Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno 9900k włożyli radeona x700 a AMD dali RTX......

1f9467ed0ebd32e9dc822d63c55d5401_XL.jpg

Pokazywanie testow na limicie gpu to zadne testy no ale juz tylko 6dni do oficjalnych testow wiec szybko zleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten ryz nie da rady w fhd wyciagac ponad 140fps-ow to trzeba bedzie sie kolejny rok do intela usmiechnac.

trzymam kciuki ale cos czuje ze to jeszcze nie ten rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy dadzą jeszcze jakieś promo na Ryzena 2700, płyty b450, ewentualnie żeby 3600 był poniżej tysiaka, bo u nas z tymi kosmicznymi cenami bywa różnie.

Jeszcze tydzień czekania w tym upale, 32C w pokoju, nawet gierki nie odpalam bo to grzejnik, szczególnie proc z glutem, Fortis 3 mu wiele nie pomoże w takich warunkach :lol2:.

Nigdy nie brałem nic na premierę, jestem ciekaw czy dadzą w tym tygodniu do sklepów czy po niedzieli, jak z dostępnością. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ForLackOfABetterName
Napisano (edytowane)

jak ten ryz nie da rady w fhd wyciagac ponad 140fps-ow to trzeba bedzie sie kolejny rok do intela usmiechnac.

trzymam kciuki ale cos czuje ze to jeszcze nie ten rok ;)

 

Ale o czym Ty znowu piszesz? Jaki ryz? Ryż to Ty możesz kupić w sklepie spożywczym na wagę lub zapakowany w torebkach umieszczonych w pudełku. Jeśli jednak nie chodziło Ci o ryż jako o artykule spożywczym (w sumie twój post jest tak bez sensu, że mogłeś mieć na myśli cokolwiek), a o procesor, to dla Ciebie nazywa się on Ryzen a nie ryz.

 

Zresztą o jakim modelu Ryzena mówisz, i o jakiej grze, w której miałby on nie osiągać 140 fpsów w 1080p?

 

Chyba nie do końca ogarniasz, jak bezsensowny był to post, więc Ci zobrazuję; jest on tak ogólnikowy, że można pod niego podciągnąć Ryzena 9 3950X, który nie "wyciąga" 140 fpsów w Tetrisie na full HD. No rzeczywiście, masz rację, tak właśnie najprawdopodobniej będzie, ale fajnie, że chociaż trzymasz te kciuki, to na pewno pomoże. Także wracaj do tej wywołującej pożary, prehistorycznej architektury Intela 14+++, która pod względem ceny/wydajność została marketingowo najprawdopodobniej opracowana stricte do wyłapywania naiwnych jeleni, którzy chętnie za nią przepłacą. Do tej pory chętnie płaciliście 2x więcej za 5-10% więcej fpsów, po 7/7 będziecie płacić 2x więcej za ich jeszcze mniejszą ilość. Mam nadzieję, że dobrze będzie Ci się grało w Tetrisa. Widzimy się za rok. ;)

Edytowane przez ForLackOfABetterName

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Pokazywanie testow na limicie gpu to zadne testy no ale juz tylko 6dni do oficjalnych testow wiec szybko zleci.

Myślę ze z byle lipą nie testowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ForLackOfABetterName

Masz problem, że ktoś mówi o Ryzenie Ryż, choć ta druga nazwa tu funkcjonuje dłużej, niż Ty masz konto. Może o tym mówić nawet kalafior, jeśli tak się tu przyjmie i ludzie będą wiedzieć o co chodzi. Nie zaczynaj głupich wojenek o takie pierdoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ForLackOfABetterName
Napisano (edytowane)

@ForLackOfABetterName

Masz problem, że ktoś mówi o Ryzenie Ryż, choć ta druga nazwa tu funkcjonuje dłużej, niż Ty masz konto. Może o tym mówić nawet kalafior, jeśli tak się tu przyjmie i ludzie będą wiedzieć o co chodzi. Nie zaczynaj głupich wojenek o takie pierdoły.

 

Ta nazwa może istnieć dłużej niż mam tutaj konto, ponieważ mogłem założyć sobie to konto jako drugie, bo taki miałem kaprys albo po prostu zapomniałem hasła do konta, które istniało już wcześniej niż Ty miałeś pojęcie, co to komputer, albo też byłem na tym forum od bardzo długiego czasu, wcześniej w ogóle się na nim nie rejestrując. Konkludując, nie ma żadnego znaczenia, od kiedy mam założone konto, jeśli chodzi o wyrażanie swoich opinii na tym forum, a przynajmniej nie znalazłem takiego zapisu w regulaminie, więc nie za bardzo kumam, czemu o tym wspominasz, no ale okej.

 

Co do tego "ryza" - po prostu nie lubię tworzenia i użytkowania niepotrzebnej terminologii, dla rzeczy, tematów, kwestii, które posiadają już dawno istniejące, dobrze znane i ugruntowane nazewnictwo, takie, które np. twórcy dla nich zamierzyli, i które wydaje się znacznie bardziej adekwatne, czyli w tym wypadku, po prostu, RYZEN. Czy to tak wielki wysiłek, napisać po prostu, normalnie, bez wydziwiania, RYZEN, zamiast tych, przywodzących na myśl, upośledzonych sformułowań jak "ryz", zakład psychiatryczny?

 

Ostatecznie masz rację, jak już coś się przyjmie, to dla niektórych procesor AMD Ryzen będzie po prostu ryżem, i ponieważ jest to najczęściej bardzo specyficzny element ludzi, który stosuje takie nazewnictwo, to też trudno będzie odgadnąć, o czym dokładnie oni mówią, czy chodzi o procesor czy może właśnie o ten torebkowy ryż, ponieważ ich poziom wiedzy jest w obydwu tematach kiełkujący. Jednakże użycie poprawnej i oryginalnej terminologii od razu rozwiąłoby wszelkie wątpliwości tej natury, także była to tylko moja dobra rada dla szanownego Pana Dominix1910, który swoją drogą nie za bardzo ogarnia, o czym mówi. ;)

Edytowane przez ForLackOfABetterName

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta nazwa może istnieć dłużej niż mam tutaj konto, ponieważ mogłem założyć sobie to konto jako drugie, bo taki miałem kaprys albo po prostu zapomniałem hasła do konta, które istniało już wcześniej niż Ty miałeś pojęcie, co to komputer, albo też byłem na tym forum od bardzo długiego czasu, wcześniej w ogóle się na nim nie rejestrując. Konkludując, nie ma żadnego znaczenia, od kiedy mam założone konto, jeśli chodzi o wyrażanie swoich opinii na tym forum, a przynajmniej nie znalazłem takiego zapisu w regulaminie, więc nie za bardzo kumam, czemu o tym wspominasz, no ale okej.

 

Co do tego "ryza" - po prostu nie lubię tworzenia i użytkowania niepotrzebnej terminologii, dla rzeczy, tematów, kwestii, które posiadają już dawno istniejące, dobrze znane i ugruntowane nazewnictwo, takie, które np. twórcy dla nich zamierzyli, i które wydaje się znacznie bardziej adekwatne, czyli w tym wypadku, po prostu, RYZEN. Czy to tak wielki wysiłek, napisać po prostu, normalnie, bez wydziwiania, RYZEN, zamiast tych, przywodzących na myśl, upośledzonych sformułowań jak "ryz", zakład psychiatryczny?

 

Ostatecznie masz rację, jak już coś się przyjmie, to dla niektórych procesor AMD Ryzen będzie po prostu ryżem, i ponieważ jest to najczęściej bardzo specyficzny element ludzi, który stosuje takie nazewnictwo, to też trudno będzie odgadnąć, o czym dokładnie oni mówią, czy chodzi o procesor czy może właśnie o ten torebkowy ryż, ponieważ ich poziom wiedzy jest w obydwu tematach kiełkujący.

Ale nie rozumiesz jednej kwestii.

Ryż to tylko przydomek na Ryzeny,podobnie jak z Ryśkiem.Rysiek to też przydomek dla Ryzena

Więc nic obraźliwego,kto chce,może tak pisać i tyle

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot zwykła skrócona nazwa dla wygody... przy okazji troszkę zabawna bo oznacza również jedzonko ;)

Używanie skrótów zawsze było i będzie czy CI się to podoba czy nie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta nazwa może istnieć dłużej niż mam tutaj konto, ponieważ mogłem założyć sobie to konto jako drugie, bo taki miałem kaprys albo po prostu zapomniałem hasła do konta, które istniało już wcześniej niż Ty miałeś pojęcie, co to komputer, albo też byłem na tym forum od bardzo długiego czasu, wcześniej w ogóle się na nim nie rejestrując. Konkludując, nie ma żadnego znaczenia, od kiedy mam założone konto, jeśli chodzi o wyrażanie swoich opinii na tym forum, a przynajmniej nie znalazłem takiego zapisu w regulaminie, więc nie za bardzo kumam, czemu o tym wspominasz, no ale okej.

 

Co do tego "ryza" - po prostu nie lubię tworzenia i użytkowania niepotrzebnej terminologii, dla rzeczy, tematów, kwestii, które posiadają już dawno istniejące, dobrze znane i ugruntowane nazewnictwo, takie, które np. twórcy dla nich zamierzyli, i które wydaje się znacznie bardziej adekwatne, czyli w tym wypadku, po prostu, RYZEN. Czy to tak wielki wysiłek, napisać po prostu, normalnie, bez wydziwiania, RYZEN, zamiast tych, przywodzących na myśl, upośledzonych sformułowań jak "ryz", zakład psychiatryczny?

 

Ostatecznie masz rację, jak już coś się przyjmie, to dla niektórych procesor AMD Ryzen będzie po prostu ryżem, i ponieważ jest to najczęściej bardzo specyficzny element ludzi, który stosuje takie nazewnictwo, to też trudno będzie odgadnąć, o czym dokładnie oni mówią, czy chodzi o procesor czy może właśnie o ten torebkowy ryż, ponieważ ich poziom wiedzy jest w obydwu tematach kiełkujący. Jednak używanie oryginalnej terminologii rozwiąłoby wszelkie wątpliwości tej natury, także była to tylko moja dobra rada dla szanownego Pana Dominix1910, który swoją drogą nie za bardzo ogarnia, o czym mówi. ;)

po prostu nie lubię tworzenia i użytkowania niepotrzebnej terminologii,

aha

witamy w internecie ;) proponuje zapiac mocno pasy, nawet dwa.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze SkyLake nie było problemów z temperaturami.

 

Tak, tak, dokładnie tak samo FX Centurion nie pobierał dużo prądu.

 

Późniejsze batche 6700k gotowały się tak samo jak 7700k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazewnictwo, takie, które np. twórcy dla nich zamierzyli, i które wydaje się znacznie bardziej adekwatne, czyli w tym wypadku, po prostu, RYZEN. Czy to tak wielki wysiłek, napisać po prostu, normalnie, bez wydziwiania, RYZEN, zamiast tych, przywodzących na myśl, upośledzonych sformułowań jak "ryz", zakład psychiatryczny?

Popieram kolegę w pełnej rozciągłości, też mnie śmieszą te idiotyczne nowonazwy na coś, co swoją nazwę ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To strach wchodzić w tematy intelowe, pełno tam kaw, kebabów i innych sklejek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Popieram kolegę w pełnej rozciągłości, też mnie śmieszą te idiotyczne nowonazwy na coś, co swoją nazwę ma.

A ja mogę powiedzieć że za 1600zł był Ryzen 7 1700, a za 600zł był Rysio 1700 :lol2: :lol2: :lol2: No niestety nie wystarczy jak u intela literka i cyferka.......... tam to dopiero uprościli. Jednak nie ważne jak to się nazywa tylko ile kosztuje i jak działa. Passmark jak na razie zrobił wrażenie. Zawsze sugerowałem się passmarkiem bo to bench pokazujacy dobrze ogolna wydajnosc poza grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak samo jak czepianie się o pamięci, zaraz ktoś się burzy nie mówcie kości, tylko moduły pamięci, no ale przecież każdy wie o co chodzi, a zawsze się znajdzie jakiś szczególarz i będzię jego to gryzło.

 

Zerkam po naszych sklepach już byłem pewny ze od poniedziałku pojawią się chociaż płyty główne, a tu dalej albo brak, albo placeholdery.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nazwa może istnieć dłużej niż mam tutaj konto, ponieważ mogłem założyć sobie to konto jako drugie, bo taki miałem kaprys albo po prostu zapomniałem hasła do konta, które istniało już wcześniej niż Ty miałeś pojęcie, co to komputer, albo też byłem na tym forum od bardzo długiego czasu, wcześniej w ogóle się na nim nie rejestrując. Konkludując, nie ma żadnego znaczenia, od kiedy mam założone konto, jeśli chodzi o wyrażanie swoich opinii na tym forum, a przynajmniej nie znalazłem takiego zapisu w regulaminie, więc nie za bardzo kumam, czemu o tym wspominasz, no ale okej.

 

Co do tego "ryza" - po prostu nie lubię tworzenia i użytkowania niepotrzebnej terminologii, dla rzeczy, tematów, kwestii, które posiadają już dawno istniejące, dobrze znane i ugruntowane nazewnictwo, takie, które np. twórcy dla nich zamierzyli, i które wydaje się znacznie bardziej adekwatne, czyli w tym wypadku, po prostu, RYZEN. Czy to tak wielki wysiłek, napisać po prostu, normalnie, bez wydziwiania, RYZEN, zamiast tych, przywodzących na myśl, upośledzonych sformułowań jak "ryz", zakład psychiatryczny?

 

Ostatecznie masz rację, jak już coś się przyjmie, to dla niektórych procesor AMD Ryzen będzie po prostu ryżem, i ponieważ jest to najczęściej bardzo specyficzny element ludzi, który stosuje takie nazewnictwo, to też trudno będzie odgadnąć, o czym dokładnie oni mówią, czy chodzi o procesor czy może właśnie o ten torebkowy ryż, ponieważ ich poziom wiedzy jest w obydwu tematach kiełkujący. Jednakże użycie poprawnej i oryginalnej terminologii od razu rozwiąłoby wszelkie wątpliwości tej natury, także była to tylko moja dobra rada dla szanownego Pana Dominix1910, który swoją drogą nie za bardzo ogarnia, o czym mówi. ;)

 

Nie cwaniakuj. Jeśli z kaprysu założyłeś sobie drugie konto, to zostaniesz wycięty, więc ma znaczenie, od kiedy je masz i dlaczego je masz.

Jeśli opinia ma sens to nikt nie ma z nią problemu. Jeśli nie ma i jest głupiutką zaczepką, która nic nie wnosi, to ma.

Jeśli ryż przywodzi na myśl zakład psychiatryczny, to widocznie musieli w nim źle karmić ;)

Jeśli na forum komputerowym, na którym od dawna na Ryzeny mówi się Ryż albo Rysiek, ktoś pomyli to z ryżem torebkowym, to albo jest na tym forum krótko, albo szuka problemów, gdzie ich nie ma, albo też ma problemy z myśleniem.

I nie staraj się obrażać ludzi w tak prymitywny sposób, w jaki to robisz. Bo to że coś ładnie ubierzesz w słowa nie ukrywa w żaden sposób celu Twojej wypowiedzi.

 

Koniec tego tematu. Zajmijcie się czymś bardziej sensownym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zaraz ktoś się burzy nie mówcie kości, tylko moduły pamięci

Trzymając w ręku moduł pamięci, trzymasz też kości zamontowane na PCB. Nieprecyzyjnie? Owszem. Ale w gruncie rzeczy zgodne z prawdą, także ten tego ;)

 

Koniec tego tematu. Zajmijcie się czymś bardziej sensownym.

No to w takim razie... wynik z tego testu w FC5 sugeruje, że na dorównanie Intelowi w grach, jeśli chodzi o pojedynczny wątek, raczej nie ma się co napalać. Tak więc najpewniej zostanie to co dotychczas, czyli walka większą liczbą wątków i nadzieja, że gry będą je coraz lepiej wykorzystywać.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymając w ręku moduł pamięci, trzymasz też kości zamontowane na PCB. Nieprecyzyjnie? Owszem. Ale w gruncie rzeczy zgodne z prawdą, także ten tego ;)

Prawda, ale na forach wielu lubi pisać skrótowo więc jakoś utarła się kości, wiadomo moduły są poprawniejsze ale jakoś krótsze formy zawsze są popularniejsze, choćby nie były precyzyjne.

 

Pojawiły się ceny wielu płyt w Japonii, ale nie mam pojęcia za bardzo jakie to przełożenie może mieć na nasz kraj i ile ewentualnie trzeba doliczyć.

Interesuje mnie X570 Pro Carbon i w KKW cena 34900 Jenów co licząc tak po prostu na złotówki wychodzi 1210zł ale coś mi się wydaje że będzie trochę więcej pod 1300 u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Czepianie się nazw póki się je rozumie to idiotyzm który sobie darujcie. Jak ktoś znajdzie ryża 3xxx w PL sklpeach to niech da znak tutaj. Ja szukam i ciężko za granicą nawet znaleźć :E :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to chyba większe trololo niż sławetna premiera pascala w 2016 roku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wy to w Polszy problemy macie, ja pierdziu. Musze przyznac ze im blizej premiery tym bardziej cos mi tu smierdzi ze 6 dni przed wejsciem gratow na rynek nie ma jeszcze cen plyt ani procesorow w wiekszosci sklepow, dalej tylko plotki typu "bedzie drogo", "moze kosztowac nawet x zlotych" i tym podobne.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zalecałbym więcej luzu.

Dyskutujemy na temat kawałka krzemu na którym w większości będziemy grać i oglądać głupie filmy na youtube.

To nie jest temat o dawkowaniu leków na nadciśnienie.

Na podkręcanie możemy pisać OC, czy może być overclocking?

Zapomniałem - jesteśmy w Polsce tutaj można pisać tylko "podkręcanie" lub "przetaktowywanie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to w takim razie... wynik z tego testu w FC5 sugeruje, że na dorównanie Intelowi w grach, jeśli chodzi o pojedynczny wątek, raczej nie ma się co napalać.

 

Jestem tego samego zdania. Przecieki o wynikach w grach są rzadkie i mocno niejasne, ale wszystko wskazuje na to, że jakąś tam przewagę Intel utrzyma. Oczywiście dotyczy to tylko najdroższych modeli bo wszędzie porównuje się z 9900k. Taki i5-9400 najpewniej albo straci rację bytu, albo cena poleci mocno w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC5 mimo, że był tworzony z współpracą AMD to jednak ta gra nie wykorzystuję wielu rdzeni, a liczy się dla niej mocny rdzeń i wysokie taktowanie i tak nawet 4 rdzeniowy i3 pokonuje 2700x np. w teście na ppc.

 

eHzo2Lu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...