Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie cytujcie zdjec albo dawajcie je w spoilery [ spoiler] [ /spoiler] (usun spacje) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównanie z 2700X mocno naciągane chyba, znalazłem takie:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/13511312?baseline=13567135

A tutaj z 9900K:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/13554159?baseline=13567135

Generalnie aż do premiery można uznać że szału ni ma, a to co wpuszczają do sieci wygląda tak że można z tego wywróżyć albo sukces albo klęskę, czyli de facto nic. :E

Dokładnie, R7 2700X wyszedł im mega słabo w tym teście, ale ogólnie nie jest źle, bo R7 3800X praktycznie wszędzie jest lepszy, prócz testów pamięci, od mojego R7 1700 @ 4GHz i 3466MHz CL14:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/13386552?baseline=13567135

Tylko pytanie teraz brzmi, czy za te parę procent szybciej warto wywalać prawie 2K PLN, skoro R7 1700 kosztował mnie 569zł ;)

Niższy pobór mocy, owszem, ale na premierę raczej tego procka nie kupię.

Raczej uderzę w R7 3700X, ale chyba również nieprędko.

Też mi się tak wydaje ten 2700x ma za słaby wynik.

Dokładnie, j.w. ;)

Za chwilę zrobię jeszcze dla porównania test mojego R7 1700 @ 4GHz z pamięciami na 2133MHz CL15 :E

EDIT:

Dobra, mam:

R7 1700 @ 4GHz 2133MHz CL15

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13618283

Porównanie do R7 3800X:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/13618283?baseline=13567135

Faktycznie mój Ryzen już mocno traci przy kiepskich pamięciach:

QmYELnW.jpg

Porównanie 2700X z 3800X na pamięciach 2133MHz

Wychodzi na to, że tego 2700X musieli mocno zdusić i w Single-Core miał tylko w okolicach 4GHz.

W Multi-Core zaś mocno poniżej.

Porównując oczywiście do mojego R7 1700 @ 4GHz.

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli tak jak pisałem - bezkompromisowa gamingówka ;)

Żeby jeszcze coś produkowali pod ten port PS2, po za badziewem marketowym wykopanym z dna magazynu nic nie ma, pewnie naprodukowali gniazd aż się wywala z kontenerów i trzeba złom ulotnić, kiedyś tak samo namiętnie częstowali portami COM RS232 i LPT, o ile COM po dzień dzisiejszy ma sporą użyteczność to sam LPT jest nic nie wartym archaicznym gruzem, nawet przemysłowe drukarki i plotery na ten interfejs już dawno są utylizowane, ale co się naprodukowało to nie może się zmarnować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiecie, że do linku z wynikami geekbench wystarczy dopisać .gb4 by mieć szczegółowe informacje o zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jakim cudem im tak mały wynik na 9900k wyszedł.

U mnie na 4,8 jest taki:

A jakie masz pamięci bo tam są zaledwie 2166?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Technicznie ps2 daje mniejsze opóźnienie, ponieważ opiera się na sprzętowym przerwaniu. USB przy 1000hz to w zasadzie daje takie samo opóźnienie jak ps2 przy 125hz. Jedynie dochodzi dodatkowe obciążenie procesora przy usb, na wolniejszych CPU widać gołym okiem jak rośnie obciążenie jak ustawi się wyższy polling rate.

Na tym 16 rdzeniowy CPU USB 1000Hz obciąży mi proca? Ja Cię rozumiem, ale wszystko tutaj już jest po prostu naciągane. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to teraz trzeba tylko odkopać 9900k i puścić na x45 przy 2133 ramie

bj3532v4.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe, jak się to sprawdza?

Ładnie jadą z koksem, wykręcony na maksa proc porównywany pewnie ze stockowym albo i skręconym 2700X. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe, jak się to sprawdza?

Ładnie jadą z koksem, wykręcony na maksa proc porównywany pewnie ze stockowym albo i skręconym 2700X. :E

.gb4

już od samego początku Krypto mi nie pasowało, tzn nie wiadomo jak AMD reaguje na długość klucza ale na pewno w Multi jest i wypada słabiej zegar w zegar a to moze jedynie sugerować na opóźnienie w sygnale miedzy blokami

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/13567135?baseline=13620367

i zestawienie zagarow

4bzv2m8a.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak ale patrz jakie dropsy ma 2700x az do 3.5Ghz średnia 3.9 GHz a 3800x prawie linowy 4.45 Ghz, niezłego wkręta robi AMD a raczej Portale wkręcają Bzdury aż milo :lol2: , wzrost IPC 0,0001% a reszta ugrane na zegarze :thumbup:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ja miałem zasyfiony system i boost mi spadał w tym GB do 2.2Ghz, średnia około 3Ghz, a i tak wynik multi miałem wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kogoś jeszcze naprawdę dziwią przedpremierowe testy wyjęte spod kapelusza, w 99% przypadków to zwykła ściema, do tego jeszcze GeekBench którego wyniki są wprost reprezentatywne do poziomu rury odpływowej od WC. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy można się spodziewać oficjalnych testów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz po tym jak w pre orderach wyczerpie się pula czipów przygotowana na premierę. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównałem mojego Ryzena 7 1700 @ 4GHz z pamięciami skręconymi do 2133 CL14:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/13567135?baseline=13621823

Parę spostrzeżeń:

- opóźnienie pamięci na Zen 2 wzrosło, ale nie dramatycznie; poza tym efektywność kontrolera jest zbliżona;

- AVX2 działa jak należy (vide ponad dwukrotny wzrost wydajności w SGEMM);

- generalnie, biorąc poprawkę na zegar (+12,5% na Zen 2) IPC wzrosło średnio o prawie 15%, czyli tyle ile obiecywało AMD (ale w pewnej części ten wzrost wynika z poszerzenia FPU do 256-bit).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mod powinien zamknąć ten temat do 7 lipca bo siejecie tu tylko farmazony i niesprawdzone informacje. Jak te stare baby w poczekalni przychodni przeżycia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mod powinien zamknąć ten temat do 7 lipca bo siejecie tu tylko farmazony i niesprawdzone informacje. Jak te stare baby w poczekalni przychodni przeżycia..

to i główna na labie powinna być zbanowana bo tez sadza/powielają jak popadnie

Porównałem mojego Ryzena 7 1700 @ 4GHz z pamięciami skręconymi do 2133 CL14:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/13567135?baseline=13621823

Parę spostrzeżeń:

- opóźnienie pamięci na Zen 2 wzrosło, ale nie dramatycznie; poza tym efektywność kontrolera jest zbliżona;

- AVX2 działa jak należy (vide ponad dwukrotny wzrost wydajności w SGEMM);

- generalnie, biorąc poprawkę na zegar (+12,5% na Zen 2) IPC wzrosło średnio o prawie 15%, czyli tyle ile obiecywało AMD (ale w pewnej części ten wzrost wynika z poszerzenia FPU do 256-bit).

odliczyłeś od IPC 500 MHz na zegarze ?

Kogoś jeszcze naprawdę dziwią przedpremierowe testy wyjęte spod kapelusza, w 99% przypadków to zwykła ściema, do tego jeszcze GeekBench którego wyniki są wprost reprezentatywne do poziomu rury odpływowej od WC. ;)

jeżeli pozostajemy w kręgu Geekbencha to jest to na bazie tego softu nawet miarodajne co oczywiście nie musi sie przekładać na inne softy, tak czy inaczej większość zapomina brać pod uwagę ZEGAR i tu zaczyna wniebowzięcie i zachwyt AMD przez Laików, patrz jak portale wybuchają coraz to nowszymi porównaniami i teraz zapytaj sie kto jakim poziomem reprezentuje dany Portal

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpływ taktowania pamięci w geekbench jest spory. Poniżej dwa testy dla 2700x@4200 z pamięciami 3200 cl4 i 2133.

Przechwytywanie.jpgPrzechwytywanie2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to przydal by sie jeszcze ktos kto ma wykrecone cisno ramy na 3700+ i porownac do 2133

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpływ taktowania pamięci w geekbench jest spory. Poniżej dwa testy dla 2700x@4200 z pamięciami 3200 cl4 i 2133.

Jest dużo testów nowego R3600 i tam widać że między pamięciami jest ogromna różnica.Przy sweet spocie wydajność napewno jeszcze podskoczy.

m255wUF.png

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładnie to wygląda, ale trzeba czekać na niezależnie testy. BTW co wy macie z tym "sweat spotem"? Strasznie mnie to kłuje w oczy. Punkt potu :E :E :E

Jak już to sweet spot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odliczyłeś od IPC 500 MHz na zegarze ?

W cytowanym poście znajdziesz odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli 3800x kręci 5400pkt w geekbench przy 4,4ghz i pamięciach 2133mhz, to przy 3733mhz lub wyższych z infinity fabric 1:1 powinien wykręcić spokojnie 6000pkt+.

To samo tyczy się 3700x.

Ja na r5 2600 4ghz z ramem 3200 cl14 wykręcam max 4900pkt.

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi