Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj według mnie ryzen dobrze wypada i pokazuje jaki ma mocny zegar w porównaniu do 5.0ghz intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomcug

Dałbym nieco inny kolor dla testowanego CPU ale przede wszystkim OC naniósłbym później jak ma PClab.

Będą dzisiaj testy innych CPU i Navi?

Navi u nas nie będzie, szukajcie w "oficjalnych" źródłach ;) Co do wykresów, postaram się znaleźć rozsądny kompromis między Waszymi uwagami i trochę je potunignować.

 

Niedługo w wadach AMD, niektórzy będą wymieniać tylko jedną rzecz:

- zbyt wiele nóżek, mogłoby być przynajmniej o 100 mniej, ułatwiłoby to ich liczenie.

Dla mnie temperatury, dopóki nie ma throttlingu, to nie problem. Ale to tylko moje zdanie. I pisałem wyraźnie, że ten odczyt mógł być z jakimś offsetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny kolor może ok ale czytać dwa razy więcej stron tylko dlatego że dajemy OC? Moim zdaniem tak jest prościej i wygodniej dla czytajacego.

Dla mnie wchodzi chaos - podobny jest na Pure PC. Ale oczywiście każdy może mieć swoje preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temperatury, dopóki nie ma throttlingu, to nie problem. Ale to tylko moje zdanie. I pisałem wyraźnie, że ten odczyt mógł być z jakimś offsetem.

A nie było tak,że w Ryzenach AMD nie zalecało przekraczać temperatury 75.st?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wchodzi chaos - podobny jest na Pure PC. Ale oczywiście każdy może mieć swoje preferencje.

Dla mnie to jest chaos jak muszę otwierać dwa okna w przeglądarce i patrzeć na dwa oddzielne wykresy aby porównywać wyniki OC vs stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600x +2060 super czekam jeszcze miesiąc na spadek cen :) 1440 144 Hz monitor

 

Dlaczego nie 5700XT? :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genralnie niczym sie nie rozni ta premiera od pozostalych, skok wydajnosci jest bardzo podobny do poprzednich generacji i jak ja na taki Hypee oraz 7nm to jest slabo, lyczylem na wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Genralnie niczym sie nie rozni ta premiera od pozostalych, skok wydajnosci jest bardzo podobny do poprzednich generacji i jak ja na taki Hypee oraz 7nm to jest slabo, lyczylem na wiecej.

To dopiero goły 6 rdzeniowy 3600, później będą testy mocniejszych z wincyj rdzeni procków, jak będą się lepiej kręcić to wyniki mogą być ciekawe.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genralnie niczym sie nie rozni ta premiera od pozostalych, skok wydajnosci jest bardzo podobny do poprzednich generacji i jak ja na taki Hypee oraz 7nm to jest slabo, lyczylem na wiecej.

Widziałeś w ogóle wyniki po za grami?

R5 3600 12wątków w wielu testach wypada lepiej od R7 2700 16wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu jeszcze wyciągać pochopnych wniosków z tej premiery, bo Zen 2 to nie tylko Ryzen 3600. Ja osobiście czekałem na testy 3600, bo w niego celowałem, ale warto poczekać na recenzję kolejnych procesorów. Rozsądek mówi mi kupić teraz 2600, a w przyszłości zmienić na 3700 czy 3900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widziałeś w ogóle wyniki po za grami?

R5 3600 12wątków w wielu testach wypada lepiej od R7 2700 16wątków.

Ja nie pracuje na komputerze wiec mnie te wykresy nie interesuja, jak wyszedl R2600 majacy 2 rdzenie mniej to tak samo byl podobnej wydajnosci co R1700 i tutaj mamy powtorke. Nowyszy 6rdzeniowiec bije starszego 8rdzeniowca.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło by zobaczyć w testach porównanie do i7 5820K.

Pokazać jak wypada dawny HI END 6/12 x99 w porównaniu z dzisiejszym popularnym zestawem.

Fajnie było by pokazać także 6950X (10/20) jak wypada w starciu z nowymi procesorami AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pracuje na komputerze wiec mnie te wykresy nie interesuja, jak wyszedl R2600 majacy 2 rdzenie mniej to tak samo byl podobnej wydajnosci co R1700 i tutaj mamy powtorke.

Tylko, że 1700 i 2600 dzieliła spora różnica taktowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie to jest chaos jak muszę otwierać dwa okna w przeglądarce i patrzeć na dwa oddzielne wykresy aby porównywać wyniki OC vs stock.

Nie musisz bo choćby na Pclab wyniki OC są nanoszone później na normalne wyniki. A jak mówiłeś - każdy ma inne preferencje. Mnie np. OC mało interesuje bo się tym rzadko bawię

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie wogóle Twoje zainteresowanie Zenem 2 jako posiadacza 5GHz 8700k :) Wyniki które do tej pory widać są wręcz świetne w porównaniu do Zen+ i o to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD musiało wprowadzić 7nm żeby dogonić 14nm Intela

 

Wydajność nowych Ryzenów jest OK...

 

Jednak patrząc na to że jest to 7nm to tak średnio

 

Bardzo wyżyłowane procesory. Fabryczne zegary ustawione "pod korek"

 

Wysokie napięcie + mały chip = wysoka temperatura + problemy z odprowadzeniem ciepła

Zerowe OC

 

Ciekawe jak z żywotnością przy takim napięciu?

 

 

Pobór prądu 7nm Ryzen = 14nm intel

 

 

8700K@ 4,7GHz = 196W

R5 3600 4,3GHz= 179W

 

Do premiery 10nm Intela AMD będzie królowało

 

 

 

Temparatury są bardzo niskie zobacz sobie testy na YT pobór jest znikomy a napięcie sie ustawia ręcznie :D Wyższe taktowanie będzie jak nie po Agessa wrzesniowej to w ostatniej generacji po co mi 5Ghz zeby kase wydawać nie jakieś wodne chłodzenia :)

 

Powiem wam, że czas mody na OC też zostanie usunięty jak wmawianie, że 4 rdzenie jest wystarczające. W 2021-2022 będzie decyzja odnośnie OC - zostanie ona tylko dla tych co lubią sie bawić a nie dla wszystkich, żeby sobie podwyższać za firmę wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz bo choćby na Pclab wyniki OC są nanoszone później na normalne wyniki. A jak mówiłeś - każdy ma inne preferencje. Mnie np. OC mało interesuje bo się tym rzadko bawię

Jeżeli chcecie powiedzmy opcję podstawowych wyników i potem zbiorcze (OC + stock), to ja nie widzę problemów. Ktoś chce sam stock, to sobie wejdzie. Ktoś chce mieć wszystko w jednym, to tamte strony pominie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie wogóle Twoje zainteresowanie Zenem 2 jako posiadacza 5GHz 8700k :) Wyniki które do tej pory widać są wręcz świetne w porównaniu do Zen+ i o to chodziło.

I mowi to ten co sprzedal 9900k :lol2: Wyniki sa przecietne w stosunku do tego jak kazdy sie mocno nakrecal i jak AMD pompowalo balonik w 7nm, przyrost mocy jest dosc porownywalny do tego co nam juz serwowali a to mialo miazdzyc intela.

 

To ze siedze na intelu to nie znaczy ze sie nie interesuje AMD, chyba nie ma takiej oosby ktora by sie tym nie intersowala.

 

Poczekamy na wiecej testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia fakt czy jest sens przejścia z 4790k 4.8 ghz stable na ryśka 3700X. mam nadzieje że nie tylko ze względu na ramy bo aktualnie pracuje tylko na 1600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I mowi to ten co sprzedal 9900k :lol2:  Wyniki sa przecietne w stosunku do tego jak kazdy sie mocno nakrecal i jak AMD pompowalo balonik w 7nm, przyrost mocy jest dosc porownywalny do tego co nam juz serwowali a to mialo miazdzyc intela.

 

To ze siedze na intelu to nie znaczy ze sie nie interesuje AMD, chyba nie ma takiej oosby ktora by sie tym nie intersowala.

 

Poczekamy na wiecej testow.

To akurat wymyślili ludzie w internecie.

 

Wiesz że CPU zmieniam średnio co 2-3 miesiące ;)

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać, że @tomcug testował na starej AGESIE (i nie recenzenckiej). Oczywiście to nie jego wina :).

 

 

Bardzo mnie natomiast ciekawi następująca kwestia, której podejrzewam nikt w Polsce nie sprawdzi z kilku powodów: 12-rdzeniowy 3900X ma 2 chiplety, a w każdym z nich po 2 4-rdzeniowe CCXy. Oczywiście 1 rdzeń w każdym z 4 CCXów jest zablokowany.

Ale...

Każdy CCX ma 16MB L3 cache, a tych w 3900X są 4 sztuki. 64MB L3 cache.

 

Co by było gdyby odpalić troszkę starszą gierkę, czy ogólnie taką, o której wiadomo że najlepiej się czuje na 4 rdzeniach i przydzielić jej RĘCZNIE po jednym rdzeniu z każdego CCXa - wtedy każdy z tych 4 rdzeni miałby tylko dla siebie aż 16 MB L3 cache.

 

W niektórych przypadkach kop musi być bardzo duży. Chciałbym aby ktoś to przetestował (i dodatkowo porównał z ustawieniem affinity na AUTO, aby sprawdzić co zrobi sheduler Windowsa - jak będzie rozdzielał wątki, i czy będą skakać po rdzeniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj tylko albo "buhahah ten ryzen to syf" albo "no już jest dobrze a jak zrobimy A i użyjemy B zamiast C to intel będzie zamieciony!". A mnie tylko interesuje, czy będę musiał zmieniać płytę pod 3600, czy ta którą mam mi wystarczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że CPU zmieniam średnio co 2-3 miesiące ;)

Najwidoczniej musi to ciebie stać na wymianę CPU co 2-3 miesiące.Pomijamy poprzednią twoją wymianę z 9900K na 2600.Z tym to wyszedłeś chyba na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...