Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie sensowny zakup wygląda tak

3600 i oc

3700x i oc

3900x i oc

3950x i oc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli do sensownego OC będzie niezbędne x570 za 1k PLN to będziesz miał zagwózdkę.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry czas by i z nawet 8 wątkowymi sandy bridge się rozstać. Intel niczego prócz obniżek cen do końca roku nie zaproponuje pewnie sensownego :E

To bardziej sensowne niż kolejna seria z +5%IPC ;)

AMD wcześniejszymi Ryzenami wreszcie ruszyło Intela do ruszenia 4/4 oraz 4/8 bo kisili w mainstreamie 4/4 i 4/8 przez długie lata. Teraz jeszcze premiera Ryzenów 3000 wymusza na Intelu obniżkę cen? albo wojna światowa będzie albo leci na nas duża asteroida, tak czy siak koniec świata ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem AMD mogą być ceny nowych 570. Jeżeli Intel obniży ceny procesorów może być interesująca walka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na to z boku popatrzeć... przez tyle lat mieliśmy 4 rdzenie, a 8 wątków to było wow premium dla elity :D A teraz nagle taki przeskok do 16rdzeni 32wątków. Gdyby napisać przed ryzenami, że w najbliższym czasie będą takie procki to by nikt nie uwierzył. Mamy 4 krotny przyrost mocy obliczeniowej mainstreamu w ciągu 2-3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eagle, to nie problem AMD, no może AMD ale tylko pośrednio... może im się dostać rykoszetem. Problemem są producenci płyt głównych którzy zawsze nieźle zarabiali na Intelu bo zwykle było tak że co nowa seria Intela to nowe płyty nowy chipset. Teraz AMD "jest na fali" i chcą zarobić na AMD, możliwe że ich pazerność odbije im się czkawką bo raczej nie radzę nikomu z producentów nowymi biosami blokować serii 3000 (w USA mają gwarantowane pozwy) - B450 oraz X470 mają wg tego co wiem 100% pewności że ruszą Ryzeny 3000. Więc jeżeli sporo osób zostanie na B450 oraz X470 nie kupując X570 to producenci płyt będą musieli jednak obniżyć ceny by sprzedać swoje X570. Rynek zawsze zweryfikuje "marzenia senne producenta a realny portfel kupującego".

Co do walki AMD vs Intel to jestem jak najbardziej za, wygramy my czyli użytkownicy. Parę razy w ostatnich powiedzmy 25latach AMD już nieźle kąsało Intela i zawsze było to dobre dla klienta. Bardzo słabe AMD to wysokie ceny które Intel dyktował sobie jak chciał. Wiadomo że AMD nie zyska 50% rynku ale gdyby tak dociągnęli do 25% to byłby to ogromny sukces i kasa na rozwój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli do sensownego OC będzie niezbędne x570 za 1k PLN to będziesz miał zagwózdkę.

Podkręce 3700x do oporu na mojej płycie, to znaczy nie więcej niż 1.4v.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podkręce 3700x do oporu na mojej płycie, to znaczy nie więcej niż 1.4v.

będziesz okładał płytę i proca lodem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co? :)

Zen-2-Slide10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś ma płytę która radzi sobie z zasilaniem podkręconego 2700/1700 nie sądzę że będzie miał z nowymi procesorami. Pod warunkiem ich obsługi w bios.

Ja celuję w 12 rdzeni. Jeżeli moje MSI tego nie obsłuży trzeba będzie kupić coś rozsądnego na nowym 570.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co? :)

może dla 1.4V ?, czy masz opanowana jakoś metodę ze ustawiasz zegar i napięcie i już jest stable bez żadnych testów obciążeniowych ?, no tak zawsze można rozkręcić na 2krpm i ograniczyć wykorzystanie procesora do powiedzmy 65% i cep sie nie zagotuje,

nie jestem pewien [w sensie czy to uniosą] jak będą sobie radziły Procesory w 7nm przy 1.4V

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe testy już nie są takie satysfakcjonujące niby pamięci 3Ghz ale wynik słabszy.

oSCuNa2.png

Na 9400F mam 5530 w single na pamięciach 3333 :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam aio

main01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 9400F mam 5530 w single na pamięciach 3333 :E

Są lepsze wyniki tego procesora podałem najsłabszy na tych pamięciach. Są wyniki 5617 single core i 29090 multicore.

Ty masz 6 wątków a tu jest 12.

Aczkolwiek nie wiadomo czy to nie są wynik już po podkręceniu czy bez.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten wynik jest na zegarze 4.2 Ghz, standardowo boost jest prawdopodobnie do 4 Ghz, ale to też może być w sumie oc.

Przy zegarze 4.4 Ghz Ryzen 3600 robi około 6500 pkt. w GB4, tyle że pod Linuxem który jak już wiemy z przeszłości lepiej wspiera Ryzeny.

Najmocniejszy wynik pod Windows to właśnie około 5600 na zegarze 4.2 Ghz.

Trzeba przyznać że to są bardzo dobre wyniki single, tyle że nie wiadomo czemu tak cisną tego Geekbencha przy tej premierze, możliwe że Ryzen wypada w nim najlepiej po prostu ale przełożenia to mieć nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten wynik jest na zegarze 4.2 Ghz, standardowo boost jest prawdopodobnie do 4 Ghz, ale to też może być w sumie oc.

Przy zegarze 4.4 Ghz Ryzen 3600 robi około 6500 pkt. w GB4, tyle że pod Linuxem który jak już wiemy z przeszłości lepiej wspiera Ryzeny.

Najmocniejszy wynik pod Windows to właśnie około 5600 na zegarze 4.2 Ghz.

Trzeba przyznać że to są bardzo dobre wyniki single, tyle że nie wiadomo czemu tak cisną tego Geekbencha przy tej premierze, możliwe że Ryzen wypada w nim najlepiej po prostu ale przełożenia to mieć nie będzie.

Jedyne co w tym geekbenchu można porównać to usprawnienia do starszej architektury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zreszta, temat powinien byc zamkniety do 7 lipca bo narazie to tylko spekulacje i ploty.

:thumbup:

Jestem za,bo tutaj to tylko przecieki i informacje nie mające kompletnie przełożenia

Zresztą widać,że nie mogą doczekać się do 7 lipca :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to chyba po to jest forum żeby sobie podyskutować na temat przewidywanych wyników. Jak chcesz sprawdzić znaną już specyfikację istniejących procesorów to wpisz w google i forum jest do tego nie potrzebne :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz sprawdzić znaną już specyfikację istniejących procesorów to wpisz w google i forum jest do tego nie potrzebne :D

Znam specyfikacje istniejących procesorów i nie musisz mi tutaj pisać

Z przewidywalnymi wynikami jest tak,że na papierze wygląda obiecująco,a w praktyce będzie całkiem inaczej(albo na plus albo na minus)

Dlaczego po raz któryś piszę,że trzeba czekać do 7 lipca,wtedy będą pierwsze niezależne testy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4.4ghz all core 3600 vs 4.9ghz all core 9700k

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/11358077?baseline=13629401

Takiego wyniku 6400 single na zen2 nigdzie jeszcze nie widziałem.

Ps. dopiero doczytałem że to wynik o którym Mar_S mówi, około 6500 w linuxie.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nikomu nie przystawia pistoletu do głowy, żeby w tym wątku siedział i czytał, co w nim jest... Zabawne, że pomysł zamknięcia wątku poparła część osób, które nadal w nim piszą. Większego przykładu hipokryzji chyba przedstawić już nie można.

Jak ktoś chce sobie gadać o Ryzenach 3000, to niech sobie gada. Nikomu to świata nie niszczy. Idąc za takimi głupimi radami o zamykaniu tematów może w ogóle nie otwierajcie ich przed premierami czegokolwiek, bo przecież na początku są w takich wątkach tylko domysły.

Temat możliwego zamknięcia uznaję za zakończony. I nie poruszać mi takich wątków więcej, bo sobie odpoczniecie za spam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest jedyna rzecz gdzie nowy ryzen wypada dobrze. Nie mamy doczynienia z premierą nowej architektury ale jej ulepszeniem. Na podstawie przedstawionych publicznie wyników oraz opisu zmian wprowadzonych w architekturze

można z dużym przybliżeniem prognozować jej wydajność. To co pozostaje nieznane to zegary z jakimi będzie pracował nowy ryzen na wszystkich rdzeniach. Nawet jeżeli Intel będzie wolniejszy zegar w zegar może nadrobić to taktowaniem.

Wojna w segmencie domowym i tak rozegra się między 6-8 rdzeniowymi jednostkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba najbardziej prawdopodobne zestawienie dla GTA V

1080p_gaming_1-100798889-large.jpg

intel-9900k-review-gta-v-1080p.png

szkoda ze nie dali jakiegoś gniota od Ubisoftu

2ncujfw2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nikomu nie przystawia pistoletu do głowy, żeby w tym wątku siedział i czytał, co w nim jest... Zabawne, że pomysł zamknięcia wątku poparła część osób, które nadal w nim piszą. Większego przykładu hipokryzji chyba przedstawić już nie można.

Jak ktoś chce sobie gadać o Ryzenach 3000, to niech sobie gada. Nikomu to świata nie niszczy. Idąc za takimi głupimi radami o zamykaniu tematów może w ogóle nie otwierajcie ich przed premierami czegokolwiek, bo przecież na początku są w takich wątkach tylko domysły.

Temat możliwego zamknięcia uznaję za zakończony. I nie poruszać mi takich wątków więcej, bo sobie odpoczniecie za spam.

Mnie ciekawi jaki tylko bedzie hejt jak ten caly hype train sie wykolei za dwa tygodnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi