Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

to trzeba binowac by wyciagnac boosta z pudelka :lol2: co to sie porobilo

 

No bo boost jest mocno teoretyczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas powrocic do AMD po latach nieobecnosci (ostatni procek od nich to byl Athlon 1800+) :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no bez przesady, że za prawie połowę ceny. Przed chwilą patrzyłem i 3700x za ~1500pln a i9 9900k ~2100pln, różnica bardzo widoczna, ale nie połowa ceny.

Gdzieś były testy porównawcze Ryzenów 2 generacji i w ciągu roku od rozpoczęcia sprzedaży procki zyskały jeszcze kilka procent do wydajności w niektórych zastosowaniach nawet do 10% także niemów hop i to przed aktualizacją shedulera.

Patche mogą powychodzić które delikatnie poprawią wydajność w aplikacjach przecież to normalka. I9 jest już na rynku dłuższy czas to bardzo wydajność się nie zmieni ale AMD dopiero wyszło więc różnice kilkuprocentowe mogą jeszcze być.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, ja tu rok czekam na upgrade i myślałem, że różnica pomiędzy 3800x a 3700x to bedzie 200zł... a coś nie ma testów 3800x

 

 

z płytami to nieźle dowalili do pieca, a co najlepsze też nie ma jeszcze testów płyt, jaki jest sens dopłacać x zł do płyty y? od najtańśzych x570 to i x470 mogą być lepsze bo wieją bidą (pomijając pci-e 4.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko, wszędzie jest 36msc gwarancji na procesory, a na sferisie dają 24msc. To jest błąd, czy faktycznie dają taką krótką gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, grać. Wypada jednak taniej niż 9700k chociaż nie wydaje mi się, że warto dopłacać względem 3600 (lub 3600x bo nic o nim nie wiadomo!?) do 1440p 144hz.

 

To moze jeszcze nie czas na ryza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a co wyjdzie taniej i wydajniej jak ktos kce top pod gry? top czyli top plyta i top proc, i tu zaczyna sie robic dosc ciekawie

No właśnie ceny płyt na ten moment są chore pod najnowsze ryzeny.

 

 

A co do sprzedaży to w mindfactory sprzedało się już ponad 180 sztuk 3900X. Coś czuję, że nie wszyscy się załapią na pierwszy rzut :E, a w proshop.de przewidywana dostawa tych proców dopiero na koniec miesiąca. Widocznie tylko wybrane sklepy dostaną ograniczoną ilość na premierę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto teraz zamawiać jesli chodzi o cene ? Nie mam paracia bo tak musze czekać na obniżki plyt glownych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To moze jeszcze nie czas na ryza.

 

Co masz na myśli? bo patrząc na ceny używek to mogę zrobić upgrade do 3600 niewielkim kosztem, lub do 3700x tak na oko 2x większym.

 

dziadek 4790k jednak za te 500-600 powinien polecieć, co daje 3600 za 200-250 zł a 3700x to już jednak 800-900 dopłaty prawie.

 

 

dodam, że tomahołka za 350 kupiłem, więc 3900x odpada :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? bo patrząc na ceny używek to mogę zrobić upgrade do 3600 niewielkim kosztem, lub do 3700x tak na oko 2x większym.

 

 

dodam, że tomahołka za 350 kupiłem, więc 3900x odpada :E

 

ze masz 144hz nie po to by grac w okolicach 100fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko, wszędzie jest 36msc gwarancji na procesory, a na sferisie dają 24msc. To jest błąd, czy faktycznie dają taką krótką gwarancję?

 

Procka i tak reklamujesz bezpośrednio w amd więc tym bym się w ogóle nie przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto teraz zamawiać jesli chodzi o cene ? Nie mam paracia bo tak musze czekać na obniżki plyt glownych.

 

To sam sobie odpowiedziałeś :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? bo patrząc na ceny używek to mogę zrobić upgrade do 3600 niewielkim kosztem, lub do 3700x tak na oko 2x większym.

 

dziadek 4790k jednak za te 500-600 powinien polecieć, co daje 3600 za 200-250 zł a 3700x to już jednak 800-900 dopłaty prawie.

 

 

dodam, że tomahołka za 350 kupiłem, więc 3900x odpada :E

 

To tym bardziej nie ma sensu dopłacać do 3700x. O wiele lepiej finansowo i wydajnościowo wyjdzie jak kupisz teraz 3600, a za 2 lata wymienisz mobo i procka na nowego zena albo intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To tym bardziej nie ma sensu dopłacać do 3700x. O wiele lepiej finansowo i wydajnościowo wyjdzie jak kupisz teraz 3600, a za 2 lata wymienisz mobo i procka na nowego zena albo intela.

 

tak chyba właśnie zrobię, najwyżej kupię 4700x albo poczekam na DDR5 na tym 3600.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie ma sensu dopłacać do 3700x. O wiele lepiej finansowo i wydajnościowo wyjdzie jak kupisz teraz 3600, a za 2 lata wymienisz mobo i procka na nowego zena albo intela.

 

Ja właśnie zamówiłem w Proline R5 3600 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - Steve z Hardware Unboxed ubił całkowicie 3900X poprzez auto OC na jakiejś płycie (nie podał na jakiej) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty x570 bym sobie darował.

Fajne mobki na X470 są dostępne i sprawdzone.

R3600 z szybkimi pamięciami będzie spoko banglał na X470.

Np. taka mobka:

 

https://proline.pl/msi-x470-gaming-plus-am4-p1229303

 

A do 3600 to czasami B450 Tomahawk nie wystarczy? Płyta radzi sobie spokojnie z 2700, więc z 3600 też sobie poradzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do 3600 to czasami B450 Tomahawk nie wystarczy? Płyta radzi sobie spokojnie z 2700, więc z 3600 też sobie poradzi ;)

wrozenie z fusow.... poczekajcie 2 tyg na całkowite testy i dopiero wybierajcie i kupujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk spokojnie poradzi sobie z 3900 przecież pobiera mniej prądu niż 2700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wróżenie z fusów. Nowe procesory są kompatybilne z B450. (a nawet z b350 jak kolega wyżej wspomniał). 3900 bałbym się wstawić do b350/b450 ze względu na temperatury, ale 3600 spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem w Proline R5 3600 :P

 

Też bym już zamówił tylko martwi mnie brak oficjalnego biosu. Wgrywales już ten beta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...