Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@up coś ty się chłopie uczepił tego IF?

A co jest powodem nierównej wydajności, wysokich opóźnień? Bateria do podtrzymywania zegara w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powoli cpu pojawiają sie w sklepach eu

SA10ibN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

untitled-2.png

W tym wykresie sprawdziło się to,że im wyższa rozdzielczość tym mniejsze znaczenie ma procesor(tak wiem że na tym wykresie jest skalowanie liczby rdzeni w 9900K)

Powoli cpu pojawiają sie w sklepach eu

SA10ibN.jpg

Jeszcze nowych Ryzenów w Polsce nie widać :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem ciekaw po ile u nas, jak będzie 1tyś zł, to powiem siostrze żeby wzięła ze sobą jak przyjedzie na dniach, bo w Niemczech są po ok 209 Euro, zawsze to taniej za Ryzena 3600.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z tego co słyszałem ma być w granicach 900zł w polnisz , ile w tym prawdy , będzie wiadomo jutro . 900 zł całkiem dobra cena, 780zł kosztował ryzen 2600 8miechów temu . A z tego co "słyszałem" 3 gen nie jest chłopcem do bicia, raczej tym chłopcem , który zadaje ciosy ;). Nda zobowiązuję , nawet jak coś na pw dostałem :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co jest powodem nierównej wydajności, wysokich opóźnień? Bateria do podtrzymywania zegara w biosie?

Kurde, Też tak zawsze myślałem :D

A własnie:

Lipton - będziesz robił testy na różnych dzielnikach IF?

Sorry, jak ktoś już o to pytał. Słabo widać w tej mgle ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

chociażby mniejsza wydajność FPU AMD względem FPU Intela

opóźnienia mogą być winą szyny ale równie dobrze mogli ja poprawić

jeszcze nie ma oficjalnych testów a domniemasz że AMD nie usprawniło szyny :D

untitled-2.png

wiec dziś wystarczy mieć 4c8t czyli stara i7 6/7 gen

szkoda że intel już nie wydaje takich nowych modeli

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem ciekaw po ile u nas, jak będzie 1tyś zł, to powiem siostrze żeby wzięła ze sobą jak przyjedzie na dniach, bo w Niemczech są po ok 209 Euro, zawsze to taniej za Ryzena 3600.

w x-kom ryzen 3600 będzie za 919/920zł info z pierwszej ręki, a 209€ to 894 zł, więc nie wiem czy jest sens się wybierać za granicę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Anno nie jest 'nowoczesną grą'.

Ta gra ma 3 miesiące, ale jak rozumiem nowoczesne są tylko te, w których Ryzen wypada dobrze? :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nowsze gry wykorzystują wątki , więc takie 8/16 nie jest wcale słabe. O to bardziej się rozchodzi. Ryzen wypada świetnie w 60-75fps w każdej grze ;) Apropo tomahawka, poradziłem sobie z resetami pc , bios ustawił "zbijanie zegarów" i to powodowało problemy, ale bios jest zbugowany, mimo oc procka procek śmigał na stocku z turbo (po cpuz wywęszyłem ) musiałem wejść do biosu i poprawić ustawienia oc i jest oki.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

w x-kom ryzen 3600 będzie za 919/920zł info z pierwszej ręki, a 209€ to 894 zł, więc nie wiem czy jest sens się wybierać za granicę ;)

Napisałem, że siostra ma być na dniach, ja się nie wybieram za granicę w najbliższym czasie. Więc czemu nie miałbym skorzystać, ale jutro się dowiem jakie ceny, siostra się śmiała, że jeszcze kupię procka w Niemczech bo oni tam mają taniej.

U mnie i tak, Ryzen 3600 będzie overkill dla RX 570, z czasem wymienię, ale najważniejsze to nowa płyta i lepszy proc niż ten cały Xeon.

Grywam w 60-75FPS a czy Ryzen 2600/2700 czy 3600 na to powinno pozwolić.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem, że siostra ma być na dniach, ja się nie wybieram za granicę w najbliższym czasie. Więc czemu nie miałbym skorzystać, ale jutro się dowiem jakie ceny, siostra się śmiała, że jeszcze kupię procka w Niemczech bo oni tam mają taniej.

No tylko co w przypadku gwarancji? Warto chyba dopłacić dwie dychy, żeby nie musieć dymać za granicę w razie wypadku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Będzie taniej, vat niższy . rok temu 1070ti w pl było za 3000zł , w Szwecji 2200 :). Akurat tam budowałem pc, którego pogoniłem tam :). tak samo w netonnecie i7 8700k 1100zł na polskie , w pl ponad 1400 ;). Tam są "prawdziwe" promocje, a nie jak u nas, podbicie ceny, żeby ją opuścić 30zł niż wcześniejsza, a pokazać , że spadła o 150zł

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No tylko co w przypadku gwarancji? Warto chyba dopłacić dwie dychy, żeby nie musieć dymać za granicę w razie wypadku

Spoko, na razie nie ma co gdybać, nie ma oficjalnych cen, a ona i tak w środę będzie jechać busem, zapewne nawet nie zdąży wziąć/kupić, jeśli będzie musiała zamawiać przez neta. Bo wiadomo w sklepie może być drożej.

Nie jestem tak powalony by dla 2 dych zamawiać z zagranicy, ale nie które sprzęty bywają na prawdę tanie, w tym przypadku 20-40zł to raczej jest w porządku, nie będzie tragizmu. :thumbup:

@novi

Masz rację, byłem na zachodzie, sam też tam nakupiłem sporo rzeczy, ciuchów, bo jak patrzyłem u nas na ceny to masakra.

Zresztą co to dla takiego Niemca 210 Euro, mając 1500 na miesiąc minimum, u nas przy minimum to te 900zł+ więc gorzej z zakupem.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta gra ma 3 miesiące, ale jak rozumiem nowoczesne są tylko te, w których Ryzen wypada dobrze? :D

ta gra jest tworzona od co najmniej 3 lat ...

tylko i5-9400F w x-kom kosztuje 669,00 zł

https://www.x-kom.pl/p/473872-procesory-intel-core-i5-intel-i5-9400f-290ghz-9mb-box.html

podstawowe pytanie czy będzie sens dopłacać te 250 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po jutrzejszym dniu, to będzie świadoma decyzja czy dać 669 za 6/6 czy 919zł za 6/12 :). To drugie będzie bardziej przyszłościowe , a jak zmieniasz pc raz na rok to bierz , co Ci jest bardziej na rękę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Raczej , tak, chciałbyś , żeby intel oddał 6 rdzeni poniżej 600zł :)? Ty pewnie tak, jak i inni kupujący , ale nie korporacja :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@ D@nielo007

Całości nie skopiowalo bo na telefonie pisze:).

Jaki masz cpu i gpu oraz monitor jaką ma metryce i rozdzielczość.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak patrząc na obecne ceny Rysków serii 1000/2000 - 6c/12w za ok. ~450/550zł https://www.ceneo.pl/51250781;0280-0.htm#tab=click_scroll, https://www.ceneo.pl/61936570;0280-0.htm#tab=click_scroll i 8c/16w za ~700/750zł https://www.ceneo.pl/61936568;0280-0.htm#tab=click_scroll, to jak komuś zależy po prostu na przyzwoitym cpu i żeby portfel za bardzo nie ucierpiał, to może śmiało brać, i serie 3000 może sobie odpuścić, tym bardziej przy premierowych cenach. Ciekawe jak długo trzeba będzie czekać na jakieś obniżki Zen2.

Edytowane przez olek83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ta gra jest tworzona od co najmniej 3 lat ...

tylko i5-9400F w x-kom kosztuje 669,00 zł

https://www.x-kom.pl/p/473872-procesory-intel-core-i5-intel-i5-9400f-290ghz-9mb-box.html

podstawowe pytanie czy będzie sens dopłacać te 250 zł ?

Nie ma sensu dopłacać, lepiej kupić za 500zł Ryzen 1600 i podkręcić. Ryzen 3600 będzie w dobej cenie jak spadnie do 700-750zł, jeżeli rzeczywiście będzie o 15% bardziej wydajny i pisze tutaj o porównaniu Ryzen 1600/2600 po OC do Ryzen 3600 po OC. Do tej pory po OC wszystkie Ryzeny od 1600 w górę mają bardzo zbliżoną wydajność w grach(różnice 5-10%). W przypadku Ryzena wydajnośc stockowa nie jest wyznacznikiem, ponieważ OC jest śmiesznie proste i bardzo stabilne.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi