Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, tactical_retreat napisał:

b450 max tomahawk bez problemu obsluzy 5800x ? chce zmienic 3600

tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem z cp. Fpsy wachają mi się między 40-75. Niezależnie od zmiany ustawień graficznych. Czy dam na medium czy na maxa. Włączony Dlss i ray tracing czy wyłączony, bez różnicy. Gpu wykorzystywane jest w około 70-80 procentach. Co może być przyczyną? Synchronizacja pionowa wyłączona, tryb gry w win10 też. Windows zaktualizowany. Plan zasilania ustawiony na wydajność. Wrzucam screeny .https://ibb.co/pfLnLtj  https://ibb.co/FK3BY7B

Ogólnie było jeszcze gorzej. Polepszyło się po zmianie biosu płyty głównej na najnowszy. Wcześniej niezależnie od ustawień miałem max 55 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten screen jest taki jakbym miał konkretną wadę wzroku na blisko :E 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, degustator16 napisał:

Witam. Mam problem z cp. Fpsy wachają mi się między 40-75. Niezależnie od zmiany ustawień graficznych. Czy dam na medium czy na maxa. Włączony Dlss i ray tracing czy wyłączony, bez różnicy. Gpu wykorzystywane jest w około 70-80 procentach. Co może być przyczyną? Synchronizacja pionowa wyłączona, tryb gry w win10 też. Windows zaktualizowany. Plan zasilania ustawiony na wydajność. Wrzucam screeny .https://ibb.co/pfLnLtj  https://ibb.co/FK3BY7B

Ogólnie było jeszcze gorzej. Polepszyło się po zmianie biosu płyty głównej na najnowszy. Wcześniej niezależnie od ustawień miałem max 55 fps. 

przyczyna jest "slaby" cpou, Zen2 slabo sobie radzi w tej grze a do 3080 potrzeba cos wiecej niz tylko 3800X ;)

Intel lub Zen3 polecam do tej gry.

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wydaje mi się, że na necie ludzie osiągają lepsze wyniki z tym procem. Nie mam zamiaru się zbytnio mordować z tym tematem. W innych grach jest spoko i to platforma na max 2 lata ale troszkę mnie te spadki fps denerwują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, degustator16 napisał:

Wydaje mi się, że na necie ludzie osiągają lepsze wyniki z tym procem. Nie mam zamiaru się zbytnio mordować z tym tematem. W innych grach jest spoko i to platforma na max 2 lata ale troszkę mnie te spadki fps denerwują.

Gra siedzaca mocno na cpu bedzie dzialala roznie w zaleznosci od podsystemu pamieci, nie wiem jak masz skrecone ramy i ile mozna z tego wycisnac. Bo na tym samym cpu a roznych ramach to mozna wykazac roznice 15-20fps w grach ktore siedza mocno na cpu/ram. W tescie wyzej masz tez wplyw taktowania na fps i to tylko grzebiac z Mhz, jeszcze wiecej zyskasz ustawiajac reszte timingow na ciasno. 3800X to dobry cpu, po prostu ta gra to kaszanka pod kazdym wzgledem :szczerbaty:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ramy mam g skilla 3600 cl16 na kościach samsunga, na profilu xmp. Nie znam się, bo jestem laikiem a ten pc to pierwszy komp który sam złożyłem. Chciałem podkręcać ramy ale to chyba wyższa szkoła jazdy i boję się, że coś schrzanię i będzie problem.

Edytowane przez degustator16

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, degustator16 napisał:

Ramy mam g skilla 3600 cl16 na kościach samsunga, na profilu xmp. Nie znam się, bo jestem laikiem a ten pc to pierwszy komp który sam złożyłem. Chciałem podkręcać ramy ale to chyba wyższa szkoła jazdy i boję się, że coś schrzanię i będzie problem.

Jesli kosci samsunga to mozesz je ladnie podkrecic, uszkodzisz ich nie uszkodzisz, jednak jesli nigdy nie robiles OC pamieci to fakt bez osobnego tematu i poradnika krok po kroku sie nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jesli kosci samsunga to mozesz je ladnie podkrecic, uszkodzisz ich nie uszkodzisz, jednak jesli nigdy nie robiles OC pamieci to fakt bez osobnego tematu i poradnika krok po kroku sie nie obejdzie.

Znajdę gdzieś jak dla debila krok po kroku taką instrukcję? Najlepiej do płyty msi. Nie ukrywam, że coś tam podpatrywałem ale na innych płytach głównych i tu się boję, że coś pomieszam i będzie lipa. 

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto CPU (3600X) ręcznie ustawiać? Czy na auto tez sobie dobrze poradzi, z tego co widziałem to jakiś super przyrostów nie ma, ale temp da sie zbić o kilka stopni w porównaniu do PBO, jeszcze jakieś + i - ?

Jeśli tak to gdzie najlepiej zacząć ? Link please

Na pewno będę chciał zoptymalizować RAM bo tam sporo można zyskać na ręcznych, ale chyba trzeba zacząć od stabilnego CPU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na stockowych ustawieniach grzał się sporo bardziej. Denerwowały skoki temperatury a co za tym idzie obroty wentylatorów. Ustawiłem na sztywno i jest git.  Ja korzystałem z poradnika blacka na yt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Gra siedzaca mocno na cpu bedzie dzialala roznie w zaleznosci od podsystemu pamieci, nie wiem jak masz skrecone ramy i ile mozna z tego wycisnac. Bo na tym samym cpu a roznych ramach to mozna wykazac roznice 15-20fps w grach ktore siedza mocno na cpu/ram. W tescie wyzej masz tez wplyw taktowania na fps i to tylko grzebiac z Mhz, jeszcze wiecej zyskasz ustawiajac reszte timingow na ciasno. 3800X to dobry cpu, po prostu ta gra to kaszanka pod kazdym wzgledem :szczerbaty:

To samo jest między ZEN2 a ZEN3 w crysis remaster przykładowo przy 3700x wyciaga ci 55fps a na 5600x 70, byl nawet test tu wrzucany, cyberpunk to podobny przypadek

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy,

Mam do Was szybkie pytanie. Płyta B450 Tomahawk Max po aktualizacji BIOSu do wersji z AGESA 1.2.0.0 (dokładnie 7C02v3A z lutego tego roku). Płyta działa bez problemów z Ryzenem 3600 czy 5600X. Pytanie - czy z Ryzenem 2600 również zadziała z tym nowym biosem? Przyznam szczerze, że czytałem gdzieś problemy ludzi, którzy aktualizowali BIOS mobo i zyskali kompatybilność w nowszymi procesorami, ale jednocześnie stracili kompatybilność ze starszymi. Nie pamiętam jednak czy tyczy się to B450. Pomoże ktoś? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz wersję max z biosem 32mb, obsługę starszych cpu traciły płyty bez max przez limit kości 16mb. Ale to bodajże nie tyczyło się nawet ryzenów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Send1N napisał:

Masz wersję max z biosem 32mb, obsługę starszych cpu traciły płyty bez max przez limit kości 16mb. Ale to bodajże nie tyczyło się nawet ryzenów

Dziękuję za szybką odpowiedź :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć mam ostanio problem z PC. Mianowicie restartuje mi się  z błędem kernel power 41 głównie w trakcie grania w warframe. Przywróciłem wszystkie ustawienia w biosie i nic to nie zmienia komputer czasmi restartuje się zaraz po zalogowaniu czasami po 1h grania nie ma regóły czasami kilka razy z rzędu itp. Testowałem PC w OCCT 3.5h zero błędów testowałem zasilacz testem power supply również bez błędów. I nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Ram przetestowałem tm5 na profilu extreme@anta777 i również nie pokazuje błędów. Ktoś ma pomysł co może być grane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może gdzieś drop napięcia jest w danej chwili taki że powoduje restart, próbowałeś podbijać napięcia soc i vddg :> być może masz problem w niższych napięciach w idle a pod obciążeniem trzyma ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mialem ten blad przy robieniu OC i z powodu niskich napiec, nie pamietam juz zbytnio tego wiec napiecia to dobry trop. Wbicz recznie napiecia oraz dostosowac LLC zeby to co wbijamy bylo faktycznie pod obciazeniem.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko było by dobrze gdyby nie to że ja wróciłem do ustawień fabrycznych więc wszystko w biosie jest na deafult.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD-Phenom-II-X2-550-vs-Ryzen-3-3300-X-C

porównanie 10 lat i 6 miesięcy w tej samej cenie po uwzględnieniu inflacji

ciekawe kiedy 5100 i 5300X ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,pisze w cpu z że mam pcie 4.0, u was też tak pisze? :P nie mam biosu z 2019 r bo wiem że wtedy były wersje pod zen 2 z pcie 4.0

4.0.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a na nowszych AGESA 'ch również?

czy tylko Combo v1 1.0.0.6?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi