Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Olej ten raport zużycia energii w skrócie mówiąć, to tylko ciekawostka :)

Zarysowałeś pewnie tylko soldermaskę czyli ścieżka jest cała skoro działa wszystko ok, nie raz tak zrobiłem w nerwach :E laminat jest pokryty soldermaską dla zabezpieczenia miedzi i wyglądu, musiałbyś zrobić głębszą rysę aby rozwalić ścieżkę. 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2022 o 20:41, Phoenixsuple napisał:

3600 ram to robia kasztany nawet, a to taktowanie i tak nie ma znaczenia czy tam jest 4200 czy 4400 bo wydajnosc jeden pies ;)  Do 5600X to to nie ma zadnego podjazdu.

Do 4300mhz wzrosty sa odczuwalne przy gtx 1070. Wyzej to juz sztuka dla sztuki. Jak w koncu uda mi sie zmienic gpu to pewnie bede swojego krecil ile tylko pojdzie. Tez robi 4.4ghz przy 1.26v i rowniez bardzo podobny wynik w cinebench

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Krauziak napisał:

Do 4300mhz wzrosty sa odczuwalne przy gtx 1070. Wyzej to juz sztuka dla sztuki. Jak w koncu uda mi sie zmienic gpu to pewnie bede swojego krecil ile tylko pojdzie. Tez robi 4.4ghz przy 1.26v i rowniez bardzo podobny wynik w cinebench

Wzrosty są ale tak mizerne ze co najwyżej można to nazwać wzrostem bo wynik jest odrobine lepszy, tylko o ile lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko ponad 20procent w multi wzgledem 3.6ghz...Tak ,wiem ze fabryczne nastawy tez boostuja,ale jednak tutaj jest to stale + mam nizsze napiecie niz fabryka ,co za tym idzie mniej halasu i ciepla.Cep w grach nie pobiera wiecej niz 55-60watt :) . Wzrost jest troche odczuwalny bf5 gdzie wiecznie dzieje sie multum ,a mimo tego przy dychawicznej 1070 fps nie spadnie ponizej 120fps,co przy monitorze 165hz jest potrzebne.Oczywiscie przy wlaczonym FFR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Krauziak napisał:

Lekko ponad 20procent w multi wzgledem 3.6ghz...Tak ,wiem ze fabryczne nastawy tez boostuja,ale jednak tutaj jest to stale + mam nizsze napiecie niz fabryka ,co za tym idzie mniej halasu i ciepla.Cep w grach nie pobiera wiecej niz 55-60watt :) . Wzrost jest troche odczuwalny bf5 gdzie wiecznie dzieje sie multum ,a mimo tego przy dychawicznej 1070 fps nie spadnie ponizej 120fps,co przy monitorze 165hz jest potrzebne.Oczywiscie przy wlaczonym FFR

Przecież na bazowym taktowaniu to nawet cpu domyślnie nie działa wiec co ty za bzdury opowiadasz ?  Posługujesz się bazowym taktowaniem lol To ja w swoim i7 mogę tez napisać różnice miedzy 3.6ghz a 5.0 i palić glupa jaki magiczny wzrost jest kiedy domyślnie boostuje na 4.7 czy 4.8 wiec różnica w oc to skromne 200-300mhz i przyrost symboliczny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje umiejetnosci czytania ze zrozumieniem ...."Tak ,wiem ze fabryczne nastawy tez boostuja,ale jednak tutaj jest to stale + mam nizsze napiecie niz fabryka ,co za tym idzie mniej halasu i ciepla"

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Krauziak napisał:

Tak ,wiem ze fabryczne nastawy tez boostuja,ale jednak tutaj jest to stale

Co xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

Co xD

Malo na forum tematow o ryzenach i napieciach skaczacych gora dol ? Zamiast latajacego napiecia i temperatur mam stale 4.3ghz,1.2v i 55 stopni w takcie grania.Tak trudno to pojac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest zrozumiale tylko to 20% wydajności w multi manual vs auto jest zagadką, w takim razie do ilu spada ci taktowanie jak obciążysz proca na 100% allcore :> :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich wynikow cinebench między wynikiem @3.6hgz a @4.4ghz jest ponad 700 punktow roznicy. I tym sie kierowałem. Czyli benchmark prosto z pudelka vs oc. :question:

EDIT: Wyniki FX potwierdzaja ze to moje :E 

 

bench.jpg

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krauziak napisał:

Według moich wynikow cinebench między wynikiem @3.6hgz a @4.4ghz jest ponad 700 punktow roznicy. I tym sie kierowałem. Czyli benchmark prosto z pudelka vs oc. :question:

EDIT: Wyniki FX potwierdzaja ze to moje :E 

 

L

Skończ się kompromitować gościu, trzeba naprawdę byc oderwanym od rzeczywistości, żeby podawać wyniki od bazowego taktowania ? 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krauziak napisał:

Czyli benchmark prosto z pudelka vs oc. 

Z pudełka to zrestuj bios i na auto powinien mieć około 3570, więc sobie nie wymyślaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze tam jest napisane 3.6ghz nie znaczy ze cpu nie boostowal. Przeciez napisalem ze to wynik prosto z pudelka. 

Boost dla single core to 4.1ghz gdzie MULTI to 3.9. 

Wiec nie wiem gdzie tu widsisz kompromitację. Czarno na bialym podalem Tobie jaki przyrost osiagniesz na sztywnym oc wzgledem fabrycznych nastawow

11 minut temu, wrobel_krk napisał:

Z pudełka to zrestuj bios i na auto powinien mieć około 3570, więc sobie nie wymyślaj

Wez tez pod uwage ram. Jak wiadomo ryzen dobrze reaguje na ciasne timingi. Moj ram jest do d... Cl 18. Kupujac, nie wiedziałem ze to takie wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli twoja sztuka trzyma allcore na auto w cinebenchu 3.9 ghz vs 4.4 manualnie stąd ta różnica ale czy ściągnąłeś fabryczny limit mocy zostawiając go na auto? bo przy manualnym nastawie automatycznie limit jest sciągany :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdjętym limitem mocy z fabrycznego mogły by taktowania przy 100% load inaczej wyglądać, stockowe PTT wynosi chyba 88W na 3600, jaki masz pobór prądu w cbr23 na 4.4ghz 1.26v :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia, nie pamiętam bo trzymam go na 4.3ghz.w trakcie grania w bf nie przekracza 60w. 

4.3ghz 

IMG-20211028-WA0009.jpg 

 

Edytowane przez Krauziak
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko w normie zamknąłeś się z poborem poniżej 90w w cbr23 więc też oszczędnie :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zeby nie było przy tak niskim napieciu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZEN2 w 2022r.

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek za 350 ziko lol. Na dobrą sprawę z 1600 AF czy tam 2600 nie za bardzo jest sens się przesiadać. Ale jak ktoś ma 1200 to może :E powiedzcie lepiej co to będzie z 4100, to już w ogóle... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez-tytu-u.png

co tu sie stalo? proc stoi na 0.5ghz... i nie da sie pracowac... 

EDIT: zaktualizowałem fw na płycie głównej PRIME-X470-PRO-ASUS- do wersji 6024 i jest ok...

Edytowane przez Herus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 22:25, Pioy napisał:

Procek za 350 ziko lol. Na dobrą sprawę z 1600 AF czy tam 2600 nie za bardzo jest sens się przesiadać. Ale jak ktoś ma 1200 to może :E powiedzcie lepiej co to będzie z 4100, to już w ogóle... 

Właśnie siedzę na 1200ae, i to marnej sztuce (kończy się na 3,8Ghz), i zastanawiam się czy przy RX570 jest w ogóle sens w zmianie CPU ? To, że te "nowości" z serii 4000, będą wolniejsze (mniej pamięci cache) od serii 3000, było wiadome jeszcze przed premierą, a przy obecnych cenach są kompletnie nieopłacalne. Z kolei 5600, to dla mnie już za dużo i tak go nie wykorzystam ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Ryzen 4500 jest bardzo słaby, a 5x00 tak czy siak są drogie. Z drugiej strony, nawet przy RX 570 różnica by była. Jakby nawet 4500 był za te 350 zł, co wyżej napisałem, to byś nie patrzył kastrat czy nie kastrat. A tak to nie chce się kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Herus napisał:

Bez-tytu-u.png

co tu sie stalo? proc stoi na 0.5ghz... i nie da sie pracowac... 
 

:E wygląda  jakby limity mocy były pod sam korek i aż tak zrzucił taktowanie  jakis bug :> dziwne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...