Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

evgax58sideS.jpg - takie cudeńka to ja rozumiem :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jest, tylko 5K zł będzie kosztować :E

Ciekawe, jak to w grach będzie wyglądać :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten model powinien coś koło 2,5k kosztować

5k jak już to będzie kosztować wersja 16 rdzeniowa.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mogłeś to napisać w niedziele wieczorem bo teraz cały weekend Partyjni będą ryc w Googlach szukając jak najtańszych cen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sir.walazz

Niesamowita jest ilosc ludzi z intelami z hi end lub ex hi end w sygnaturach co sie tutaj mocno udzielaja. Na spokojnie jeszcze zaraz zobaczycie jak na tych pazdzierzach lataja ryże 3xxxx. To nie intel ze trzeba kupic k i plyte za 8 stow zeby byl usmiech bo taniej to sa i3 po 800 500 :-D

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupiłem B450 tomahawk na promo, mam nadzieję, że do 3700x styknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawe jak 7.07 będzie

https://youtu.be/OY8qvK5XRgA?t=1293

No właśnie ciekawe że podobno te poprawki do shedulera mają wyjść w sterownikach czipsetów dopiero 7.07 a niektórzy już podobno testowali >????

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowali i nie było żadnej różnicy, poza 3DMarkiem. Ze słów Hallocka wynika, że bez tych sterowników jakieś zmiany mogą być tylko w starych grach z DX9, czy czymś podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy do monitora UHD warto brać Ryzena 3000, czy lepiej w dobrej okazji np 2700? Czasami pogram ale niezbyt często. Podobno procesor w 4K nie ma aż takiego znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten model powinien coś koło 2,5k kosztować

5k jak już to będzie kosztować wersja 16 rdzeniowa.

Miałem na myśli płytę + procesor 3900x.

To najwyższa półka, więc nie dziwne, że tak drogo.

Za to mega wydajnie.

Ja poczekam z rok i zobaczę na ceny tych 3900x.

Jak będą przyzwoite, kupię używkę i sprzedam obecnego 8700.

Przejście z 6/12 na 12/24 będzie kosmiczne :E

Wydajność pojedynczego rdzenia bardzo podobna do I7 8700, więc straty w grach nie będzie.

Ilość rdzeni i wątki dadzą możliwość rozrywki na parę lat.

Doskonały ruch ze strony AMD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

za rok to czerwone będą po pinset :thumbup:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za rok 8700 + Asus Prime A będą jeszcze w przyzwoitej cenie.

Memki zostają, mobo na x570 jakaś najtańsza i się zobaczy.

Ale to daleko jeszcze.

Tyle lat czekałem na proce AMD i się doczekałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupiłem B450 tomahawk na promo, mam nadzieję, że do 3700x styknie.

Styknie z dużym zapasem. 3900X też pociągnie.

No właśnie ciekawe że podobno te poprawki do shedulera mają wyjść w sterownikach czipsetów dopiero 7.07 a niektórzy już podobno testowali >????

To co testowali to poprawkę Windowsa poprawiającą rozprowadzanie zadań między rdzeniami. Ale nowe Ryzeny będą mieć też poprawione zarządzanie zegarami z jakimi pracują i to pojawi się dopiero po aktualizacji chipsetów i będzie działać tylko na Ryzenach 3000.

Ja poczekam z rok i zobaczę na ceny tych 3900x.

Za rok nie tylko ceny mogą być przyzwoite, ale i wydajność. 7nm proces dopiero raczkuje, Ryzeny dostały coś co ociera się o odpady i wyciśnięto z tego ile się dało. Im dalej w las tym proces produkcyjny będzie coraz dojrzalszy, jakość wafli wzrośnie, wraz z upływem czasu do Ryzenów powinny zacząć trafiać coraz lepsze kawałki krzemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niesamowita jest ilosc ludzi z intelami z hi end lub ex hi end w sygnaturach co sie tutaj mocno udzielaja. Na spokojnie jeszcze zaraz zobaczycie jak na tych pazdzierzach lataja ryże 3xxxx. To nie intel ze trzeba kupic k i plyte za 8 stow zeby byl usmiech bo taniej to sa i3 po 800 500 :-D

Dochodzisz, czy już po?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zwykle nie analizuje się tematu do końca i potem wychodzą kwiatki, już dawno zostało powiedziane że pamięci na Ryzenach 3000 mogą bez większego problemu przekroczyć 4000 MHz, tylko że należy mieć na uwadze fakt, że po przekroczeniu taktowania 3733 MHz automatycznie mnożnik IF (Infinity Fabric) zostanie przestawiony w skalę 1:2 względem pamięci RAM, a to oznacza znaczny wzrost opóźnień i spadku przepustowości pomiędzy chipletami, a kontrolerem I/O.

Wniosek prosty, jeżeli nie będzie się dało ominąć tej blokady to ruszanie pamięci powyżej 3733 MHz, w praktycznym zastosowaniu skończy się co najwyżej spadkiem wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli demonstracyjnie 5133 jest ale przepustowosc na poziomie ostrego 3733 :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sir.walazz daj już sobie spokój,wrzuć na luz ;)

Twoimi postami irytujesz większość przeglądających i piszących posty użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli demonstracyjnie 5133 jest ale przepustowosc na poziomie ostrego 3733 :kwasny:

Nic tam demonstracyjnego nie było. Oglądałeś ten wywiad w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sensie że wszytko powyżej 3733MHz będzie tylko sztuką dla sztuki i na pokaz ( DEMONSTRACYJNIE ). Da się, ale nic to wam nie pomoże. Tak to pewnie będzie działać na ryzenie. 5133MHz wykręcili w MSI po nie lada dłubaniu (ale na powietrzu ciągle). Nie z XMP. Nie na kościach za 300-500zl. Nawet pewnie nie na kościach za 1000zl. Więc nie wiem, czy jest się czym podniecać powyżej 3733MHz. Do tego została użyta płyta z większa ilością warstw. Czyli nie ta za 1000-1500zl a taka za 2000-3000zl. 

Jeżeli ktoś już się rozmarzył na temat 5GHz na ramie z płytą za 350zl B450, to niestety ale wiadro zimnej wody się przyda i to takie z kostkami lodu ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie gadaj z nim to jest fan marki Intel nic co nie jest Intelem nie jest według niego warte uwagi.

Zacytuję jego wypowiedź.

tez mam srasusa PG278@144 i 1080ti, resztę możesz z syga wyciągnąć, przechodziłem transformacje od 6700->7700k->8700k-9900kx14->8700k, zaczynałem od dwóch chłodnic a przy 9900k zatrzymałem się na pięciu dochodząc do wniosku ze łatwiej było by sie pod wodociąg miejski podpiąć :E :E ,

jedna platforma żyje u mnie mniej więcej od premiery do premiery, przy 8700k/8086k jest jedno ale ten cep musi zrobić piątaka na ~1.3v tak byś mógł w okolicy 1.4v wyciągnąć x51 w porywach do x52 i przy podkręconej Grafie i RAM masz naprawdę dobrze wykręcony SetUp pod każdy profil,

Według tego co sam napisał to do 9900k potrzeba 5 chłodnic

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a usłyszałeś coś ciekawego dla siebie ?, no ja dla siebie i moich możliwości nic ciekawego tam nie słyszałem, a w sumie mnie interesuje to ile da się wydobyć przed i po załamaniu nerwowym IFa i jak to sie przekłada na wydajność , bo z tego co widzę to by wydobyć lepszy transfer na w miarę znośnym opóźnieniu trzeba będzie gonić Ram dość wysoko i albo się V skończy albo płyty lub proce taka jest kolej rzeczy, na debacie ci nie powiedzą ile trzeba V zapodać na kontroler na RAM i na cale peryferie by wyciągnąć w miarę znośny SetUp

Nie gadaj z nim to jest fan marki Intel nic co nie jest intelem nie jest według niego warte uwagi.

Zacytuję jego wypowiedź.

Według tego co sam napisał to do 9900k potrzeba 5 chłodnic

widać ze wysokie temperatury nie służą tobie, warto by to zbadać bo jest naprawdę niepokojące twoje zachowanie

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi