Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jedna osoba już miała wszystko stable A Apex wywalalo az nie skręcił proca i ramu np oczko w dół.

To zagraj. Masz BF czyli masz też Orygin. Ale  jest darmowy jak nie masz neta z drewna to możesz potestować.

Ja tak miałem z prockiem w BF5, napięcie oczko niżej od obecnego, wielogodzinne testy Prime'em, OCCT itd. 100% stabilnie, a BF5 wywalał się co pół godziny, głównie w menu :E, napięcie oczko wyżej i po problemie.

A co do Apexa nie lubię gier tego typu, więc nie chce mi się tracić czasu na ściąganie tego. A sprzęt ma być stabilny w tym do czego go wykorzystuje, a nie w grach w które nigdy nie zagram!

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To MemTest puść na noc i zobacz czy stabilny. Bo nie jeden tylko myślał że jest stabilny.

Bez screena po nocy dla mnie to tylko brednie i sciema  e-penisa z sygnaturki.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To MemTest puść na noc i zobacz czy stabilny. Bo nie jeden tylko myślał że jest stabilny.

Bez screena po nocy dla mnie to tylko brednie i sciema  e-penisa z sygnaturki.

Ja już te pamięci ustawiam od miesiąca i wielokrotnie były testowane całą noc bez błędów nawet po 16 godzin, teraz wyszedł nowy bios w końcu nie na beta AGESIE, to ustawiam je od nowa. Na tej nowej AGESIE wreszcie idzie ustawić jakieś sensowne timingi, w porównaniu do wersji BETA 0.0.7.2 i 1.0.0.1. I będę je puszczał jeszcze na całą noc nawet pewnie kilka razy, bo nie zdzierżę jeśli będzie jakakolwiek niestabilność, a wiem coś o tym bo grzebie przy nich nie od dziś! No i jeszcze wiem czego nie ruszać, a nowy set ustawiłem praktycznie z palca stabilny.

Poza tym to co wrzucałem było właśnie testowane całą noc (Ponad 10 godzin, patrz uważniej!, a nie od razu osądzasz!), a RAM Test Karhu którym testuje jest według mnie o wiele lepszy od HCI Memtesta. Memtest potrafi nie wykryć wielu błędów które RAM Test wykrywa szybko i bez problemu! A w sygnaturce są stare ustawienia, zresztą wiele moich setów jest w temacie o pamięciach Mircron E-Die (Z czego większość potwierdzona bardzo długimi testami), z niektórymi były problemy przez ten nieszczęsny BETA biosem.

No i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby RAM Test wykrył jakiś błąd po ponad 2 godzinach testowania, przekroczenie 2 godzin w tym teście to praktycznie pewna stabilność! Kup go i zobaczymy na ile te twoje B-Die są stabilne :P

A HCI Memtest nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem stabilności, bo miałem już sety które były stabilne ponad 2000% Coverage (Cały tydzień bez przerwy mam testować żeby coś znalazło :E?), a RAM Test Karhu wywalał błąd po 20-30 minutach!

Edycja,

screen'a po całej nocy masz w sygnaturce, świeży test 30.06.2019 10:06!

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od kontrolera pamięci w procesorze. Jeśli trafiłeś na lipną sztukę to nie zrobisz nawet 3466Mhz mając pamięci 3600Mhz ;)

Mit z czasów pierwszych biosów/starych AGESA. Pokaż mi teraz CPU które nie zrobi 3466?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do uwierzenia:

AMD-Ryzen-5-3600-CPUMark-wccftech-leaked-performance.png

Ryzen 5 3600 łyka wszystko (w single-thread!!!) łącznie z 9900K i 9900KF (!!!): https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

W multi ta sama wydajność co 16-wątkowy 9900K...

Procek chyba jest na standardowych ustawieniach (bez OC), bo w kategorii OC go nie ma (PassMark ma osobną kategorię dla podkręconych procków).

Jest też nius o tym szokującym wyniku na wccftech: https://wccftech.com/amd-ryzen-5-3600-benchmark-leaked-dominates-intels-i9-9900k-in-single-threaded-performance/

Raczej nie jest to fejk, bo wyników z PassMarka i ich strony nie da się fejkować - chyba nie było w historii takich przypadków.

Prędzej to jakiś podkręcony proc, a PassMark się nie zorientował że jest OC, bo procka nie zna. Ale gdyby to był stock...

Oczywiście, może być tez tak, że benchmark spasował nowym Ryzenom z masą keszu. Zobaczymy.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bylo juz pare stron temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem, te 3600, które działa jest na tak kiepskich timingach, że dobrze zoptymalizowane 3466 jest szybsze. Żeby daleko nie sięgać trzeba tylko zajrzeć do odpowiedniego tematu tutaj na forum. Dlatego ten dzielnik to jest tylko po to żeby cyferki dobrze wyglądały, a dobrze zacieśnione 3600 na zen2 będzie i tak lepsze niż paździerzowate 4000+.

Jesteś, dawno temu z 8 miesięcy wstecz 1700X latał na 3600 z przyzwoitymi timingami. I to nie B-die

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokazał się nowy rekord podkręcania 16 rdzeniowego R3950x 5,4ghz na wszystkich rdzeniach.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im bliżej premiery, tym bardziej zaczynam przekonywać się do zakupu Ryzenów. Od czasu, gdy zdecydowałem się zmienić Ivy Bridge na coś nowego, optowałem raczej za Intelem, czyli połączeniu i7-8700+z370.

Jednak z każdym dniem ta myśl idzie w odstawkę i po mojej głowie krząta się to, jaką płytę wybrać do R5 3600, B450 a może X470.

Jestem dobrej myśli, że wszystko będzie tak jak AMD miało w planach i Ryzeny będą poważną konkurencją dla Intela już w każdym segmencie rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kumpel przeszedł z 3570 na R7 1700 jakieś ~1.5 roku temu i skok wydajności już tam był gigantyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś, dawno temu z 8 miesięcy wstecz 1700X latał na 3600 z przyzwoitymi timingami. I to nie B-die

To pewnie te z nowszych rewizji, u siebie przerabiałem 1600/2600 i 1700 = w pełni stabilne 3200MHz, wyżej brak stabilności w dłuższych testach oraz 2400g - tu się udało 3333 (cały czas te same moduły RipJaws V oparte o o kości Samsung D-Die 2x 8GB).

Teraz niestety to nawet jakbym chciał Ryzena, to brak płyt głównych - pod Intela są, pod AM4 nie ma (niepełny mATX, nie więcej niż 19 x 23 cm)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apex legends grasz? Dziala? Czy wywala i gra to dupy?

nawet nie wiem co to Apex... w trakcie obliczeń statystycznych nic nie wywala, ale mogło by być szybciej,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kumpel przeszedł z 3570 na R7 1700 jakieś ~1.5 roku temu i skok wydajności już tam był gigantyczny.

Ja przeszedłem z I3 3220 na I7 8700 :E

To jest przepaść :lol2:

ale nowe AMD ZEN2 są bardzo fajne i taki 3600 jest na papierze lepszy od 8700.

Nie wiem, jak w grach, bo testów ni ma.

Trzeba poczekać na testy i wypowiedzi użytkowników.

nawet nie wiem co to Apex... w trakcie obliczeń statystycznych nic nie wywala, ale mogło by być szybciej,

Apex-Legends.

To gra sieciowa.

https://www.ea.com/pl-pl/games/apex-legends/play-now-for-free

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do apexa... Gra całkiem spoko ale wywalą ją chyba każdemu ;d więc pewnie optymalizacyjny syf.

Grałem z 2 tygodnie z kumplami.

g4560 + gtx 1050 + 8gb -> wywalało mnie dość często

i5 6600k (stock) + rx 580 + 2x8gb -> jw.

i5 4xxxk (stock) + gtx 970 + 2x8 ddr3 -> jw.

Ciężko nam się grało ze względu na wywalanie gry i głównie przez to skończyliśmy dość szybko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KLIK

MSI's X570 Godlike Motherboard Could Cost Almost $800

KLIK Jeżeli to okaże się prawdą to nieźle odlecieli :E

MSI-X570-Motherboards-6-1280x960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TROLOLO czyli 900eur. Bez jaj :E

Za Croshaira 8 Hero nie dam wiecej jak 400eu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do recenzji? Czy jakieś magiczne dojścia? :E

Premiera jest w niedziele wiec czesc sklepow pewnie bedzie wysylac tak zeby dotarly na piatek.

A ja myslalem ze Hero Z390 za 1500zl to jest mega szalenstwo a co tu sie wyprawia, 900 euro :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do recenzji? Czy jakieś magiczne dojścia? :E

Mieszkam w Norwegii i tutaj sklep z którego biorę większość sprzętu twierdzi że już 3 beda wysyłać paczki więc na piątek bez problemu dojdzie. Tak samo było na premierę radeona 7.

Od poniedziałku większość sklepów powinna też zbierać zamówienia :)

Biosik się zaktualizował za pomocą flashbacka mam tylko nadzieję że nie będzie problemów na premierę.

4HnMfRUh.jpg

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przeszedłem z I3 3220 na I7 8700 :E

To jest przepaść :lol2:

ale nowe AMD ZEN2 są bardzo fajne i taki 3600 jest na papierze lepszy od 8700.

Nie wiem, jak w grach, bo testów ni ma.

Trzeba poczekać na testy i wypowiedzi użytkowników.

Apex-Legends.

To gra sieciowa.

https://www.ea.com/pl-pl/games/apex-legends/play-now-for-free

Nie ma bata żeby po o/c 3600 był szybszy od 8700k o/c w grach. W zastosowaniach poł-pro tak. Chciał bym żeby był ale nie wierzę w to za duża jest różnica między 8700k a 2600x w grach. Wątpię w tak duży skok IPC

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
coueqy4qz2w21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma bata żeby po o/c 3600 był szybszy od 8700k o/c w grach. W zastosowaniach poł-pro tak. Chciał bym żeby był ale nie wierzę w to za duża jest różnica między 8700k a 2600x w grach. Wątpię w tak duży skok IPC

Pisałem o zwykłym 8700 bez K.

W grach nie wiem jak będzie, ale po wstępnych przeciekach widać, że 3600 ma dobre wyniki.

Ciekawe, jak to będzie banglać w grach :hmm:

Coś mi się wydaje, że AMD przejmie pałeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Premiera jest w niedziele wiec czesc sklepow pewnie bedzie wysylac tak zeby dotarly na piatek.

A ja myslalem ze Hero Z390 za 1500zl to jest mega szalenstwo a co tu sie wyprawia, 900 euro :lol2:

No i się wiele nie pomyliłeś, te sztrucel Z390 Hero w rzeczywistości nie jest warty więcej jak 8-9 stów, syf jakich mało, tak samo zresztą Code i Formula, z prawdziwego Maximusa został już tylko znaczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i się wiele nie pomyliłeś, te sztrucel Z390 Hero w rzeczywistości nie jest warty więcej jak 8-9 stów, syf jakich mało, tak samo zresztą Code i Formula, z prawdziwego Maximusa został już tylko znaczek ;)

Wiem ale niestety go kupilem i po tyg sie z nim pozegnalem :E;)

900euro za plyte do mainstream gdzie Rampage Omega kosztuje 3k to naprawde skok na kase.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś mi się wydaje, że AMD przejmie pałeczkę.

jak rolować klientów [takich co maja 2600/2700]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi