej informacji ani o wydajności ani o dacie premiery z wyjątkiem powtarzanym jak mantra zdaniem "later this year". W plotkach mówi się o październiku, zobaczymy. 

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zen3

Powrót syna marnotrawnego. 🤗

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zen3

Teraz już jestem na 100% pewny (bo byłem na 99 :E) że ty nie zmieniasz sprzętu bo brakuje ci wydajności tylko po prostu takie hobby i uzależnienie :pimp: 

Ciekawe czy wszystkie modele Ampere zawitają u ciebie od góry do dołu tak jak turing'a :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę doczekać sie Zen3. Może będzie to szybciej niż się spodziewamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też czekam na info co pokaże ZEN 3, bo RDNA 2 to mnie jakoś nie jara :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Send1N napisał:

Teraz już jestem na 100% pewny (bo byłem na 99 :E) że ty nie zmieniasz sprzętu bo brakuje ci wydajności tylko po prostu takie hobby i uzależnienie :pimp: 

Ciekawe czy wszystkie modele Ampere zawitają u ciebie od góry do dołu tak jak turing'a :E 

Tak a pozniej intel 11th 😜

Turingi mnie juz z tego wyleczyly dlatego biore prawie topa i juz nic nie wymieniam bo do 1440p wystarczy a jednak 3090 to nie moj target.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Minciu napisał:

https://www.gskill.com/product/165/326/1562840211/F4-3600C16D-32GTZNCTrident-Z-NeoDDR4-3600MHz-CL16-19-19-39-1.35V32GB-(2x16GB)

F4-3600C16D-32GTZNC
Trident Z Neo
DDR4-3600MHz CL16-19-19-39 1.35V
32GB (2x16GB)

Hynixy z RGB w tej cenie szukasz?

Czy może tego na B-Die szukasz:

https://www.gskill.com/product/165/326/1562839473/F4-3600C16D-32GTZN-Overview

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-neo-ddr4-32-gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-32gtzn-6477836/

https://www.ceneo.pl/90639759

W sumie jak nie chcesz zmienić nawet TRFC z palca pod B-Die ( na 230-280 ), to lepiej kup te Hynixy i zostaw tam z 600-700 jakie automat ustawi ? :D 

Tak chodzi mi o te drugie, droższe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Serdecznie, mam dylemat :) Czy wymienić moje paździerze na coś lepszego tj. Viper 4400 CL19.

Sprawa wygląda następująco udało mi się na kościach F4-3200C15-8GVR ukręcić stabilne 3733MHz

Kości pracują z wysokim TRFC bo to jakiś odpad po b-die podobno i są wrażliwe na temperaturę, i napięcie. Maks co mogę zrobić bez aktywnego chłodzenia to 1,4V Trfc 350

Płyta ASUS X470-Prime PRO CPU 3700X

Konfiguracja używana głównie do gier i nie wiem czy pchanie się w szybszą pamięć ma sens.

W załączeniu aktualne nastawy.

AIDA64 RD55K WR29K CC53K LT65ns

Ogólnie chyba najgorszy RAM z jakim przyszło mi pracować, masa przerobionych ustawień i godzin a efekt średni :)

1234.png

Edytowane przez kret855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Tak a pozniej intel 11th 😜

Turingi mnie juz z tego wyleczyly dlatego biore prawie topa i juz nic nie wymieniam bo do 1440p wystarczy a jednak 3090 to nie moj target.

To samo pisałeś jakiś czas temu po zmianie 5700xt na 2070S że już minimum na rok karta zostaje po czym sprzedałeś :E w turingu też startowałeś z topu i miałeś nawet 2080Ti więc jakoś nie wierze w te bajki :D to jest choroba już się nie uwolnisz :pimp:

• Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieciekawa akcja ze strony AMD: 

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&u=https%3A%2F%2Ftweakers.net%2Fnieuws%2F171956%2Famd-platform-secure-boot-van-epyc-cpus-is-slecht-voor-markt-2e-hands-servers.html

Oczywiście u największego gnoja branży IT, Della :E 

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zen3 tak szybko? O nieźle!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, napisał:

Zen3 tak szybko? O nieźle!

Nom, też się zdziwiłem jak zobaczyłem 10 sierpień przy Zen3 :E

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, kret855 napisał:

Witam Serdecznie, mam dylemat :) Czy wymienić moje paździerze na coś lepszego tj. Viper 4400 CL19.

Sprawa wygląda następująco udało mi się na kościach F4-3200C15-8GVR ukręcić stabilne 3733MHz

Kości pracują z wysokim TRFC bo to jakiś odpad po b-die podobno i są wrażliwe na temperaturę, i napięcie. Maks co mogę zrobić bez aktywnego chłodzenia to 1,4V Trfc 350

Płyta ASUS X470-Prime PRO CPU 3700X

Konfiguracja używana głównie do gier i nie wiem czy pchanie się w szybszą pamięć ma sens.

W załączeniu aktualne nastawy.

AIDA64 RD55K WR29K CC53K LT65ns

Ogólnie chyba najgorszy RAM z jakim przyszło mi pracować, masa przerobionych ustawień i godzin a efekt średni :)

Nie ma sensu zmieniać. Jaki zegar w CPU? 65ns to średni wynik, pewnie 4.4GHz all core nie masz nastawionego a jakieś 4.1-4.2 ? 

na lepszych Bdie zejdziesz niżej z RTFC ( okolice 250? ). Ale lepiej jakby udało się coś ugrać z Twoimi kośćmi na 1.5v 

To tak na tu i teraz. Bo za miesiąc przy ZEN3 twój ram może okazać się totalną kupą jak na bdie, bo nie dojedziesz do 4 z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybko? Przecież pol roku temu cos bylo gadane, ze premiera 28.10 miala być, wiec wszystko na czas wychodzi 😛

Co do tego ramu, to tak troszke slabo . Moje ex tridentz 3200cl14 bez problemu znosiły napiecie bez chlodzenia do 1.46v , powyzej 54* dopiero je wywalało. 3800 cl15 by je wykrecił pewnie 😛

3200mhz cl15 to jest slabszy bin . Jeśli nie zależy na czujnikach temperatury i solidnych radiatorach to patrioty 4400mhz cl19 beda oki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, napisał:

Wrzuc linka korego da sie otworzyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziala normalnie. Masz u nich bana na IP? xD

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, napisał:

Dziala normalnie. Masz u nich bana na IP? xD

Nie znam nawet tej strony, cos z cookies wyskauje i nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak działa normalnie:https://tweakers.net/nieuws/171956/amd-platform-secure-boot-van-epyc-cpus-is-slecht-voor-markt-2e-hands-servers.html

Ale nie działa przez w.w link w firefoxie, w operze działa, w firefoxie wyświetla mi:

Cytat

Aby chronić bezpieczeństwo użytkownika, tweakers.net nie pozwoli przeglądarce Firefox wyświetlić strony, jeśli inna witryna ją osadziła.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi