Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W grach też sobie lepiej radzi niż konkurencja?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W grach też sobie lepiej radzi niż konkurencja?

Obecnie Ryzen 7 1700 radzi sobie zdecydowanie lepiej niż w chwili premiery a to za sprawą - wyżej napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W grach zawsze intel będzie lepszy bo tak tego chce intel to jedyna opcja która trzyma ich przy funkcjonowaniu wiele firm i osób prywatnych potrzebujących większej ilości rdzeni założyło firmy na Ryzenie część również przeszła z Intela na Ryzena nic tylko obniżyć ceny i ciągnąć młodych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pff

Ryzen wypadł dobrze w tych testach. A dwóch grach trzyma nawet lepiej minimalny fps, takze spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu robi się shitstorm. Jutro już będziesz mieć świadomość jak ta generacja się sprawuje na tle nowej od amd. 7700k to inna pułka cenowa wobec tego 3600 ale niech i tak będzie. Nikt nie będzie płakał jak dostanie troche niższą wydajność za 2/3 ceny chyba i to tylko w przypadku gdy nie siedzi na limicie gpu z vsync na 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pff

Ryzen wypadł dobrze w tych testach. A dwóch grach trzyma nawet lepiej minimalny fps, takze spoko.

Nie wydaje mi się, szczególnie, że w momencie premiery był niemal dwa razy droższy od 7700K, dwa lata minęły... no i dupa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie procesor nie służy tylko do gier. Wydaje mi się, że sprawa w tej kwestii jest jasna: chcesz mieć wysoki FPS musisz kupić 9900k + dobrą grafikę.

Ja mimo, że jestem graczem komputera również używam do pracy. Większa liczba wątków sprawi, że Visual Studio z odpalonym debuggiem + node z angularem i jakieś dockery z różnymi usługami powinny działać bez zadyszki. A że w grach wydajność będzie troszkę gorsza od typowych inteli to no cóż. Są priorytety. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa lata minęły. R7 1700 do dostania za 500zł, am4 nadal żywe. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

R1600 vs 7600

https://www.techspot.com/review/1859-two-years-later-ryzen-1600-vs-core-i5-7600k/

These findings are inline with what we said and found two years ago. Back then the i5-7600K was a tad faster in the majority of games, however Ryzen showed a lot of promise when performing well in the most CPU demanding games of the time, delivering more consistent performance. We recommended the Ryzen 5 1600 over the Core i5-7600K in 2017 for a number of reasons, many relevant at the time, but one that is relevant today is that we believed it'd be the better gaming CPU in the long run and that happens to be the case.

Taking all this into consideration, if you were faced with upgrading or building a new gaming PC in mid-2017 and had the choice between these two processors, you could say going with the 7600K was a mistake. Today the R5 1600 is the superior performer enabling highly playable performance in all the latest games, while the 7600K struggles in a number of titles.

As a bonus, if you invested in the AM4 platform two years ago, you now have the luxury of upgrading to what we expect to be a much more powerful Zen 2 processor without having to change your motherboard. Core i5-7600K owners on the other hand would have to pay through the nose for a 7700K just to enable playable performance in titles such as Battlefield V. In fact, there’s almost no chance you’ll land a second hand 7700K for less than what a brand new Ryzen 5 3600X costs.

For this article our sole focus was on gaming performance, but if you care about core heavy application performance, there isn’t much to discuss. The R5 1600 thrashed the 7600K at launch and nothing has changed there

Division_1440p.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"In my country, retailers are selling the processors strictly with X570 motherboards as bundle, what bullshit country I live in"

Oby w Cebulandii na to nie wpadli... :kwasny::rozga:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

post-507156-15624243557094_thumb.png

Ryzeny mają swoje słabości. I z biegiem czasu one nie mijają samoczynnie. Ale za to ceny w tym momencie są bardzo atrakcyjne. Zobaczymy jutro co przyniesie nowa generacja.

Edytowane przez D@nielo007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"In my country, retailers are selling the processors strictly with X570 motherboards as bundle, what bullshit country I live in"

Oby w Cebulandii na to nie wpadli... :kwasny::rozga:

Powinni jeszcze przyklejać procesor kropelką do socketu :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Te testy co były jednego wątku pokazały ze Ryzen wypada tak samo jak Intel a nawet lepiej więc coś tu jest nie tak gry nie mogą być wpolczynikiem kupna procesora albo rozdzielanie ze 8 rdzeni to do pracy a nie do gier. A po drugie po co więcej niz min 80 fps? Do monitora 144 hmm

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Powinni jeszcze przyklejać procesor kropelką do socketu :E

Może sobie wyrobili opinię o umiejętnościach własnych klientów.

Przypomina mi się ten filmik gdzie pastę polewają na piny procesora.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do monitora 144 hmm

Ja pół roku temu przesiadłem się na monitor 144hz. I nie wrócę do 60hz nawet gdyby mnie mieli łamać kołem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ryzeny mają swoje słabości. I z biegiem czasu one nie mijają samoczynnie. Ale za to ceny w tym momencie są bardzo atrakcyjne. Zobaczymy jutro co przyniesie nowa generacja.

Anno nie jest 'nowoczesną grą'.

https://www.guru3d.com/articles_pages/anno_1800_open_beta_pc_graphics_performance_benchmark_review,5.html

You are wondering, what would be the effect of a four-core versus an eight-core processor for this the game? Well, I have a quick chart I would like to show you, the results below are based on default clock frequencies. We apply the very same image quality settings as used throughout this article, Ultra. The proc used is the Core i9 9900K paired with a Geforce RTX 2080. Any proc starting at four cores will do fine.

untitled-2.png

Edytowane przez Grenrozo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W DX11, a Anno powinno się sprawdzać pod 12-tką, gdzie wyniki Ryzenów są dużo lepsze. Poza tym to tytuł który ciężko przetestować. Za każdym razem potrafi wypluć inny wynik. Brakuje powtarzalności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cebulowe od nowości ile wyniesie? 200zł od procka niezależnie od modelu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze by było aby w recenzji był jakiś tytuł na Unreal Engine4 (Sinking City?) Ryzeny wypadały gorzej do tej pory ze względu na gorszą wydajność AVX, teraz powinno być lepiej na serii 3000, przynajmniej w teorii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto kupuje na premierę w Polin? Jak kogoś paluchy swędzą to niech płaci cebulowe dla Janusza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W DX11, a Anno powinno się sprawdzać pod 12-tką, gdzie wyniki Ryzenów są dużo lepsze. Poza tym to tytuł który ciężko przetestować. Za każdym razem potrafi wypluć inny wynik. Brakuje powtarzalności.

Kompot serwujesz u siebie czy w salonie xkom? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

a nie najwyższy wynik z puli dx11 i dx12?

ponieważ jeśli będę miał więcej FPS to przełączę grę na inne API

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kjell ? Miałem kiedyś taką reklamówkę , ze szwecji , ale pamięć za słaba z jakiego to sklepu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze by było aby w recenzji był jakiś tytuł na Unreal Engine4 (Sinking City?) Ryzeny wypadały gorzej do tej pory ze względu na gorszą wydajność AVX, teraz powinno być lepiej na serii 3000, przynajmniej w teorii.

Będzie lepiej o ile dane się nie uduszą na IF.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@up coś ty się chłopie uczepił tego IF?

cos mi się wydaje że Unreal Engine 4 trzeba specjalnie skompilować ze źródeł by używał AVX ale mogę się mylić

korzystałem bez problemu z tego silnika na Phenomie ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi