Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2023 o 23:06, Tiger159 napisał:

Co by tu nie mówić zazdroszczę zestawu na itx chociaż można było iść w większy piekarnik (mniejszą obudowę). I taki pc wielkości konsoli jeszcze złożony w cenie niższej niż ps5 bardzo by mi się podobał. Niestety muszę obejść się smakiem bo szkoda powielać setup żeby stał przy telewizorze ze względu na to że przy sąsiedniej ścianie mam biurko.

Poza tym do poprzednika z pamięcią 3733mhz. Nie widzę sensu chwalenia się używanymi pamięciami które kupiłeś drożej i są zapewne bez gwarancji.  Różnica 3733mhz a 3200mhz przy Ryśku 3600 to raczej nie jest game changer... Ja jakoś półtora miesiąca temu za nówki 3600mhz dałem okolice 320zł. Poza tym fajnie wiedzieć że Ram jak i dyski tanieją. Jeszcze żeby ceny sensownych płyt na AM5 były niskie to byłbym w niebie...

Jakis link do tych pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2023 o 12:33, lekkideszcz napisał:

Pamiętacie co można było uznać za dobrą sztukę w przypadku 3700x?

Loteria, ja kupiłem batch 3700x który patrząc na cyferki zapowiadał się potężnie a był jednym z gorszych kasztanów w sieci :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przegladalem proponowane na yt. Wychodzi na to ze procesor w xbox series x rowna sie plus minus r5 3600.Chlop zamowil plyte glowna z Chin, ktora ma wlutowany na stale cpu z series x. Nazywa sie to AMD 4800s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robił ktoś delid na ryzenie i przyniosło mu to pozytywne efekty? Mój 3600x, wyrównanie powierzchni, chłodzenie powietrzem, chłodzenie wodne, ciekły metal, a temperatury w stresie 75/80 niezmienne jak skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie, problem z transferem ciepła do odpromiennika i zaczęło się to właśnie od ZEN2 :] po delidzie może ugrasz ze 3-5 stopni więc nie wiem czy to jest warte zachodu: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Send1N napisał:

Klasycznie, problem z transferem ciepła do odpromiennika i zaczęło się to właśnie od ZEN2 :] po delidzie może ugrasz ze 3-5 stopni więc nie wiem czy to jest warte zachodu: 

 

 

no właśnie sztuka sztuce nie równa, interesuje mnie czy ktoś tutaj robił coś takiego i z jakim efektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj tego nie robił bo jak wyżej nie warto a delidowac tego starocia to tez bez sensu. Film derbauer jasno pokazuje efekt i nie ma to znaczenia jaka sztuka się trafi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się interesowałem tematem to trafiłem na kilka filmów z delida i wniosek taki, że duże ryzyko walenia a efekt mały. Spróbować można montażu z offsetem, ale to kosztuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ryzena 3600 na temperatury najlepiej dziala stala czestotliwosc oraz napiecie. Ja mialem dobra sztuke , 4.2ghz 1.2v na boxowym piardku lapal 68c w syntetykach. Na wodnym chlodzeniu przy 4.4ghz i 1.265v max 65c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

woda do 3600 ?

4550, 1,35 bios overd , gelid phantom  .gold sample.  te procesory są po 150zł, a te z X często były/są gorsze niż zwykłe..

new-4550-1-37-offset-occt-avx2-no-errors

 

ludzie tu mieli 4650-4700 z jakimiś arcticami na tanich płytach, 4.2 z 1.2V to średnia sztuka.

mój syn ma taką sztukę , 4300 , 1,17 bodaj z bios overd, tania b450m vdh pro, cooler stara ferra 2

na-4300-1200v.jpg

jakby nie było to stary strucel już...

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl silver sample . Wode mialem,to jaki sens byl w kupowaniu nowego chlodzenia ;).Wez pod uwage ,ze na forum byly sztuki ktore nie mogly zrobic 4.1ghz bez 1.3v 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krauziak napisał:

Wode mialem,to jaki sens byl w kupowaniu nowego chlodzenia

no tak tak, jak miałeś to jasne, z twojego posta zrozumiałem że do niego kupiłeś, najpierw był box...

8 minut temu, Krauziak napisał:

na forum byly sztuki ktore nie mogly zrobic 4.1ghz bez 1.3v

zgadza się , z pierwszych. tragiczne były niektóre

tak samo z 5600, jak widziałem co robią te nowe i ludki pokazują, to żal du..sko ściska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gelid phantom to sobie radzi do dzisiaj na nowszych ryzenach lepiej niż większość aio :E na tych prockach największą robotę robi stopka i odpowiedni docisk i jak widać ten gelid im pasuje :P znajomy na 5800x3d też ma lepsze temperatury z tym chłodzeniem niż ja na 280.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mimuszekZ boxem chodzil tylko w momencie sprzedazy w budzie mini itx na asrocku fatality b350. Bylem w szoku,bo to pierdzidelko fajnie sobie radzilo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem zabieg :D

ab10bc97c9badd86med.jpg

d7ad560f887de88dmed.jpg

Po wyczyszczeniu rdzeni na lustro i założeniu chłodzenia bezpośrednio na pastę, temperatury skakały w kosmos, bo jak się okazało podstawka chłodzenia nie jest idealnie równa, rdzenie malutkie i nie stykały się równomiernie, na metalu było trochę lepiej ale też słabo. Finalnie zeszlifowałem ihs, bo fabrycznie nie styka się on z rdzeniami, założyłem ihs na metal LT-100, na ihs noctue l12s + fan 92mm 600rpm i ogólnie temperatury spadły około 5-15*, procek jest automatycznie podkręcony w biosie z wymaksowanymi limitami, jak wcześniej na pulpicie temp była 45-52* to teraz 38-44*, podczas stres benchu cpu-z wcześniej dochodziła do 85, teraz zatrzymuje się na 70. Spróbuję jeszcze pobawić się w undervolting, ale raczej mam pechową sztukę.

Ciekawostką jest to, że podczas grania odpiąłem wentylator dla testu na cpu, temperatura rosła bardzo powoli, kilka- kilkanaście minut zanim osiągnęła 85*, radiator miał wtedy około 50*

Kolejnym krokiem jest założenie krakena x73, ale nie spodziewam się nic spektakularnego. Jeżeli miałbym procka za kafla to kompletnie olałbym temat, nawet jakby czujnik pokazywał 80* podczas grania,  amd to gówno w temacie temperatury 😵

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problem z transferem ciepła temat od lat znany i zaczęło się to właśnie od twojej generacji procesorów :E ja jak wyłączę całkowicie wentylatory na chłodnicy to prawie że nie ma różnicy w temperaturze względem takich 1000rpm i mimo np 80 stopni na procku przy teście stabilności oba węże na dotyk są nadal zimne :] Aby to co na początku przyniosło efekt musiałbyś mieć specjalne chłodzenie dla oskalpowanych cpu amd coś jak EK wypuściło dla intela (nucleus direct die) :

ek-water-blocks-ek-nucleus-aio-cr360-dir

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @pawlooo @Rico650 @Nequrix Ryzen7600X negative curve PBO + Gigabyte 4080 Super Gaming OC Superpositon 1920x1080 Extreme: Stock Silent BIOS: 16 089 pkt @316 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM: 16 665 @ 253W TimeSpy: Stock Silent BIOS: 28 388 Graphic score @319,50 W UV 2700Mhz@950mV + 500 VRAM 27 894 Graphic score @267,4 W W moim egzemplarzu stock Silent BIOS zegary max 2730 Mhz przy max 1075 mV więc średnio. Przy UV na 950mV stabilne max 2700 Mhz i ani hz więcej. Dlatego też myślę o podmianie Biosu OC na ten Silent od Suprima i sprawdzenie limitów przy UV na napięciach: 925/950/975/1000/1075. W ten sposób – podejrzewam sprawdzę, czy trafił mi się średniej jakości krzem (kasztan), czy faktycznie MSI ma lepiej dopracowane krzywe w Biosie. Ma to sens czysto akademicki bo wymiernych zwrotów nie oczekuję. Jeżeli jestem w błędzie przy tych założeniach to mnie skorygujcie. https://imgur.com/a/JgABqJQ
    • https://videocardz.com/newz/amd-demos-fully-gpu-driven-rendering-through-work-graphs-on-radeon-rx-7900-xtx-with-39-improvement
    • Ja ostatnio wróciłem do AC z pompki ddc mocowanej właśnie na sztywno do socketu. Mimo że schodziła na 10%, 1000rpm, to jednak różnica jak między dniem a nocą, wentyle na 450rpm, zero terkotu, nic nie słychać a i buczenia/bzyczenia pompki też nie ma. Jedyne chłodzenie wodą w jakiejkolwiek formie jakie miałem, i którego faktycznie nie słyszałem do była skręcona pompka magicoola skręcona na minimum, w kartonie wypełnionym gąbką, za meblami, 3m od stanowiska A mimo to czasem wydawało mi się że ją słyszę.
    • Nie u Ciebie Marek  u kolegi wyżej zaobserwano drobiny 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...