Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie dzięki temu można wyciągnąć wniosek, że w grach dalej wątek AMD < wątek Intela i pozostaje walka na rdzenie (o ile ten przeciek ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś potrzebował wiedzieć czy jego płyta pociągnie nowe procesory

 

jns90zhx3o731.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale padaka, czyli wychodzi na to że jednak lepiej kupić tanią X570 niż droższą X470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@UP Pentium zarobi na patencie na kartonowe chłodzenie sekcji :E

 

I właśnie dzięki temu można wyciągnąć wniosek, że w grach dalej wątek AMD < wątek Intela i pozostaje walka na rdzenie (o ile ten przeciek ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością).

Dokładnie takie wnioski można by wyciągnąć jeśli..

No ja sam jestem ciekawy ile właśnie uda się im podbić w tego typu grach gdzie liczy się po prostu mocny rdzeń i wysokie takty. Np. Frostpunk

 

Vt1cueD.png

 

A takich gier dalej wychodzi masa, od mniejszych tytułów, przez tzw. gry AA, aż do nawet dużych tytułów AAA

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ Smogsmok

 

Czyli śpię spokojnie :cool:

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tabela coś nie teges. Topowe płyty X370 (MSI M7 ACK, GB Gaming 5/K7) mimo dużo lepszej sekcji zasilania są ocenione w niej jak taki Tomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli luz 3600, czy nawet 3700 na spokojnie wejdzie na B450 Tomahawk, Gaming Plus. :thumbup: Więcej nie potrzebuję. Ba nawet 12/14 teoretycznie powinno ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tabela przewidywana, zrobiona przez gościa z Reddita, więc różne rzeczy tam mogły wyjść nie tak.

 

Było niedawno sporo info, że może dzisiaj czy jutro ma ruszyć przedsprzedaż i raczej na pewno nie ruszy. Na wszystko jest NDA do 7 lipca, bo ceny mobasów Asusa dostałem i oni też każą czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
We haven't announced any pre-order plans - global launch is on 7/7.

https://www.techpowerup.com/256967/psa-no-ryzen-3000-pre-orders-today-1st-july-spare-your-f5-key

 

Czyli nici z preorderów? :hmm:

 

edit:

 

No, there was no official date for pre-orders or anything like that. These were rumors that, as so often, are wrong. The dealers also have nothing, everything you see now in terms of prices should be viewed with great caution.

 

@down

Wiem, widziałem.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli by niebyli pewni wydajności to by dawali Preordery. Nie dają preorderów żeby być fer >???? Chyba że to od sklepu zależy.

 

Albo nie chcą żeby się za szybko testy użytkowników pokazały>???

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I właśnie dzięki temu można wyciągnąć wniosek, że w grach dalej wątek AMD < wątek Intela i pozostaje walka na rdzenie (o ile ten przeciek ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością).

Przecież wystarczyło zerknąć na slajdy -10-15% wyższe IPC nie nadrobi obecnej różnicy. Jeszcze nie widziałem aby jakiś producent podawał zaniżony wzrost wydajności swoich produktów.

Patrząc na tą tabelkę wyjaśnia się po części wyższa cena płyt na x570 - sekcje to tam są napakowane względem poprzedniej generacji.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ForLackOfABetterName

Masz problem, że ktoś mówi o Ryzenie Ryż, choć ta druga nazwa tu funkcjonuje dłużej, niż Ty masz konto. Może o tym mówić nawet kalafior, jeśli tak się tu przyjmie i ludzie będą wiedzieć o co chodzi. Nie zaczynaj głupich wojenek o takie pierdoły.

 

Czym Ciebie obraził kolega, którego niedawno zbanowałeś? Chyba trochę przesadzasz z tą władzą i jej często bezpodstawnym wykorzystaniem. Jeszcze trochę to nic nie będzie można napisać i wyrazić swojej opinii, która nie będzie po Twojej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, płyta Tomahawk B450 ogarnia w pełni procesor 12/24. Najlepiej zainwestowane 400 zł. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wcześniej był wrzucany wynik 3600 - 3 strony do tyłu

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, płyta Tomahawk B450 ogarnia w pełni procesor 12/24. Najlepiej zainwestowane 400 zł. :thumbup:

 

Bez OC tak, w OC to uwierzę jak zobaczę pobór prądu tego CPU - bo to są tylko czyjeś dywagacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym Ciebie obraził kolega, którego niedawno zbanowałeś? Chyba trochę przesadzasz z tą władzą i jej często bezpodstawnym wykorzystaniem. Jeszcze trochę to nic nie będzie można napisać i wyrazić swojej opinii, która nie będzie po Twojej myśli.

Bycie chamem na privie jest zawsze sprawiedliwie nagradzane. Tyle musisz wiedzieć. I słabo wykorzystuję tę władzę, patrząc na wręcz śmiesznie niską liczbę ostrzeżeń, które do tej pory dałem ;)

 

 

 

Co do tej tabeli, naprawdę teraz nie ma co na nią patrzeć. W końcu jak oni to niby sprawdzili? Tylko teoretycznie, bez żadnych testów, to przecież nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do tej tabeli,

to pochwal się jakie Mombasy będą w labowskich tabelach :P to jak duze wiadro ryzu dostaliscie tez moglbys napisac ile tam sie zmiescilo modeli :Up_to_s:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, tego nie wiem i przez NDA i tak bym nie mógł powiedzieć. Ale zwykle nam wysyłali Asusa chyba. Wiem, że proce już od jakiegoś czasu są, ale wszystko jest pod NDA. Może Mateusz będzie chciał coś więcej powiedzieć, choć może być trudno go przekonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyżby dobrą sztukę dało się podkręcić do 4,7ghz na wszystkich rdzeniach ?

oglądajcie od 3min 20 sek

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=prAaADB9Kck

Edytowane przez Smogsmok
lepiej wrzucić od razu wideo, nie tylko sam link - więcej osób obejrzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, tego nie wiem i przez NDA i tak bym nie mógł powiedzieć. Ale zwykle nam wysyłali Asusa chyba. Wiem, że proce już od jakiegoś czasu są, ale wszystko jest pod NDA. Może Mateusz będzie chciał coś więcej powiedzieć, choć może być trudno go przekonać ;)

przeleć się poi szufladach i szafkach w biurze i zdaj relacje na co się natknąłeś :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mały niepozorny mój mikrus B450i AC pociagnie kazdego nowego Ryza ,pieknie :thumbup: ale na razie chyba zostane przy 2600,choc jesli taki 3600 bedzie za 800 zl to kto wie :E

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały niepozorny mój mikrus B450i AC pociagnie kazdego nowego Ryza ,pieknie :thumbup: ale na razie chyba zostane przy 2600,choc jesli taki 3600 bedzie za 800 zl to kto wie :E

Myślałem nad nim ale skutecznie odrzucił mnie prehistoryczny kodek dźwiękowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OC tak, w OC to uwierzę jak zobaczę pobór prądu tego CPU - bo to są tylko czyjeś dywagacje

 

Kwestia ile ten procesor żłopie prądu, 8/16 ta płyta bez trudu ogrania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...