Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Albo przejmie albo possie, zobaczymy w nadchodzacym tygodnii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywał ktoś na msi b450/x470 najnowszy bios obsługujący ryże 3xxx ? Chodzi mi o wersje "nie beta" . Zmienił się całkowicie wygląd uefi , i nie wiem gdzie jest opcja zapisania profilu oc , a parę minut szukałem :/...

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywał ktoś na msi b450/x470 najnowszy bios obsługujący ryże 3xxx ? Chodzi mi o wersje "nie beta" . Zmienił się całkowicie wygląd uefi , i nie wiem gdzie jest opcja zapisania profilu oc , a parę minut szukałem :/...

No właśnie też tego nie widzę, mam nadzieję że z tego nie zrezygnowali i przywrócą to w następnej wersji?

A wentylatory teraz zamiast na wykresie ustawia się wpisując ręcznie wartości, ale w sumie to nawet wygodniejsze! :)

MSI opisuje to UI jako Lite, mam nadzieje że to tak nie zostanie. Widać też że sam bios ma mniejszą wagę, może po to by nie rezygnować z obsługi poprzednich generacji?

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe.....czyżby okroili UI żeby wepchać mikrokody do nowych CPU?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli trzeba czekać na nowszą wersję . Ciekawe czy znów cpu będzie śmigać na 3.95ghz na 1.35v , na wersji beta tego biosu musiałem zejść do 3.9ghz na 1.35v bo pc stracił stabilność (równocześnie poszła aktualizacja windowsa do najnowszej, i może być , że ona na to również wpłynęła). Bez możliwości zapisania profilu to jak bez ręki, nawet nic nie będę grzebał z ramem , mimo że mam wolny czas, bo potem będę się denerwował , że wszystko muszę od nowa wklepywać na tym zamotanym uefi ;x. Stary uefi to z zamkniętymi oczami obsługiwałem, a tu jest jakoś dziwnie, w dodatku ustawianie wentylatorów, nie graficzne a ręczne wpisywanie. Jak ktoś chciał sobie zaktualizować bios , to lepiej zostać na wersji 1.5 , nowy bios nic mi nie dał, poza zabraniem możliwości zapisania profilu , chyba że ktoś chce wsadzić ryzena 3xxx to wtedy wiadomo , że nie ma wyjścia

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe.....czyżby okroili UI żeby wepchać mikrokody do nowych CPU?

Tak jest, to spiseQ!

Te biosy są zbugowane i pełne błędów, zawsze tak jest przy pierwszych biosach dodających wsparcie dla dużej ilości CPU, stąd też nie rozumiem sensu tego wgrywania jak zaraz pojawią się kolejne poprawione wersje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie oszczędzili pamięci na kości biosu. Tak też piszą o tym na Reddit. Bios jest okrojony, nie ma właśnie zapisu profilu itp, brak też "animacji", zmienili kolory itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Disco, bo to w sumie jedyny powód żeby robili takie coś. Nowe mikrokody nie spieprzą regulacji wentylatorów bo to z zamontownym CPU nie ma nic wspólnego, tak samo jak pierdoły typu animacje czy tło w UEFI.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Disco, bo to w sumie jedyny powód żeby robili takie coś. Nowe mikrokody nie spieprzą regulacji wentylatorów bo to z CPU nie ma nic wspólnego.

A to Ty myślisz że dodanie nowych CPU to tylko mikrokod?

Cała masa modułów w biosie włącznie z OPROM'ami jest aktualizowana i zrobienie po drodze babola jest prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I nikt po drodze nawet nie przetestowal że połowa biosu jest rozwalona? To nie są przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I nikt po drodze nawet nie przetestowal że połowa biosu jest rozwalona? To nie są przypadki.

Jak widać, przypomnij sobie Asusa i Z170, pierwsze biosy 2202 pod Kaby nawet blokowały OC bo były tak skopane, potem 3007/3102 i nadal cała masa bamboli które dopiero naprawili w wersjach 3201, 3402, 3504

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez jaj :E Mój były 9900K na 5.2GHz, wykręconym cache i RAMem jest tytlko o 8-9% szybszy. Jesli ten Ryż nie jest podkręcony to AMD rozwaliło Intela doszczętnie w IPC.

https://www.3dmark.c...318/fs/18064390

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez jaj :E Mój były 9900K na 5.2GHz, wykręconym cache i RAMem jest tytlko o 8-9% szybszy. Jesli ten Ryż nie jest podkręcony to AMD rozwaliło Intela doszczętnie w IPC.

https://www.3dmark.c...318/fs/18064390

Z opisu wynika że ani karta ani proc nie był podkręcony. Proc 4,4ghz. karta GPU1980mhz a memki karty 1780mhz

Także pogrom. U ciebie jest karta titanium a tu jest zwykła.

Najwyższy wynik z Intelm I9900k i kartą taką samą jak w teście tylko i procek i karta podkręcona to 15000

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+ 37.7 % zeby nadrobic to nie wystarczy podkrecic karte graficzna a wrecz nierealne i nieosiagalne dla ryza

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie co to może byc za procesor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+ 37.7 % zeby nadrobic to nie wystarczy podkrecic karte graficzna a wrecz nierealne i nieosiagalne dla ryza

To nie jest 37% tylko mniej Bo on ma mocniejszą grafę 2080 vs 2080ti. No i zestaw podkręcony vs nie podkrecony.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dodatku ja patrze tylko na Physics score, graphics mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie co to może byc za procesor?

wklejasz jakieś dziwnej treści porównania 2080 vs 2080ti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedno ważne info o najnowszym biosie na tomahawku , na stock cpu ładował aż 1.4v vcore ! Czyżby ryzeny 3xxx na stocku też latały w okolicach 1.4v :hmm: Na biosie 1.5 na stocku płyta karmiła około 1.3v I to nie przy 100% obciążenia, a tylko przeglądarka , hwinfo , steam itp były włączone , zapis z hwinfo .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wklejasz jakieś dziwnej treści porównania 2080 vs 2080ti

Dodałem tylko porównanie mojego CPU 9900K to ryża który wkleił ktoś wcześniej. Nie moja wina że testują Zen2 w 3dsmarku :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3dmarkx_graphics.png

Tu jest 25% różnicy pomiędzy tymi kartami w tym teście a dochodzi jeszcze podkręcenie karty więc realne jest 37% różnicy. Kolega VSS widzę dostał jakiegoś wewnętrznego spięcia że tak zareagował na de facto kolejną plotkę - No nie możliwe żeby Intel w czymś przegrał szczerbaty.gif

A wykorzystany CPU w tym teście to i7-8700K 4.9 

Edit.

Nie ten wykres - poprawka

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi